Jump to content

Moto Zajednica

CF Moto 450 MT

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White

Cestitke svima, i sto kaze kolega iznad, u dogledno vreme su i stigli, niste prosli ko mi sa X-ADV prethodnih godina pa da propustite celu sezonu
Imao sam prilike i da vidim uzivo danas (konkretno primerak od @alexanto) i zaista mogu reci da su prvi utisci odlicni i da motor obecava, a ne sumnjam da ce i ispuniti vasa ocekivanja! Da sada kupujem nov motor sigurno bi upao u uzi izbor.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 484 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin
WWW.INSTAGRAM.COM

2,453 likes, 122 comments - cfmotoofficial on May 16, 2024: "Dedicated to the CFMOTO’s...

Naisao sam na ovo na Instagramu. 

Kul koncept, nego vidim dole u komentarima masa turaka se zali na problem na 450sr, navodno mesaju ulje i vodu. 

Screenshot_20240516_195322_Instagram.thumb.jpg.baab0e2b23a565fc8489c2c550711024.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5854 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Ako bude za pljuvanje - pljuvaćemo. Bar ja. Gledajući po internetu, GS ADV je najveće govno koje postoji, Ducatti nije ni za Q, Yamaha je za klavijature a ne za motore, Aprilia ne sme van opštinskog atara da se vozi jer se neće vratiti o ostalima da ne govorim. Nema touringa bez 100 konja i litre, maksiskuteri nisu motori itd... A ljudi voze li voze. I navedene marke i manje motore i maksiskutere...

 

Imamo garanciju 3 godine to će većini biti 15-25 K km, ima ih Bogu hvala dosta, biće to dobar uzorak da li ovaj motorić valja ili nije ni za salatu.

 

Da iskoristim onu pravnu floskulu: Dok se ne dokaže suprotno - za mene je najbolji :neznam:

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 484 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

@alexantokako 15-25k za 3 godine kad eno motora iz uvoza sa tim kilometrazama i 15god starosti. :lol: 

Nije meni bila namera da nesto serindam, samo sam podelio ono sto procitah... Nemojte se uzbudjivati, nego se bacite na razradu i dajte da cujemo utiske. 😀

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

@Rider000sto se mene tiče samo si im pomogao informacijom,uštedeo vreme  u slučaju da nastupi takav defekt.


Ljudi platili motor 5990 , pa šta i da se desi nesto ..a i tu je garancija..

 

Svaki ima neku manu..das 30k eur i imas defekte gore nego na budžet brendu/modelu.

 

Uživajte motor je bombona,npr za cenu x adv kupis mt 450 + dobar maxi skuter,pokrio si sve.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1197 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF 450 MT

Kao što rekoše, pod garancijom :) 

Kod mene ne verujem da će ostati 3 godine svakako.

 

A inače, vozio sam i SR i MT, i znam da je isti agregat ali motori nemaju veze jedan sa drugim.

 

I mislim da sam ja jedini lik koji je platio ravno 6k 😂 ostavio im kusur.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1837 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ostavio kusur, odneo tortu... Ne bi me iznenadilo da ti iskopaju jedan primerak za par dana :D

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1197 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF 450 MT

Ja još samo da se pozovem na Vladu Nikolića 😂

 

Inače, preuzimam odgovornost za ovo vreme i izvinjavam se, tako i prošle godine kada sam kupio NC na sajmu, padao sneg u aprilu...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
Pre 2 sati, alexanto je napisao:

Ako bude za pljuvanje - pljuvaćemo. Bar ja. Gledajući po internetu, GS ADV je najveće govno koje postoji, Ducatti nije ni za Q, Yamaha je za klavijature a ne za motore, Aprilia ne sme van opštinskog atara da se vozi jer se neće vratiti o ostalima da ne govorim. 

 

Mogao si i nekim drugim redosledom...

  • Haha 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1621 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Kiksevi se dešavaju i kod najskupljih.

 

Dečko koji je sa nama par puta vozio jednodnevne ture vozi gs 1200 adv lc sa 40 000 km, on je taj motor kupio od svog prijatelja koji je taj motor kupio nov ovde u Srbiji.

 

Na nepunih 30 000 km, iz čista mira i neobjašnjivog razloga, na tom motoru je zveknuo agregat, (motor je do tada uredno održavan u BMW ovlašćenom servisu, svi intervali su ispoštovani), BMW je na sve načine pokušao da opere ruke, ali je na kraju, uz angažovanje advokata, u garanciji zamenjen agregat potpuno novim, a kilometraža resetovana na 0. 

 

To nije čest slučaj, ali eto, dešava se.

 

No da ne mračimo i da ne prizivamo...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 484 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Ma to nije nikakav novitet. Jedino sto je bitno u svoj toj prici jeste ostvarivanje garancije i korektnost dilera... Nijedan brend nije bez problema, sem Honde naravno :lol: (moram li pisati da se salim?)

'Ajmo nazad na kolosek teme... Malo, malo pa idete u off i pominjete BMW-ove ovde, ispada sad kao da je to najnepouzdaniji motor na trzistu posle KTM-a. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

И мени бацисте буву.

Звао сам заступника CFa у Ариљу да видим имају ли тест модел, али (срећом) немају.😅

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX

Kakva je reklama ova tema :D Otisao danas do Guevare da vidim i ja uzivo motor, rekli mi bice u ponedeljak u salonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: MT450
1 minute ago, Sharky - Alex said:

Ti vec spreman za prvi servis 🤣

Bukvalno ahah jos nekih 400km na nadjiram i spreman sam 🤣

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 484 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Kazu ko prvi nagura 999km, prvi servis gratis. 😁

Al ste izreklamirali 450-ku, pola foruma hoce da je kupi sad. 😂

Nego je l pogledao neko link koji sam ostavio gore? Novi cf bice 500cc inline 4 i izgleda predobro(subjektivno). Nazalost samo za domace tj. kinesko trziste. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 484 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Vrv euro norma koci? Vidim da je 450mt preko 7000eur, kod nas 6000, solidna razlika...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

Bio sam i ja da pogledam kako to uživo izgleda, probao ga malo samo kako radi, nisam hteo da vozim motor koji neko treba da preuzme :)
Što se tiče mešanja ulja i antifriza, nisam zagledao, ali mislim da nema hladnjak ulja, ako nema, problem je rešen.

 

Prvo što sam pogledao su nalepnice KYB na viljuškama, jer sam to i na nekim snimcima video da je odlepljeno, i bilo je odlepljeno i na ovom primerku, bolje da nisu ništa lepili, ne verujem da je tako Kajaba lepila. Ne znam dal je na svakom isto, svakako nije toliiko bitno, mogu da se skinu.

Nagib motora kad je na ćopavoj je baš velik, nešto kao f700, f800, pa ga je teže ispraviti nego 800MT. To su morali tako da  naprave da bi ista ćopava mogla da se koristi i za visinu sedišta od 800mm, tada motor verovatno stoji pod nekim standardnijim (blažim) uglom.

 

Raspon rupa za srafove na repu gde se kači ploča za kofer nije isti kao na 800mt, tako da ništa ne paše, premerili smo :)

 

Ostalo ovako sve ok, agregat lepo radi, meko kvačilo, solidan menjač, samo da tako i ostane nakon nekoliko hiljada km.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5854 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Mali nesporazum na tehničkom i umesto juče, danas dobih tablicu. Popodne obaveze oko šalovanja temelja i osta pola sata vremena u sumrak da se potera mališa taman da ocenim farove malo bolje jer sam ga u sumrak doterao prekjuče. Odlično sijaju, nemam zamerki.

 

Napravih 30-tak km, više po asvaltu ali bilo je malo i van puta... Sad se već malo bolje razumemo i manje mi se rita ali treba tu još "ubedjivanja" dok se stopimo u jedno ::)

 

U povratku u garažu red je bio da dobije oznaku pripadnosti :ljubav:

 

 

IMG_20240517_202216_984.jpg

IMG_20240517_205815_765.jpg

  • Sviđa mi se 15
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja