Jump to content

Moto Zajednica

QJ Motors SVT 650 X

Recommended Posts

  • Drug član, 757 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
Pre 2 sati, bopk je napisao:

Još jedna stvar. Mnogi su kupili trk na kredit. Nesto malo za učešće i posle sitna rata. Sto neko rece rata u rangu boljeg telefona kod provajdera. Sad posle nekoliko godina isplaćen motor. Ljudi razmišljaju da prodaju za kes i to je ozbiljno učešće čak za nekog japanca ( strom, nc, versys). Sa takvim učešćem opet je rata sitna na koju su već navikli da plaćaju. 

Kinezi ovakvi ili onakvi su mnoge ljude stavili u poziciju da sad mogu da kupe novog japanca što nekada nisu mogli. Verujem da delimično i u tome leži veći broj benellija u oglasima.

Znaci od mene veliki plus za kineske motore ako ništa drugo onda zbog ovog gore napisanog.

Ovo ima smisla. 

Neki me nisu razumeli. Nisam prozivao TRK niti kazem da je los motor vozio bih ga vrlo rado, ranije sam bio skeptik veliki ali sam demantovan bar za sada.  Zapalo je za oko brojno stanje u oglasu. Zato sam i naveo da ne zelim da ulazim u analize. 

Volim penzionersku voznju i uzivam na 100 na sat vozeci. Pa i 80 km/h iako mi mnogi trube iz automobila. Ne patim od toga da imam brz motor. Ali volim da imam vozilo koje kad dodas gas da osetis snagu i da znam da me nece ostaviti na drumu. A to je ono sto izgleda pravi razliku izmedju TRK i SVT. Prednost SVT. 

Dok ne kupim kineza mislim da nemam sta vise da komentarisem o kineskim motorima jer nemam dovoljno iskustva. Od sada samo citam i prikupljam informacije. Ali drago mi je sto se ova tema prosirila u jednu lepu temu i dijalog sta je bolje a sta losije. To je valjda i cilj jednog ovakvog foruma da ne potpadnemo pod uticaj reklama. Al sto bi rekao moj prijatelj ako ti se jako svidja ti kupi pa ces sve mane progutati, ako ti se ne dopada a kupis ga. Naci ces mu hiljadu mana. I to je tako. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2016 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Aaaa koliko sažvakana tema ko kupuje i ko prodaje kineze sa malim kilometražama. Smarate ljudi više sa tim…ako zaista ne znate onda ne vredi objašnjavati. Nije da se nije pisalo o tome.


Nego @Road Kings evo vizira!!! 😊 Uradi ga Ivan za 35 minuta ispred mene!

 

 

 

EB74B96F-9D1F-418E-ADFC-20D78E064E1B.jpeg

E435E5F2-CBB9-47F6-A784-9CDB5B0816D9.jpeg

F4FE00CE-1A60-43B4-85FE-3F346634398A.jpeg

DAD9209D-7F00-4A10-8DCC-ADE3553997F8.jpeg

71BB4C6C-5CCF-4E23-A310-9356FD733438.jpeg

  • Sviđa mi se 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2016 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Nisam razmišljao o tamnijem viziru tek kad mi je Ivan pokazao zainteresovao sam se, moram se malo navikavati ali mogu ti reći da na prvu loptu nije loše. Vidi se svakako kroz vizir…ovako delije tamnije ali je proziran, najbitnije što je telo ovim pokriveno ali moguće je dodati deflektor svakako. 
 


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 980 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Da bi bilo koja tema zazivjela,mora se stvoriti baza vlasnika istih. Hondi,Kawaca,Bmw i ostalih ima kao u prici. Ali da se zna da nema @N.F.S. cija je tema najaktivnija uvjek,jer je covjek Bog za kibernetiku i kung fu,teme o Hondi,Suzani i sad Tigru,bi bile mrtve..  Jedina stvar koja mene brine je dostupnost rezervnih djelova,ali i kvalitetnih ovlastenih servisa. A o pouzdanosti necega sto je na trzistu godinu dana.. O tom po tom. Mada ja nemam neke zadrske.. Valjda imam muda kao jarac,ili sam picnut u glavu!!  Prvi motor mi je bio Kinez,i to prije 17 godina,i to kad ih bas nisu pravili kao danas,i mislim da je isti jos u zivotu!! A i da nije.,odradio se za sve pare!!  Kad se ti motori zaigraju u rukama vlasnika,pa makar to i bili bivsi skuterasi,tako ce i vise informacija o manama,a tako i prednostima da dolaze do foruma. Od nekoga mora poceti!  A za koga ja mislim da ce biti baza vlasnika. Pa vjerovatno pocetnici,oni koji prelaze na jace motore srednje klase,povratnici,i gomila onih kojima su dokurcili polovnjaci,jer se nikad ne zna sta se uzima,sem od @N.F.S. a ,ali ni on ih ne moze dovoljno srediti i prodati koliko bi mi kupovali provjereno i servisirano. A bit ce tu i iskusnih starijih bajkera,kojima vise snaga,izgled,i statusni simbol vise ne prestavljaju neku foru,ono proslo ga je,daj nesto bez pretjereno dzidza bidza.. TFT je tu jbg,sta je tu je! ;)

  @Paljevina pali,i sam mu nick to kaze,ali vjerujem da je znatizeljan? A ko ne bi bio?  Si DJI PINZE ako ove tvoje partijske masine ostanu jeftine,i ako se jos pritom pokazu da su kvalitetne i izdrzljive,ima da ti narod Balkanistana bude zahvalan do groba!!  Cijena novih a i polovnih motora je otisla u nebo,djelovi su skupi,kvalitetnih servisa sve manje.. Pa se okrecemo novim stvarima,a puno para nema,i to su Kinezi vidjeli,i nije to samo kod nas,vec stize to i u EU i SAD,i u ostatak svijeta. 

Promenio član mali_zmaj
  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8519 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala, volim sve sto se motocikala tice :D 

Desilo mi se da sretnem svoj bivsi motor (i vlasnika na njemu) dve godine posle, razgovaramo tako i ja (naravno) pitam menja li redovno ulje i filter?

 

Kad" se nisam slogirao!

Kaze covek,

"Nista ne pipam, ti si sve odradio, samo gas".

 

🤣

 

Ontopic, vizir izgleda top Mick, nadam se da je i ucinak takav! Jedva cekam da i sebi za tigra kod Ivana odradim, imam opasnih ideja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1054 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06
Pre 7 sati, DaliborBP je napisao:

Ali to sam vec zaboravio

Ja jos uvek imam traume 🤦

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -
Pre 22 sati, Road Kings je napisao:

pa valjda će i motor da služi 10g a posle mogu da ga gurnem u Dunav i da mi ne bude žao .

E ovo je bitno.

Protivnici Kineza često potegnu ono "a za koliko ćeš posle da ga prodaš?"

To što trenutno polovnjaci drže cijenu nije normalno, to se većina ovde slaže. Znači za 5 godina će svaki motor da izgubi 30-50% cijene. Ako ja platim Kineza 8-10k evra i bacim ga posle 5 godina, puko sam 8 -10k evra. Ako kupim novog Japanca, platim ga 15k i prodam ga posle 5 godina, puko sam potencijalno 7k+. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2016 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 2 sati, Road Kings je napisao:

@mick extra je!!Znači radi posao za telo a za kacigu mora reflektor?

Pazi, to je sve individualno. Meni je napravljen vizir veći od fabričkog za 50% ali ja sam visok 191 moožda će trebati deflektor ali ne znači da će nekom nižem trebati deflektor. 
 

Napraviš, probaš…ako treba da se doradi vratiš se kod Ivana i on završi. Svakako je ovo turing vizir. Kad dođe leto i grad taj vizir ide sa motora i montira se kratki za hlađenje 😊

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: QJ SVT650X Black Beauty

Direktno sa sajma. 🙃 Mada je placen jos u decembru. Prvi utisci su zaista odlicni. Dajem ozbiljniji sud kad se provoza kako treba. 

IMG_4703.jpeg

  • Sviđa mi se 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Puno se palamudi, kinez, ne kinez... 

Nek svako vozi ono sto moze i hoce... 

Ima puno predrasuda, a vala i hvalospeva... Videcemo vremenom i eksploatacijom.

Ja volim sve na 2 tocka sto medju istim ima srce sto kuca. (Motor SUS) 🙂

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: QJ SVT 650X

Ja sam dodao jos 1000km od prethodnog posta, sad sam na 2k. Iskren da budem, sto ga vise vozim, sve vece je uzivanje. Motor radi bez greske. Kad se izadje na put, prestanu sve polemike oko toga da li je kinez ili ne....

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2016 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 3 sati, Shke je napisao:

Direktno sa sajma. 🙃 Mada je placen jos u decembru. Prvi utisci su zaista odlicni. Dajem ozbiljniji sud kad se provoza kako treba. 

IMG_4703.jpeg

Čestitke!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova

Na instragram stranici Milano Moto Centar iz Ns navode da motor poseduje i navigaciju koja preko telefona moze da se reprodukuje na ekran. Jel kupio mozda neko tamo motor pa da su mu objasnili oko toga jer ja nisam nasao opciju kako da navigaciju podelim na ekran motora? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: QJ Motor SVT650x
pre 45 minuta, mare95 je napisao:

Na instragram stranici Milano Moto Centar iz Ns navode da motor poseduje i navigaciju koja preko telefona moze da se reprodukuje na ekran. Jel kupio mozda neko tamo motor pa da su mu objasnili oko toga jer ja nisam nasao opciju kako da navigaciju podelim na ekran motora? 

Preko screen mirroring-a, poveze se tel preko bluetooth-a i mirroruje screen. Kada stigne motor, 15og Aprila cu podesiti i snimiti za sve kako da se odradi. Pozdrav.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki intruder volusia 800cc , QJ Motor trx 125 ABS , QJ Motor SVT 650X
Pre 8 sati, Shke je napisao:

Direktno sa sajma. 🙃 Mada je placen jos u decembru. Prvi utisci su zaista odlicni. Dajem ozbiljniji sud kad se provoza kako treba. 

 

Čestitam,puno lepih i nezaboravnih kilometara ti želim.

Promenio član Road Kings
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 300s, QJ SVT650X
5 hours ago, mare95 said:

Na instragram stranici Milano Moto Centar iz Ns navode da motor poseduje i navigaciju koja preko telefona moze da se reprodukuje na ekran. Jel kupio mozda neko tamo motor pa da su mu objasnili oko toga jer ja nisam nasao opciju kako da navigaciju podelim na ekran motora? 

Ja sam uzeo motor u Novom Sadu, nema tu opciju, ili ja ne umem da je uključim, poveže se sa telefonom i samo uveze kontakte da možeš da vidiš ko te zove.

 

I da, kod mene su Metzeler Tourance gume, a kod motora iz Autoprometa su Maxiss. Ko zna gde se sve to sklapa i pakuje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: QJ SVT 650X

Isto i kod mene, ja sam uzeo u BG, samo kontakti i pozivi, nista drugo. Cak sam i probao aplikaciju za TRK medjutim kaze da nije kompatibilan.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
10 hours ago, lukaimasa said:

Ja sam uzeo motor u Novom Sadu, nema tu opciju, ili ja ne umem da je uključim, poveže se sa telefonom i samo uveze kontakte da možeš da vidiš ko te zove.

 

I da, kod mene su Metzeler Tourance gume, a kod motora iz Autoprometa su Maxiss. Ko zna gde se sve to sklapa i pakuje.

Hm interesantno da gume nisu iste. 
Nisam ni ja nasao opciju za to ali eto ako reklamiraju trebalo bi videti sa njima koji bajalicu i magiju oni umeju. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: QJ Motor SVT650x
Pre 3 sati, mare95 je napisao:

Hm interesantno da gume nisu iste. 
Nisam ni ja nasao opciju za to ali eto ako reklamiraju trebalo bi videti sa njima koji bajalicu i magiju oni umeju. 

Vidim da ovaj italijan sto je radio recenziju isto nema Maxiss gume vec Metzeler.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli Leoncino 500Trail
2 hours ago, pirkee said:

Vidim da ovaj italijan sto je radio recenziju isto nema Maxiss gume vec Metzeler.

Danas na sajmu pricao sa prodavcima kazu da sve zavisi sta je fabrika imala u tom trenutku na stanju(njihove reci).

 

Metzeler Tourance su se kod mene na benelli-ju pokazale dobro izdrzale su malo vise od 19000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli Leoncino 500Trail

U ovoj boji sa sva tri kofera i po ovoj ceni ozbiljno se razmisljam sta mi je ciniti...

IMG_20240321_135517.jpg

IMG_20240321_135523.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja