Jump to content

Moto Zajednica

Помоћ при куповини аутомобила:)

Recommended Posts

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Кратко јасно и гласно, купујем ауто а ви ако имате за препоруку или ако пак ви продајете неки од ових модела било би добро да ми јавите. 

 

У избор су ушли:

Форд Куга

Нисан Кашкаи

Мицубиши ASX

 

Пожељно би било да су произведени у периоду од 2012. до 2015. године, да нису прешли више од 175000 километара, да су добро очувани и да, ето, имају колико толико добру опрему. 

 

Е да, најважније сам пропустио, буџет је око 9000 (плус минус која стотка у еврима). 

 

Хвала :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Imam na prodaju nešto slično tome što tražiš, Fiat Freemont 2013-to, crne boje, automatski menjač, 2.0 Multijet motor sa 170ks, 4x4 pogon, kožna sedišta, fabrička multimedija i navigacija, registrovan na 7 mesta za sedenje, ekran pozadi za putnike gde možeš filmove da puštaš deci, itd, itd, baš je pun opreme... 170.000 km na satu - pravih, registrovao ga pre 2 nedelje. Očuvan inače odlično.

 

Cena je baš ta koliki ti je i budžet. :)

Promenio član Paljevina
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
pre 1 minut, Paljevina je napisao:

Imam na prodaju nešto slično tome što tražiš, Fiat Freemont 2013-to, crne boje, automatski menjač, 2.0 Multijet motor sa 170ks, 4x4 pogon, kožna sedišta, fabrička multimedija i navigacija, registrovan na 7 mesta za sedenje, ekran pozadi za putnike gde možeš filmove da puštaš deci, itd, itd, baš je pun opreme... 170.000 km na satu - pravih, registrovao ga pre 2 nedelje.

 

Cena je baš ta koliki ti je i budžet. :)

Стари, пусти ми фотографије на 0652768547 па ћу да видим :)

 

Хвала ти у сваком случају :)

 

@Bole37 Нису пусте жеље, има на тржишту то што тражим али сам размишљања да можда неко наш, са форума, има за продати па да баш од некога са форума и купим. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 646 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 34 minuta, draki je napisao:

Стари, пусти ми фотографије на 0652768547 па ћу да видим :)

 

Хвала ти у сваком случају :)

 

@Bole37 Нису пусте жеље, има на тржишту то што тражим али сам размишљања да можда неко наш, са форума, има за продати па да баш од некога са форума и купим. 

Veruj mi na rec nema ni blizu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Није да умањујем твоју ријеч, али ево два примјера да има. 

 

Хвала теби на труду да ми олакшаш куповину али с обзиром да нити продајеш нити имаш да препоручиш не видим више сврху твог писања у овој теми. :cirka1:

Screenshot_2023-10-15-21-25-26-567-edit_com.infostud.android.pa.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Ako gledaš samo dizele imao sam Kaškai prvi model 1.5 dci i lepo me je služio. Auto je generalno kvalitetno urađen, udoban, nije za trke ali sasvim fino povlači...Još jedna prednost jeftinija registracija i mali potrošač. Meni po gradu nije prelazio 8l, a obično ga vozio do posla i nazad kroz horor gužve, što bi rekli ekstra urban. Ima sasvim lepe pakete opreme, čak i sa panoramom.

 

Kada sam ga prodao gledao sam da ostanem u toj klasi i jedan od željenih je bio ASX. Ali me je brzo ta želja prošla. Verovatno ima dobre motore po onome što sam istraživao, ali deluje baš jeftino odrađen, prosto nije mi legao. Na kraju uzeo Hyundai IX35 benzin u full opremi i nisam se pokajao.

 

Po meni razmisli i o benzincima. Na toj kilometraži kod dizela te čeka sigurno zamajac, a uskoro verovatno i dizne, pa dpf, pa na kraju turbina...Mana benzinaca je potrošnja.

 

Na kraju bih ti savetovao da pogledaš i Sportage i IX35, jer ih je dosta prodato kod nas i može koliko toliko da se nađe sa urednom istorijom, čak i od prvog vlasnika. Za dizele znaš, za benzince samo 2.0, jer su ovi 1.6 slabi za tu karoseriju.

 

Srećno u potrazi. I meni su tako punili glavu da ne može, a na kraju sam dobrano spustio cenu. Neće svako pristati, ali to pravi razliku između ovih koji se prodaju i ovih koji ostaju u oglasima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Kaskai to godiste za te pare moze da se nadje ali racunaj da je ozbiljna krsina. Za te pare moze prethodni model da se nadje u nekom iole dobrom stanju sa ok opremom ako imas vremena i zivaca da docekas. A ta kilometraza... Moze da pise i manje, ali koliko je u stvari presao, pitanje je. Kuga je top u onoj titanium opremi, to je sve sto znam za njega. Naoruzaj se vremenom i zivcima, ja sam trazio 6 meseci auto pa me usralo :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
Pre 10 sati, max80 je napisao:

Ako gledaš samo dizele imao sam Kaškai prvi model 1.5 dci i lepo me je služio. Auto je generalno kvalitetno urađen, udoban, nije za trke ali sasvim fino povlači...Još jedna prednost jeftinija registracija i mali potrošač. Meni po gradu nije prelazio 8l, a obično ga vozio do posla i nazad kroz horor gužve, što bi rekli ekstra urban. Ima sasvim lepe pakete opreme, čak i sa panoramom.

 

Kada sam ga prodao gledao sam da ostanem u toj klasi i jedan od željenih je bio ASX. Ali me je brzo ta želja prošla. Verovatno ima dobre motore po onome što sam istraživao, ali deluje baš jeftino odrađen, prosto nije mi legao. Na kraju uzeo Hyundai IX35 benzin u full opremi i nisam se pokajao.

 

Po meni razmisli i o benzincima. Na toj kilometraži kod dizela te čeka sigurno zamajac, a uskoro verovatno i dizne, pa dpf, pa na kraju turbina...Mana benzinaca je potrošnja.

 

Na kraju bih ti savetovao da pogledaš i Sportage i IX35, jer ih je dosta prodato kod nas i može koliko toliko da se nađe sa urednom istorijom, čak i od prvog vlasnika. Za dizele znaš, za benzince samo 2.0, jer su ovi 1.6 slabi za tu karoseriju.

 

Srećno u potrazi. I meni su tako punili glavu da ne može, a na kraju sam dobrano spustio cenu. Neće svako pristati, ali to pravi razliku između ovih koji se prodaju i ovih koji ostaju u oglasima.

И после ме питају зашто волим овај форум. Па увијек се нађе неко да подари ваљани савјет. 

 

Не знам зашто али сам искључио IX35 из претраге али ћу сад да га експресно вратим. Нисам имао прилику да причам са неким ко га вози али после овога биће сигурно тражен. 

 

Гледам и дизел и бензинске моторе, јер оба имају и преданости и мана. 

 

Видјећемо шта ће бити на крају. У главном одлука је да се купује ауто, супруга дијели исто мишљење и о моделима и цијени што ми је битно јер ће и она да вози то ауто. 

 

Хвала @max80 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Nemam ništa pametno da kažem osim da podržavam i predlažem da pogledate Freemonta... ozbiljno podcenjen auto, u klasi ili iznad svega što si pobrojao. I nema ga na svakom ćošku kao ovih pobrojanih, ali razumem da gospođa treba da vozi pa ona treba i da bira. 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Fiat je u odnosu na ciljana vozila u visoj klasi i po velicini i po opremi. Takodje motor mu je jak i dobar. Ono sto bih naglasio je pogon na svim tockovima, sto je u svakom slucaju bolje nego samo na dva. U stvari nikada ne bih zeleo tu formu auta bez pogona na obe osovine.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Чекам колегу да пошаље фотографије. 

 

Ово што сам на интернету видио а и прочитао доста добро изгледа. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Da li bi ti u obzir došao Suzuki S Cross 1.6 benzin 120 konja.

Trebalo bi da bude na prodaju jedan,pa da znam, ako bude da javljam, da ne ide na oglase.

Послато са ŽaoMi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
Pre 9 sati, draki je napisao:

Чекам колегу да пошаље фотографије. 

 

Ово што сам на интернету видио а и прочитао доста добро изгледа. 

 

Trenutno mi je na servisu, radi se mali servis a i servis automatskog menjača, a nisam stigao da ga uslikam jer nije ni mesec dana kod mene. Registrovao sam ga, sad radim servis i mislio sam da ga izbacim na oglas i vozim dok se ne proda.

 

A prodajem ga jer bi ipak nastavio s tradicijom Mercedesa koje sam imao, više volim limuzine C/E klase, a razlog zašto sada posedujem ovaj Fiat je - verovali ili ne - dobio sam ga na poklon. :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu
1 hour ago, Paljevina said:

dobio sam ga na poklon. :)

To se u mom selu kaže u rem, ali dobro jasno mi je zašto nećeš da priznaš :lol:. Kako god spreman sam da ga uzmem po nabavnoj ceni i platim servis, piće i klopu. Nećeš zaraditi, ali nećeš biti ni na šteti :lol:.

 

Šalu na stranu moj bivši kolega ga je imao u toj opremi. Vozio se par puta baš veliki, agilan i udoban prevoz. Ne znam kakav je u eksploataciji, ali ovako što kažu na prvu i iz ugla putnika nisam mu našao neku veću zamerku i prijatno me iznenadio.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: 636

Bukvalno je i meni pala odluka na ta tri, ali je kuga odmah otpala. I posto cena ima juke-a, i uz neprikladno pljuvanje kaskaija od strane mog majstora, prelomio je asx. 2016, koza, panorama... Naravno benzin (manje boli glava na kraju). Nisam se z ni najmanje. Dobar odnos grad/otvoren put. Ok potrosnja. Mana je sto fali 6-sta brzina. Al' sto rece kolega, to godiste, za te pare, na veliku zalost, tesko.

Promenio član PanterA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
Pre 8 sati, max80 je napisao:

To se u mom selu kaže u rem

Ako rem znači miraz, to je to onda. :lol::lol::lol:

 

Dobar je auto. Baš je kompletan, mi recimo imamo pored njega i Clia 2017, koga smo platili veoma slično a realno je 10% onoga što je Fiat. Ali je više tip vozila koje bi sutra uzeo kad stignu tri deteta, dok smo još žena i ja "mladi" i bez dece, još malo da se ispucamo s nekim "besnim" kolima. :D

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
Pre 15 sati, Paljevina je napisao:

 

Trenutno mi je na servisu, radi se mali servis a i servis automatskog menjača, a nisam stigao da ga uslikam jer nije ni mesec dana kod mene. Registrovao sam ga, sad radim servis i mislio sam da ga izbacim na oglas i vozim dok se ne proda.

 

A prodajem ga jer bi ipak nastavio s tradicijom Mercedesa koje sam imao, više volim limuzine C/E klase, a razlog zašto sada posedujem ovaj Fiat je - verovali ili ne - dobio sam ga na poklon. :)

 

Никакав проблем. Потрага траје свакако :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Da iskoristim temu i pitam jel ima neko nekakvo iskustvo sa reno espace 2017+ motor 1.6 160 ks.

 

Usao u uzi izbor sa 7 sedista, iščitao na netu al znacilo bi ako neko odavde ima dodir sa njim.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd, BBrdo
  • Motocikl: '93. VFR750F

Freemont je SJAJNA mašina, kvalitetna, pouzdana, lepo se vozi.

Najveća mana je potrošnja, taj 4x4 automatik sa 170 konja (za onaj od 140 ne znam) po Beogradu ne ide ispod 12L. Ako to nije problem onda podržavam.

Pri tome gomila delova je 1:1 sa Dodge Journey pa recimo ako crkne rikverc kamera - u Delti je 800e, a poručiš iz USA istu, novu, original, za Dodge za 140usd...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Rikverc kamera 800 evra ??? Ako crkne, ne prolazi tehnički ?

Mogu da razumem da je skup alternator, kompresor klime itd, al kamera ? Šta je to, 3D, 8K ?

Grujo, da me pogrešno ne razumeš, nema veze moje pisanje sa tobom, čak mi je drago da ja, a i ostali čuju malo o održavanju ovog, meni lepog auta...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8
Pre 3 sati, travelman je napisao:

Da iskoristim temu i pitam jel ima neko nekakvo iskustvo sa reno espace 2017+ motor 1.6 160 ks.

 

Usao u uzi izbor sa 7 sedista, iščitao na netu al znacilo bi ako neko odavde ima dodir sa njim.

Vozio neke starije (IV) i rado bih posedovao jednog, al nemam. Po mom misljenju pravo vozilo za put.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Jako malo ljudi ga ima. 2017+ model ima jako malo prostora pozadi. U opste nije kao espace 1, 2, 3 i 4. To su bili klasicni mini van-ovi. 

 

1.6 sa 160 konja se pojavio kao mnogo dobra prica, alternativa 2.0 dci-ju, ali je kasnije zamenjen i to msm sa 1.7dci. Mozda ima bolje upucenih, zasto i kako je zamenjen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja