Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 300 HPE

Recommended Posts

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe

U konstantnoj borbi sa vremenom nikako da nađem prostora da predstavim svoj prvi ''ozbiljniji'' skuter. 

Kao što naslov kaže, u pitanju je Beverly 300 HPE. 

Zašto je odluka pala baš na njega?

Posle skoro 10 godina apstinencije na 2 točka, prošle godine usled preteranog boravka u automobilu, konstantne borbe za parking, stajanja u gužvi itd., padne mi na pamet ideja da uzmem neki skuterčić čisto za po kraju, kada treba obaviti nešto na brzinu i preći neka kraća deonica bez razmišljanja o svim poteškoćama kretanja kroz beogradska naselja. 

Posle prvobitne želje da uzmem nekog novog Kineza, u toku razgledanja se predomislih i uzeh Piaggio Liberty 50, platih ga kao dva ipo Kineza nova, ali pod parolom da uzimam nešto što će mi služiti dugi niz godina, i neću da štedim. E tu sam se već malo za*ebao misleći kako ću se tu i zaustaviti.

20210721_124055.thumb.jpg.efc6c686fdea563695b327044b58ad9d.jpg

 

 

Preuzeh tako svoj nov Liberty, i onog trenutka kada sam se otisnuo na prve kilometre vožnje, odjednom osetih takvo zadovoljstvo nakon mnogih negativnih stvari u životu, da sam odmah sebi rekao: ''Ovo mi je definitivno trebalo...''.

Tako je prvobitni razlog kupovine zbog kratke vožnje po kraju, prešao u : '' Ma idem ja na posao skuterom 30km u jednom pravcu...u čemu je problem?''. 

Nisu prošla ni 3 dana kada sam shvatio da mi je potrebno više brzine, naročito jer su novi 4t motori surovo restriktovani elektronski, a tako bi svaki proces ubrzavanja ove spore mašinice zahtevalo dosta novca. Više brzine ne zbog moje želje za brzinom ili bržim dolaskom na destinaciju, već zbog bezbednosti. U Beogradu i okolini ako si limitiran na 50 km/h 90% vremena je pogled na retrovizorima da te neki ''temperamentniji'' vozač ne bi pogazio. Odmah sam stihijski krenuo da razmatram o narednoj kupovini.

To me u međuvremenu nije sprečavalo da sa Libertijem sve sa suprugom izađem van grada. Rekord nam je bio 170km u danu sa sve maksimalnih 50km/h i to nizbrdo :lol2:.

Pošto pare ne rastu na grani, odlučih da se strpim za sezonu 2022, taman dok ne položim za A i odlučim šta uzeti za narednu sezonu. 

Posle mnogih lomljenja u glavi, od enduro, naked, touring, maxi scooter, vespa motocikala, na kraju priče zbog odlične ponude staro za novo, i finansijske sposobnosti, odlučih se za Beverly 300 HPE. Da sam imao novca rado bih uzeo 400cc, iako su mi svi tvrdili da je 300 za sada proverenija i pouzdanija mašina. 

 

Pa sad konačno da krenem priču o svom Bekiju. 

Prilikom prvih metara vožnje, osećaj je bio kao sam jedno sa skuterom. Toliko je lak za manevrisanje i stabilan da me je na prvu loptu oduševio. 

Agregat isporučuje 26 ks što je za urbane uslove više nego dovoljno. Zapravo, svojim stilom vožnje ni na otvorenom nemam nikakav problem. Jedino je auto put nešto gde bi valjalo imati malo veću rezervu snage. Potrošnja se kreće između 3,2 i 3,5l za sada. Udobnost iz moje perspektive je korektna, s obzirom da sam visok 190cm, nemam nikakav problem ni na dužim relacijama. 

Instrumenti su digitalni, pa se tako na ekranu može dobiti pregršt informacija kao što su potrošnje goriva, temperature, parcijalne kilometraže itd... Moguće je odabrati dve različite boje osvetljenja, pa tako može da bude belo ili plavo. Kompletna rasveta je u LED tehnologiji. Prednja svetlosna grupa je odlična, iako bi sam snop morao da se podesi dosta niže jer je usmeren dosta daleko, pa tako dugo svetlo potpuno gubi smisao. Ključ je keyless go tehnlogija, i to je super stvar dok radi :takoje: . Pneumatici su Michelin (model ne bih da lupim), samo znam da je Made In Serbia :jee1: . Za sada funkcionišu jako dobro, a naročito se kvalitet primeti po kišnim uslovima. Jedino mi se čini da im pada prianjanje pri vrelim letnjim danima i užarenom asfaltu.

Kad smo već na tom polju, ABS i TC sistemi funkcionišu perfektno. Nisam ni bio svestan da ću biti toliko puta u prilici da ih testiram, ali kod smanjenog prianjanja pogotovu za nas manje iskusne je stvar koja vredi svakog centa. 

 

Ono što bih istakao kao zamerku je da nekako imam utisak da su stari modeli, naročito prva generacija, brižljivije proizvedeni u pogledu nekih završnih detalja.

Tako recimo ima nekih ivica na plastikama koje su ili lošije obrađene, ili lošije ofarbane što po meni ne bi smelo da se vidi kod jednog velikog proizvođača kao što je Piaggio. Isto tako, poklopac čepa rezervoara nekako deluje neuklopljeno i klimavo kao da mu tu nije mesto. 

Međutim i pored toga, skuter deluje jako šarmatno. Naročito kada se uzmu u obzir sve brižljivo uklopljene boje, razni detalji itd... Kada pogledam da je kućište pumpe rashladne tečnosti ofarbano u antracit perla boju, onda je jasno da Žabari i dalje mnogo pažnje pridaju estetici. 

Jedna stvar koja me je malo zabrinula je da se agregat 3-4 puta ugasio u određenim uslovima.

Zapravo, dok je hladan, i krene se lagano tek da kvačilo uhvati do kraja, i ako bih tada naglo oduzeo gas i kvačilo se odvojilo pali bi obrtaji motora i ugasio bi se. 

Prijavio sam problem servisu, i dogovorili smo se da sačekamo prvi servis da agregat ''sedne'' kako treba, i zaista nakon nekih 1100km više se nikada nije dogodilo. Sada imam oko 3000km na satu. 

Takođe ljudi iz servisa me uveravaju da je 300cc nepoderiv i da ne brinem što se toga tiče ništa, dok je 400cc dosta problematičniji i čeka se od farbrike da ukloni dosta dečijih bolesti koje taj novi agregat ima. 

 

Pre neki dan mi je stigao fabrički kofer(koji još nisam montirao :grr:), a u planu je i da se stavi mali vizir.

 

Evo i par sličica za kraj, a nadam se da ću konačno uspeti da nađem vremena i za neki duži put, pa ću svakako izneti svoje iskustvo i sa te avanture.

 

8BBCC527-A14F-43F5-893B-CE5B4F58B443.thumb.JPG.91aa44ddfb6d7184466b5d97b0f7738b.JPG IMG_2430.thumb.jpg.24fdcbc4cc0fb2a3e1afada7c9923c57.jpg   IMG_1464.thumb.jpg.4033c02163882dc4253209fba5a524ce.jpg   IMG_2440.thumb.jpg.0abd07300258f3e152e7a124c889f2f3.jpg

 

 

 

 

IMG_2755.jpg

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3051 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 50 minuta, bakica je napisao:

Takođe ljudi iz servisa me uveravaju da je 300cc nepoderiv i da ne brinem što se toga tiče ništa, dok je 400cc dosta problematičniji i čeka se od farbrike da ukloni dosta dečijih bolesti koje taj novi agregat ima.

Lepo predstavljanje, ali ovo je malo čudno. I 300 i 400 agregati su novi, ako imaju dečje bolesti, zajedno ih leže :)  Moguće je da je 300 model pouzdaniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe

Agregat 300 je već dokazan u poslednjoj Vespi GTS koja je predstavljena 2019. Dve godine produkcije pre nego što je isti agregat ubačen u novog Beverlija je dovoljno vremena da se ispeglaju eventualni problemčići (mada nisam uspeo da iskopam nigde da ih je bilo). Po internetu sam našao mnoge vozače koji su sa 300 hpe išli na daleke relacije i već su pregazili nekoliko desetina hiljada km bez i jednog problema. Mnogo sam istraživao o GTS-u jer mi je to bio prvi pik, zapravo i konačna odluka, međutim kada su podigli cene za 2022., prelomio sam na Beverlija jer njegovu cenu nisu dirali. 

 

Iako je agregat u GTS-u i Beverliju suštinski identičan, postoje male razlike u mapi motora, pa tako GTS razvija oko 2ks manje, ali je nešto elastičniji, jer maksimalni moment ostvaruje na nešto nižim obrtajima od Beverlija dok maksimalnu snagu razvija na nešto višim obrtajima od Beverlija. 

 

Kad je o mapama reč, u servisu su mi rekli između ostalog da ukoliko postoje neki apdejti i korekcije na mapama, oni će ih svakako učitati prilikom servisa. 

 

O 400cc sam se uverio da nisu samo priče, jer sam igrom slučaja sreo vlasnika jednog takvog u servisu. On se žalio da mu u sred vožnje pod gasom motor naglo izgubi snagu i hoće da se ugasi. Pre nekoliko dana kada sam bio u Grčkoj, takođe vlasnik jednog 2021. god. mi je preneo identično iskustvo. Kaže da je 5 puta bio u servisu, i da su čačkali svaki put nešto oko sistema ubrizgavanja, ali na kraju ništa nisu rešili. Jednostavno bez ikakvog pravila kada će da se dogodi, agregat se jednostavno ugasi. Na kraju su mu rekli da mora uvek da drži rezervoar od pola pa do vrha napunjen, što je potpuni apsurd :tras2: .

Nastaviću da se interesujem po tom pitanju svakako, jer me zanima šta će na kraju biti. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Haha kao da citam svoj scenario.
Posle duge pauze i problema sa parkiranjem resio da kupim kineza, umesto toga kupio duplo skupljeg tajvanca.
Posle 10 dana skontao da nije to za mene ali da me voznja na dva tocka bas opusta.
Za razliku od tebe ja sam u sred polaganja a Vespa i Beverly su mi za sada prvi na listi.

Pisi iskustva, ja jos uvek vagam sta cu i kako.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe

@VladoGrcic

Sve što je interesantno trudiću se da napišem. Sa 300 nećeš sigurno pogrešiti šta god od to dvoje izabereš. Ja za Vespom i dalje patim kad neko stane pored mene, toliko da razmišljam o zameni sledeće sezone. ;) To je za mene skulptura na dva točka, i mislim da bih mogao satima da stojim pored jedne samo da je gledam. Konkretno je sada presudilo što je u super sport varijanti već poprilično skupa, a da bih se duže vozio sa saputnikom morao bih odmah i da uzmem kofer, što je odmah dodatnih minimum 350e, a bez istog bi suvozaču vožnja bila pakao... To su najveći razlozi što sam se odlučio za Beverlija, ne zbog većih točkova i stabilnosti, već najviše zbog većeg komfora za vožnju u dvoje. 
 

@cezarpa

Pa da je pumpa, mislim da bi to fabrika brzo shvatila i rešili bi problem. Ovde je problem što računar sa neke tačke ne dobije valjanu informaciju i napravi zastoj... to je moja pretpostavka. Uostalom trenutno mi je najbitnije da moja mašinica radi besprekorno, a svim vlasnicama 400cc želim da voze bez problema! 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Jako lep skuter. Odlicna boja. 

Iako sam početnik u svetu dvotočkaša, trebalo bi da sledeće nedelje položim za A2, razmišljam se o ovom modelu. Svi mi govore da se sa skutera 125cc brzo prelazi na jače modele, a kako učim da vozim vidim i zašto. Razmišljam da odmah uzmem 250-300cc, pa su mi Beverly i SYM Cruise Alpha glavni kandidati. Iskreno, SYM mi se vizuelno malo više sviđa. Videću šta ću da odlučim na kraju. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Meni je ostalo nesto casova i polaganje.
Posto ce mi skuter biti ispred zgrade u dilemi sam da li da uzmem
1. Beverly 2008-2009 250ie - najjeftiniji ali ipak prilicno mator
2. Beverly 2015 300ie - nemam sta da komentarisem :) nema mane
3. Vespa 300ie 2013 ili 2015 - mnogo mi se svidja, lepo se vozi, nervira me mali prostor ispod sedista. Vise mi se svidja od BV ali mi ide na zivac taj gepek..
4. Sym hd 300 - kopka me to sto za iste pare mogu da uzmem masinu 2019 godiste. Ovako mi se piaggio vise svidja.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

I ja tako razmišljam. Nešto su mi jake cene za sedam godina star skuter, Beverly 2015. na oglasima je 3-3.500€. Malo mnogo, zar ne?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1914 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

I ovo novo je mnogo,ako pocne da zeza,da gubi snagu i trokira.Novo bi trebalo da radi.Meni bi se vec upalila lampica za prodaju.

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R
pre 41 minuta, Korto Malteze je napisao:

I ja tako razmišljam. Nešto su mi jake cene za sedam godina star skuter, Beverly 2015. na oglasima je 3-3.500€. Malo mnogo, zar ne?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

Mnogo je! Dosta njih pratim na PA i ne prodaju se! Mnogo je 2500e za 14 star skuter, mnogo je 3500 za 7-8 god star...

A onda, ako dam 5500 za nov i stoji na "livadi", ni to nije posao...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3051 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Linkovi sa testovima sa grčkog Bikeit! magazina:

Model 300

WWW-BIKEIT-GR.TRANSLATE.GOOG

Στα εικοσάχρονα γενέθλια του Beverly η Piaggio παρουσιάζει την ανανεωμένη Euro 5 γενιά με πλουσιότερο εξοπλισμό και ισχυρότερο κινητήρα.

 

Model 400:

WWW-BIKEIT-GR.TRANSLATE.GOOG

Το νέο Beverly 400 ΗΡΕ έχει σίγουρα κάτι περισσότερο από το 300: κυβικά και δύναμη. Τι κερδίζει και τι χάνει κανείς επιλέγοντας τη μεγαλύτερη έκδοση;

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1914 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Agregat iz 2011 euro 3 i ovaj novi euro 5 sustinski su isto bazirani.Zapremina klip usis,jedino sto je katalizator u izduvu drugaciji.Mozda je samo promenjen proizvodjac nekih delova ubrizgavanja i senzora,i ECU pa zato zezaju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3051 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Stvari se mnogo brzo menjaju. Prošle godine u maju, kad sam gledao da kupim novi skuter, novi Bev 300 mi je bio u užem izboru.

 

Ali je tad Kymco Agility 300 koštao 4.590€, a Beverly 5.500€, a vrlo su slične koncepcije i upotrebne vrednosti. Kymco je imao fabrički fizir i štitnike za ruke, i doplatu za 37l kofer od 80€, a oba dodatka su za mene obavezni deo opreme. Za Bev u tom momentu nije bilo zamenskih vizira u nabavci, a original je skup za oči... Nije mi bilo smisla dati preko 1200+€ za Beverly, nije toliko bolji, ako je uopšte.

 

Danas Agility 300 košta oko 5.200, a Beverly je zadržao cenu. Ako je tako, onda bih pre birao Bev. Ali koliko čujem, nema ga na stanju, pa ćemo videti koliko će to biti sledeće sezone. Kako su krenule krize, pitanje da li će uopšte biti skutera iz Tajvana (Kymco i Sym) i Kine (Beverly)...

 

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Ja sam malopre zvao da se raspitam, Yamaha i Honda nemaju ništa do proleća, dok Beverly i SYM ima na stanju.
Ja se dvoumim, da ne kažem troumim, šta da radim... još nisam ni položio za A kategoriju, a već sam otišao od planiranog polovnog 125cc do kupovine 300cc i to novog. Ne znam uopšte koliko mi je to pametno, jer još čestito nisam ni seo na motor.
Vidim da velika većina savetuje da se uzme odmah jače, jer se brzo "preraste" manja kubikaža. S obzirom da se u motore ne razumem ni malo, kupovina polovnih po ovim cenama mi ne deluje kao pametna solucija. Uz neko učešće i na rate, mogao bi da zatvorim finansijsku konstrukciju.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3051 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Meni je ta 300cc klasa prava mera, ponavljam to x-ti put. U smislu da su to "do everything" makine. Može za po gradu, nisu preglomazne, ne troše mnogo, a imaju dovoljno snage i udobnosti i za po neki izlet, a troškovi su razumni. Ali, razni ljudi, razne ćudi. Moraćeš sebi pronaći svoju merku.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
19 minutes ago, Korto Malteze said:

Ja sam malopre zvao da se raspitam, Yamaha i Honda nemaju ništa do proleća, dok Beverly i SYM ima na stanju.
Ja se dvoumim, da ne kažem troumim, šta da radim... još nisam ni položio za A kategoriju, a već sam otišao od planiranog polovnog 125cc do kupovine 300cc i to novog. Ne znam uopšte koliko mi je to pametno, jer još čestito nisam ni seo na motor.
Vidim da velika većina savetuje da se uzme odmah jače, jer se brzo "preraste" manja kubikaža. S obzirom da se u motore ne razumem ni malo, kupovina polovnih po ovim cenama mi ne deluje kao pametna solucija. Uz neko učešće i na rate, mogao bi da zatvorim finansijsku konstrukciju. emoji85.png

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

Opet ona prica bolje novo nego polovno, bolje jace nego slabije. Skuter ko skuter, polovna 125ica ce te prevesti kroz grad isto ko i nova 300ka. Ja ne patim od nov nov nov, kupio sad sebi bev 250, sa sve plastikama od 200 i bole me dupe. Na zimu cu malo da ga ulickam da se sjaji ko nov i teraj. Ne razumem ko to savetuje pocetnike da kupuju nove motore i jace. Mislim sto se tice snage to je sve u glavi, izginuces sa 300 ko i sa 1000 ako si budala. Mislim da ti za pocetak polovni bev sasvim dobro zavrsava posao taman da se naucis malo, vec ako ne planiras redovan motor da kupujes. A ako bi motor a ne skuter onda si pogresio temu.

 

A jednu stvar moras da znas za ovaj forum

1. Tu svi voze po ogranicenjima

2. bolje je kupiti nov nego polovan

3. Bolje uzeti jaci nego slabiji

4. Bmw gs je najbolji motor ikad

5. ako kupujes kola samo punto plin

 

ovo je vise od jedne stvari zapravo

Promenio član drmilan_
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
Just now, Korto Malteze said:

Doktorski odgovor, nema sta. Shvatio sam vecinu ovih stavki i sam.  :takoje:

Ja za prvi uzeo freewinda, odlican pocetnicki motor ali mi bio mali, posle kupio skrsen transalp, na zimu ga komplet sredio, ima tema o tome, navozao se sa njim al sam oduvek zeleo afriku, i pazi sad, kupim afriku iz 93e alo tako matoru, ispunim sebi zelju, skontam da sto sam se vozao prosle god vozao se, da sve manje vremena imam i ne treba mi. Prodam je za pare za koje sam je i uzeo, i kupim sebi beva 250 od kolege koji je isto bio skrsen malo, sastavim ga i vozam se sa osmehom za sve pare. A sve same "krseve matore" sam terao od pocetka "karijere" i sa svima se sit navozao i prodao za pare za koje sam i kupio. Polovni motor po dobroj ceni ces uvek prodati za pare za koje si kupio, a na novom gubis cim ga isteras iz salona, jos i kredit imas nad glavom, a vremena su teska.

 

jedina dobra investicija novog motora ovde na forumu sto podrzavam je beneli 502x, makar kad je izasao po toj ceni. 
 

al meni je opet prece da sredim kucu, siguran prevoz na 4 tocka, pa za motor sta ostane, ako ostane, ako ne terace se beverly i gotovo. Da ne pricam kad dodju deca. Koliko sam primetio samo se u Bgu fura bolje novo nego polovno, mi sirotinja iz ostalih gradova se vozimo polovnim motorima i sabiramo kilometre bez problema. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Sto se tice 125 vs 300, juce sam sreo komsiju koji vozi piaggio x evo 400cc.
On je imao isti problem, vozio 50cc i odmah uskocio u 400cc. Kaze da se brzo naviknes i da je tako najbolje.
Ja sam bio u dilemi da li da uzmem nov 125cc ili polovan 300cc.

Nov bev necu, stojace ispred zgrade, nemam ga gde.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3051 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

E ovo je tema o novom modelu, pa da sad pustimo polovnjake. Nov skuter svakako jeste bolji nego polovni, ko može da ga priušti naravno, nema tu neke velike filozofije. Imao sam i nove i polovne skutere, stojali u prolazu zgrade, osim zimi kad su u garaži. Niko to ne dira, osim što kučići i mačke zapišavaju, pa je to nezgodno. Možda možeš i da iznajmiš neko mestašce u garaži, nije ni skupo.

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1914 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Kao pocetnik uzmi polovan odrzavan,znaci da nije groblje.125 ili 300 zavisi  koliko si spretan i napredan,da ga savladas.Za par godina kad menjas motor manje ce da izgubis na polovnom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja