Jump to content

Moto Zajednica

QJ Motors SVT 650 X

Recommended Posts

  • Drug član, 1553 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Ako je puno staklence, možeš da nagadjaš koliko ga ima viška, to ne možeš znati dok ne istočiš. Rekao bih da si mislio da izvučeš preko čepa za sipanje, teško da može.

Ili filter ulja ili šraf na karteru pa polako, zovi nekog iskusnijeg u pomoć, da ne napraviš neko s..nje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Honda Transalp 600 99, QJ SVT 650 X 2023
pre 3 minuta, Milanezi je napisao:

Ako je puno staklence, možeš da nagadjaš koliko ga ima viška, to ne možeš znati dok ne istočiš. Rekao bih da si mislio da izvučeš preko čepa za sipanje, teško da može.

Ili filter ulja ili šraf na karteru pa polako, zovi nekog iskusnijeg u pomoć, da ne napraviš neko 

Probacu prvo preko cepa ako ne onda kod drugara ima pumpu za pretakanje sa malim crevom

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1553 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
pre 2 minuta, Motorcyclist je napisao:

Kakvo sranje da odvrne jedan sraf ili filter ulja rukom? :) 

Iz dosadašnjeg pisanja QJ-aca svašta mi pada na pamet :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6929 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Strom 650, trebalo bi 2.7 sa novim filterom. Verovatno je i kod SVT ta količina. Ja bi se vratio u servis da ponovo provere ili bi sam ispustio ulje i ponovo ga vratio. Samo sad 2.4 jer se filter ne menja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Honda Transalp 600 99, QJ SVT 650 X 2023
pre 1 minut, Alekre je napisao:

Strom 650, trebalo bi 2.7 sa novim filterom. Verovatno je i kod SVT ta količina. Ja bi se vratio u servis da ponovo provere ili bi sam ispustio ulje i ponovo ga vratio. Samo sad 2.4 jer se filter ne menja.

I ta opcija postoji, probacu prvo polako preko cepa na spric da izvucem ako bude htelo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: QJ Motor SVT650x
pre 55 minuta, Motorcyclist je napisao:

Nije agregat od Stroma.

Jel je ovo konacna i proverena informacija ili? Bas me kopka sta su uradili sa tim agregatom i o cemu se tu radi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4532 postova
2 minutes ago, pirkee said:

Jel je ovo konacna i proverena informacija ili? Bas me kopka sta su uradili sa tim agregatom i o cemu se tu radi :)

Pa da jeste to bi prvo bilo na naslovnoj strani sajta itd... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2082 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Nema tu od koga je...V2 se pravi još od 1880ih godina, nijanse su u pitanju. Nebitno šta je  od koga je...bitno je da se utvrdi tačna servisna priča jer se ovde prepliću dve. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: QJ Motor SVT650x
Pre 15 sati, Motorcyclist je napisao:

Pa da jeste to bi prvo bilo na naslovnoj strani sajta itd... 

Iskreno, sto se tice marketinga, mislim da im je trenutna, "limbo", situacija mnogo bolja, pricam generalno za QJ. Jer, javno reci da je preuzet komplet agregat od Suzukija je poprilicno riskantno, a opet ne reci je upitno (jerbo gde kinez da napravi agregat koji valja) itd. E sad, apropo ove price, zivo me zanima da li je preuzet komplet iz Suzukija jer ne znam da li neko ovde prati automobilsku scenu i detalj kada je Geely kupio Volvo, nagadjalo se da je pola komponenata na XC80/90 promenjeno i ubaceno iz Toyote (sto se na kraju ispostavilo kao tacno). Isti scenario je bio kao ovaj sada za SVT-a, s tim sto tu pricamo o mnogo vecem trzistu itd, ali nije bitno jer pattern se primenjuje svuda (ako radi posao). A obzirom da je Geely vlasnik i QJ-a i Volvo-a, Lotusa itd ima logike, bar sto se mene tice.

Promenio član pirkee

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: QJ Motor SVT650x
pre 4 minuta, mick je napisao:

Nema tu od koga je...V2 se pravi još od 1880ih godina, nijanse su u pitanju. Nebitno šta je  od koga je...bitno je da se utvrdi tačna servisna priča jer se ovde prepliću dve. 

A s ovim se slazem potpuno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1662 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
Pre 1 sat, Srki1234 je napisao:

Ok

A sta cemo sa tim sto zakazu servis u 10h, i odradi ga tek u 14.

Pri tom su ubacili dva motora pre mog, a oni se pojavili posle mene.

Plus drsko ponasanje ovih iz servisa, zasto stojim ispred i posmatram.

E to mi je vise problem nego cena.

Autopromet je po ovome poznat.

Uzeo sam novog opela kod njih i svaki servis kod njih zbog garancije.

Zakazu mi svaki put u 9h, dodje nas 15 u 9h kojima su zakazali, cekam pola sata da predam auto, kada ce biti gotov? “Zvacemo vas do 17h najkasnije”.

Ceo dan mi ode zbog njih zato sto sam bez auta, ne znam ni dokle i ne mogu nista da isplaniram.

Dobri serviseri i sef servisa za kola ih napustio pre par godina.

Vrhunac svega je bilo kada su mi za fablicki plin rekli da sam sam negde ugradjivao i da ne mogu da rese problem, tu sam digao ruke od njih i zavrsio sve sa njima

 

Naravno nisu oni jedini los ovlasceni diler i servis, imao sam probleme i sa auto cackom a i verano motorsom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2894 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Najveći špric u apoteci i crevo koje na njega pasuje. Uglavnom može da se dođe do ulja kroz čep za nalivanje. Možda malo da se manevriše, ali uglavnom može.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1338 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Ma šta da čačka sam.
U servis pa neka popravljaju šta su zasrali.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1338 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Iskreno, sto se tice marketinga, mislim da im je trenutna, "limbo", situacija mnogo bolja, pricam generalno za QJ. Jer, javno reci da je preuzet komplet agregat od Suzukija je poprilicno riskantno, a opet ne reci je upitno (jerbo gde kinez da napravi agregat koji valja) itd. E sad, ja sam poprilicno siguran da je preuzet komplet iz Suzukija jer ne znam da li neko ovde prati automobilsku scenu i detalj kada je Geely kupio Volvo, nagadjalo se da je pola komponenata na XC80/90 promenjeno i ubaceno iz Toyote (sto se na kraju ispostavilo kao tacno). Isti scenario je bio kao ovaj sada za SVT-a, s tim sto tu pricamo o mnogo vecem trzistu itd, ali nije bitno jer pattern se primenjuje svuda (ako radi posao). A obzirom da je Geely vlasnik i QJ-a i Volvo-a, Lotusa itd ima logike, bar sto se mene tice.
Nisam baš ukapirao poentu?
Siguran si da je Stromov agregat zbog Volvoa i Tojote???

Sent from my M2101K9G using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1905 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Pirke i ja ne razumem sta si hteo reci. Otkud gore Toyota u priči i otkud geely-u tojotini delovi,  i otkud geely-u suzukijev agregat da ga stavlja u svt? Suzuki i tojota nemaju dodirne tačke sa geely

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1662 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Da sam vlasnik QJ-a ni ja ne bi nigde pominjao da je suzukijev agregat.

Hvaljenjem da imas njihov agregat automatski spustas svoj brend ispod suzukija, a koliko sam shvatio kinezi ciljaju i pucaju na visoko, ne verujem da im je cilj da ostanu jeftina solucija i kopija japanaa.

 

Kinezi su videli rupu i priliku na trzistu, napravili motor, nisu stigli da razviju dobar agregat pa kupili agregate od suzukija, ktm-a, kawasakija… da ulete na trziste dok ne razviju svoje. Automatski uliju poverenje korisnicima sa pouzdanim agregatima..

 

Druga stvar, svugde prica da cf koristi ktm-ov agregat. CF koristi svoj agregat koji se ugradjuje i u KTM, kao sto se i loncin koristi za BMW…. Ovaj suzukijev v2 ne znam gde se pravi pa necu da pametujem

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2082 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 6 sati, Sharky - Alex je napisao:

Autopromet je po ovome poznat.

Uzeo sam novog opela kod njih i svaki servis kod njih zbog garancije.

Zakazu mi svaki put u 9h, dodje nas 15 u 9h kojima su zakazali, cekam pola sata da predam auto, kada ce biti gotov? “Zvacemo vas do 17h najkasnije”.

Ceo dan mi ode zbog njih zato sto sam bez auta, ne znam ni dokle i ne mogu nista da isplaniram.

Dobri serviseri i sef servisa za kola ih napustio pre par godina.

Vrhunac svega je bilo kada su mi za fablicki plin rekli da sam sam negde ugradjivao i da ne mogu da rese problem, tu sam digao ruke od njih i zavrsio sve sa njima

 

Naravno nisu oni jedini los ovlasceni diler i servis, imao sam probleme i sa auto cackom a i verano motorsom

Meni je servis zaista odradio odmah motor. Ali…zove me momak iz servisa i kaže sve je ok ALI moraš po motor sutra doći jer nije urađen račun! Svi iz kancelarije i naplate su otišli kući.

 

Rekoh ok ja ću uzeti sad motor a sutra plaćam račun. Bi neprijatno serviseru ali je posle bilo sve ok…sutradan(subota). Dolazim, nigde nikog ja jedini klijent. Sede mastiljari i laganica…dobro jutro došao sam da platim servis od juče, ne znam šta se desilo pa niste izdali račun. Kaže čovek evo sad će kolega za 10-15 min. Rekoh molim vas pozovite kolegu dete mi je u kolima idemo na put…

 

Epilog…izdavanje računa je trajalo skoro 40 minuta. 


A da ne govorim da su isti mastiljari zabranili servisu da mi podesi ogibljenje jer je to stvar koja duže traje i naplaćuje se. 
 

Sad ćemo da korespondiramo mejlovima kao kolega prošle nedelje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Honda Transalp 600 99, QJ SVT 650 X 2023
Pre 8 sati, Sharky - Alex je napisao:

Autopromet je po ovome poznat.

Uzeo sam novog opela kod njih i svaki servis kod njih zbog garancije.

Zakazu mi svaki put u 9h, dodje nas 15 u 9h kojima su zakazali, cekam pola sata da predam auto, kada ce biti gotov? “Zvacemo vas do 17h najkasnije”.

Ceo dan mi ode zbog njih zato sto sam bez auta, ne znam ni dokle i ne mogu nista da isplaniram.

Dobri serviseri i sef servisa za kola ih napustio pre par godina.

Vrhunac svega je bilo kada su mi za fablicki plin rekli da sam sam negde ugradjivao i da ne mogu da rese problem, tu sam digao ruke od njih i zavrsio sve sa njima

 

Naravno nisu oni jedini los ovlasceni diler i servis, imao sam probleme i sa auto cackom a i verano motorsom

Sve bi bilo ok, da su odmah rekli dovezi motor i ostavi zovemo kad bude gotov.

Drugacije bih se organizovao.

Kad sam kupovao sta god sam pitao sve je moglo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX + (još uvek) FZ6 S2

To je klasičan Srpski mentalitet. Dinar sad, danas, odma, sutra ne postoji, ko ga jebe. Čudan smo narod, generalno.

Sent from my CPH2305 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1090 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Šta zna fabrika koliko ide ulja ..
Valjda Autoapromet i njegovi serviseri to bolje znaju

Na-o-pa-KO

Sent from VOGE DS900X using ChinaTech

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1090 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Gordost je najveći problem u Srba i Balkanaca.

Sent from VOGE DS900X using ChinaTech

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja