Jump to content

Moto Zajednica

Voge SR 4 MAX/QJ 350 Fortress

Recommended Posts

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Jedno nepristrasno zapažanje:)

 

Mrzi me sad da tražim gde sam pisao, početkom godine da će se upravo ova atipična sniženja/pad cene dešavati.Atipična zato što nije reč samo o vansezonskom sniženju već o padu naduvanih cena.Odoleva još samo Honda ali za nju treba malo više vremena jel imaju veću tražnju.Konkurencija čini svoje.

 

To i jeste realna cena.Drago mi je da tržište reaguje na dole.

Promenio član Džim Džarmuš
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3137 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Neki ekonomisti kažu da je sve vrlo jednostavno objašnjivo - naštampali su para bez pokrića za vreme kovid krize, što u EU, što kod nas lokalno, helikopter mani se delio... -> inflacija buknula, cene otišle u q. Sad su se settili da je vrag odneo šalu, pa povukli novčanu masu. I onda eto.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

I pre kovida ,sa tim "kvantitativ izingom" i smanjenja kamata u minus.

 

Referentne kamate centralnih banaka sada stagniraju i idu blago na dole,inflacija pada u najjačim ekonomijama i to se odražava na zaustavljane rasta/blagog pada cene finansiranja ali vrlo polako.

 

Samo da se završi i ovaj prokleti rat pa da se i drugi faktori unormale(lanci snabdevanja,međunarodna trgovina,stabilnost energenta)

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2015 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 4 sati, Sharky - Alex je napisao:

Zaradjuje se na prodaji motora ali ne toliko koliko mislimo.

Cilj je prodati ih sto vise i posle zaradjivati na redovnom servisu

Zarađuje se minimum 500e po jedinici...često je to i više u odnosu na fabriku ako je zastupnik u pitanju. Diler je već druga stvar ili kako se već zovu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6345 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran
Pre 6 sati, Betta je napisao:

Na ovu cenu oni i dalje imaju zaradu, koja je onda njegova realna cena sa uvoznim dažbinama ? 4000 ?

Zamislite ovaj apsurd. Malo je off ali ne previše. Danas imate da kupite...za 8000 dinara...slovima, osam hiljada dinara....motornu testeru. Naravno iz Kine. Gde je tu zarada...i čija, kolika?

One su potpuno preplavile tržište. Srpski omiljeni brend Lidl i njegova linija Parkside su upravo to. Malo bolje nego pomenuta mašina...već je postalo i nešto što se hvali....đubre, da bi đubre. Naravno da kod nekoga ko to kupi da se malo posluša, normalan čovek...znači MALO, to i potraje. Kada se nešto pokvari, malo važnije....to ide u đubre!!!

Ja to često, malo posprdno, malo smrtno ozbiljan...pomenem u svojim komentarima.

Vremena su takva da moramo da naučimo, da smo nakon kupovine, velike većine stvari NEPOVRATNO potrošili novac...jer ta stvar (šta god da je) NIJE pravljena da traje dugo SA NAMEROM.

Ne očekujte previše, ne poredite i ne merite, uživajte u korišćenju....dok traje.

Prisustvo takvih mašina, novih, srozava vrednost svega. Naročito te iste stvari kada odrtavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2015 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Iskreno Parkside koristim kroz par baterijskih alata (bušilica, šrafilica, burgije, bitovi). Za moje potrebe radi posao...dakle kućna varijanta. Sa druge strane Womax šrafilica na struju je meni bukvalno podigla sprat, eno je još u funkciji a odradila je komplet postavljanje patosa, tokom izolacije krova, postavljanja gips ploča, podizanja pregradnih zidova, ugradnju vrata i td... dok je recimo ubodna Makita izdahnula na pola izgradnje sprata.

 

Stari Qingi 200 koji sam imao 2007 godine još se uvek koristi...a kvalitet svi znamo kakav je bio u tom periodu. Tako da ja ne bih otpisivao te stvari tako decidno. 

Promenio član alexanto
Nema potrebe citirati 1. post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3137 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre sat vremena, pronto je napisao:

Naravno iz Kine. Gde je tu zarada...i čija, kolika?

Zarađuje Lidl, na prodaji drugih proizvoda, a taj Parkside mu je samo vid reklame. Silan broj ljudi, po celoj Evropi danas komentariše - U je, jesi li video testeru u Lidlu za 8.000 din (70€ ili koliko već). Koliko stvarno košta Parkside u proizvodnji\nabavci, uopšte nema veze. Milion puta će se pomenuti Lidl, a mnogi će ući da pazare i nešto pored testere.

 

A poređenje nema mnogo smisla za skutere, koji se već odavno svi proizvode po Kini ili ostalim sirotinskim azijskim zemljama. Većina je sličnog kvaliteta, samo neki naplaćuju značku više, drugi manje.

 

E, i samo da dodam - alat je trgovačka caka za muškarce, kao što postoje fore za decu i žene. Mnogi će kupiti alat, staviti u garažu da skuplja prašinu, jer ni ne znaju da ga koriste, niti imaju vremena. Ali će se pohvaliti ženi, komšijama i kumovima, čuće se opet za Lidl, i reklama kruži...

A opet, nekom ko nema para će značiti da može da dođe do alata koji mu treba. Možda će to sutra da mu bude poziv i karijera, a mogao je danas da priušti nešto s čim može da počne.

 

Sve u svemu, ja ne vidim problem u jeftinim kineskim proizvodima, naravno ako nije potpuni bofl u pitanju.

Promenio član boza_kg
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6345 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ne otpisujem ja ništa, ja se trudim da budem objektivan. Otprilike se svodi na to, da će razuman čovek moći da koristi sve što je tamo napravljeno...jer...se to pravi sa namerom tako kako jeste. I kinezi su otišli u vasionu...ima tamo i znanja i alata....ali to je rezervisano za stvari koje nam nisu dostupne. Kvalitet se generalno popravio, ali je to ipak (po mom mišljenju) daleko od onoga što bi trebalo da bude. I poznati ga utanjuju, ali su i dalje ispred kineskog....mislim na komplet made in PRC (jer se sve tamo pravi).

Svakodnevno mi kroz ruke prolaze kineski "klonovi"....sve to radi, ali je razlika primetna. Mi smo i zbog naše kupovne (ne) moći jako okrenuti kineskom....koje manje košta, ali i manje vredi. Iskreno, novo možda i kupim (ne ovo, generalno)....polovno, ni u ludom besu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3137 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

I ja se trudim da budem objektivan. Moj je, više osećaj nego što tvrdim, na onome što znam, pročitam i vidim - što se tiče motora i skutera, veliki su spustili kvalitet u odnosu na ono što smo navikli, a Kinezi su podigli. I tu su sad negde blizu, na tužnoj osrednjosti. To što sad nešto više košta, ne mora da znači da je bolje.

Polovno isto izbegavam, osim ako nije skoro pa kao novo, od poznatog vlasnika, jer su skuteri mahom očajno održavani, i ne mogu da mozgam šta je ko tu zahebao čačkanjem pre mene.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Nije isti jeftini kinez i skupi kinez.

 

Materijali,kontrola,kvaliteta,zapadna tehnologija...

 

Gledam CF i QJ ,dupe glava.

 

Kinezi su i dalje zavisni od znanja i visokih tehnologija sa zapada,tako da je sad trka da ne izgube priliv istih iz USA npr.(Si-Bajden skorašnji sastanak)

 

Za sada su nažalost samo produktivni proizvođači.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3137 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 10 minuta, Džim Džarmuš je napisao:

Kinezi su i dalje zavisni od znanja i visokih tehnologija sa zapada

Pa ne baš, odavno se to promenilo. Tačnije je reći da postoji međuzavisnost. Primera ima koliko hoćeš. Kineski Lenovo u svetu PC računara nije ništa lošiji od američkog HP-a, naprotiv, Huawei razbija Cisco u komunikacionoj opremi itd...

Kina svake godine odškoluje po 6.000.000 diplomiranih inženjera, kažu, to ti je kao što Srbija ima stanovnika.

Promenio član boza_kg
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

 

 

Jako su zavisni i dalje od visokih tehnologija koje im zapad prodaje i ustupa zato je Si išao na dogovor sa Bajdenom jel prebacuju masu na Tajvan i Indiju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3137 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa i Bajden je išao na dogovor sa Si-om, nije bilo samo u jednom smeru :). Uvezani su Ameri i Kinezi kao mozaik, imaju zajedničke interese, a svako bi da bude sila... Al da ne širimo mnogo temu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3137 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ako možda još nekog zanima, javiše mi da kasne nešto skuteri u Novi Sad, pa je nova informacija da se očekuju sledeće nedelje.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja