Jump to content

Moto Zajednica

Na novim BMW R1300GS sad i relej anlasera mijenjaju

Recommended Posts

  • Drug član, 4009 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Ja pristajem da mi ga neko pokloni pa makar se zapalio...

Play of the day


„Poslato“ iz dijaspore sa novog „ajpeda“

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1620 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Sve su kraći rokovi za izbacivanje novog modela na tržište, sve kraće vreme za testiranje izdržljivosti novih komponenti, a sve veći pritisak da se minimalizuju prateći troškovi kada se pravi novi model motocikla i sl. Samim tim, kupac postaje taj koji testira motocikl. Svaki novi deo (a uglavnom se gura dosta toga novog iz dva razloga, prvi je smanjenje težine i poboljšanje performansi, a drugi je ušteda u samoj izradi) je potencijalni kvar u startu dok se ne dokaže u eksploataciji.

 

E sad, nije rešenje ni "golf 2" stanje uma. Ko je imao prilike da vozi ove nove motore uporedo sa starim, ne može da ospori ogromnu razliku u lakoći upravljanja u korist novog. Meni samo nije jasno zašto se po svaku cenu guraju neke, naizgled nebitne stvari kao npr. digitalne table, elektronika u sve i gde treba i gde ne mora i ne treba (npr. bravica rezervoara za gorivo),...

 

Stariji motocikli su imali odvojene, spoljne alternatore koji su crkavali na nivou statističke greške, onda su počeli da ubacuju namotaje koji su crkavali na svim mogućim modelima gotovo svih marki (naravno ne svakodnevno, ali mnogo manja puzdanost u praksi). Jednostavno pregore. Ajde, neka se unapredi ogibljenje, kočnice, sam agregat, neka ispeglaju trzanje pri malim obrtajima, ispeglaju rad kvačila i sl. ali imam utisak da se svesno ide na to da se ljudima otmu kvalitetni polovnjaci. Oni koji imaju $ voziće nove bavarce, japance, italijane, a oni koji nemaju, voziće nove kineze, polovno više niko neće voziti, jer će posle 10 godina svaka digitalna tabla negde pustiti vodu, pregoreti, elektronika bagovati i sl.

 

Ako se BMW potrudi da pronadje grešku, ispravi je i izmenja kupcima novog 1300 u garantnom roku, sve ok, ako se pak naprave ludim i ispadnu klošari (ktm recept), treba ih napljuvati u svim mogućim, kupcima dostupnim medijima.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2914 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

@milomir22 Čitam tvoju besedu i pada mi na pamet gorenje veš mašina. Nekad je trajanja 35 godina , a sad do isteka garancije. Stvar je post prodaje. Kome se danas isplati da se bilo šta koristi doživotno. Kad su ljudi shvatili da boljeg slikara nema od Mikeandjela izmislili su Picassa i Salvadora Dalija 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja