Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 600

Recommended Posts

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Pozdrav kupio sam pre mesec dana Suzanu Bandita 600 2004 god. odusevljen sam,s obzirom da mi je ovo prvi motor posle 7 godina skuterisanja. Juce i za vikend sam ga vozio,samo se smejem 1moto3.gif Interesuje me koje ulje da mu sipam,i kod koga biste mi preporucili da radim servis. s obzirom da idem prvi put u servis za suzukija ,dajte nekog ko me nece gledati kao novac. Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vstrom DL1050XT M2

Ja sipam Motul 5100 u bandzu,servis radim sam. Joca iz Profimoto jer bio super prema meni kad sam terao na servis karbova,i ovlasceni je serviser Suzukija...Sa kolegom Igorom nisam imao prilike da se upoznam,ali verujem da je jako dobar,cim ga svi clanovi 'fale! 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Hvala "Arakis" za igora xt sam citao ovde na forumu i ne nadjoh ni jedan negativan komentar. eto i ti si mi sada isto potvrdio.Tako da ce mi verovatno on biti izbor, a dobih danas preporuku i za majstora u pazovi (zaboravih mu ime)

 

Tomo mozda si mehanicar ili nesto srodno,pa ce moje pitanje zvucati laicki.Ali sta radis sam? menjas ulje, filter ulja i filter vazduha? sem pomenutog, mislio sam da zamenim i plocice i izbegao bih diskove ove sezone. da li da pokusavam sam?1staa.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vstrom DL1050XT M2

Hvala "Arakis" za igora xt sam citao ovde na forumu i ne nadjoh ni jedan negativan komentar. eto i ti si mi sada isto potvrdio.Tako da ce mi verovatno on biti izbor, a dobih danas preporuku i za majstora u pazovi (zaboravih mu ime)

 

Tomo mozda si mehanicar ili nesto srodno,pa ce moje pitanje zvucati laicki.Ali sta radis sam? menjas ulje, filter ulja i filter vazduha? sem pomenutog, mislio sam da zamenim i plocice i izbegao bih diskove ove sezone. da li da pokusavam sam?1staa.gif

 

Nisam mehanicar, nego muzicar i web designer 0namigivanje.gif Niti tvoje pitanje zvuci laicki,jer sam i ja bio malo skeptik ranije kad je u pitanju menjanje neceg na svoju ruku,ali onda vidis da nije to nista specijalno. Menjam sam sve to sto si naveo,nikakva nauka..Ako bude neki lep dan ovih dana,da se nadjemo pa cu da ti pokazem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Hvala ljudi!  nasao sam u medjuvremenu na osnovu vasih sugstija nekoliko dobrih klipova.  nemam nikakvih problema sa njim, za ovih par dana koliko sam ga vozio :)  samo ove redovne stvari da uradim pred sezonu. plocice cu morati,ulje i filter. lanac do sada nisam nikada imao jer sam vozio skutere pa sam citao kako se odrzava...  pukla mu je zadnja plastika na repu negde od stop svetla ka bocno.(tako sam ga kupio) to cu morati da uradim jer me nervira,funkcionalno ne smeta. pa ako neko zna nekog plasticara neka mi preporuci. hvala jos jednom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Hvala Tomo na ponudjenoj pomoci,obraticu ti se sigurno. ja sam stomatolog popravljam zube (valjda cu umeti to malo i motor)  :Joska:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR rc36

Već neko vreme hvatam zjale po forumu i zapao mi je Bandit za oko. Ovo mi deluje kao najkonkretnija tema gde bih iskusnije mogao pitati za savet.

 

Drugar ima Banderaša, pa sam ga vozao malo tako da mi se sviđa i to kako ide. Deluje mi taman za mene, s obzirom da sam početnik od 175 cm i oko 75 kg.

Pošto nemam položeno za motor, kontam do kraja aprila da i to odradim, a već polako merkam i šta bi mi bio najbolji pazar.

 

Stanje je sledeće:

Dnevno na relaciji Novi Sad - Bačka Palanka prelazim 80 km na putu do posla i nazad, a želeo bih bar tokom leta da rasteretim auto od gužve na putu i ostalih zafrkancija tokom tog dela godine. Naravno, gledam da tu negde uglavim i svoj ćejf :jee:

Na osnovu saveta po ostalim temama, merodavna mi je kilometraža i opšte stanje motora, godište itd.

Takođe, estetika mi nije najbitnija.... ali ovako neki naked mi se baš sviđa :aha:

Još sam pohvatao na nekoliko mesta da je dobar za početnike, pouzdan motor, i tako to...

 

Interesuje me da li će Banditu namenska, svakodnevna vožnja na poprilično lošoj magistrali predstavljati problem dugoročno gledano? Ne bih da pazarim motor, pa da mi povuče lufta na sto strana... Godišnje autom prelazim 40000 km ili više, a računam bar da 10000 prebacim na motor ako uđem u tu priču.

 

Ako neko može da mi predloži neki bolji motor od Bandita za moj slučaj, svaki savet je dobrodošao.

 

P.S. Pogledao sam oglase na forumu, onaj KLE 500 mi deluje interesantno... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ja sam 173cm i 73 kg i odgovara mi po gabaritima,mada ne bi bilo na odmet da sam duzi :)  volan mi je siri od fabrickog,mada sam se vec navikao i na to. Ja imam  malo iskustva sa njim pa ti nisam mozda merodavan. Ali posto sam presao sa skutera na njega,posednji mi je bio beverli 500 osecam da Bandit dosta lepse i mekse upija rupe ,lezece policajce... Takodje nisam primetio  skripu bilo cega (vizira,plastike...) u bilo kojim obrtajima sto meni mnogo smeta  :neznam: a to je na losim putevima izrazenije. pa smatram da bi u tom smislu podneo dobro losije puteve. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2448 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Prelep Bandit nek je sa srecom, zapalo mi je za oko da se tu neko setio da napravi drzac za vizir koji ide na neki drugi motor (sa maskom), svaka cast hehe.. :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Hvala na komplimentima :)  sa vizirom sam ga kupio, mada to uvek ugradjujem na svaki dvotockas koji sam imao,pa posle ostane buducim vlasnicima. ovde nisam morao da se mucim :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Jedno pitanje za iskusnije bajkere od mene a to je vecina vas :)  Na koliko se obrtaja menjaju brzine? meni po sluhu zasmeta na preko 3000 pa saltam. da li je to ispravno? ili prosto nema veze nego saltas kako ti odgovara ,naravno ne da maltretiras masinu na 7000...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Jedno pitanje za iskusnije bajkere od mene a to je vecina vas :)  Na koliko se obrtaja menjaju brzine? meni po sluhu zasmeta na preko 3000 pa saltam. da li je to ispravno? ili prosto nema veze nego saltas kako ti odgovara ,naravno ne da maltretiras masinu na 7000...

 

Jeste da ne vozim bandita (jos uvek :jee1: ) ali vozim motor...

Brzine menjas po osecaju, mozes na 2000-3000 obrtaja a mozes i svaki put do crvene zone.

Zavisi kako volis da vozis i kako volis da ubrzavas. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7011 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Jedno pitanje za iskusnije bajkere od mene a to je vecina vas :)  Na koliko se obrtaja menjaju brzine? meni po sluhu zasmeta na preko 3000 pa saltam. da li je to ispravno? ili prosto nema veze nego saltas kako ti odgovara ,naravno ne da maltretiras masinu na 7000...

 

7000 obrtaja je daleko od maltretiranja za Banditov visokoturazni agregat,  moze on mnogo vise, ako saltas na 3000 onda bolje neki Coper-kruzer da si uzeo  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ok skapirao sam,ako hocu da vozim kao baba menjacu na 3-4 iljade  :)    nemam pojma meni to bude bucno preko 4000 ,mozda i zbog auspuha koji nije fabricki  (laser) u svakom slucaju hvlala uvazicu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Чачак
  • Motocikl: CBF600N ABS & Hornet 600

zavisi, ako ne zuris saltaj na 3-4 hiljade jer ce i manje da trosi i eto, a ako se spremas da pretices ili hoces veliko ubrzanje, cepaj na crveno :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja