Jump to content

Moto Zajednica

Voge SR 4 MAX/QJ 350 Fortress

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5818 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Da ne grešim dušu, nisam nešto skenirao ovaj Maxi u sitna crevca kad se pojavio ali sinoć naletim na detalj da se njemu kao i Zontesu 350E električno podešava vizir. Lepo, nema šta... :care: Uz sve ostale džidža - bidže koje ima, lep i luksuzan dodatak... Videh takodje da ima keyless sistem ali ima i kontakt bravu sa ključem i čak šta više i bravu za otvaranje sedišta. Pitanje za upućene je, da li bi u slučaju da keyless poblenavi, kao onomad kod Bože, skuter funkcionisao sa redovnim ključem? Cenim da bi... :stabre:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3170 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Iz pomenutih razloga, prva na pameti mi je bila ta priča oko ključa. Da, ima opisano u grčkom tekstu koji sam kačio pre par ekrana, radi i klasičan ključ, nezavisno i bez obzira na bežični. A i taj bežični sistem je nova NFC tehnologija, kao na kreditnim karticama, nema bateriju, antene i tako ta čudesa, pa bi trebalo da bude pouzdanije od dosadašnjeg keylessa. Meni je to mnogo bitna prednost u odnosu na Zontes :)

Promenio član boza_kg
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1049 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

Samo prisloniš kod volana ključ i on ga pali ako pobrljavi kejles,za to ne treba baterija kao tag radi ključ.

 

Meni nije pobrljavio ali znam sa beverlija princip kako funkcioniše.

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5818 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

 

ja sam bio u Kymco salonu u Ns pre neki dan, gledao SRT 550 i pitah za Fortress-a, rekoše da stiže sledeće nedelje. Čim budem u NS opet - idem da ga pogledam uživo naravno...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3170 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 38 minuta, Džim Džarmuš je napisao:

Samo prisloniš kod volana ključ i on ga pali ako pobrljavi kejles

To je za slučaj ako se istroši baterija. Al kad pobrljavi keyless, nema tu pomoći :maloljut:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3170 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Vala da znaš! Mene nešto ne raduju te džidža bidže. Samo komplikuju sklop bzvz. Senzor pristiska guma i temperature ulja? Šta će mi to, nisam ja Markez ili Rosi! I ovaj elektro podizač, fensi stvar, al šta ako zabrljavi kao na BMW C600, pa da mora da se tera u servis da ga resetuju dijagnostičkim uređajem? U tom slučaju, bolji je mehanički 100 puta. Ni šareni ekran, ič mi ne treba. OK, ako može da se poveže tel i navigacija, pa ajde, može da bude korisno...

Ali sve je to u redu, u odnosu na iskustvo kad ti brljavi bravica. Odvezeš se negde, a ono neće da otključa, a ne znaš ni šta da mu radiš. I posle 8 sati se samo otključa. Zlo jedno, kad vam kažem, ko to nije doživeo, ni ne veruje:gaa:. A ove druge pomenute andromolje, i ako crknu, bar ćeš moći da se dovezeš do kuće.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5818 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

To je i bila suština moga pitanja - ako keyless sistem pobrljavi iz bilo kog razloga, da li mogu motor pokrenuti ključem i izvući ispod sedišta kacigu, rukavice...? Bilo koji otkaz na motoru koji me ne omogućava da se dokotrljam kući mi nije deal-breaker ali ako zbog elektronike moram da zovem nekog da dodje po mene i krntiju e onda sam neuračunljiv... :grr:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1049 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750
pre 50 minuta, alexanto je napisao:

To je i bila suština moga pitanja - ako keyless sistem pobrljavi iz bilo kog razloga, da li mogu motor pokrenuti ključem i izvući ispod sedišta kacigu, rukavice...? Bilo koji otkaz na motoru koji me ne omogućava da se dokotrljam kući mi nije deal-breaker ali ako zbog elektronike moram da zovem nekog da dodje po mene i krntiju e onda sam neuračunljiv... :grr:

Sedište (kod mene)ima i alternativnu,mehaničku bravu takko da nisi uslovljen kvarom kilesa.

 

Boža bi mogao da odigra i loto,pošto to što se njemu desilo (a i po njegovim rečima)dosada nije zabeleženo..tako da su verovatnoće za to jako,jako male..mislim može da ti pukne i klip i cilindar.mašina je to od mnogo sistema i delova.

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3170 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa ebiga, možda je to 0,000001 promil globalno, al meni se desilo 100% :) Svakako, mislim da je mnogo dobro što su ostavili i varijantu klasičnog ključa, to me čini spokojnijim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1610 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Kod keyless-a me jedino nervira sto zaboravim kljuceve u bravi kofera.

Na tricity-u bio keyless, kljuc od kofera mi bio zajedno sa daljincem. 
Otvorim kofer spakujem stvari, odem za grad.

Stignem, nema kljuceva u dzepu, pogledam oni vise u bravici kofera, dobro nisu ispali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1610 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
Pre sat vremena, boza_kg je napisao:

:) Pa isto bi ti bilo i da si imao klasičan ključ, samo bi onda on visio umesto daljinca.

Da sam imao klasican kljuc ne bi ostao u bravi kofera, ne bi mogao da upalim motor :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 156 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E
7 hours ago, boza_kg said:

Iz pomenutih razloga, prva na pameti mi je bila ta priča oko ključa. Da, ima opisano u grčkom tekstu koji sam kačio pre par ekrana, radi i klasičan ključ, nezavisno i bez obzira na bežični. A i taj bežični sistem je nova NFC tehnologija, kao na kreditnim karticama, nema bateriju, antene i tako ta čudesa, pa bi trebalo da bude pouzdanije od dosadašnjeg keylessa. Meni je to mnogo bitna prednost u odnosu na Zontes :)

Kaskaju oni za Zontesom...  Pored keyless sistema Zontes ima NFC opciju da ukoliko se isprazni baterija, kljuc se samo fizicki prisloni na gornji deo desne ostave, gde i postoji naznaceno mesto za to i moze se pokrenuti skuter normalno.
 

Kapu skidam za mehanicki kljuc i ja nisam znao za bolje do skoro al sad ga vise nikad ne bih koristio(a da napomenem da su sve brave elekrticne tako ce tesko tu kljuc da pomogne, samo za kontakt)... Kao i grejace rucica i zastitu za ruke, dok nisam imao-nisam cenio a ni znao za bolje, sad ne postoji opcija vise bez toga, i elektricni vizir dok nisam imao mislio sranje-sminka sad klik ono piri, klik ono ni da pirne... znas kad bi ga kurblao rucno ili ne daj boze srafio... auuuu, iskvari se covek i razmazi vremenom ako zna i sazna za bolje...

Jedina prednost moze biti taj kljuc(ako paranoisemo) i kombinacija duplih kocnica i boljih guma, sve ostalo je na strani Zontesa REALNO.

Sem izgleda, to je vec potpuno individualno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3170 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@Sharky - Alex A, ti to u obrnutom smeru. OK, može i tako :) . Ja sam zamislio - gasiš motor, stavljaš kacigu u kofer, i zaboraviš da uzmeš ključ.

Promenio član boza_kg
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1610 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

@boza_kg skontao sam da sam konfuzno napisao.

palim motor i krecem a kljuc celim putem leluja u bravici kofera :)
 

NFC na daljincu je dobar fazon, na yamahi sam menjao bateriju u daljincu svake sezone i stalno mi bio trip da cu ostati negde cim mi izbaci da je baterija pri kraju.

Kada sam kupovao CF obijasnise mi da keyless dize cenu motora za nekih 400-500€ pa ne narucuje sa njime nego sa obicnim kljucem.

U tom trenutku sam to podrzao, kasnije sam shvatio da ako imas keyless na cf-u mozes da ga palis preko aplikacije na telefonu pa sam se smorio sto nemam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9032 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 3 sati, alexanto je napisao:

To je i bila suština moga pitanja - ako keyless sistem pobrljavi iz bilo kog razloga, da li mogu motor pokrenuti ključem i izvući ispod sedišta kacigu, rukavice...? Bilo koji otkaz na motoru koji me ne omogućava da se dokotrljam kući mi nije deal-breaker ali ako zbog elektronike moram da zovem nekog da dodje po mene i krntiju e onda sam neuračunljiv... :grr:

Kako su rešili ovde paljenje bez smarta ne znam, na Met400 nije ni malo jednostavno upaliti motor.

 

Skine se mala plastika ispod desne stop lampe, tu je brava di se umetne kljuc i otvori zadnji boks.

Gurne se ruka ka bravi sedista, sa leve strane pomeri se tapacir di je iza rupa. Kroz rupu gurne se prs i povuče poluga brave, sediste je otvoreno.

Kad se otvori sedište tu je alat, sa alatom (ključ torex) skine se poklopac baterije.

Na levom kućištu osigurača, izvadi se (ne znam tačno, pišem iz glave) osigurac sa svoje pozicije i premesti se na prazno mesto pored.

 

Ovako ceo sistem paljenja ulazi u drugi mod.

 

U gepeku je nalepnica od nekih 5 ili 6 cifara, to je kod (code) za palenje makine.

Taj kod se ubacuje putem tipkanja brave i dva dugmeta za otvaranje sedista i gepeka.

Treperenje prstena oko brave označava koji je broj ubačen levim prekidačem, desnim se potvrdjuje.

 

Kad se ubode code kako treba, aktivira se tabla i može se startovati bajk.....useravanje do bola.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja