Jump to content

Moto Zajednica

Novi Royal Enfield Himalayan 450

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 272 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Da li će po ceni od 6500 evropejaca biti najbolja kupovina znaćemo na proleće. Treba uzeti u obzir i CF 450mt kao ozbiljnog konkurenta, meni lično lepšeg dizajna od novog Himalajca.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650
On 5. 11. 2023. at 12:26, Tobastal je napisao:

ali kad ju pogledam srce ne zatreperi kako bi trebalo

to nije zbog toga jer je Honda, nego jer je Varadero ;)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V

Cena u Srbiji zvanično od 5890 eura. Znači može se reći do 6500e. 

A kako su u Indiji DUPLO jeftiniji, to mi nije jasno.  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
1 hour ago, Punktmann said:

Cena u Srbiji zvanično od 5890 eura. Znači može se reći do 6500e. 

A kako su u Indiji DUPLO jeftiniji, to mi nije jasno.  

UPOLA, ne duplo. 😉

 

Naravno da jeste, nema transporta nema carina, nema marže dilera. 

To tolko košta i to se tako plaća. 

Cena je po meni sjajna. Bio sam skeptičan da će biti 7k.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Kada sam zime 2014-te kupio novi Pežo skuterić, koštao je tad na popustu 1390€ tadašnjih. I to je tada bilo ekstra povoljno, Verano pucao pa rasprodavao lager... Na ulaznoj fakturi (dali su mi kopiju papira od uvoza za registraciju), pisala je nabavna cena po komadu od 770€. Razliku do prodajne predstavlja transport, carina, porezi, marža...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan BS6
7 hours ago, Punktmann said:

Cena u Srbiji zvanično od 5890 eura. Znači može se reći do 6500e. 

A kako su u Indiji DUPLO jeftiniji, to mi nije jasno.  

Super kako su krenuli misli sam nece biti ispod 7000e. Nego ovaj model nema nista slicno kao predhodni,potpuno drugaciji tip agregat i sve ostalo greota sto se isto zove. Stari se proizvodi sedam godina,uzivanje voziti ga i veoma zabavan motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V
UPOLA, ne duplo.
 
Naravno da jeste, nema transporta nema carina, nema marže dilera. 
To tolko košta i to se tako plaća. 
Cena je po meni sjajna. Bio sam skeptičan da će biti 7k.
Ne bih da ulazim u semantiku, ali mogu da se slozim da bude upola cene. Upola jeftinije znaci da je manje jeftino od neceg drugog . Ali svakako ostaje da vidimo koliko ce biti mt450

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kawasaki KLX 250, Yamaha DT 125R

Upravo naleteh na ovo.... pa evo da podelim sa vama!

Slazem se da ce ovaj MT 450 biti direktan konkurent Himalayanu... oba motora imaju svojih prednosti i mana, birace se po ukusu i zelji a najvise po srcu -  kao i uvek 😉

Ono sto mogu da primetim je da Himalayan ima bolji obrtni moment na nizim obrtajima (karakteristika i starog modela) lakse ce se voziti offroad, sa druge strane MT ima dva cilindra, mnogo manje vibracija i udobnije ce crusirati na otvorenom putu....

Pa ko sta voli i kako 😊

ScreenShot066.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kawasaki KLX 250, Yamaha DT 125R

Izaslo mi na telefonu (instagram) od uvoznika, objavili su cene Himalayana kod nas, pa da ne prepisujem evo vam screenshot:

viber_slika_2024-01-27_19-33-00-708.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V

Otišao da pogledam. 99% moj sledeći motor. U poređenju sa svim što sam video izgleda daleko najozbiljnije. Lepo se sedi, čini mi se da je prilično lagan. Čeka se 2-4 meseca u zavisnosti od toga koji model tražite. Ako bih morao da izdvojim jednu stvar koja mi je bezveze, to je džojstik na levoj strani koji je baš ružnjikav na oko i na dodir. Sve ostalo meni izgleda za klasu iznad kineza (ne smem japance da pominjem, uvrediće se svi :D) . Mada, možda je to i doživljaj kad uđeš u onaj njihov salon. Što bi se reklo PRAVI motor (kao ono pivo sa ukusom piva). Mislim da bi bio dostojan naslednik mog Transalpa (slično se sedi, i slično izgleda udobnost, a lakši je za nijansu)

Promenio član Punktmann
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Moto Guzzi V7 Special 850

Sad tek videh cene i boje u Tago NS,   Hanle Black 6200   Slate Poppy Blue   6000e.

Ova "plava'' mi kao da su uradili sa minimalno truda......  Crni je interesantan, a i cena!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V

Ne verujem im nista oko dostupnosti. Svaki put kazu drugi datum za hanle black tubeless. Prvo maj, pa jul avgust, pa sad kraj maja mozda jun. A procitao sam da RE ne moze da proizvede (nabavi) zlatne tubeless felne jos 6 meseci minimum. Otkazane su porudzbine hanle black tubeless po engleskoj, zato sto ih nema. A nasi kazu, pa mi imamo uveravanje od fabrike da to stize. Meni nikad nije pukla guma, ali iskreno nisam toliko ni vozio. Mozda neko ko ima vise iskustva u voznji po 'bespucima' moze da kaze isplati li se cekati tubeless varijantu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kawasaki KLX 250, Yamaha DT 125R

O nasim uvoznicima necu da komentarisem, to je uvek stvar poslovnosti i postovanja kupaca.... ima ovakvih a i onakvih 🤨

Sto se tice tubeless felni, svakako je bolje imati ih nego nemati! Ja sam dva puta krpio gume po terenu, nimalo zabavno iskustvo ... skinuti tocak, rasutiriti ga i zakrpiti pa onda sve nazad, sa prirucnim alatom i na terenu 🥺

 

Ova razlika u ceni od 300e za varijantu sa tubeless tockovima je vise nego povoljna i zahvalna, svakome to preporucujem, narocito onima koji vise vole da voze teren!

Trenutno vozim Heidenau scout gume, koje su dosta tvrde i jake, nisam do sada sa njima imao pucanje i busenje guma po terenu ali... nikad ne znas ;)

Promenio član chief.fire
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V
Nije problem u parama nego sto nema
Gledao sam na UK sajtu njihov konfigurator. Hanle Black Tubeless dolazi za crnim (srebrnim?) felnama. Meni to kompletno menja izgled od jako lepog motora do meh. Naravno u RE Srbija nisu to mogli da potvrde. Od dodatne opreme vidim da je rally crash bar sa susplehom oko 300e, koferi 500e komad (cini mi se), turing sediste 200e, turing vizir 100e, turing retrovizori 150e. Osim retrovizora koliko sam shvatio, nista drugo nije pod moranje. Sad opet razmisljanje...
CONFIGURATOR-UK.ROYALENFIELD.COM

Royal Enfield - We have been creating modern classics since 1901. Manufacturers of the Bullet, Classic, Interceptor, Continental GT, Himalayan and Thunderbird series.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kawasaki KLX 250, Yamaha DT 125R

Cenovno, dva NAJVECA konkuretna na trzistu bice Himalayan 450 i CF 450MT... to su kao slični a opet dosta različiti modeli. Zajedničko im je što dolaze iz azije i što koštaju skoro isto... težina im je takodje skoro ista, ne baš u kilogram ali tu su ;)

Dakle, odlučivaće nešto drugo, barem kod nas... ne samo njihove k-ke već i čekanje, brzina kupovine ovde, šta se dobija u osnovnom paketu... eto "rata" medju uvoznicima za brzinu isporuke ali razumem i da je problem do proizvodjača, problem je na svim tržištima ne samo kod nas u evropi a da ne spominjemo jadnu i bednu srbiju čije je tržište skoro pa zanemarljivo 🙄

 

evo primera konkretnog:

moj prijatelj je prošle godine kupio novu Teneru u Barelu, u avgustu mesecu... zadnji primerak! 😱 rekli su mu da naredna isporuka modela neće biti pre nove godine, znači minimum 6 meseci... pa je požurio i kupio poslednji primerak na lageru da ne bi čekao ( i to boju koju nije hteo)  da ne bi ostao bez motora.

Tako da i Yamaha i mnogi drugi proizvođači imaju ozbiljnih problema oko isporuke, e sad u čemu je kvaka ne znam i da li je to problem samo sa srbijom, ne znam ali rekao bih da je to globalni problem... još se tržište oporavlja od korone i opšte krize u proizvodnji.

Kreće nam proleće i sezona, videćemo vrlo brzo kako će i šta biti sa prodajam ovih modela kod nas.... 🙄

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6324 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Evo ovde ću to da pomenem, mada bi bolje bilo možda u nekoj drugoj temi...

Imamo neke poznanike koji su dugo živeli i radili po Aziji. Vietnam, Taiwan, Kina...

IT sektor, naravno, ali ipak vezano za velika imena. I tako pričamo, te ja pitam za ovaj naš svet motocikala..iako nisu direktno bili vezani za to. Kaže, super je cena, saradnja sa poznatijim imenima iz tog sveta...sve ok....ali, problem može da bude postprodajni život. Kada se dođe kod njih da se pravi dil, ima više tretmana, načina kako da se ta saradnja ostvari. Često se pominje ta ovlašćenost...ali to ispada najskuplje i MNOGI se na to NE odlučuju. Otprilike, jedna je priča ako kupiš 10 mašina, druga ako uzmeš 100...naravno...ali i kada bi uzeo tih 10 uz obavezu proizvođača da ti dâ određenu garanciju..to košta.

Da skratim, znači, situacija sa garancijom i uopšte podrškom na lokalu, zavisiće prevashodno od ozbiljnosti lokalnog dilera....koji sebe može i ne mora da naziva ovlašćenim, jer, ako sam dobro razumeo...ekskluziva se jednostavno nikome ne daje. Za jednu državu, može da bude više uvoznika.

U tom smislu, nekako smatram da će RE da bude bolja priča, jer je to ipak ime koje ima i dužu tradiciju i više toga važnog izlazi ispod krovova ove kuće kao sopstveni proizvod.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 272 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Ne bih se složio sa tobom barem na osnovu iskustava koja su ljudi imali sa RE zastupnikom kod nas - Trion motors i koja su iznosili u temama o RE na forumu. Eto klasičan primer kako ta tradicija koju nosi brend pada u vodu ako ih na nekom tržištu zastupaju hohštapleri. Takođe ovi iz Guevare zavlače ljude sa datumom isporuke 450 mt, videćemo kakva će iskustva biti u postprodaji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6324 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Znači eto, i tu....svodi se na to ko se ovde latio time da se bavi.

Problem sa prodajom novih motocikala (naročito motocikala) kod nas je upravo činjenica da NIKO nema direktnu vezu sa proizvođačem..već to uvek ide preko nekoga. Mali smo, to mu dođe normalno, ali polna boles' za mušteriju nakon prodaje nije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja