Jump to content

Moto Zajednica

Na novim BMW R1300GS sad i relej anlasera mijenjaju

Recommended Posts

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: bmw r1250 gsa

ne ocekujes ni da das nekoliko milona evra za motor koji treba da se ne pokvari za 45 minuta, pa se pokvari

da, svako treba da pere kako misli da treba, poenta je bila da motorcikli nisu tako svileni, ni bmw ni svi ostali

vozio sam po kisama po 12 sati dnevno pa nije usla voda nigde, tj verovatno negde jeste, tamo gde ne sme da udje - nije usla

naravno uz adekvatno odrzavanje
kao sto kaze majstor Djunta

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Meni motor i pranje pod pritiskom kad zamisljam, stvara neku nelagodu. Kao da sam bolestan u glavu pa kad vidim motor pod penom i kako ga baja ispira, neke tikove imam. Nemam pojma zasto, kao da se plasim da ce voda da ispicka sve konektore, kablove, senzore itd. 
 

Verovatno smesno zvuci. 
Ja svoj motor laganini perem u dvoristu, briskam, gledam ga, divim mu se, palim malo ostavim da radi itd. Naravno, nema svako tu mogucnost. Mozda bih felne i gume samo pena + pritisak jer je bas komplikovano krpom. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Немају сви двориште и чесму... Волим и ја да је лицкам али некад мора и овако, на улици... Иначе, пена свуда, испирање свуда али то можда не сме на тим фенси машинама, не знам

Сент фром мај Шајоми...





Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
On 23. 12. 2023. at 8:04, Ćomi- je napisao:

Meni motor i pranje pod pritiskom kad zamisljam, stvara neku nelagodu.

Ja par puta vide kako momci sidju sa motora i odma puskiraju vruc agregat. Jel sme to tako, ladna voda i odma pljus.

 

Zanimljivo mi i kad peru kola, odma puska i pravac prskanje po vrucim felnama/diskovima a onda sve ostalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ja sam kisao raznim motorima satima,pa tako danima. Prao ih i ladne i vruce i crevom i puskom  i nikad nista. Ne treba bas u usis za vaduh trpati mlaz vode ali ako si normalan nema nikakvih problema.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD
On 12/24/2023 at 10:20 PM, travelman said:

Ja par puta vide kako momci sidju sa motora i odma puskiraju vruc agregat. Jel sme to tako, ladna voda i odma pljus.

 

Zanimljivo mi i kad peru kola, odma puska i pravac prskanje po vrucim felnama/diskovima a onda sve ostalo.

I ja to radim.
Pa sta bi bilo da proletim kroz neku baru. Ovi sto voze enduro kroz reku prodju motorom, sta treba da cekaju da se ohladi?

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jel vi razumete da voda iz puške izlazi pod pritiskom? Tako se vodom seče i metal. Samo kokajte puške pa posle ćete da kukate kad budete trebali da menjate zarđale osovine i isprane ležajeve, sajle i prekidače.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Potpuno sam saglasan sa kolegom @Alekre što se tiče pranja pod pritiskom. Okej je isprati pod pritiskom neke delove, naročito posle kiše da bi pranje kasnije bilo malo lakše. Ono što se nipošto ne sme raditi je upiranje prema instrument tabli (naročito ovih novih digitalnih), izbegavati prekidače, instalaciju gde su konektori, direktno upiranje u hladnjak, glavčine točkova.

 

@abarth_maniac i ja smo u servisu imali primer GSX-R 1000 koji je imao gremlin. Sve smo živo pretumbali, da bi na kraju pronašli da je problem u jednom džeku u repu koji je oksidirao jer je dobio vodu od pranja po pritiskom. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nema tu sta da budes saglasan :D 

To je rezon i logika normalnog / razvijenog uma.  Svoje motore perem "pod pritiskom" nema problema ako se razum ukljuci, budala ce i sa kofom vode problem napraviti :D 

 

Kada si siguran u svoje el. kontakte, zastitio si ih dielektricnom mascu i sprecio prodor vode/vlage, kada je mlaz iz razumne daljine, razumnog ugla i u razumno mesto nikakvih problema nema.

 

Par sam se puta zeznuo, prao tako razumno tudje motore, neke sam gurao, neke popravljao... Kod krseva ni razum ne pomaze.

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 663 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Ја волим да га паркирам испод шљиве, наравно хладног, са једне стране развучем црево кофа и крпе, са друге стране компресор и ваздух. Лепо оперем и изгланцам и после одмах све издувам. Фелне увек крпица и ВД, ем што сијају ем што се прашина не лепи, и после сваке вожње само мало издувам фелне и као нове…гледам што мање да мотор има контакт са водом, тј оперем на почетку сезоне и после само одржавање микрофибер крпа, јеленска и то је то…наравно, немају сви ту могућност да перу у дворишту…

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD
On 12/26/2023 at 3:53 PM, Alekre said:

Jel vi razumete da voda iz puške izlazi pod pritiskom? Tako se vodom seče i metal. Samo kokajte puške pa posle ćete da kukate kad budete trebali da menjate zarđale osovine i isprane ležajeve, sajle i prekidače.

kad vozis 80 na sat i kisa je voda pod pritiskom :)
Zastitim sta treba da se zastiti, ne puskiram iz blizine....
S druge strane, kad pogleda covek kako izgleda tvoj motor i u kakvom je stanju. Svi argumenti su na tvojoj strani :)


 

Promenio član JoeD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pritisak obično bude od 20 pa i do 110 bara. Neka bude i 10 mnogo je. Motocikl nije vozilo koje se pere pod pritiskom. Ko tako pere samo je lenj ili nemaran. Veća je šteta prati ga tako nego ga ostaviti prljavog celu sezonu.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2840 postova
On 26. 12. 2023. at 18:27, Немања je napisao:

Фелне увек крпица и ВД, ем што сијају ем што се прашина не лепи, и после сваке вожње само мало издувам фелне и као нове…

ja znam da je wd malo mastan pa mi nije jasno da ikako odbija prašinu ali ako je tako to je dobra vest jer na crnim felnama se sve vidi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 663 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 1 minut, sasa ns 1 je napisao:

ja znam da je wd malo mastan pa mi nije jasno da ikako odbija prašinu ali ako je tako to je dobra vest jer na crnim felnama se sve vidi

Јесте донекле мастан, али изгледа да ствари неки танак филм на фелни, убог које се прашина мање лепи. Ја кад дођем са вожње издувам фелне и скоро да су чисте. Иначе сам на свим моторима црне пластике и гумене делове прелазио са њим, лепо сија, поврати свежину, одбија воду ( иначе ти му је и сврха и настао је из 40ог покушаја па отуд и назив)…и до сад никакав пробем…

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
On 17. 12. 2023. at 13:29, dzoni kle je napisao:

perem motor stalno pod pritiskom, godinama unazad i svaki motor. nikad mi nista nije crklo, odmah posle voznje, hladan, vruc zimi leti
pa predvidjen je za to da mu voda ne smeta
taj problem sa relejem - nista strasno, ispravice se
kad je samo to problem - odlicno!
pa i moto gp motor od nekoliko milona evra se pokvari, a sva pamet sveta je u njemu
nego jedva su docekali ovi sto su protiv bmw motora

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


 

Slažem se. Isto se ponašam.. nikad ništa ni jednom motoru nije falilo... Mogu da zamislim kako bi izgledalo pranje blatnjave kroserice sa krpicom i šamponom od koprive..o da PH neutralnim  🙄

Promenio član Gajo Sevojno
  • Sviđa mi se 2
  • Haha 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Da,bilo bi ko skidanje španskog zida.

Ja sve pod pritiskom,samo oko senzora malo odaljim:lol:

Šala,nema ni lampicu za gorivo.

Odaljim malo kad perem oko karba,brave,kesu na auspuh da ne ufuram vodu i toeto

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: bmw r1250 gsa
On 12/26/2023 at 4:58 PM, N.F.S. said:

Nema tu sta da budes saglasan :D 

To je rezon i logika normalnog / razvijenog uma.  Svoje motore perem "pod pritiskom" nema problema ako se razum ukljuci, budala ce i sa kofom vode problem napraviti :D 

 

Kada si siguran u svoje el. kontakte, zastitio si ih dielektricnom mascu i sprecio prodor vode/vlage, kada je mlaz iz razumne daljine, razumnog ugla i u razumno mesto nikakvih problema nema.

 

Par sam se puta zeznuo, prao tako razumno tudje motore, neke sam gurao, neke popravljao... Kod krseva ni razum ne pomaze.

Bravo

tako je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 478 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

I pored zamjene releja, problem nije riješen... Njemački časopis TOURENFAHRER javlja da se na jednom od motora koji im je dan na testiranje, relej sam od sebe aktivirao tokom vožnje i došlo je do požara. Srećom su ga uspjeli ugasiti i nije nastala veća šteta na motoru...

 

https://www.tourenfahrer.de/nachrichten/artikel/erneute-serviceaktion-fuer-bmw-r-1300-gs/

 

 

Screenshot_9.thumb.jpg.7c475d91af56b35087d97816039902d8.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 663 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Не би ме чудило, да уз мотор иде гратис цд од Синана Сикића-са песмом све је постало пепео и дим…😍

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 248 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Ne pratim posebno advenčr trziste, ali citao sam da je ovaj novi GS bas nova nova platforma, od sasije do samog agregata, pa u tom svjetlu su ocekivani razni random problemi. 

 

Slicno kao i novi windowsi, stavljaju se na komp par mjeseci/godina nakon izlaska, kad popeglaju sve patchevima.

 

Valjda ce GSA bit bolji. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja