Jump to content

Moto Zajednica

CF Moto 450 MT

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kawasaki KLX 250, Yamaha DT 125R

Ovo je izaslo u javnost, naleteh juce....  ne znam gde je ova cena ali ako bude tako u evropi, bice propast za konkurenciju😉

ScreenShot066.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Vidi se na snimku u 6toj brzini na 100km/h je na 6.500rpm. Ne znam do koliko obrtaja se vrti agregat? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Ozbiljno sam se zagreJo... Jedino što imam problem što sam ubeđen da neće biti registrovan da se proba.. 

Znam znam znam svi ste vi bili pa je moglo, ali ja sam išao i u BGu i u NSu jesenas i nisu imali 700mt registrovan.. 

"možeš tu po parkingu".. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V

Stiglo u Grčku i zvanično. Doduše nema još uvek vožnja, ali deluje baš onako kako bih ja to hteo. Jedino ona oznaka ispod sedišta kaže CF400, a delovao je malo sporije na svim videima. Nije to problem, ali ne bi bilo dobro da mu je 120kmh mučenje. Mada svuda piše da je to 450ccm 270° koji je i u 450sr 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Juče i ja vidim ovaj motor i odmah mi se svidi, mada meni se izgleda sve sviđa (Kove 500, Kove 800, KTM 790...) pa nisam reper.

 

Motori nisu stigli, možda stignu za sajam, nije sigurno. Cenu nemaju ali okvirno 6-7k eur. 

Imaju dosta upita tako da će raditi rezervacije, jer izgleda da neće biti za sve. Može da bude marketing a možda i ne jer sam bio i kod nekih drugih prodavaca i skoro da nema ništa na lageri a i nabavke će biti ograničene. Izgleda da narod ima para...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V

Ma da, oni uvezu 10 komada i kažu - ne vredi, velika potražnja, sve rasprodato moramo da dižemo cenu. Pa nije 1000 komada. I onda dižu cenu, koja je u Grčkoj 5990e (isto kao i 450sr). Da iskoristim stari srpski izraz - hajpuju. Samo lagano, nije baš da će svi da pljunu pare kao blesavi, pogotovo što je ponuda prilično široka, a oni gaze cenovno vrlo blizu Hondi (koja je realno - HONDA, pa makar i samo po imenu) :D  A ljdui koji kupuju motore iz ove kategorije kupuju na kredit - što znači razlika između Honde i CF (i ostalih) nije 1000 ili 2000e, već 10-30e mesečno. Ja mislim da nov motor ne treba da se kupuje za keš. 

Promenio član Punktmann
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
On 2/26/2024 at 6:22 PM, NIKOLA 1 said:

 

Po ovom snimku deluje da je em vozač profi em da je motor dosta sposoban da trpi ludorije

Vozi ga kao BMX(biciklo),sa motorom.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Od kad sam video ovo čudo, zainteresovao sam se za njega. I dalje mi je Zontes 501 G ADV prvi izbor ali ne može biti i konačni jer je još prototip a dok se ne opipa i ne provoza, sve je u magli... Pošto bih svakako da ostanem u kategoriji do 500 ccm uz ovog lepotana, razmišljam se i o Voge 525 DSX i Kove 510X koji treba da stigne na naše tržište... Pre neki dan sam probao 525, motor je odličan ali stalno imam utisak da je za mene malo "tesan" (191cm i 90-tak kg). Mislim da će slična priča biti i sa Kove-tom... Iskreno, ni ovaj mi ne deluje prekomforno za moje gabarite ali Bože moj... Atlantic-u se mora naći zamena: 22 godine motora i 110 K km na cajgeru govore u prilog tome.

 

Naišao sam na ovaj podatak vezan za vožnju na "otvorenom" putu:

 

image.png.30bd000468f02b5ca09e87c7d856af3a.png

 

Videh u temi o Voge 300 Rally da se koleZa @eurokrem igrao sa zamenom  zupčanika i dobio odlične rezultate u vidu "rasterećenja" agregata. Pošto takodje ne bih vijao neki teški off road sa ovim motorom, pretpostavljam da će ovako nešto biti moguće i sa njim... Ili grešim?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ne griješiš, to vrijedi za sve motore podjednako.
Nađi online kalkulator prenosnih odnosa i malo se poigraj.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki GPZ500R, Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500F(II), Honda VF500F, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

Mislim da je ovo motor koji sam uvek hteo... Ne znam zašto mislite da bi mu auto put bio problem, kanda su vam ove silne konjaže drugih modela zaslepele. 130km/h sa 50konja laganice.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

To si izgleda samo ti video? Daj link.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja