Jump to content

Moto Zajednica

Trajekt Usije/Golubac - Moldava Ro

Recommended Posts

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Ovih dana slučajno bacim pogled na profil kad vide da sam ovde na forumu celih 10 godina. Ej, deset godina ... 

 

Nema putopisa koji nisam pročitao, doduše neke samo na početku jer čim vidim selfiranje odma bežim iz njega a neke sam i više puta.

 

Ovo moje piskaranje  neću nazvati putopisom već više kao neki info svima vama kojima benzin teče venama.

Ruta je svima poznata ali obzirom da je trajekt linija tek zaživela, malo se zna o njoj. 

 

Kako se sve to poklopilo sa mojom decenijom provedenom ovde na forumu i prepisujući vaše avanture, red bi bio da i ja dam mali doprinos istom.

Nadam se da ću uspeti u tome, nisam nešto kreativan i rečit pa hajd da probam.

 

Par dana posle novogodišnjih praznika mi drugar reče za ovaj trajekt, kaže pročitao je neki info o njemu ali nije bilo puno detalja. Zna šta mi je hobi pa da me obavesti. I hvala mu na tome.

 

Lunjam po netu, udri drži prži ali nigde ništa. Genaralno ima, ali da će tek da bude jednog dana.

 

Ma ko ga hebe, oladim se ja od toga, biće vremena tokom sezone pa ću se tad informisati.

 

 

Januar ko januar, sredinom meseca upeče zvezda. Beše subota, nešto se dosadjujem a i žena me tera iz kuće. Kaže, nije navikla da me gleda od jutra do sutra.

Ja, mukica, moram da je poslušam, vidim koliko je sati. Izvadi ona još i 100 dinara da imam za kafu i reče mi da se ne vraćam do mraka.

 

Niti sam išta planirao niti sam imao neki cilj gde taj dan. Trajekt mi pade na pamet.

 

Pasoš ... hoću neću, već je bilo kasno i reko kojće mi penis. Podjem u garage ali se vratim po njega. Bog me pogledao i hvala mu na tome.

 

Hvatam pravac grocka smederevo požarevac. Bilo je tu pauza i svega ostalog ali je ruta svima opštepoznata pa da ne smaram sa njom.

 

Projezdim kroz gradište a onda nekih par km ispred golubca natrčim na ovu tablu kod koje dajem levi migavac.

Fotografija7636.jpg

...

Kad skrenete levo, dočekuje vas ovako nešto. Kad malo vratim film unazad nešto se i ne sećam da je bilo rupa.

Fotografija7637.jpg

...

Posle par km puta dočekuje vas žuta tabla ...

Fotografija7640.jpg

...

Ubrzo posle nje je i ulaz u selo, malo ali simpatično ...

Fotografija7641.jpg

...

Fotografija7642.jpg

...

Ono što mi je privuklo pažnju je da nigde nisam primetio tablu za granični prelaz. Malo neobično ali smo navikli na takve situacije kod nas.

Izbijam u centar i vučem ručnu pred seoskom prodavnicom. Kupujem mančmelou da imam ako me navata morska bolest tokom plovidbe mada je to više bilo da pitam za put.

Fotografija7643.jpg

...

Beše neko ljubazno devojče u radnji, ljubazno mi pokaza put a onda paljba dalje.

I stvarno odma iza ćoška nova džada koja vodi do gp ...

Fotografija7644.jpg

...

Fotografija7645.jpg

...

Pravac do kapije, nema dalje.

Tu me dočekuje čuvar plaže, aj da ga nazovem lučki radnik.

Fotografija7649.jpg

...

Udjem u spiku sa njim, onako neobavezno jel ništa nisam ni očekivao. Sati je bilo oko 2 i 10, izgubio sam svaku nadu kad odjedared me sunce ogreja.

Reče da trajekt pristaje u 3 a onda se u 3,45 vraća nazad. Odmah da pojasnim, trajekt je rumunski a rumuni drže uslugu prevoza.

Pusti me da udjem unutra i provede malo kroz krug. I on sam kaza da je slaba reklama za ovu liniju ali da će do proleća sve biti drugačije.

 

Ovu fotku napravi za forum jer sam još tad planirao da vas obavestim šta i kako ...

Fotografija7647.jpg

...

Obzirom da sam totalno nespreman došao na granicu, nisam ni imao nešto keša za put jel nisam ni mislio da ću uspeti u toj nameri.

Do polaska nešto malo jače od sat vremena, taman da odem do golubca i dignem pare sa bankomata.

 

Od golubca je do gp napravljena nova pešačka i biciklistička staza, u planu je bilo da se ona produži do srebrnog jezera do kraja ove godine ali je ova situacija verovatno sve to poremetila.

Fotografija7651.jpg

...

Ja se naravno vraćam na magistralu i pičim do golubca a onda se istim putem i vraćam nazad.

 

Kad dolazite iz pravca golubca nailazite na ovu tablu i tu skrećete desno a onda sve isto kuda sam i ja došao do gp ...

Fotografija7650.jpg

...

Kako sam se vratio iz golubca, tako je u luku uplovio trajekt. Prvo se obavi pasoška kontrola ovih što su uplovili pa tek onda sledi ukrcavanje nas koji čekamo.

 

Pitam mog drugara ko su ljudi koji koriste trajekt. Kaže, trenutno naši idu u lidl u moldavu a rumuni dolaze u golubac ili idu dalje do milanovca.

Obostrano ima i naših i njihovih koji prave kružnu turu kao ja. Pre je krug bg djerdap RO bg bio 600+ km a sada je sve to upola manje. Slična priča je i sa polaskom iz kladova.

 

Stajem u kolonu, nema gužve. Svega par automobila,  Sale i ostali bajkeri još zimuju zimski san ...

Fotografija7658.jpg

...

Kontrola očas posla, granična policija je i mama i tata. Došli su par trenutaka pre uplovljavanja trajekta, imaju mobilne skenere pasoša i po isplovljavanju trajekta se vraćaju u golubac.

Moj drugar čuva prostorije dok oni nisu tu.

 

Do obale možda 100 metara, prva druga i već se koči ...

Fotografija7659.jpg

...

Fotografija7660.jpg

...

Da budem iskren, očekivao sam manje sokoćalo, nešto tipa kao skela izmedju palanke i rama ...

Ovo beše pravi trajekt, veći od onih u boki ...

...

Na trajekt se ulazi bočno ...

Fotografija7661.jpg

...

Fotografija7662.jpg

...

Trajekt je baš veeeliikiii, mislim da može da primi 2 ili 3 šlepera ...

Fotografija7664.jpg

...

Dodje vreme da se startuju mustanzi ispod palube, pozdravljam se sa mojim novim prijateljem dok odvezuje barku.

On meni požele mirno more a ja njemu srećan ostanak ...

Fotografija7672.jpg

...

Isplovljavamo ... a ja uplovljavam u novu avanturu ...

Fotografija7674.jpg

...

Nastavak malo kasnije, kad popijem kafu ...

  • Sviđa mi se 10
  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

A sad je meni jasno.. i mislim se mislim kako si uspeo mopedom znam kakvo je vreme bilo a ja sam na nekih 40km i nisam uspeo da uklopim lepo vreme i trajket jos sad i ovo zatvaranje..a pritom znam da se skoro otvorilo...a drug bio autom;) svaka cast pratimo dalje i prijatna kafa:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Hvala Sale a hvala i ostalima za podršku.

 

Nisu svi kavezari bahati mamlazi kao što nisu ni svi bajkeri iskompleksirani šabani.

 

Imam dovoljno godina pa shodno iskustvu ljude delim samo na ljude i neljude.

 

Barka mi beše zanimljiva pa je isto tako i ispregleda sa svih strana.

Matora je svega par godina, laički rečeno rumunješće proizvoid. Kao što već rekoh usluge prevoza vrše samo rumunski brodovi. Trajekt plovi samo ukoliko je lepo vreme i vremenske prilike to dozvoljavaju, u slučaju vetra ili neke druge vremenske nepogode ili magle, linija se ukida do poboljšanja meteo uslova.

Fotografija7667.jpg

...

Fotografija7668.jpg

...

Sad ide ono najbitnije što sam fotkao za vas. Cenovnik ...

Karte prodaje kapetan ladje, plaćanje je isključivo u evrima ili u leima. Dinari nisu u opticaju.

Fotografija7677.jpg

...

Plovidba od tačke A do tačke B traje nekih 35 minuta. Meni beše zanimljivo ...

Zanimljiva situacija, borba za goli život. Labud se našao tačno na putanji ladje, nikako da vrdne levo ili desno i skloni se. U jednom trenu kapetan izbaci na ler kako bi dao fore labudu da odleti.

Fotografija7687.jpg

...

Kapetan i članovi posade ... ja vam rekoh da ljude delim na ljude i neljude. Sličan se sličnom raduje i ubrzo se nadje zajednički jezik.

 

Yugo ... priča za sebe i nebitna za ovaj forum. 

 

Ima jedna poslovica koja kaže da se na svetu sve može kupiti parama sem ljubavi i poštovanja.

 

Meni na gepek vratima stoje neka dva slova, ne GS već IN. I zahvaljujući tome uvek dobijem poštovanje.

Fotografija6034.jpg

...

Ko mi je poklonio ljubav, neki drugi put ...

Fotografija7669.jpg

...

Fotografija7671.jpg

...

I tako, zahvaljujući yugu ja završi u pilotskoj kabini. Razgovarali o sonarima, radarima, impelerima ...

Malo se dotakli nuklearne fizike i molekularne biologije ali me je najviše u svemu tome iznenadilo kako se ljudi koji su istim na talasnim dužinama sporazumeju pantomimom i natucanjem kojekakvih belosvetskih jezika.

Fotografija7679.jpg

...

Koliko se sećam ovu grdosiju pokreću 2 motora od po 250 horseva svaki ...

Fotografija7680.jpg

...

I tako zahvaljujući onim čarobnim slovima na mojim gepek vratima sam uživao na gornjoj palubi i VIP odajama.

Fotografija7681.jpg

...

Fotografija7683.jpg

...

Sve što je lepo kratko traje, mala pauza pa da uplovimo i privodim kraju ovaj referat ...

Fotografija7690.jpg

...

Nastavak sledi ...

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Uplovljavanje i pristanak je bočno, meni to beše malo neobično ali zanimljivo.

 

Pozdravljam se sa mornarom, htedo da skine rukavicu ali mu nisam dao. Kada je obraz čist prljave rukavice su najmanji problem.

Fotografija7691.jpg

...

Vreme je za rastanak, kapetan me pozdravi zvučnim signalom a ujedno i dobi prvenstvo prolaza.

Fotografija7694.jpg

...

Prilikom pristajanja sam primetio dve osobe kako stoje na samom izlazu i zapitao se šta rade.

Zaustaviše me i tražiše priznanicu tj kartu koju sam kupio na početku plovidbe.

Samo sam im pokazao a oni mahnuše da teram dalje tako da eto mali savet i pripazite na nju. Iskren da budem ja sam hteo da je bacim tokom plovidbe.

Fotografija7692.jpg

...

Fotografija7685.jpgupload pictures online free

...

Granični prelaz je odmah tu po silasku sa ladje, beše zanimljivo kad me teta pitala koliko ostajem u rumuniji a ja joj rekoh da se odma vraćam za bg. Samo se nasmejala i pomislila vidi boodale ...

Fotografija7695.jpgdo betta fish like bubbles

...

Granica je na čistini, bukvalno na obali i od nje do magistrale vodi km ili 2 odlične džade ... 

Fotografija7699.jpg

...

Na magistralu se izlazi negde odprilike na pola puta izmedju moldave i onog parkinga odakle puca pogled na golubačku tvrdjavu sa rumunske strane.

Fotografija7188.jpg

...

Kad već spomenu golubačku tvrdjavu onda moram i da ubacim jednu noćnu slidžu kako bi videli njeno noćno osvetljenje.

Fotografija6940.jpgthe host gif

...

Ovo je odprilike jedan sat posle ponoći, tada je yugosaurus hitao ka negotinu i bugarskoj granici jer smo naredno jutro hteli da dočekamo u belogradčiku i pentramo se po stenama. Ali o tome neki drugi put ... 

Fotografija7004.jpg

...

Fotografija7047.jpg

... 

I za kraj ... krug iz bg je iznosio nekih 290 km koliko se sećam i zaslužuje svaku preporuku za izlet.

 

Troškovi ...

 

gorivo xyz din

trajekt 12e

vinjeta 3e za kavez

džeparac ko koliko ima a može i samo 2 sendviča od kuće a za vodu se snadjite 

 

Falaaa onima koji su izdvojili vreme za čitanje ...

  • Sviđa mi se 11
  • Hvala 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6801 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nisam znao za ovo. Idem obavezno kad  prodje ovo. 

 

Interesantno mi je i drago kad vidim da neko putuje kolima. Mnogi ljudi to ne rade i mislim da mnogo toga propustaju. Idu busom sa decom, neke izlete da imaju vodica i tako to. Bezveze.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Ovo je pušteno u promet 20,01,2020 god a kako nije puno reklamirano malo ljudi zna.

Moja prvobitna namera je bila da vas upoznam sa ovim pa ako sam uspeo eto mog  zadovoljstva.

 

Lepo je putovati kolima a još je lepše putovati old scoolom. Yugom i ladom posebno ali za to treba pre svega ljubav i dovoljno jaka psiha kako bi stojički izdržao podrugljive komentare onih koji nemaju herca da se sa novom plastikom udalje par kilometara od svog stana.

 

Čitam u pojedinim temama kako mladji bajkeri imaju strah i pitaju dal smeju sa malom kubikažom ili motorom starijeg godišta da krenu na put. Takvima samo preporučujem da gledaju moje slike a onda zaključak nek donesu sami.

 

I nije bitno GDE se putuje, bitno je ČIM se putuje.

 

Celokupna tehnička ispravnost se podrazumeva i o tome nema potrebe diskutovati.

...

images.jpg

...

imageproxy-10th-copy.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 996 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 13.4.2020. at 0:24, travelman je napisao:

Čitam u pojedinim temama kako mladji bajkeri imaju strah i pitaju dal smeju sa malom kubikažom ili motorom starijeg godišta da krenu na put. Takvima samo preporučujem da gledaju moje slike a onda zaključak nek donesu sami.

   Dok se krene prvi put pa vide da nije strasno :) 

 

 

 

 

 

Citiraj

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

U mene interesuje, i koliko kosta za motor i putnika? Ne mogu da protumacim sa onog cenovnika.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 38 minuta, Darko 012 je napisao:

U mene interesuje, i koliko kosta za motor i putnika? Ne mogu da protumacim sa onog cenovnika.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 

Ja bih rekao motor i vozac jedan pravac 5e a pvratna 7.5e.

 

Prosle godine tj jesenas nije radio, svraćao da pitam.

 

Sad radi ili ne, ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Nisam bio ja ali bio drugar, tamo pustara, izgleda sve zapusteno, izgleda mi i po komentarima sa gmaps-a da je zadnji put isao 2020.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Jel overio jos neko ovaj trajekt ili sam ja jedini imao ludu srecu da se provozam njime ...

 

Koliko se secam i ja sam stigao u poslednji cas da se ukrcam na njega ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Juce sam pricao sa jednim momkom iz Braniceva, kaze da je taj trajekt bio u vlasnistvu jedne privatne Rumunske firme i da ga je zbog korone povukla, a sad da li ce da ga vraca ne zna se.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Rumunima je isao sav prihod, oni su vrsili uslugu transporta a nasoj strani je bio cilj da se dovedu strani gosti i pojaca turizam golubackog kraja sa sve obnovljenom tvrdjavom. To mi rece kapetan tokom plovidbe, jos rece da je otvaranje trajekt linije kod njih proslo bez ikakve reklame a tako je bilo i kod nas. Trajekt je uvek bio vise prazan nego pun sem par puta kada je bila negde dzipijada oko zajecara pa bilo par organizovanih grupa, reče on.

 

Kako stvari stoje, a neko reče i da je sve zaraslo u travu, piši  propalo.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Sad vide jednog drugara na poslu i setim se da je iz golubca pa ga pitam za trajekt.

 

Kaze trajekt je radio cele 3 nedelje i korona im taman dobro dosla kao izgovor da ga ukinu.

 

U medjuvremenu su i prostorije ispraznjene tako da ko se vozio, vozio se. Nema više ...

  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja