Jump to content

Moto Zajednica

Kružni tok (čista filozofija, znam)

Recommended Posts

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Elem, kružni tok u srbalja je još uvek jedna velika misterija gde ne postoje pravila :D 

Ali evo, ponešto...

 

Kad sam ja išao u auto-školu, učili su me da upalim LEVI migavac, i držim ga upaljenim dok sledeći izlaz ne bude onaj gde ja hoću da izađem, te pre skretanja palim desni, i izlazim.

Na taj način, svi ostali znaju gde ja idem.

Primer - ulazim na Slaviju iz Nemanjine, hoću da izađem u Beogradsku.

Odmah na ulasku palim levi migavac, držim ga upaljenim DOK NE PROĐEM Makenzijevu (Maršala Tolbuhina) kad palim desni migavac.

 

Vođen time, pre par dana ulazim u prvi kružni tok kad Ibarskom ulazi u Bg.

Auto ispred mene ide nešto sporije, drži desnu traku, ja ulazim levom trakom, idem brže nego on, pretičem ga u kružnom toku, obojica prolazimo prvo skretanje, vidim da ne pali levi migavac, naivno zaključujem da će desno (pravo dalje prema centru), i, i dalje vozeći brže od njega idem i ja u istu ulicu, s tim da držim levu traku.

A lik je u stvari krenuo da obrne pun krug (mora tako da bi skrenuo ka Železniku ili Rakovici), ali vozi bez migavaca i sličnih suvišnih detalja, te ja praktično njega isecam, on mora da koči, pri čemu mi svira i besno nešto maše...

 

Jesam li ja u toj situaciji bahati mamlaz koji iseca normalnog čoveka koji vozi sporije? :D  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2845 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Pa to je enigma samo za vozače sa područja gde nema kružnih tokova. 90% zemlje osim gradova nemaju kružne tokove. Udje a ne zna gde će da izadje. Na takve obraćam posebnu pažnju :staa2:

(Ali da si bahat....to jesi ;):lol:)

  • Haha 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

A pazi br'te kad obavezno ukljucujem migavce i pri ulasku i pri izlasku iz kruznog toka. 

Uvek gledam sa odobravanjem kako neko ukljucuje pokazivace pravca i tako pomaze ostalim ucesnicima u saobracaju. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Mog brata su učili da koristi levi migavac dok god kruži, čim izlazi pali desni.

Mene su učili da samo palim desni kad se isključujem.

Koliko znam, ako sam u unutrašnjoj traci, propuštam vozilo iz spoljne jer mi dolazi sa desne strane.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

U kružni tok se ulazi bez ikakvog žmigavca, ponašaš se kao da su to dve ili tri trake koje idu pravo u jednom smeru, možeš da kružiš pola dana ili dok ti ne dosadi i kad poželiš da se isključiš onda proveravaš da li je slobodna traka pored treba, ako je ima, daješ desni žmigavac i prestrojavaš se ili napuštaš kružni tok. Tako je po pravilu, tako i nikako drugačije. Doduše malo skraćeno objašnjenje ali nadam se dovoljno jasno.

I da, ti si ovde bio bahat, ali ako si bio baš brz da si ga pretekao u kružnom toku i isključio se a da pri tom on nije morao da usporava, onda si sve dobro uradio. Ako je morao da koči onda si bio bahat. Na žalost tako je.

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 4
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1217 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god
pre 15 minuta, BaneVuk58 je napisao:

Sve je jasno ....ako znaš5bd93970c5c45283cb5849280569fdf5.jpg

Bane lonerider
sa osmehom i stolicom

 

Ova slika govori sve , ali realno je da ne znaci nista u smislu iz nje da naucis....

Ovaj scenario u praksi je gotovo nemoguc...

Pitanja su :

1. Zuti se iskljucuje gde i plavi ( a ide putanjom kojom sada ide ) , susrecu se na izlazu - ko ide prvi ?

2.zeleni se iskljucuje gde i crveni , naravno , iz leve trake , stize ga na iskljucenju , bam , ko ceka koga ?

3. Tu gde zuti prelazi iz unutrasnje trake u spoljnu - tu je 27 debila koji idu spoljnom trakom do sledeceg iskljucenja...

4.

mrzi me vise da nabrajam , ali sve ono sa autokomande ...

Ova slika , jako mudo , svi idu svojim putem , niko nikog ne sece ... Xaxax

Promenio član Darko Mihajlovic
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1466 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

@Darko Mihajlovic ne mogu da komentarišem te kružne po BG recimo Slaviju, jer ono je stvarno ludnica, ali recimo u Nišu najveći broj kružnih tokova je sa po dve trake na ulazu i dve trake na izlazu.
Ono što većina ne obraća pažnju i ne pominje je horizontalna signalizacija! Dakle opet na većini kružnih tokova imaš nacrtano kako treba da se prestrojiš. Uglavnom je desna traka za desno i pravo, leva za levo i polukružno. I tako niko nikoga ne može da iseče.
Dakle kad imaš takvu horizontalnu signazlizaciju žuti i zeleni iz tvog primera su već u prekršaju i sigurno bi bili krivi da se nešto desi.
Kao da se na raskrsnici sa tri trake prestrojiš da ideš levo i onda daš desni žmigavac da isečeš ovog što ide pravo, i skreneš desno.

Ponavljam: postoji horizontalna signalizacija ispred skoro svakog kružnog toka, poštujte to i nema greške:

0-02-05-c1d4599eea904d92368af714d072da094bea1b952143732e941682184554290d_27abe6695f6.thumb.jpg.9f488f0ba9344edc826565794391dfd5.jpg

 

edit: Horizontalne signalizacije ima i na autokomandi, sad sam pogledao.

Promenio član živke
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1217 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Razumem sta pricas , ali ko sto rekoh , kada bi po propisu vozio automomandu u spicu , prestrojavanje spoljna , unutrasnja , iskljucenje ...hm , paaaa ,oko sat do dva ti treba

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

@jasminko VIR razumem u potpunosti, ali, ne znam odakle @BaneVuk58 izvuče sliku, a na njoj se vidi ono čega se prilično jasno sećam da su mene učili - žuti ulazi u raskrsnicu sa upaljenim levim migavcem, a svi ovi što izlaze imaju upaljen desni kad već praktično skreću.

 

Ne sumnjam u tvoje objašnjenje, samo pišem čega se sećam "odonomad", i čega se ja držim. Generalno, na većim/prometnijim kružnim tokovima ne pretpostavljam nikad i ništa. Ja palim migavce kako sam opisao, ali ne očekujem ništa ni od koga - "isecam" druge samo ako sam osetno brži da ne moraju da koče, ili ako uspostavimo neki kontakt pa se sporazumemo.

Ali eto, ovaj put sam se polakomio, i zamalo da mi čovek udje na zadnje sedište...jbg.

Dodatno zašto verujem da si u pravu - da se nešto desilo, ja nikad na sudu ne bih mogao da dokažem da on nije upalio migavac, sve i da je morao :D 

 

pre 6 minuta, živke je napisao:

Ma jasno, ovde pričamo šta je pravilno, filozofiramo što bi se reklo :)

 

Baš tako :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Desno skretanje na Slaviji iz Beogradske u Srpskih vladara nije bilo dozvoljeno ranije. Zaustavili me pre x godina. Ubeđivali me da moram da napravim krug, pa onda tek da se isključim. Valjda im bilo dosadno, a trebale im pare. Sada je znakom i linijama jasno definisano da može tako kako je logično.

c030193141cb1dc69d22fecada379715.jpg




Razumem sta pricas , ali ko sto rekoh , kada bi po propisu vozio automomandu u spicu , prestrojavanje spoljna , unutrasnja , iskljucenje ...hm , paaaa ,oko sat do dva ti treba


Sat najmanje. Pod uslovom da te ne udari tramvaj koji ti dolazi iz mrtvog ugla, suprotno ostalom saobraćaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2845 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

@zaludan Slika sa interneta o pravilnom korišćenju kružnog toka. Ja imam dva toka koje koristim redovno i to Vidikovac i Ada. Pošto ima dve trake ulazim uvek iz leve i desni migavac kad izlazim opet u levu traku. Levi migavac dajem kod Vidikovca samo kad pravim polukrug pa desni kad izlazim. Ali uglavnom se trudim da se ne trpim medju automobile

Bane lonerider
sa osmehom i stolicom


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

U Novom Sadu su kod Promenade napravili nesto sto se zove turbo kruzni tok. Ideje je koliko vidim da se oni koji ne postuju horizontalnu signalizaciju spreče da izlaze i ulaze gde hoce. To se sprečava ivicnjacima unutar kruznog toka, doduse niskim. 

Jednom sam prosao kroz njega i naravno video lika koji polako prelazi preko ivicnjaka i prestrijava se tamo gde ne treba....živeće ovaj narod:)

Ne deluje kao loše rešenje, mislim da bi ono sprečilo situaciju iz prvog posta.

WWW.021.RS

Projektom turbo kružne raskrsnice, građevinskim rešenjem i signalizacijom, nije predviđeno...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1031 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Ja mislim da je najjednostavnije uvesti (nepisano) pravilo kao u Crnoj Gori da prvenstvo uvek ima skuplje vozilo?:D

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1217 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god
Pre 2 sati, X8 Vračar je napisao:

Desno skretanje na Slaviji iz Beogradske u Srpskih vladara nije bilo dozvoljeno ranije. Zaustavili me pre x godina. Ubeđivali me da moram da napravim krug, pa onda tek da se isključim. Valjda im bilo dosadno, a trebale im pare. Sada je znakom i linijama jasno definisano da može tako kako je logično.

c030193141cb1dc69d22fecada379715.jpg



 

 


Sat najmanje. Pod uslovom da te ne udari tramvaj koji ti dolazi iz mrtvog ugla, suprotno ostalom saobraćaju...

 

Jbt , da ...zaboravio sam i tramvaj !!

Tu je tek cirkus , ako ga voze neki izdrkanko kome je sve preko qrca... Toeto ondak 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
Pre 3 sati, jasminko VIR je napisao:

U kružni tok se ulazi bez ikakvog žmigavca

Moja filozovija... Mislim, oduvek sam tako radio i smatrao da je ispravno. Pri izlasku u 95% slucajeva dajem pokazivac pravca na desno da izlazim (5% je oni mali kruzni tokovi gde to ne stignes da uradis ili nema efekta).

 

Savet za kruzni tok: Pustite ove zute, zelene, plave linije... to su neke idealne putanje koje vecina ne stigne da ispostuje (ok je imati ih u glavi). Samo treba biti dovoljno budan i tolerantan, shvatiti gde drugi ucesnici u kruznom toku imaju nameru da izadju, propustiti i kada mislis da ti imas prednost. Onda nema potrebe za bilo kavkom gestikulacijom od bilo kog ucesnika za volanom... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
Pre 2 sati, X8 Vračar je napisao:

Desno skretanje na Slaviji iz Beogradske u Srpskih vladara nije bilo dozvoljeno ranije. Zaustavili me pre x godina. Ubeđivali me da moram da napravim krug, pa onda tek da se isključim. Valjda im bilo dosadno, a trebale im pare. Sada je znakom i linijama jasno definisano da može tako kako je logično

I mene je tu zaustavio tada policajac i opomenuo, usput i obijasnio, postojao je znak za zabranjeno desno, 99% vozaca taj znak nije registrovalo uopste.

 

Gledajte na kruzni tok kao na raskrsnicu sa po dve ili vise saobracajnih traka iz svakog smera, tacnije ispravite kruzni tok i dobicete tako nesto, ista pravila vaze.

Vozis levom saobracajnom trakom i hoces desno, das migavac pustis ove iz desne pa se prestojis desno i skrenes.

isto je i u kruznom toku ako si blize centru, pustas ove sa desne tj sireg kruga pa se ubacujes u taj pa opet isto i iskljucujes se.


Ako ukljucenje u kruzni ima dve ili vise saobracajnih traka naravno da se necete ukljuciti iz skroz desne za zadnje iskljucenje u kruznom kao sto ni na raskrsnici ne bi iz skroz desne skretali levo.

Vidjao sam po svetu da su trake za ukljucenje lepo obelezene koja je za koje iskljucenje i ne dolazi do zabune, kod nas se to ne praktikuje

 

U kruznom toku isto vaze pravila desne strane, ali 99% kruznih tokova na svim ukljucenjima ima obrnuti trougao ili stop tako da morate da pustite one koji su vec u kruznom pa da se tek onda ukljucite, ako nema obrnuti trougao ili stom onaj u kruznom mora da vas pusti da se ukljucite

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1901 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Eh, kad se setim...

Dok sam vozio bager, kada izlazim iz kružnog toka, nema veze dal sam bliže ili dalje od centra, svi me puštaju...! :aha:

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Horizontalna signalizacija je potpuno neupotrebljiva u špicu. Ko ne zna gde su isprekidane a gde pune linije (Slavija, Auto komanda), od automobila koji kruže ništa neće videti. Jedino da se pre ulaska u ringišpil postavi tabla koju će vozači dok čekaju da se uključe dobro da prostudiraju i zapamte.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175
18 hours ago, živke said:

@Darko Mihajlovic ne mogu da komentarišem te kružne po BG recimo Slaviju, jer ono je stvarno ludnica, ali recimo u Nišu najveći broj kružnih tokova je sa po dve trake na ulazu i dve trake na izlazu.
Ono što većina ne obraća pažnju i ne pominje je horizontalna signalizacija! Dakle opet na većini kružnih tokova imaš nacrtano kako treba da se prestrojiš. Uglavnom je desna traka za desno i pravo, leva za levo i polukružno. I tako niko nikoga ne može da iseče.
Dakle kad imaš takvu horizontalnu signazlizaciju žuti i zeleni iz tvog primera su već u prekršaju i sigurno bi bili krivi da se nešto desi.
Kao da se na raskrsnici sa tri trake prestrojiš da ideš levo i onda daš desni žmigavac da isečeš ovog što ide pravo, i skreneš desno.

Ponavljam: postoji horizontalna signalizacija ispred skoro svakog kružnog toka, poštujte to i nema greške:

0-02-05-c1d4599eea904d92368af714d072da094bea1b952143732e941682184554290d_27abe6695f6.thumb.jpg.9f488f0ba9344edc826565794391dfd5.jpg

 

edit: Horizontalne signalizacije ima i na autokomandi, sad sam pogledao.

Ove oznake na kolovozu su pogresne. Nisu namenjene za kruzne tokove.

 

18 hours ago, Darko Mihajlovic said:

Ova slika govori sve , ali realno je da ne znaci nista u smislu iz nje da naucis....

Ovaj scenario u praksi je gotovo nemoguc...

Pitanja su :

1. Zuti se iskljucuje gde i plavi ( a ide putanjom kojom sada ide ) , susrecu se na izlazu - ko ide prvi ?

2.zeleni se iskljucuje gde i crveni , naravno , iz leve trake , stize ga na iskljucenju , bam , ko ceka koga ?

3. Tu gde zuti prelazi iz unutrasnje trake u spoljnu - tu je 27 debila koji idu spoljnom trakom do sledeceg iskljucenja...

4.

mrzi me vise da nabrajam , ali sve ono sa autokomande ...

Ova slika , jako mudo , svi idu svojim putem , niko nikog ne sece ... Xaxax

Jednostavno, primenjuje se pravilo desne ruke

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja