Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 300 HPE

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: rajvoSa
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe
On 15.9.2023. at 9:47, bakica je napisao:

Istakao sam već u par navrata da su neki detalji što se plastike tiče i određenih loše obrađenih ivica i slično zaista nedopustivi za jedan od najskupljih skutera u klasi na tržištu.

Opet napominjem detalj da ne mogu da verujem da se na displeju pojavila tolika ''paučina'' od sitnih riseva kada se gleda na suncu, a pritom ga uopšte ne brišem već samo naslonim krpu da upuje vodu kada ga perem. 

 

Sa druge strane, ono što je esencijalno je gotovo perfektno. U gradskim uslovima je apsolutno superioran. 

Na otvorenom sa suvozačem ipak dolaze do izražaja ''mane'' skutera za takav vid vožnje. Tvrdo oslanjanje i kofer koji oduzima 5 cm prostora suvozačkom sedištu čini da ste zbijeniji sa suvozačem nego što biste voleli da budete. U praksi to znači da vas suvozač uvek blago gura ka napred što nije baš najkofornija situacija s obzirom da se na skuteru sedi, a ne jaše se kao klasičan motor, pa dođe do bolova i natezanja u predelu zadnjice, prepona i leđa. Ono što je činjenica je da sa svojim stilom vožnje nisam imao problem sa snagom čak i tako opterećen.

 

Kada se vozim sam na dužim relacijama, nemam nikakav problem ako izuzmem činjenicu da su putevi lošijeg kvaliteta pakao i za vozača i za skuter. Mislim da bih u solo varijanti mogao da vozim bez problema i jako duge relacije s obzirom da mi preko 200km dnevno nije predstavljalo nikakav problem. 

 

Potrošnja goriva je odlična. Poslednje sipanje sam merio metodom ''od čepa do čepa'' i rezultat je bio 10,5l za pređenih 355km što je nekih 2,95l/100km. Vožnja jeste bila najvećim delom između 60 i 80 km/h, ali je bar polovina kilometraže bila sa suvozačem. 

 

Posle 8000km, mogu da donesem određene zaključke. Za ono za šta je ovaj skuter namenjen je više nego odlična mašinica, a to je pre svega urbana sredina. Ukoliko često izlazite na otvoren put u solo varijanti, i tu završava posao jako dobro. Ako na kraju tražite od njega da bude adekvatan touring motor za vožnju u dvoje, tu već može da bude određenih poteškoća pre svega kod komfora i udobnosti. 

 

Lično, na velikoj sam klackalici da li da ga menjam pre svega jer dosta km provodim na nekim poluotovorenim ili otvorenim putevima, a nekako najmanje u gradskoj gužvi. Sa druge strane jednostavnost korišćenja skutera, i sav taj prostor za stvari je neprevaziđen za svakodnevnu upotrebu tako da sam u dubokim mislima da li ga menjati za neki ADV motor ili ne, ali to je već neka druga tema... 

 

 

 

 

Za urbanu sredinu je stvoren! Za vožnju malo dalje ima mana i ja ozbiljno razmišljam sjedište preraditi totalno da bude mjera...

 

Ja sam planirao zamjeniti za adv motor ali obzirom da sam po gradu dosta vremena odlučio sam zadržati beva jer nema mu racnog do nekih drugih vremena... Što se tiče snage fali mu kad je dvoje na njemu pogotovo mi puniji to osjetimo heh ali dobro potegne u gradu ..

 

Eh sada, ja imam 115 kg, supruga hvala Bogu nije anoreksična :Dpa me interesuje kako težina utiče na kaiš i kako ću osjetiti je li za promjenu? 

 

Vjerujem da ću zbog moje težine a i kad suprugu natovarim :D češće morati raditi veliki servis nego uobičajno? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3100 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ne verujem da će nešto značajno da utiče na potrošni materijal, više će vama da smeta. Mislim da jednostavno Bev 300, pa i HPE, nije za vožnju u dvoje gabaritnih, fali mu i komfora i snage. Menjaćeš ti to pre ili kasnije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8970 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 1 sat, bluebev je napisao:

..........

Eh sada, ja imam 115 kg, supruga hvala Bogu nije anoreksična :Dpa me interesuje kako težina utiče na kaiš i kako ću osjetiti je li za promjenu? 

.,........

Kaiš neće biti u tolikom problemu koliko lamele kvačila pri kretanju kao i zvono.

Ali... I da spalis lamele, pokrivis zvono, nije kvar koji te može ostaviti na putu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe
On 15. 10. 2023. at 17:01, bluebev je napisao:

Eh sada, ja imam 115 kg, supruga hvala Bogu nije anoreksična :Dpa me interesuje kako težina utiče na kaiš i kako ću osjetiti je li za promjenu? 

 

Vjerujem da ću zbog moje težine a i kad suprugu natovarim :D češće morati raditi veliki servis nego uobičajno? 

Slažem sa sa prethodnim postovima kolega. Kad se vozim u dvoje, gledam da manje naglo odvrćem gas baš da bih smanjio inerciono opterećenje na prenosni sistem, a na kraju krajeva i na sam agregat. Kada dostigneš željenu brzinu, onda praktično i nema velike razlike u opterećenju prenosa. Najviše će da trpi prenos kod ubrzavanja. 

Što se same snage tiče, opet ću napomenuti da je moj stil vožnje poprilično pasivan, ali zaista mi nije zafalilo snage čak i u dvoje. Bubanj Potok, Fruška Gora nekoliko puta....sve su to neki usponi koje je bez problema savladavao na pola gasa.

Ipak, na 80% sam do zamene za ADV motor. Ovih dana ću Beva verovatno odvesti na procenu vrednosti u opciji zamene, pa ukoliko mi bude odgovaralo, zameniću ga. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3100 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ima većeg opterećenja i na kočioni sistem, teže se zaustavljaš, duže mora da se drži kočnica, i tako... Ali sve je to sitan problem, poenta je da nije ugodno. Nije da ne može, ali nije to to.

 

Nego @bakica ne bilo ti teško, pa baci info kako je prošla procena. Da li je realna i tako to, ima nas još zainteresovanih :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe
Pre 6 sati, boza_kg je napisao:

Nego @bakica ne bilo ti teško, pa baci info kako je prošla procena. Da li je realna i tako to, ima nas još zainteresovanih :)

Hoću, samo mi je vreme najveći neprijatelj. Nadam se da ću stići ove nedelje da vidim kako stvari stoje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe

Odlažem prodaju/zamenu za sada. Možda ne zvuči najracionalnije, ali pokušaću da uzmem neko motorče pored Beverlija da imam za neku relaksaciju, vožnju van grada itd... 

Elem, garancija mi ističe krajem marta i odlučio sam da održavanje nastavim u sopstvenoj režiji. Ne bih da zvuči pretenciozno, ali bilo je u servisu propusta koje neću ovde ni da pišem. Svakako smatram da se ni jedan servis ne može bolje ophoditi i starati o mom motoru koliko ja sam.

Ako nešto eventualno ne znam, lako ću se posavetovati i raditi bez žurbe. 

 

Uglavnom, nabavio sam filter ulja, ulje, filter vazduha da bih odradio osnovni servis motora. 

Ulje u reduktoru nema potrebe da se menja, ali pošto je nivo daleko preko odgovarajuće mere(rezultat nakon rada u servisu), ispustiću i njega i sipati novo na odgovarajući nivo. 

Zbog preporuke za zamenu kočione tečnosti na dve godine i to ću zameniti, jedini mi je problem što sam već probao da skinem plastike na kormanu da bih pristupio posudicama, ali tako je uklopljeno da se plašim da ću da polomim plastike pokušavajući, a nisam provalio nikakvu caku. 

U toku sezone malo kasnije, u planu je štelovanje ventila, pa sam za svaki slučaj uzeo i novu zaptivku poklopca ventila. Tu će biti malo gimnastike, jer je sve nabijeno kao u du*etu. U istom mahu ću prekontrolisati prenos...rolere, kaiš, kvačilo... 

Cilj je da skuter ostane u top kondiciji kao i do sada. 

 

IMG_8031.thumb.jpg.06ec497a19640de2a555bb668c920f38.jpgIMG_8037.thumb.jpg.33fa1fe2fb62c8f79e1dcd116e74eeb2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 276 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Vidi u temi o Medliju, pisano je kako se skida plastika, možda je ista caka u pitanju. Što se tiče propusta u servisu bilo bi korisno nekome ko čita kada bi napisao par rečenica, čisto da ga ne vuku za nos u garantnom roku.

 

P.S. motor je kao puslica

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe

Prvo sam ispisao jedan dugačak post na temu servisa, ali sam na kraju sve izbrisao. Neću da olajavam nekoga jer su momci maksimalno ljubazni i uslužni, što sam već i ranije napominjao. To nažalost ne znači da se posao uvek odradi maksimalno dobro. Ne bih da pravim spisak svih mojih primedbi jer će zvučati kao da namerno nekoga ogovaram. Ne odgovaram bilo koga od posete servisu, već je ovo lično moja odluka. 

Pre 21 sati, vucko23 je napisao:

Vidi u temi o Medliju

Pokušaću da pronađem, hvala! 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
On 14.2.2024. at 13:40, bakica je napisao:

 

 

IMG_8031.thumb.jpg.06ec497a19640de2a555bb668c920f38.jpgIMG_8037.thumb.jpg.33fa1fe2fb62c8f79e1dcd116e74eeb2.jpg

Bas lepo izgleda...

Pored srebrne S verzije, ova mi boja mi izgleda fantasticno..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3100 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@bakica, kao neko ko te potpuno razume šta pišeš, nakon mojih jučerašnjih radova, potsetih se na ovu priču...

U temi o Agility 300 imaš slike šta sve treba raskopusati da bi se samo prišlo kočionim posudicama, na pr. A recimo, na videu se može videti kako se šteluju ventili (Bev 400 HPE je, ali verujem da je slično i za 300).

 

 

Sve u svemu, htedoh reći, nije lako, zeznuto je, treba znanja, strpljenja, odgovarajućeg alata... Ne kažem da ne može, ali mislim da nisu ti radovi baš za amatere, očas se nešto da shebati, pa da bude šteta.

Pa eto, ja kao glumim glas razuma, moja preporuka i savet (za koji me niko nije pitao:), pusti lepo poruku @Satelis-u, sačekaj svoj red, i ima sve da ti bude sređeno ko bog, i da bude urađeno bolje i jeftinije sigurno nego što to možeš sam, uz svu dobru volju.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250
On 2/14/2024 at 1:40 PM, bakica said:

Svakako smatram da se ni jedan servis ne može bolje ophoditi i starati o mom motoru koliko ja sam.

 

 

Mozda te je lose iskustvo odvelo na tu stranu, ne znam, ali ovde postoje ljudi koji ce sigurno uraditi nesto bolje od tebe.

Iskustvo i svakodnevni rad na motorima-skuterima menja pogled na problem. Mogucnost da ces prevideti neku sitnicu je velika.

 

Pricam kao neko ko ima malo znanja a idealne uslove da radi sam svoj motor (servis, garaza, alat), pa sam posle nekoliko slucajeva resio da cu sam samo proveravati pritisak u gumama.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3100 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ja radim po neke sitnice sam - promenim ulje i filtere, volim da čačkam oko CVT-a i tako to. Ali i tu sam pravio mali milion grešaka i živeo u raznim zabludama, dok se nisam izveštio. Retko šta bude kako valja iz prvog pokušaja. Pa ni iz drugog, ni trećeg... Mora čovek da ima iskustva i prakse, debele. Za sve iole ozbiljnije, obraćam se pravim ljudima.

Pa kao i na mom poslu - dođe mi nov kolega, školovan, pametan ki pčelica, ali tek treba da nauči one stvari koje sam ja već i zaboravio :)

Najbolje je kad svako radi svoj posao kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3634 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Je li uspeo neko da poveze telefon na motor? Ili ee ono dugme stavlja na sve modele, a ispod dugmeta mora da se doplati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe

@boza_kg @lestra Razumem vaše stavove. Negde sam i sam iz istih razloga odlučio da uzimam isključivo novo, međutim moje vozilo više nije novo. Iskustva na samom skuteru nemam mnogo, ali imam na dosta složenijim i zahtevnijim mašinama i sklopovima.

Što se uslova i alata tiče, mislim da mi malo šta može zafaliti jer sve radim kod tasta u njegovom malom auto servisu. Moja politika je da i ako nešto ne uradim kako treba, znam da sam sam pogrešio, i to ću da ispravim, dok me greške kod profesionalaca kojima plaćam uslugu potpuno rezigniraju i dovode do ludila. 

Evo npr., za*ebah se kad su mi u Piaggiu prodali ulje, ne pogledah standarde, računam oni znaju, dobili su broj šasije. Posle pogledah, uopšte ne podržava zahteve HPE motora, a što je najgore oni tvrde da je to original njegovo ulje, i drugu varijantu ni nemaju. Dakle, kupcima prodaju neadekvatno ulje.. O čemu mi dalje da pričamo? Zvanični zastupnici... 

Jedno se apsolutno slažem sa vama, ukoliko budem otišao u neki servis to će sigurno biti gdin. @Satelis . 

 

P.S. Pojavilo se neko uputstvo od 400hpe na internetu.              

 IMG_9327.thumb.PNG.8476d5d82258262116b87c3de28c1c76.PNG  IMG_9328.thumb.PNG.8d44ae7bacb54e84d8f71208c2cde4ef.PNG

 

IMG_9329.thumb.PNG.1c9796cb9f1095879a791cd456cedc8d.PNG    IMG_9330.thumb.PNG.ece1cc3b4f8d4eb84bfc2a53b184b773.PNG

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3100 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Sve te razumem, ponovo. Samo sam hteo da kažem, a što već i sam znaš, ovlašteni servisi su na žalost kod nas nužno zlo, zbog garancije.

Prava usluga, kod pravog majstora, je sasvim jedna druga pesma.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe

Tu se slažem potpuno. Nebrojeno puta u životu sam u raznim šupicama i improvizovanim radionicama nailazio na prave majstore svog zanata, odgovorne, poštene i sa vrhunskim kvalitetom usluge. Nažalost, sve su to već starije generacije ljudi, dok je mladih dosta manje koji se vode takvim principima. Ne kažem da ih nema, ali ih je sve manje. 

Nego, slobodno vreme mi je postalo pravo bogatstvo, pa jurim prvu slobodnu nedelju da odradim šta sam zamislio. 

Promenio član bakica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
3 hours ago, muljaz said:

Je li uspeo neko da poveze telefon na motor? Ili ee ono dugme stavlja na sve modele, a ispod dugmeta mora da se doplati

Mora da se doplati,modul neki stave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Taj modul ,opcija je za povezivanje telefona kao pametnog uredjaja u celosti.Znači imaš aplikaciju koja ti belezi razne parametre vožnje, motora,mozda i alarm nisam siguran,kontrola telefona je samo deo te fensi priče.

 

Ma da ajde..kontrola telefona je deo bezbedonosnog dela priče...da ne dižeš ruke sa kormana i diraš se po kacigi🙂

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3100 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Axa, sad pročitah:

"PIAGGIO MIA MULTIMEDIA PLATFORM

607687m

Piaggio MIA is the latest generation of Piaggio Multimedia Platform (PMP v3.0). It allows easily connection to Smartphone (iOS and Android) to the scooter, transforming it into a real multimedia platform. The App also enable users to manage all the information relating to the vehicle and useful information for the trip. Piaggio MIA is a standard equipment on Beverly 400 HPE, and an accessory on Beverly 300 HPE. Installation kit 607680M sold separately. MIA functions include: Mobile phone interface, Phone and media management, Vehicle management, Live tracking It is necessary to install Piaggio MIA together with Heating Control Module and Heating Mounting Kit to enable functionality of Heating Accessories (Heating Saddle, Handgrips, Leg cover)"

 

Korisno u pm, skoro kao mirišljavi toalet papir ;)

Promenio član boza_kg
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Korisno kao tolet papir,što bi rekao prodavac bidea..Šalu na stranu,u temi za CF 800 šarki reče da ima korisiti od takve neke aplikacije,ako sam dobro razumeo..e sad ne nude ni sve iste opcije.BMW ima isto to i aplikaciju sa tim ,koja ti belezi rutu,gde si koliko isao,gde se palio abs,tc,vremenska prognoza ,vetar.. ubacuje slike koje si fotkao u toku voznje itd..sve je to nesto bez cega se moze,sitnica,a zivot cine sitnice..Kad su te vec odrali barem se malo tesis sa tim mamiparama..

 

E da ..doobra je opcija sto mozes da pravis eksterno detaljnu rutu,i da je importujes u app u odgovarajucem formatu.Moze to i u samoj aplikaciji ali ako imas nesto specifično,preciznije da odredis onda tako može..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3100 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Sve već to mogu razne GPS aplikacije na telefonu ili navigaciji, koje imaju i šarene ekrane. Pokušavam da dočaram šta bi mi bilo značajno od informacija od samog motora, edabi trebalo na njega nešto da se kači, al mi nešto ne ide. Biće da nešto previđam :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

A dobro ti vozis po gradu,razumljivo,tebi bi na primer leglo da ti zvrči kad ti neko dira motor..ili da mozes da se javis na tel i pozoves dok si u vožnji a na primer radis dostavu..Sad ovi ostali parametri kao sto rekoh "mamipare",ali..neki,pasionirani bajker,techno geek(siguran sam da postoji ovde)voli da gleda krivine u kojima mu se palio abs..ili kojom brzinom je prosao tuda ( a dobio je to na jednom mestu,integralno, da ne kupuje ostale dzidzabidze zasebno..)

Mozda to paljenje grejanja sedištana daljinu,jbga matori smo a prostata ne prašta ladno..😄

Promenio član Džim Džarmuš
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250
21 hours ago, bakica said:

 

Jedno se apsolutno slažem sa vama, ukoliko budem otišao u neki servis to će sigurno biti gdin. @Satelis . 

          

   

 

    

Ovo je bila poenta mog posta. 😀

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja