Jump to content

Moto Zajednica

Novi Royal Enfield Himalayan 450

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Hrvatska
  • Motocikl: Honda Varadero

Jedan izuzetno zanimljiv novi model koji bi trebao biti cjenovno prihvatljiv, a sposoban za najzahtjevnije puteve i bespuča svijeta. Po meni istinski duhovni naseljadnik kawasaki klr-a s kojim su avanturisti kružili oko svijeta

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 272 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Evo nekih kolor šema.

 

WhatsAppImage20231012at15_31.16_a7ae84f6.thumb.jpg.280ffec65a0a92c9623685e62087aa3c.jpg

 

WhatsAppImage20231012at15_31.16_bb13d952.thumb.jpg.a5139564bf18d66b065c025431bb78d4.jpg

 

WhatsAppImage20231012at15_31.14_48180b5b.thumb.jpg.bc69ea229cbc371fe525286db9176ed3.jpg

 

Inače Itchy Boots je već napravila vožnju i video recenziju pretpremijerne verzije koja nije i finalna. Premijerno predstavljanje zakazano je za 7. novembar, a novi himalajac će biti i na Eicma sajmu.

 

Baš dobro izgleda, pogotovo ovaj sa zlatnim felnama. Kolika će cena biti ko zna, iskreno ne očekujem ispod 7k evropskih kod nas.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Od kako su se pojavili prvi RE motocikli, ove da kažem nove generacije, kod mene su izazvali veliko interesovanje. Iako u tehnološkom smislu pripadaju nekom bivšem dobu, estetski i cenovno su izuzetno prihvatljivi.

Ovaj 450 bi trebalo da bude još jedan korak napred i ozbiljan iskorak za RE u tehničkom smislu, iako takvih motocikala danas ima XY....Ništa to neće biti revolucionarno, ali u ovom dobu..rekao bih, koje je puno elektronskih pomagala u svim životnim disciplinama, preterano za moje poimanje stvari...jedna ovakva sprava kod mene eto budi interesovanje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Obožavam Himalajca, odličan koncept i motor, i ovo pojačanje je baš ono što mu je trebalo.
Ipak, više mi se sviđa retro dizajn kod prethodnog modela. Ovaj novi je nešto između retro i modernog, i meni se to i ne dopada baš.
Ali RE mi je baš gotivan, ne sumnjam da su opet napravili odličan motor i da će biti popularan kao i prethodni.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Hrvatska
  • Motocikl: Honda Varadero
21 minutes ago, pronto said:

Od kako su se pojavili prvi RE motocikli, ove da kažem nove generacije, kod mene su izazvali veliko interesovanje. Iako u tehnološkom smislu pripadaju nekom bivšem dobu, estetski i cenovno su izuzetno prihvatljivi.

Ovaj 450 bi trebalo da bude još jedan korak napred i ozbiljan iskorak za RE u tehničkom smislu, iako takvih motocikala danas ima XY....Ništa to neće biti revolucionarno, ali u ovom dobu..rekao bih, koje je puno elektronskih pomagala u svim životnim disciplinama, preterano za moje poimanje stvari...jedna ovakva sprava kod mene eto budi interesovanje.

Mene je ovaj video prilično zainteresirao za RE strojeve.  Izgleda da su novi strojevi prilično robusni i pouzdani. Previše digitalije na novim motociklima i tako me nekako odbija 

 

 

Promenio član Tobastal

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Bude li preko 6000e u ozbiljnom su problemu.

Da argumentujem:

QJmotor, Voge, Honda CB500x... 

 

Istu sudbinu je dobio ktm 390adv. Sve je bilo ok dok su bili 6500e. Sad na 7800e - malko ste se zaigrali. 

 

Mala bara puna krokodila. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Hrvatska
  • Motocikl: Honda Varadero
1 hour ago, Disko Nindža said:

Ne kontam kako može biti naslednik KLR-a koji je 650ccm

Povezuje ih koncepcijski  postulat koji njeguje jednostavnost, kao i snaga te analogno tome i "performansame" koje su vrlo slične. To je moje mišljenje, no ne mora biti da sam u pravu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Bas mi se dopada. Crno-zuti ce biti pun pogodak za moj ukus. 
 

Drugari koji sanjaju cenu od 6k evra ce se razocarati, racunam. Ispod 7k po meni nema sanse. Mozda nesto ispod 7k bude neki basic klot model. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 272 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Mislim da neće praviti priču sa klot modelima, verovatno će biti sa kreš barom kao što je na slikama i štenderom naravno. To je bezobrazluk jer su nam prodali muda za bubrege kako je štender dodatna oprema, jer ga skoro nijedan proizvođač ne stavlja na nove modele.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan BS6
5 hours ago, Andrej_Hotstepper said:

Bude li preko 6000e u ozbiljnom su problemu.

Da argumentujem:

QJmotor, Voge, Honda CB500x... 

 

Istu sudbinu je dobio ktm 390adv. Sve je bilo ok dok su bili 6500e. Sad na 7800e - malko ste se zaigrali. 

 

Mala bara puna krokodila. 

Bice cena kao ktm 390adv. Verovatno oko 7500 e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ima vodu i više konjića...voda je danas tražeća stvar, to znamo...tako da će biti interesantno za videti dokle će cena da dobaci. Dobro je da nema oznaku LC...onda bi u startu bio skuplji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

Cena oko 6.000 eura. I stari model je imao nisku cenu, tako da mislim da ni ovaj neće značajno da bude skuplji u odnosu na stariji model.

Sent from my SM-T500 using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Težina me iznenadila, ima skoro 200 kg, sto je ipak previše za 450cc. Pa majku jos u prošlom veku su svi jednocilindrasi imali oko 160kg. Gde su uspeli da naguraju tu težinu, nije mi jasno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre 5 sati, aca-pn je napisao:

Težina me iznenadila, ima skoro 200 kg, sto je ipak previše za 450cc. Pa majku jos u prošlom veku su svi jednocilindrasi imali oko 160kg. Gde su uspeli da naguraju tu težinu, nije mi jasno.

Možda šasija nije rađena od cijevi nego punog rundera !! :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Meni oni meteori i ostali super izgledaju, klasicni motori kao triumph i norton nekad.
Ali  Himalayan...
Videh onaj prvi uzivo par puta, izgleda kao sklepotina iskreno
kao da si skupio sve sto ti ostalo po garazi i napravi motor.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja