Jump to content

Moto Zajednica

Kružni tok (čista filozofija, znam)

Recommended Posts

  • Drug član, 840 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Ja kad sam 2007. polagao za B kategoriju, pravilo je bilo da ulaziš u kružni sa upaljenim levim žmigavcem sve dok ne poželiš da se isključiš i tad pališ desni. Ja kad sam 2018. polagao za A kategoriju, instruktor je hteo da mi odseče palac što sam dao levi žmigavac pri ulasku u kružni sa napomenom da ću tako da poginem (na motoru). Oduvek, pa i od tad, uvek dajem desni pri isključivanju, a levi ni sam više ne znam kad dajem, a kad ne. Posle Jasminkovog posta, msm da ga neću više davati uopšte. 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Nelogicno. Ako se ukljucujemo na put sa prvenstvom prolaza, nebitno da li ide u krug ili u pravac, zasto ne ukljuciti zmigavac? I meni su instruktori govorili razlicito, a najlogicnije mi je da treba levi na ukljucenju dok se ne udje u traku kojom nastavljamo, i voleo bih da vidim po kom pravilu ili izuzetku ne treba, gde to pise.

Promenio član enaB

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1915 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Sta ce ti migavac kad se ukljucujes u kruzni tok?Kruzni tok ima samo jedan smer,obicno kontra kazaljki na satu.obicno stoji obrnut trougao na ulazu.I sta nije jasno?Kad ulazis propustis sve u toku,mozes da vozis samo u odredjenom smeru.Kad dodjes do izlaska das desni migavac ,prestrois se i izadjes.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Zasto da ne. Ukljucivanje na put na prvenstvom prolaza, moguce i menjanje saobracajne trake ako se ne ostaje u krajnjoj desnoj. U cemu je razlika u odnosu na ovu situaciju gde se ne polemise treba li ili ne?

 

image.thumb.png.cc891eef061563d93bc7b2b3cf52e4c4.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

@jasminko VIR kako komentarišeš ovaj fatamorgana znak za kružni tok u Ivana Ribara ulici na NBG? :)

 

20230817_173010.jpg

 

A posebna je fatamorgana što nam tom kružnom toku ni nema obeleženih traka. :)

 

20230817_173022.jpg

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Taj znak je odličan i postavljen na pravom mestu.

Taman da pokaže vozačima kako da se prestroje, koju traku da zauzmu, u zavisnosti u kom pravcu misle da nastave posle prolaska kroz sledeći kružni tok.

Ko hoće da skrene levo na ovaj novi izlaz na "Velikog Miloša" mora da zauzme levu traku ispred raskrsnice a i da se kroz kružni tok kreće levom trakom.

Ko želi da nastavi pravo prema Surčinu drži se srednje trake i ispred raskrsnice a i pri prolasku kroz nju, stim što može i da nastavi ka "Milošu velikom ali da se isključi u desnu traku na ulazu u "velikog".

Krajnja desna traka je za sve one koji skreću desno ka BG ili Zemunu.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1653 postova
  • Motocikl: /

E prave izlaz za JG (sad ne znam dal je prvi ili drugi semafor iz pravca Nbgd.

A krivuda jer su zvanicno pratili dalekovode, nezvanicno verovatno zbog toga cije su njive na trasi :)

To je trebalo da izlazi gore pored groblja na kvantas, al projektanti iz 80tih nisu racunali radiklale na vlasti koji ce da naprave divlje naselje na sred trase!

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Slavija pred NG... Nego, autobusima koji uđu u unutrašnja 3 prstena treba glave otkinuti. Imaju svoju traku, a ponašaju se kao da žure negde...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Ninja 250r '08

Ja se pred kruzni ponasam kao i pred svaku raskrsnicu: ako idem desno desni migavac, ako idem pravo bez migavca, ako idem levo ili polukruzno levi i naravno pred iskljucenje iz kruznog desni. Lakse meni da znaju drugi gde cu iako nije skroz ispravno. Bolje da dajem visak informacija nego da ih ne bude dovoljno.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
17 hours ago, X8 Vračar said:

Ostaće misterija zašto je taj put krivolinijski sproveden kroz njivu i zašto se ne nastavlja na J. Gagarina.

ca21d9c3eaf95d96ece913f0a9b3d6c9.jpg

...morao je neko da proda svoju njivu. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Mislim da ima razlike kada su trake nacrtane u kruznom toku i kada nema nacrtanih traka. 

Autobus moze da vozi gde hoce i kako hoce, jer je tako u mogucnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sreca i osmeh su kljuc svega ..., 367 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ... Pčelica :) ... FZ6 N...

Код мене је просто , сваки пут кад улазим или ти укључујем у кружни ток урадим то са стилом уз узвик:  This is Spartaaaaaaaaa !!!!!

:lol3:

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2843 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 1 minut, GR 46 je napisao:

Код мене је просто , сваки пут кад улазим или ти укључујем у кружни ток урадим то са стилом уз узвик:  This is Spartaaaaaaaaa !!!!!

:lol3:

 

A ja......Bože pomozi :lol:

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
On 8/18/2023 at 12:05 PM, Mali Ika said:

Ja se pred kruzni ponasam kao i pred svaku raskrsnicu: ako idem desno desni migavac, ako idem pravo bez migavca, ako idem levo ili polukruzno levi i naravno pred iskljucenje iz kruznog desni. Lakse meni da znaju drugi gde cu iako nije skroz ispravno. Bolje da dajem visak informacija nego da ih ne bude dovoljno.

Isto ovako i ja radim.
Prvenstveno jer mislim da se tako ubrzava saobraćaj, i da znači onima koji čekaju da se uključe u kružni. Zapravo je isto tako i na raskrsnicama.
Kod mene u kraju ima jedan nezgodan kružni, gde često bude prava kolona iz jednog pravca, a dugo se čeka na uključenje iz smera odakle ja dolazim. Kad uviđajni  vozači iz te kolone daju desni žmigavac kada izlaze na prvom izlazu - ja imam taman vremena da uđem u kružni i idem levo, ne ometajući nikoga. A ako isto tako skreće, ali ne da žmigavac - dok ja shvatim da izlazi iz kružnog - već je kasno da se ja uključim, i onda čekanje još minut dva :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2032 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Ja samo gledam levo i ulecem pun gas, onda izvedem tripl klackalicu kao na GP-ju, desno-levo-desno koleno i pun gas iz raskrsnice...:jee:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
On 8/20/2023 at 12:47 PM, BaneVuk58 said:

A ja......Bože pomozi :lol:

Ovo nije šala, ja onu vašu Slaviju samo tako mogu da prođem, plus uposlim sve u kolima da gledaju sa strane i iza :D :D :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja