Jump to content

Moto Zajednica

поздрав од новог гуштера

Recommended Posts

  • Drug član, 539 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
Pre 7 sati, mick je napisao:

Beneli se proizvodi od 1911 godine a Yamaha od 1955 godine.

Yamaha је основана 1887.године, додуше као сервис и израда музичких инструмената (у оснивању су правили оргуље од трске а после прешли на производњу клавира) и отуда су у њиховом логу 3 укрштене звучне виљушке 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1668 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Pre 9 sati, Paljevina je napisao:

Napraviste od tog Tracera 900 pobesnelu zver od 117 ks. :lol: Drugar ima novog 2023, visok 193cm, leži mu u svakom pogledu a pritom je isto novi vozač, svikao ga je u rekordnom roku, motor je napravljen da se vozi kako zamisliš.

 

Ja skorije nisam vozio motor s mirnijim i stabilnijim agregatom, vozi se kao bicikla. Okej, ide lepo, ali ni približno - ne 1000cc, nego ni približno 600cc R motoru. 

 

Moj savet ti je - kupiš lepo Tracera 900, i voziš ga u B modu dok te ne smori i dok ga ne svikneš. Kad te smori, prebaciš u drugi mod, i voziš se kao čovek. 

 

Ako kupiš Vstroma 650, bićeš zaglavljen u B modu, bez QuickShiftera/Blippera, Cornering ABS-a, UBS i milion ostalih zajebancija koje nudi Tracer 900 a sve to pališ / gasiš s dugmetom. ;) Na Stromu nema tog dugmeta, trajno si tu gde si. ;)

 

Bez uvrede za kolege koje voze Benelije, ali smestiti Yamahu i Suzuki u istoj rečenici s Benelijem je smejurija, kineski Beneli mora da doktorira još 40 godina proizvodnju motora dok dođe na nivo te jedne Yamahe ili Suzukija. :takoje:

 

(možda strom ima svašta nešto što sam rekao da nema od opreme, ne znam, gore sam pisao samo otprilike da dočaram moje mišljenje)

 

 

Ti si @Paljevina ti nisi merodavan, tebi ni multistrada ne ide:stabre:. Šalim se malo, ipak je dečko početnik i treba imati obzira:takoje:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 5 sati, ПИпезос je napisao:

Yamaha је основана 1887.године, додуше као сервис и израда музичких инструмената (у оснивању су правили оргуље од трске а после прешли на производњу клавира) и отуда су у њиховом логу 3 укрштене звучне виљушке 

Ja sam naveo kad su krenuli sa proizvodnjom dvotočkaša :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin
Pre 15 sati, mick je napisao:

Bez ljutnje nešto si pomešao, Beneli se proizvodi od 1911 godine a Yamaha od 1955 godine. 

Ovaj Beneli i taj o kom ti pricas sem imena i nemaju nekih dodirnih tacaka...

 

To bi bilo isto kao da sad MZ otkupe kinezi, izbace MZ 550 Adventure i mi kazemo, pa eto, proizvodi se od 1920te, a on nema veze s MZ-om... :jee:

 

Dobro malo lupetam, al to je to otprilike...

 

Da se na vreme ogradim, nisam rekao da je Benelli loš motor.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 53 minuta, Rider000 je napisao:

Ovaj Beneli i taj o kom ti pricas sem imena i nemaju nekih dodirnih tacaka...

 

To bi bilo isto kao da sad MZ otkupe kinezi, izbace MZ 550 Adventure i mi kazemo, pa eto, proizvodi se od 1920te, a on nema veze s MZ-om... :jee:

 

Dobro malo lupetam, al to je to otprilike...

 

Da se na vreme ogradim, nisam rekao da je Benelli loš motor.

Eeee upravo na to ciljam...ako ovaj B nije u vinklu sa onim starim šta je onda Zhuzhou CF Yamaha Motor Co u tom poređenju? Yamaha jeste, kineski kapital jeste, radiće zajedno nove motore...gde se onda svrstava era Yamahe od osnivanja novog savezništva? Da li je ostala ona stara ili se resetuje sve kao što ljudi resetuju Beneli? Kako se sad gleda na Yamahu?

Promenio član mick
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Momci, oladite sa međusobnom prozivkom i dajte savet momku koji se pridružio. 

 

@Gija Dobrodošao na forum! Predlažem da otvoriš temu sličnu ovoj u drugim podforumima, baci malo pogled. Tako ćeš dobiti još saveta od forumaša. 

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Taman posla da se medjusobno prozivamo, daleko od toga... 

 

E sad ako se on nasao prozvanim jer se izmedju ostalog prokomentarisao i Beneli... Ja za isti nista lose nisam rekao... 

No, na stranu to... 

 

 

Izbor motora je veliki... Ali za pocetnika motor od 100+ks ... Ne ide bas...

 

Najbolje da se malo provozas, obidjes par salona, sednes na motore koje su kolege predlozile, tu ces odmah znati da li je neki motor za tebe ili ne... Onda kad suzis izbor idu slatke muke... 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 17 minuta, Rider000 je napisao:

Taman posla da se medjusobno prozivamo, daleko od toga... 

 

E sad ako se on nasao prozvanim jer se izmedju ostalog prokomentarisao i Beneli... Ja za isti nista lose nisam rekao... 

No, na stranu to... 

 

 

Izbor motora je veliki... Ali za pocetnika motor od 100+ks ... Ne ide bas...

 

Najbolje da se malo provozas, obidjes par salona, sednes na motore koje su kolege predlozile, tu ces odmah znati da li je neki motor za tebe ili ne... Onda kad suzis izbor idu slatke muke... 

 

 

:) nije tebi upućen komentar iznad :) no apsolutno si u pravu oko priče početnik i 100ks. Na žalost sve je više vozača početnika sa takvim mašinama...baš nezgodno. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Sa tricity-a koji se vozi sa B sam presao na 800ccm i 95konja, cak su me i u CF pitali jesi siguran da je ovo motor za pocetnika, rekoh nisam ali svidja mi se mnogo.

U pocetku sam ga vozio u “rain” modu gde ne dozvoljava vise od 5000 obrtaja, imam postovanje prema samom motoru, i sto je najbitnije imam 42god i cistu glavu, odavno sam se izduvao.

Sve je do vozaca, manje kubikaze prastaju greske, ako mislis da ces gresiti kupis slabiji motor.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 8 minuta, Sharky - Alex je napisao:

Sa tricity-a koji se vozi sa B sam presao na 800ccm i 95konja, cak su me i u CF pitali jesi siguran da je ovo motor za pocetnika, rekoh nisam ali svidja mi se mnogo.

U pocetku sam ga vozio u “rain” modu gde ne dozvoljava vise od 5000 obrtaja, imam postovanje prema samom motoru, i sto je najbitnije imam 42god i cistu glavu, odavno sam se izduvao.

Sve je do vozaca, manje kubikaze prastaju greske, ako mislis da ces gresiti kupis slabiji motor.

Ja iskreno nisam odrastao na ''modovima vožnje'' :) pa mi je to malo neobično. Recimo imao sam prilike prošle nedelje da se malo provozam i isprobam Tracer 9GT i igrao sam se sa modovima...nikako mi se nije svidela cela priča.  To elektronsko štrojenje snage mi ne paše, više mi je informativnije ono što se dešava ispod mene. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Najbitnija od svih blokada je ona u glavi... 

Problem nastaje kad se malo opustis i osetis tu snagu pod rukom, nekad ne mozes da odolis a da ga ne razvrnes... Zvuk, saltanje, krivine... Ume da te ponese za cas... Manjak iskustva i eto problema u najavi... 

Bezbednije nesto slabije za pocetak, pa kad se ovlada time onda na nesto jace, ako ima potrebe. 

Ja sam u sezoni presao sa maxi skutera od 500cc na motor od 500cc, razlika je bas velika, totalno drugacija koncepcija upravljanja...

Zadovoljan sam sa 50tak ks, ne fali mi snage. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Motocikl: VStrom 650 XT

U sličnoj smo situaciji. :P

 

Prvi motor bio Tomos do 1997.  i od tada ništa (brat od strica invalid, izleteo mu neki džip) "motori su zlo, bla bla", ali ne mogu, želja je jača.

 

Probao Z1000SX,  R1, TMAX i odlučio da ipak počnem od novog Stroma 650.

 

Udoban, ne puca me adrenalin kao na Z1000 i R1 i deluje mi kao pravi motor za uživanje.

Z1000SX mi se baaaš svideo, ali em sam visok, em mi je to, iskreno prejako, a pošto volim brzu vožnju, povukao sam kočnicu u glavi i krećem od neke sredine, za sada. 

 

Gledao sam i Trejsera 9, ali ono "zna biti prgav" me ipak odvratilo jer mi je iskustvo na dva točka 0 (Tomosa ne računam). 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1899 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 15 sati, Rider000 je napisao:

Ja sam u sezoni presao sa maxi skutera od 500cc na motor od 500cc, razlika je bas velika, totalno drugacija koncepcija upravljanja...

Zadovoljan sam sa 50tak ks, ne fali mi snage. 

Sve potpisujem !

I ja isto tako, i sasvim zadovoljan.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 86 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja 400 '20

ja samo da pridodam jos jednu dobrodoslicu i da primetim da pored zenskog klube dobijamo i sve vise kandidata za 190+ klub :oda2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Ja ne bih bezao od skutera za prvu sezonu, pogotovo za zujanje po gradu i udobnost/prakticnost. Taman malo da se razmisli sta posle i steknes iskustvo jer nisi pre vozio 2 tocka.

Takodje nema potrebe da gledas samo velike motore, nego probati kako ti odgovara kada sednes/vozis, ali kod skutera 125cc ce te nositi bez problema i biti udoban (novija Honda pcx125, i slicni), pa i dvoje ljudi moze bez problema na takve motore. (do 180kg).  Ok su ubrzanja do 70-80kmh za provlacenje po gradu..

Promenio član Blackened
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja