Jump to content

Moto Zajednica

поздрав од новог гуштера

Recommended Posts

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: H2R

Здраво другови и другарице, браћо и сестре двоточкаши.

 

Ево после 3 године колебања , ето мене полако међу вама. Положио сам за А категорију и шта сад??

И крећем да Вам досађујем као сваки нови гуштер-почетник са питањима, али прво о себи.

 

Имам 34 год. Висок сам 195 и тежак 97кг. О мотору сам прво почео само да размишљам као о превозном средству по граду због гужви.

И нормално сви у окружењу су ми саветовали скутер. Али како сам кракат (висок) некако себе нисам видео на томе. Мало и слабо за мене.

Знам, знам.. има сад и  макси скутера већих и доста јаких, али...

Увек то али..

Цена тих скутера није уопште наивна, чак је у рангу са правим моторима..и тако мени логика каже узми мотор као човек ( као мушко бре). А и почнем ја да идем мислима и ван градске вожње. Мало дуже туре, што да не... па опет у мислима одем у лагани и офф-род ( по српски).

И ето мене сад са муком коју вероватно има сваки нови члан.

 

Који мотор?

Која кацига?

Која опрема?

Где купити?

Итд. Итд.

 

За сада се ломим као почетник да узмем Строма 650, и то новог, пошто се не исплати полован... или можда  Јамаху 9 (трацер 900) то би половно вероватно, али са малом километражом. Први ми је саветован за мене почетника , а овај други се мени лично много свиђа. Мада 120 кс није шала на два точка.

 

Или узети нешто друго тј. треће..

 

Не знам шта би ме ви искуснији чланови форума посаветовати.

 

Шта узети за први мотор, за прву љубав што се каже..

 

Што се тиче моје нарави и искуства, кола возим већ  20 година. ( од 15-те)

Бицикл сам доста возио годинама у назад, и то баш кидање...

 

Волим мало агресивније да возим, али у смислу да од тачке А до тачке Б стигнем што брже. Велика брзина ме не занима али убрзање ми је битно-:) ако ме разумете..( а разумете )

 

Такође како сам старији све више и више ми је и удобност јако битна. Да се возим као господин човек..

 

Јер има таквих мотора..

што каже овај мој комшија, ми Срби хоћемо све у једном. И да је удобан, и леп, и брз, и да мало троши, и да може офф-р..

е па ја сам тај Србин..ахахахаха

 

Ето толико од мене за сад, Ви пишите , свакако сте искуснији и паметнији.

 

 

 

 

Promenio član Gija
  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Dobro došao!
Iz ugla nekog ko je u sličnim godinama počeo da vozi, sa sličnim željama (osim vožnje po gradu) i slične konstitucije - Yamaha Tenere 700 . Ali to ti izlazi iz budžeta. Ne znam kakav je strom za visoke ljude poput nas, nisam nikad seo na njega, ali po svemu ostalom ti je takođe odličan izbor, s tim što ćeš morati da ga prilagodiš sebi - podizači kormana, podignute sedište, možda i spušteni pegovi.
Srećno u potrazi!
 

Promenio član živke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Pozdrav i dobro nam dosao.

Sto se motora tice moj glas za stroma, ogroman motor za tu kubikazu, taman za visokog pocetnika

Tracer 9 se i meni jako svidja i razmisljao o njemu kao o prvom motoru, ali nije bas za pocetnika, ume da bude “prgav”

Beneli pravi velike motore sa manjom kubikazom, jesi razmisljao o toj opciji?

U svakom slucaju koji god da uzmes odmah naruci i kreš bar

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Dobro nam dosao :zdravo: GS, XR, Multistrada, Tenere, Tracer, Benelli TRK X....sto se tice gabarita i visine.....Zavisno od budzeta. Moja preporuka bi isla na stranu Tracer-a i to devetke, sedmica mislim da bi ti bila mala, gabaritno, sto se snage tice ima je sasvim dovoljno. Ono sto je najbitnije odlicno se voze, ako si manijak i zavrnes gas u 1. i 2. naravno da ce da krene na zadnji, zbog obrtnog momenta, ali su odlicni motori i po mom misljenju su best buy.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1667 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Dobro dosao, i srecno u potrazi. Kao vlasnik Tracera 900 ti iz najbolje namere govorim da nikako nije za početnika, i za iskusnije je pitanje kome legne kome ne. Motor ide kao projektil ali nije to sve, treba stati, skrenuti, itd, ima on i svoje mane isto kao i vrline, tako da za početak moj glas ide za malog Stroma gde ces sve za početak imati sto ti treba, pa otom potom i pamet u glavu.

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

Imam dva poznanika koji su tvoje visine ili viši na Stromovima 650. 

Prezadovoljni.

Što se snage motora tiče,svi pričaju o bezbednosti i tu nema mnogo mudrovanja :

vrlo brzo ćeš se osećati samouvereno koju god spravu da kupiš i tako i treba.

Ako si "malo agresivniji" ,budi ti prvo malo agresivniji u nižoj kategoriji.Kad se u govnima nađeš (a naći ćeš se), da se koji put izvučeš na veštinu a ne na sreću (jer je kurva,oće da izda). Pa posle par sezona,stepenik gore.

 

Ali meni lično je drugi razlog podjednako važan, a o tome niko ne priča.

Ja pamtim ludilo kada sam kao dete prvi put seo sa 50 na nekog tomosa od 80 kubika. AUUUUU.

Pa 250...pa 350... AUU pa niko na svetu ne zna kako ide MZ posle 5 godina Tomosa.

 

A ONDA 600 kubika. Pa jebote ja sam se smejao koliko glasa imam pod kacigom danima,kad god vozim.

I taj prvi utisak sam uspeo da sačuvam do dan danas,raduje me motor kao kad sam imao 13.

Da sam odmah seo na 120 konja, nikad ništa više ne bi bilo dovoljno da me iznenadi i oduševi i toj meri.

 

I zašto 120 konja,za šta? Sve to isto može i 60. Na ovom forumu ima bajkera(motorista,kako god) koji su na mnogo slabijim motorima prešli što ostalih 90% možda nikad neće. Jedan od Admina ovde vozi motor star 30 godina od 50 KS i 600ccm.

Stroma i možeš na put oko sveta. Ide to ko zrno ako treba. 

 

 

 

 

 

 

Promenio član ironhorse
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

Dobrodošao! :dobrodosli2:

 

Predlažem da probaš ova 3 i izabereš (naravno, ako se uklapaju u budžet):

  • Yamaha Tracer 7
  • Suzuki V-Strom 650 
  • Kawasaki Versys 700

Ovo su pouzdani, popularni (lako se prodaju i održavaju), višefukcionalni motori (neki imaju i naked verzije, koje možda lepše izgledaju... ali nisu za putovanja zbog vetra). 

Svaki ima svoje prednosti. Sva tri su sasvim OK i za početnika, pod uslovom da je zreo. (važno!)

 

Ako ti je bitno ubrzanje (kao što kažeš), onda svakako Tracer 7. U pitanju je najlakši i najživahniji motor u ovoj klasi, pošto ima 74 ks, sa samo 197kg. 

 

Sva 3 fino kreću, ali Yamaha ide 0-100 za oko 3.5s, dok druga dva za oko 5s. 

 

Ipak, najvažnije je da probaš i vidiš koji ti leži. 

 

Srećna potraga!

Promenio član MrD
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Ako već razmišljaš i o polovnim motorima uzmi u razmatranje V-Strom 1000 od 2014. ili V-strom 1050?
Mislim isti je to agregat samo se drugačije zove...
A gabaritno veći od 650.
Ili Super Tenere 1200...


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Pozdrav, i dobrodošao !

Ja te već vidim na Gold Wingu... Imaš visinu, udoban je, nije trkalica, taman...

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: H2R

 Хвала вам свима на добродошлици и на саветима.

 

Прво сам разматрао ова три модела

 

-Strom

-Versys

-NC 750

 

За почетак...

 

Али знам сигурно да после мора доћи Tracer 9..

 

Дуго сам вагао и искрено од наведених Стром ми је некако нај куповина. Гледајући тестове и читајући коментаре, за 8000е добија се V2 мотор, алуминијумски рам, кажу да је брука удобан...

 

Једина али озбиљна мана је што кад сам пре неки дан отишао у салон да га видим и вероватно купим, да изаберем боју, код њих ладно нема тест возило...

За мене је  то много  непрофесионално. Значи треба да купим ново возило за 8000е а да не знам ни како седим. Али добро, где год да сам гледао и читао,( па и ваш форум, који пратим још од раније) свако му је истицао удобност и лаганост у вожњи и управљању.

Ваљда ће бити добар и мени.

 

Искрено циљ ми је шта код да узмем да се баш навозам са њим, оно што се каже да бар 5 година се не скидам са њега, зато толико вагам

 

 

Promenio član Gija
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Sa tvojih 2 m, NC750 odmah izbaci iz kombinacije, meni se jako svideo na slici, kad sam video uzivo shvatio sam da je bas mali za mene od 193cm, vozio ga i u auto skoli, potvrdio sam sebi da je mali

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
Pre 5 sati, Blaza je napisao:

Pozdrav, i dobrodošao !

Ja te već vidim na Gold Wingu... Imaš visinu, udoban je, nije trkalica, taman...

За њега ни ја се не би бунио :lol2:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 151 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500

Pozdrav i dobrodošao :zdravo: 

Moje mišljenje o Tracer 900 je da ga izbegneš kao prvi motor, reče mi čovek kome je posao da testira motore da je lud motor, prgav, uljav, ima blokadu na ne znam tačno koliko km/h a da nema ko zna koliko bi išao, kaže (i vidi se po izrazu lica) da poteže kao lud i da nije naivan, treba iskustva. Moj glas ide za malog Stroma ali i Beneli trk 502 izgleda mnogo lepo i primetno je veći gabaritno od Stroma. Iznenadio sam se kad su se drugari parkirali jedan pored drugog. Išli smo letos malo u obilazak Bosne i Hercegovine i taj Beneli se jako fino pokazao i mnogo dobro izgleda. Šta god da kupiš posle par sezona ćeš menjati, to je neizlečiva bolest. Svakako ti želim super kupovinu i da se lepo navozaš sa njim. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 4 sati, Gija je napisao:

 

 

Али знам сигурно да после мора доћи Tracer 9..

Za Tracer 9 ti je potrebno dosta iskustva pre nego sedneš na to. To je bukvalno R agregat ubačen u turing ram. Previše snage za gradsku gužvu...ja iskreno ne znam šta bih radio sa njim da ga imam. Bukvalno vuče na gas...Druga stvar je što je taj motor mali za bilo koga višeg od 185cm pa čak i GT verzija. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Napraviste od tog Tracera 900 pobesnelu zver od 117 ks. :lol: Drugar ima novog 2023, visok 193cm, leži mu u svakom pogledu a pritom je isto novi vozač, svikao ga je u rekordnom roku, motor je napravljen da se vozi kako zamisliš.

 

Ja skorije nisam vozio motor s mirnijim i stabilnijim agregatom, vozi se kao bicikla. Okej, ide lepo, ali ni približno - ne 1000cc, nego ni približno 600cc R motoru. 

 

Moj savet ti je - kupiš lepo Tracera 900, i voziš ga u B modu dok te ne smori i dok ga ne svikneš. Kad te smori, prebaciš u drugi mod, i voziš se kao čovek. 

 

Ako kupiš Vstroma 650, bićeš zaglavljen u B modu, bez QuickShiftera/Blippera, Cornering ABS-a, UBS i milion ostalih zajebancija koje nudi Tracer 900 a sve to pališ / gasiš s dugmetom. ;) Na Stromu nema tog dugmeta, trajno si tu gde si. ;)

 

Bez uvrede za kolege koje voze Benelije, ali smestiti Yamahu i Suzuki u istoj rečenici s Benelijem je smejurija, kineski Beneli mora da doktorira još 40 godina proizvodnju motora dok dođe na nivo te jedne Yamahe ili Suzukija. :takoje:

 

(možda strom ima svašta nešto što sam rekao da nema od opreme, ne znam, gore sam pisao samo otprilike da dočaram moje mišljenje)

 

 

Promenio član Paljevina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer

Dobro nam došao i dobro nam se priključio!

Otprilike smo sličnih (nekih) dimenzija, za ozbiljan motor sam počeo da skupljam novce kad si se rodio, iste smo težine a i ja imam tu visinu na ozbiljnijoj koklici :)

Elem, sad kad smo ustanovili gabarite :) da ti iskreno predložim da ne ideš odmah na novo, oće lepo da zaboli ako se bilo šta desi a kasko može i za polovno... a znamo da se vozači na 2 gume dele na one koje je guma spasila i one koje je guma (ili još nije) izdala :moto2:

Obzirom da si iskreno priznao da voliš agresivniju vožnju, odredi gornju granicu snage, ja sam tako izabrao Tracer-a 700, pored toga što je "biciklica" uklapao se u filter >50 i <90ks... makar u mom slučaju sve preko 90 kljusadi je previše adrenalina za ovo kljuse :)  i mojih <100kg vuče i nosi bez ijedne zamerke...jes' da izgledam ko balerina na semaforu ali retko vozim grad pa mi i ne smeta onaj bajaga kad kaže ...na vrhovima prstiju...

 

Kao i većina ostalih kolega, za prve 2 sezone ne predlažem ništa jače od 75-80 vranih konja (mada je i to prejako za tvoje agresivne nagone) i dodajem još i polovno sa ABS-om, što je dobro da ti fokus ostane na vožnji a ne na brizi o novom motoru i + što polovnjaci uglavnom nemaju brdo elektronike (koja realno pomaže ali te neće naučiti da kontrolišeš životinju kad krene da se obada :) a obadaće se sigurno na ovaj ili onaj način). Polovan i zdrav motor sam nađe svog kupca, a razliku u vrednosti ukoliko nešto i izgubiš pri prodaji posmatraj kao "investicija u motor za učenje" što je svakako manje od rent-a-bike-a čak i da to postoji na ovim prostorima...

U jednoj rečenici u vezi motocikla... ono što je drugome udobno i dobro ne znači da će biti i za tebe! Sedi na motor, ako imaš prilike provozaj par km, i prati taj "lični osećaj"...

 

Što se tiče opreme, nemoj da žališ pare i izaberi udoban kvalitet, proverenu kacigu u skladu sa stilom vožnje koju planiraš (i koja odgovara tvojoj a ne drugim glavama), visoko kvalitetne rukavice (jer prsti su samo tvoji i ti ih najviše voliš), obuća sa zaštitom (duboke moto patike ili čizme) a ostatak opreme opet u skladu sa stilom vožnje.
Primera radi, ako pričamo o finansijama, Akrap za moju devojčicu ide od 600 do 1.300€ i mnogo se lepo čuje na ova 2 cilindra ali kompletnu opremu sam platio manje nego što bi dao za auspuh i uopšte mi ne smeta da fabrički fen ostane tu još neko vreme :) 

Recimo, za (Sport) Touring ti realno ne treba koža a tekstil je dobro napredovao na polju zaštite i realno postoji veliki izbor kako nove tako i polovne kvalitetne odeće (uz to i sezona izlazi pa prati akcije i popuste na stranim i našim portalima, već su počeli...). Ja sam proletos nabavio povoljno komplet Rukka (preteča trenutnog ulaznog Start-R kompleta sa Cordura AFT  platnom i komplet štitnicima) i preporučujem je jer vredi sve pare (na oko 10m klizanja po asfaltu i prevrtanja, jedino je popustio konac na levom džepu pa se šnir rasparao, ostatak netaknuto ako izuzmemo blago ošmirglanu Corduru na nekim mestima).
Uz odeću toplo preporučujem i aktivni veš, ja ga nosim cele godine a sledeća nabavka ide u pravcu Merino vune da obezbedim sebi i all-season varijantu :)

Na kraju u jednoj rečenici a u vezi opreme, kupuj ono što je tebi udobno i što je dokazano kvalitetno... nemoj uklapati boje sa motorom ili okolinom, ionako ćeš imati veću želju da peglaš km umesto da se slikaš ispred ogledala sa motorom u teretani :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 25 minuta, Paljevina je napisao:

 

Bez uvrede za kolege koje voze Benelije, ali smestiti Yamahu i Suzuki u istoj rečenici s Benelijem je smejurija, kineski Beneli mora da doktorira još 40 godina proizvodnju motora dok dođe na nivo te jedne Yamahe ili Suzukija. :takoje:

Bez ljutnje nešto si pomešao, Beneli se proizvodi od 1911 godine a Yamaha od 1955 godine. Samo nekih 40ak+ godina razlike...da ne ulazimo u delove koliko japanskih motora ima ugrađene kineske delove u ovom trenutku a i poslednji krik inkorporiranja Yamahe sa eto CF Moto kompanijom pod imenom '' Zhuzhou CF Yamaha Motor Co'' je baš zanimljiv info. Tako da... :)  ''dont go on the dark side'' :D 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
21 minutes ago, Dudico said:

Dobro nam došao i dobro nam se priključio!

Otprilike smo sličnih (nekih) dimenzija, za ozbiljan motor sam počeo da skupljam novce kad si se rodio, iste smo težine a i ja imam tu visinu na ozbiljnijoj koklici :)

Elem, sad kad smo ustanovili gabarite :) da ti iskreno predložim da ne ideš odmah na novo, oće lepo da zaboli ako se bilo šta desi a kasko može i za polovno... a znamo da se vozači na 2 gume dele na one koje je guma spasila i one koje je guma (ili još nije) izdala :moto2:

Obzirom da si iskreno priznao da voliš agresivniju vožnju, odredi gornju granicu snage, ja sam tako izabrao Tracer-a 700, pored toga što je "biciklica" uklapao se u filter >50 i <90ks... makar u mom slučaju sve preko 90 kljusadi je previše adrenalina za ovo kljuse :)  i mojih <100kg vuče i nosi bez ijedne zamerke...jes' da izgledam ko balerina na semaforu ali retko vozim grad pa mi i ne smeta onaj bajaga kad kaže ...na vrhovima prstiju...

 

Kao i većina ostalih kolega, za prve 2 sezone ne predlažem ništa jače od 75-80 vranih konja (mada je i to prejako za tvoje agresivne nagone) i dodajem još i polovno sa ABS-om, što je dobro da ti fokus ostane na vožnji a ne na brizi o novom motoru i + što polovnjaci uglavnom nemaju brdo elektronike (koja realno pomaže ali te neće naučiti da kontrolišeš životinju kad krene da se obada :) a obadaće se sigurno na ovaj ili onaj način). Polovan i zdrav motor sam nađe svog kupca, a razliku u vrednosti ukoliko nešto i izgubiš pri prodaji posmatraj kao "investicija u motor za učenje" što je svakako manje od rent-a-bike-a čak i da to postoji na ovim prostorima...

U jednoj rečenici u vezi motocikla... ono što je drugome udobno i dobro ne znači da će biti i za tebe! Sedi na motor, ako imaš prilike provozaj par km, i prati taj "lični osećaj"...

 

Što se tiče opreme, nemoj da žališ pare i izaberi udoban kvalitet, proverenu kacigu u skladu sa stilom vožnje koju planiraš (i koja odgovara tvojoj a ne drugim glavama), visoko kvalitetne rukavice (jer prsti su samo tvoji i ti ih najviše voliš), obuća sa zaštitom (duboke moto patike ili čizme) a ostatak opreme opet u skladu sa stilom vožnje.
Primera radi, ako pričamo o finansijama, Akrap za moju devojčicu ide od 600 do 1.300€ i mnogo se lepo čuje na ova 2 cilindra ali kompletnu opremu sam platio manje nego što bi dao za auspuh i uopšte mi ne smeta da fabrički fen ostane tu još neko vreme :) 

Recimo, za (Sport) Touring ti realno ne treba koža a tekstil je dobro napredovao na polju zaštite i realno postoji veliki izbor kako nove tako i polovne kvalitetne odeće (uz to i sezona izlazi pa prati akcije i popuste na stranim i našim portalima, već su počeli...). Ja sam proletos nabavio povoljno komplet Rukka (preteča trenutnog ulaznog Start-R kompleta sa Cordura AFT  platnom i komplet štitnicima) i preporučujem je jer vredi sve pare (na oko 10m klizanja po asfaltu i prevrtanja, jedino je popustio konac na levom džepu pa se šnir rasparao, ostatak netaknuto ako izuzmemo blago ošmirglanu Corduru na nekim mestima).
Uz odeću toplo preporučujem i aktivni veš, ja ga nosim cele godine a sledeća nabavka ide u pravcu Merino vune da obezbedim sebi i all-season varijantu :)

Na kraju u jednoj rečenici a u vezi opreme, kupuj ono što je tebi udobno i što je dokazano kvalitetno... nemoj uklapati boje sa motorom ili okolinom, ionako ćeš imati veću želju da peglaš km umesto da se slikaš ispred ogledala sa motorom u teretani :)

Banjalucko pivo na akciji danas u Suncu na NBG. 

65 dinara limenka 0.5

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: H2R
Pre 2 sati, Dudico je napisao:

Dobro nam došao i dobro nam se priključio!

Otprilike smo sličnih (nekih) dimenzija, za ozbiljan motor sam počeo da skupljam novce kad si se rodio, iste smo težine a i ja imam tu visinu na ozbiljnijoj koklici :)

Elem, sad kad smo ustanovili gabarite :) da ti iskreno predložim da ne ideš odmah na novo, oće lepo da zaboli ako se bilo šta desi a kasko može i za polovno... a znamo da se vozači na 2 gume dele na one koje je guma spasila i one koje je guma (ili još nije) izdala :moto2:

Obzirom da si iskreno priznao da voliš agresivniju vožnju, odredi gornju granicu snage, ja sam tako izabrao Tracer-a 700, pored toga što je "biciklica" uklapao se u filter >50 i <90ks... makar u mom slučaju sve preko 90 kljusadi je previše adrenalina za ovo kljuse :)  i mojih <100kg vuče i nosi bez ijedne zamerke...jes' da izgledam ko balerina na semaforu ali retko vozim grad pa mi i ne smeta onaj bajaga kad kaže ...na vrhovima prstiju...

 

Kao i većina ostalih kolega, za prve 2 sezone ne predlažem ništa jače od 75-80 vranih konja (mada je i to prejako za tvoje agresivne nagone) i dodajem još i polovno sa ABS-om, što je dobro da ti fokus ostane na vožnji a ne na brizi o novom motoru i + što polovnjaci uglavnom nemaju brdo elektronike (koja realno pomaže ali te neće naučiti da kontrolišeš životinju kad krene da se obada :) a obadaće se sigurno na ovaj ili onaj način). Polovan i zdrav motor sam nađe svog kupca, a razliku u vrednosti ukoliko nešto i izgubiš pri prodaji posmatraj kao "investicija u motor za učenje" što je svakako manje od rent-a-bike-a čak i da to postoji na ovim prostorima...

U jednoj rečenici u vezi motocikla... ono što je drugome udobno i dobro ne znači da će biti i za tebe! Sedi na motor, ako imaš prilike provozaj par km, i prati taj "lični osećaj"...

 

Što se tiče opreme, nemoj da žališ pare i izaberi udoban kvalitet, proverenu kacigu u skladu sa stilom vožnje koju planiraš (i koja odgovara tvojoj a ne drugim glavama), visoko kvalitetne rukavice (jer prsti su samo tvoji i ti ih najviše voliš), obuća sa zaštitom (duboke moto patike ili čizme) a ostatak opreme opet u skladu sa stilom vožnje.
Primera radi, ako pričamo o finansijama, Akrap za moju devojčicu ide od 600 do 1.300€ i mnogo se lepo čuje na ova 2 cilindra ali kompletnu opremu sam platio manje nego što bi dao za auspuh i uopšte mi ne smeta da fabrički fen ostane tu još neko vreme :) 

Recimo, za (Sport) Touring ti realno ne treba koža a tekstil je dobro napredovao na polju zaštite i realno postoji veliki izbor kako nove tako i polovne kvalitetne odeće (uz to i sezona izlazi pa prati akcije i popuste na stranim i našim portalima, već su počeli...). Ja sam proletos nabavio povoljno komplet Rukka (preteča trenutnog ulaznog Start-R kompleta sa Cordura AFT  platnom i komplet štitnicima) i preporučujem je jer vredi sve pare (na oko 10m klizanja po asfaltu i prevrtanja, jedino je popustio konac na levom džepu pa se šnir rasparao, ostatak netaknuto ako izuzmemo blago ošmirglanu Corduru na nekim mestima).
Uz odeću toplo preporučujem i aktivni veš, ja ga nosim cele godine a sledeća nabavka ide u pravcu Merino vune da obezbedim sebi i all-season varijantu :)

Na kraju u jednoj rečenici a u vezi opreme, kupuj ono što je tebi udobno i što je dokazano kvalitetno... nemoj uklapati boje sa motorom ili okolinom, ionako ćeš imati veću želju da peglaš km umesto da se slikaš ispred ogledala sa motorom u teretani :)

Слажем се 95% са тобом,  али

увек то али.:-)

 

Иначе написао сам најдужи пост у историји форума да појасним ових 5% али га грешком обриса.. можда пробам сутра у краћим цртама да покушам да појасним.

Promenio član Gija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja