Jump to content

Moto Zajednica

Voge 900DSX

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

S  obzirom da pretragom foruma nisam našao temu posvećenu ovom motociklu, rekoh da se otvori. A ako već postoji, molim admine da je brišu. 

Na sajtu PA je okačen oglas sa cenom koja važi tokom sajma. Motor je dobrim delom urađen po uzoru na BMW 850. Čini mi se kao više nego dobra cena za motocikl te snage. 

Kubikaža (cm3)
895
Snaga (kW/KS)
70/95
 
 

VOGE 1.jpg

Voge 2.jpg

Voge 3.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Tivat/Podgorica
  • Motocikl: Benelli TRK 502X

Vrlo interesantan motor. Jedva čekam da ga uživo vidim. Na osnovu svega pročitanog, mogao bi da pomrsi račune mnogim proizvođačima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja više ne razlikujem ove kineze. Šta je 500, šta 700, 900. Samo SVT je prepoznatljiv. 

 

Što ne kupiti ovaj motor kad je i BMW kinez.

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1060 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Skinite gomilu opreme i eto ga na 220, možda i 215...

Ako se gleda kroz motor ok...
Strom DL 2015... 208... Prazan
Crash bar
Štitnici
Grejači,
Centralni štdnder
Bla Buč, bla truč ovo i ono i eto 225 plus gorivo... Ulje... Tečnosti... 250kg

Ovo 235 plus gorivo 255...
Šta je tu teško?

Toliko su teški noviji motori, i svi imaju mahom svu potrebnu opremu već u startu...

Ja ga nišanim...
Belo-sivo/plavi

Sent from Xiaomi 13T PRO using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd

Gledam ovog lepotana vec neko vreme, u petak stize u salon kod uvoznika Atv &Nautika, idem da ga osacujem. Izgleda mi da je velika konkurencija CF moto 800 mt. Jos uvek je nov na trzistu tako da nema nekih recenzija i konkretnijih iskustava osim jednog Rusa. Po samoj specifikaciji bih rekao da je bas dobar kako za  putovanje  tako i za blazi off. E sad... sto mene muci u glavnom kad razmisljam o kinezima i stvara mi nedoumicu ...nije to kvalitet...nego dostupnost rezrvnih delova van redovnih servisa.  Ne daj boze neki pad, havarija na pocetku sezone, kada se realno naj vise i desavaju. Sta onda, kako popraviti motor i doci do delova...propade sezona dok stignu delovi iz Kine. Da li neko od kolega ima iskustvo sa VOGE motorima, uvoznikom ATV & NAUTICA i samim delovima,servisu i odnosno nabavkom istih...?

Promenio član Grofbg
revizija texta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1060 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Kolega,

ATV&Nautika je deo CTC grupe...
Preozbiljna firma...
Postoje dugo
Rade ozbiljno
Zagrizli muški

Padovi, delovi ili šta već...
Ja imao udes sa službenim Megane 2021ve godine, star auto bio 6 meseci... Čekalo se stop svetlo i far 2 meseca
Kolega sa C4 Citroen dva meseca na delove...

Ta fora sa tim razmišljanjem mi je malko smešna ako motor ima crashbarove...
Nedaj Bože pada da kad je tako zaštićen motor treba plastika, onda vozaču neće biti do vožnje...
Ja nikad ne razmišljam o lupanju na taj način...

Nikad ne bih kupio nov auto ... A kupio sam dva...

Elem...
Ja mislim da sam kupio...
Ali drugu boju...
Plavu...

Mislim da sam možda i prva stranka koja je sela na motor, pošto su me zvali iz salona kad je došao, i ja doleteo za 10 minuta...

Nemam reči šta daje i ima i košta 9200eur
Previše za nabrajanje ...
Samo nešto za pobrojati...

Keyless startovanje
Brembo kočnice, plivajući 4klipni napred
KYB USD podešavajuće vešanje napred i nazad
Grejači ručica i sedišta
Lako podešavanje vizira gore dole
Centralni štender
Digitalni kokpit
Modovi vožnje
Prednji crashbar
Kamera(DVR) napred
Led osvetljenje
Blind spot (Radar/Lidar)
Tempomat
Amortizer upravljača
Quick Shifter UP/DOWN
Štitnik hladnjaka
Štitnike ruku
Crashbar napred
95ks/95NM
Lep zvuk
ABS/TCS ne spominjem jer je suvišno to spominjati

Pirelli trail 2
17 pozadí 21 napred

Ja ću verovatno dizati upravljač jedno 3-5cm i povlačiti nazad 3cm... To je jedino što mislim da ću dirati ovako adhok...

Pozadi nosači kofera i koferi i to je to...
Malko su prekidači ... Onako kineski... Barem meni...
Na osećaj CFMOTO 800MT Explorer mi deluje na prekidačima bolji i luksuzni... Ali sad kad uporedimo za +3000 eura, ne... I pritom slabiji motor...

Mana je da nema klimu, eto ...
Ja sam 180/100kg
Meni mislim da je taman1566427593a6830e92b471dce2a688eb.jpg138164064a2ded7deb76e70cb05fff79.jpgd5d2f941ee48ac7609ec49225c40b0d3.jpgea2f64ae650bf23196a03272c3bf7da4.jpg

Sent from Xiaomi 13T PRO using Tapatalk















  • Sviđa mi se 11
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Sretno kolega.
Odličan motorić


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli Leoncino 500Trail

Za tu cenu i sta je sve na spisku, a neki deo mozda i nije stvarno zanimljiv motor. 

Sretno 🤝

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1060 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Kamera DVR
Aplikacija za konekciju sa motorom kao kod CF-a
Miroring rekao bih telefon na ekran
Navigacija miroring/moguće samo kao Turn by turn, a možda i kao ceo miroring, to se ne znae... Videćemo nadam se sledeće sedmice... Ako se sve završi kako treba... Moguće da samo iPhone ima miroring komplet jer je poznato da to može da radi IPHONE.
Za sad mi je aplikacija ovakva, kad se konektuje možda se update i slika i sve ostalo... Videćemo.
Iskreno mislim da će Voge da nastupa sledećih par godina mnogo ozbiljno i sve jače i jače...b3272a288cc80c7f83632b5f03934814.jpg

Sent from Xiaomi 13T PRO using Tapatalk





  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1585 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Kao i svi kineski proizvodjači u auto-moto svetu. Osvajaju tržišta rapidno, a vozila su im sve manje i manje smešna.

 

Problem je što u današnje vreme, kada sve postaje za jednokratnu upotrebu (iliti dispozabl što bi braća Ameri rekli) niko ne ceni kvalitet, pouzdanost i dugotrajnost, već tačskrin i neke troslovne skraćenice. Pritom, ni renomirani proizvodjači ne odstupaju od kineza, kvalitet je slab kod svih, ali cena je žutaćima poprilično niska.

 

Mislim da će situacija sa motorima biti kao i sa mobilnim telefonima, a tu su kinezi danas tata-mate, makar kada si široke narodne mase u pitanju.

 

P.S. jedva čekam subotu 23.03. kada ću na sajmu videti i opipati gomilu ovih kineskih motora

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1060 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Sve razumem kolega šta pričaš...
Ali iskreno koliko god BiH želeo da posedujem CBX1000 samo zbog zvuka i onoga šta je taj motor, ne bih dao 20.000eur za njega...
Možda da svaki mesec imam 20.000 prihod pa da eto jedan mesec izdvojimo za to...

Poštujem BMW GS 800/900 šta god ... Ali po meni za maltene istu stvar(90%) platim + 40-50%...

Kinezi su vlasnici enormne količine resursa, patenata, tehnologija...
Svet se promenio, sve se promenilo...
Može da se neće tristać i dalje ...
Ali ubeđen sam nekako da imaš auto sa klimom i ABS/TCS bla buć truć...
Ne vrtiš kurblu, ne guraš auto zimi da upali...
A to su nekadašnje kvalitetetne ikone...

Ma znaš na šta mislim...

Opet, u auto industriji odlično se sećam Japanaca krajem 80tih i početka 90tih... Gde su sad?
Sećam se kraja 90tih i početka 2000tih i Koreanaca... Gde su danas?
Sad vidim šta Kinezi rade, pokidaće i kidaju sve... Mnogo brže i agresivnije od ovih pre...
I poješće tržišta...
Za isti kvalitet koji nude zapadni proizvođači/drugi azijski...

Živi bili pa videli...

Sent from Xiaomi 13T PRO using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1510 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Dobrodosao u svet kineza :moto3:

Lep motor, jedina mana je sto nisu stavili neku zastitu sa donje strane, doduse to se lako doda.

Promenio član Sharky - Alex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Drina...
  • Motocikl: uskoro

Tik tok motor, nema šta. Kinezi nas prisluškuju i prate preko njega, gledaju navike i rute, posle ti na Aliju izlaze predlozi za kupovinu dodane opreme. 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1060 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
Dobrodosao u svet kineza default_1moto3.gif
Lep motor, jedina mana je sto nisu stavili neku zastitu sa donje strane, doduse to se lako doda.
Ima zaštitu dole...


Mala ali ima...
Ah da...

Izvini...
Hvala na dobrodošlicu...

Sent from Xiaomi 13T PRO using Tapatalk


  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 948 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

5k rpm da kažem ima smisla, 50km/h je njihova neka ograda verovatno za slučaj iznenadnih otkaza, otpadanja delova i slično što su frindž slučajevi ali se oni lepo ograde.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Danas sam ga video uzivo na sajmu, motor je vrhunski! Klasa iznad svih ostalih Kineza. Gledao i Kove 510X, QJ SVT 650, SRT 700, Benelije... Ni jedan mu nije ni prici. Komponente, kvalitet plastika, zavrsna obrada, standardna oprema. Nisam mu nasao neku vecu zamerku. Ozbiljno se razmisljam o kupovini. Jos CF 450 MT (mala snaga me brine, inace je top u svakom pogledu) i stari dobri Strom 650 su mi u uzem izboru.  Sve ostalo ispod ocekivanja koja sam razvio na osnovu tekstova i testova na netu. Recimo Strom 800 tesko razocaranje. Ne znam sta su hteli da postignu sa tim motorom. Niti je enduro niti je naked, niti je touring, zastita od vetra losa... Kove nista spec, ok sli ocekivao mnogo vise, QJ prosek... Sve u svemu ovaj Voge 900 DSX mi je mozda i najvece iznenadjenje na sajmu u pozitivnom smislu. I novi Suzuki GSX S1000GX - perverzija prava od 15 soma evra.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -
Pre 19 sati, Gile je napisao:

Danas sam ga video uzivo na sajmu, motor je vrhunski! Klasa iznad svih ostalih Kineza. Gledao i Kove 510X, QJ SVT 650, SRT 700, Benelije... Ni jedan mu nije ni prici. Komponente, kvalitet plastika, zavrsna obrada, standardna oprema. Nisam mu nasao neku vecu zamerku. Ozbiljno se razmisljam o kupovini. Jos CF 450 MT (mala snaga me brine, inace je top u svakom pogledu) i stari dobri Strom 650 su mi u uzem izboru.  Sve ostalo ispod ocekivanja koja sam razvio na osnovu tekstova i testova na netu. Recimo Strom 800 tesko razocaranje. Ne znam sta su hteli da postignu sa tim motorom. Niti je enduro niti je naked, niti je touring, zastita od vetra losa... Kove nista spec, ok sli ocekivao mnogo vise, QJ prosek... Sve u svemu ovaj Voge 900 DSX mi je mozda i najvece iznenadjenje na sajmu u pozitivnom smislu. I novi Suzuki GSX S1000GX - perverzija prava od 15 soma evra.

U poređenju sa CF 800MT?

Moj plan je bio da odem da probam Cf, ali sam u međuvremenu odustao dok ne vidim Voge, pa da mogu da uporedim.

Promenio član admiki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Dobar i CF. Nema greske. Ali je skuplji skoro 2 hiljade evra. Ulazi u kategoriju Tenere i Transalpa sa cenom. Ova tri motora sto sam naveo gore su 6 (450 MT) i 9 (Voge i Suzuki). Ako vec dajes 11 uzmi Transalpa kao prvi pik, jeste klot ali je bruka motor. Uzivo je mnogo bolji nego na slikama. Prava putna masina, sposobna i za nesto off road-a.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja