Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 300 HPE

Recommended Posts

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe
Pre 16 sati, Džim Džarmuš je napisao:

koliko tek kg ima onaj dupli sa hpe 400?

To sam se i ja pitao... :staa2: Videću da li ću mu poremetiti balans sa ovim :moto2:

I meni je fabrika najlepša, nema šta, ali mnogo puta su mi i pešaci izletali jer me uopšte ne čuju, a da ne pričam o automobilima prilikom probijanja kroz gužvu. Ako ništa, testiraću da li je ovako bolja situacija, ako nije lako ću vratiti fabrički. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Skuter od 300 kubika 7000€

T-max kao auto (ne tako davno manje je koštao R1 ili GS1200)

 

Sve u svemu izgleda da tako treba jer ljudi i dalje kupuju.

 

Radim sad jednu štetu za Rav4 hibrid, godinu ipo star, a amortizacija za to vreme preko dva miliona dinara.

 

Mnogo je naglo sve otišlo na gore.

Taj auto ni po čemu nije poseban i luksuzan, a košta kao jednosoban stan.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1000 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

@Skyrunneridentičan problem je i sa nekretninama, tržišna vrednost spram građevinske disproporcijalno raste a stope amortizacije ostale naravno iste.Da stvar bude još gora ,rast plata ne prati tržište tako da veliki deo ljudi ne moze da kupi odgovarajući stan na kredit već duplo manji u većini slučajeva.I sta ce ljudi iznajmljuju,a onda ode i kirija..i tako..:stabre:

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova
On 12.1.2023. at 9:49, bakica je napisao:

Oko problematike na duže staze, naslaga koje spominješ, verujem da veliku ulogu imaju upravo standardi ulja o kojima smo pričali u postovima iznad. 

ako je tako a nije onda bi svi motori na bilo kojim motorima od traktora pa na dalje  koji su voženi sa starijim specifikacijama ulja bili extremno čađavi i trošil ulja i začepljavali katalizatore.

Ti posebni standardi su vezani samo za C3 ulja za automobile  i te specijalne katalizatore gde idu ta ulja

Najnoviji kawaskiji preporučuju ulja od SG specifikacije na vamo a ta specifikacija je od pree 60 godina  i  niko naravno ne sipa ta ulja ali može i to kaže fabrika.

Kod vas ne kaže ali ni starim uljima nije ništa falilo u tom smislu da troše ulje.

Moj bivši stojadin iz 1972 goidine i i jedna lancia su imali preko pola miliona kilometara i 30 godina i nisu trošili ni pola litre ulja na 10000 km i nisu čađavili.

Nevaljaju  ti vaši agregati  i jedino što možete da probate je da neka od ulja koja su se pokazala jaako dobo što s e tiče potrošnje .Jedino za koje sam 100 % siguran da radi drastično smanjenje potrošnje i ima zadovoljavajuće standarde je motorex boxer 15-50 ali to nije za vaš agregat.Takođe se jako dobro pokazao na x maxu 250 koji su razlokani motorex four stroke 10-40 ali ne kao ono za boxere.Ima ovde na forumu gde je jedan od vlasnika pisao da je probao sva moguća ulja sa užasnom potrošnjom ali ovo mu je maltene  anurilalo potrošnju  što je nekako neverovatno ali eto tako je.

 

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Moj leonardo sa tim agregatom kao x max trosio i motorex i motul i bilo koje dok nisam zamenio karike. Posle nije trosio nista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova

To i ja kažem da može samo da se proba ali je malo verovatno, ali kakvo menjanje karika na novom motoru. To je sumanuto a pitanje i šta ćeš dobiti jer ako je nov takav onda je to nepromenljivo.Prwtpostavljam da je leonardo bio dotrajao. Što se tiče tih stvari svaki majstor bi trebao da zna ali najbolje novosadski koji su radili u 27 martu dok je postojao. Svi tomosi su dobijali klip i cilindar iz novog sada. Takođe je prva ugradnja u vw išla, i ko zna za čega su sve pravili dok su postojali. 

Što se tiče acea A3 znači da možete da sipate ta auto ulja i da zadovoljava a ta insistiranje za  varijantu castrola nema veze  jer svaki diler ima pravo da sipa ulje koje hoće u toj specifikaciji. 

Što se tiče auta je isto i jedino mercedes kolko znam ima takozvanu bevo listu gde ako platiš proverava na 2 godine da li ti ulja zadovoljavaju njihove specifikacije koje si naveo na kantici. 

Te sa bevo liste dileri smeju da sipaju a ostale ne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
Pre 3 sati, sasa ns 1 je napisao:

To i ja kažem da može samo da se proba ali je malo verovatno, ali kakvo menjanje karika na novom motoru. To je sumanuto a pitanje i šta ćeš dobiti jer ako je nov takav onda je to nepromenljivo.Prwtpostavljam da je leonardo bio dotrajao...

Kod još jednog brenda ( MG) u okviru Piaggio grupe se na pojedinim primercima motocikala prijavljivala nenormalna potrošnja ulja od strane vlasnika. 

Loš kvalitet karika kod te serije motora je bio razlog, navodno proizvodnja China, MG nije priznavao nikakvu reklamaciju u vezi toga... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1000 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

@sasa ns 1Hiperprodukcija,pogledajte samo koliko ih je prodato u Grčkoj,zalomi se neki sa problemom.Ja sam sa mojim zadovoljan,ništa ne troši a poznajem još jednog vlasnika kome ne troši ni gram.

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe
Pre 12 sati, sasa ns 1 je napisao:

ako je tako a nije onda bi svi motori na bilo kojim motorima od traktora pa na dalje  koji su voženi sa starijim specifikacijama ulja bili extremno čađavi i trošil ulja i začepljavali katalizatore.

Ti posebni standardi su vezani samo za C3 ulja za automobile  i te specijalne katalizatore gde idu ta ulja

Nisam tehnolog i ne pravim se da sam ekspert, ali osnovne stvar poznajem. Niko nije rekao da potrošnja ulja nastaje zbog dela standarda koji se odnose na naknadni tretman gasova, samo se navodi činjenica da je proizvođač stavio JASO MA2 standard sigurno iz određenog razloga. Zašto bi motor sa suvim kvačilom uopšte zahtevao JASO MA2 standard umesto JASO MB ako ne zbog EURO5 norme? Agregati su surovo mapirani, rade u zonama siromašne smeše, osetljivi su na gorivo, samo zbog E normi. Na tržištu je sve više lambda emulatora koje ljudi ugrađuju jer im se ne sviđa rad novih E5 agregata... Suština je da niko nije spomenuo da potrošnja ulja ima veze sa standardom vezanim za naknadni tretman, već da prilikom sagorevanja istog ne nastaju štetne naslage tamo gde ne treba. 

Kod automobila, teretnih vozila ili industrijskih mašinerija nije samo C3 standard u pitanju, već bilo koji ACEA standard. Ekstremno je bitno da se ispoštuje kod modernih dizelaša sa komplikovanim sistemima SCR, DOC, DPF itd... Imao sam slučajeve gde mašina sa samo 500 radnih sati krene da pravi problem sa DPF-om upravo zbog neadekvatnog ulja, a gde su čak i ovlašćeni serviseri umeli da naprave grešku.
Verujem da bi ovaj moj motor radio bez ikakvih problema i sa JASO MB sad kad sam skinuo fabrički auspuh, ali zaista nemam niti jedan dovoljno dobar razlog da testiram takve stvari na novom motoru, naročito ne da menjam kompletnu specifikaciju ulja koja je u suprotnosti sa fabričkim preporukama. Uostalom, to mi je najmanja briga jer ukoliko se potvrdi bilo kakva anomalija, biće uložena reklamacija i to je to. 

 

Pre 12 sati, sasa ns 1 je napisao:

Moj bivši stojadin iz 1972 goidine i i jedna lancia su imali preko pola miliona kilometara i 30 godina i nisu trošili ni pola litre ulja na 10000 km i nisu čađavili.

A koliko je generalnih urađeno na Stojadinu u međuvremenu? :staa2:
Kod ženine Alfe u korisničkom uputstvu stoji da je uobičajena potrošnja 400g na 1000km. Naravno, ne troši toliko ali to su reči proizvođača... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova
pre 5 minuta, bakica je napisao:

Kod automobila, teretnih vozila ili industrijskih mašinerija nije samo C3 standard u pitanju, već bilo koji ACEA standard. Ekstremno je bitno da se ispoštuje kod modernih dizelaša sa komplikovanim sistemima SCR, DOC, DPF itd... Imao sam slučajeve gde mašina sa samo 500 radnih sati krene da pravi problem sa DPF-om upravo zbog neadekvatnog ulja, a gde su čak i ovlašćeni serviseri umeli da naprave grešku.
Verujem da bi ovaj moj motor radio bez ikakvih problema i sa JASO MB sad kad sam skinuo fabrički auspuh, ali zaista nemam niti jedan dovoljno dobar razlog da testiram takve stvari na novom motoru, naročito ne da menjam kompletnu specifikaciju ulja koja je u suprotnosti sa fabričkim preporukama. Uostalom, to mi je najmanja briga jer ukoliko se potvrdi bilo kakva anomalija, biće uložena reklamacija i to je to. 

to je u redu ali sam naveo samo C3 z auta jer ipak vozimo benzince a ne dizelaše na 2 točka

Promenio član sasa ns 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1000 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

@bakicada li si bio na kontroli ulja na 5000km ?Ja sam danas bio u PGS kod Miloša i Vlade na kontroli nakon 2000km,ulje mi je na maksimumu bukvalno kap nije potrošio.Dva puta je merio da mi dokaže jer sam bio baš prijatno iznenađen.Pita me kako voziš ,rekoh samo po gradu normalno..Kaže on da može malo da potroši kad je non stop auto put ,odnosno ako zavrćeš gas ,ali da i tu nema pravila...Ja zadovoljan.

Edit.

To sa potrošnjom mi je rekao i za prethodnu generaciju Bev.350cc da je troškarila ulje (kako kome..)ali daleko od ove količine kao kod @bakica

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe

Što bih bio na kontroli na 5000km? Tada sam radio servis, a sledeća kontrola će biti na 7500. 

Još nisam krenuo aktivno da vozim ovu sezonu, ali za sada nema promene nikakve. Nisam išao ni na kakve ozbiljnije vožnje, samo vozikanje po gradu, i za sada nema promena na meraču.

Mada kad bolje razmislim, kada aktivno vozim i idem na posao skuterom, ima tu deonica gde ga razvučem obavezno preko 100km/h. Ponekad završim i na auto putu, ali retko preko 30km u komadu. U principu, ima tu raznih režima vožnje. 

Sada kad krenem aktivno u sezonu vrlo brzo ću navući kilometražu do kontrole. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Ма супер. Још један коме би радо гуме пробушио... Има један у крају, чује се на другом крају града... само га чекам...

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1000 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
pre 14 minuta, Влајко je napisao:

Ма супер. Још један коме би радо гуме пробушио... Има један у крају, чује се на другом крају града... само га чекам...

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 

Bolje seci gumu ,možda ima kit za popravku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Koliko čitam, na novim modelima Akrapovica ne može (lako) da se skida i vraća DB killer, zacincano zbog Euro normi, pa je sad mukica. Zamisli, daš tolke pare, a ne čuju te u susednom selu. Strašno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1000 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

@boza_kgjesi "preteko"kolega?..bi li na sajmu?

 

pre 13 minuta, boza_kg je napisao:

Koliko čitam, na novim modelima Akrapovica ne može (lako) da se skida i vraća DB killer

Interesantno ,nisam znao to..ali ne čudi me ništa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja