Jump to content

Moto Zajednica

Voge SR 4 MAX/QJ 350 Fortress

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 279 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Kada je već otišla tema u blagi off i još uvek nisi zvao urednika maxi sekcije da se požališ na nepravilnosti da ti odgovorim.

 

Kao prvo nemam BMW, niti zagovaram kupovinu istog, samo iznosim trenutno stanje i cene na tržištu. Drugo pomenuti skuter sam provozao po gradu i malo na otvorenom, odaje osećaj sigurnosti i taj demo model kojeg je akalo 100 ljudi i verovatno nije ni razrađen kako bi trebalo. Ima prostora za noge čak i za one najkrakatije, sedi se baš udobno. Jednom rečju premium skuter, sad da li će neko da se isprsi ili ne to je pitanje dubine džepa. Treće kada te već računica interesuje, daš 5k kao učešće, to jest ono što si dao u kešu za svog Zontesa i imaš na 3 godine 115e mesečno. Kad prođe taj period, a ti u garanciji još dve godine, manje si izgubio na vrednosti pri prodaji i tako dalje i tako bliže sa ekonomskog aspekta. Četvrto ti si ovde jedan od retkih koji prelazi granice učtive komunikacije, a pritom nisi objektivan jer kada neko kaže nešto o tvom skuteru odmah padaš u vatru, grebeš rukama i nogama ne bi li pronašao argument da demantuješ drugoga. Opusti se, još malo će lepo vreme, pa se vidimo svi na drumu i da uporedimo mašine jednu do druge kad stoje. Ja bih najviše voleo svi da imamo para da vozimo Goldwing-ove, ali šta ćeš.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

@vucko23Da li si Zontesa Zamfirovog zaista shvatio dostojnog objašnjenja i rasprave..Čovek dodaje kamatu na osnovnu cenu bmw a pritom ne računa to isto(kamatu) na Zontes Zamfirov ,tu mu cena ostaje ista!?:stabre::lol2:

 

Bezveze mi jedino zbog Alexa,korektan je čo'ek ,ne ide da mu pravimo posao.

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

@cezarpaA nije palamudjenje nista sto je kvalitetna diskusija! Problem sto je za kvalitetnu diskusiju potrebna i neka argumentacija... a ovde je situacija koju Rambo Amadeus opisuje na kom se nivou vodi svaki razgovor...
 

Prozivanja ljudi koji se ne poznaju ne prilici ovom mestu, ja sam prozivan od strane Dzimija(treci put) e sad za Vucka ne znam, mozda covek nije imao lose namere, mada ako napisem iznad da nesto mrzim a on se pojavi dva komentara ispod sa kontrom, hm... A vidim da prati moj rad, sto bi on rekao moje zalbe uredniku... Ako pak gresim, nemam problem ni da se izvinim coveku i platim pice prvi put kad se vidimo na nekoj voznjici.

Ovo mesto postoji vecinski za ljude koji ne poznaju finansijsku situaciju i stanje za kupovinu novog mopeda, koji su dosli ovde da procitaju iskustva i savete, da mastaju i cene i vagaju sta je najbolje, najisplativije... ne da neko dodje i kaze kupi najskuplje to je najbolje, jer tako jeste, to svi znaju, to je cinjenica u vecini slucajeva ali je cinjenica i da je vecini ljudi to nedostizno.

Prva stavka pri kupovini jeste da je skoro neisplativo(po meni) kupovati za kes. Prvo sto niko ne daje preterano dobre ili nikakve uslove za kes, drugo jer je to prodavcu samo muka vise(da broji novce-kes i nosi da uplacuje na racun). Podizanjem kredita prodavac je isplacen na racun u celosti od strane banke(odnosno kupca) i onda se preuzima moped. 

Za kes u najvecoj vecini slucajeva kupuju ljudi koji nemaju stalno zaposlenje(rade za sebe ili rade kao frilenseri npr.), oni koji rade nelegalne radnje i oni koji su rasprodali dedovinu... Jako je mali broj ljudi koji su se odlucili za kes a izvan su ovih prethodno opisanih grupa, ima i takvih, ne vole kredite, ali ih je generalno jako malo zato sto su krediti danas nesto sto je normalno i dostupno, neretko i jedino resenje.

 

Sto se tice moje kupovine, pitao sam koja je cena za kes, nije mi se svidelo(nije mi bilo isplativo da se odreknem tih para, zarad 200 evra popusta), odlucio sam se za kupovinu na kredit, euro, dao ucesce 30 posto i ostalo fiksna euro rata na 3 godine pri cemu ukupno vracam tacno 392 eura kamate na 3 godine. Sto je po meni i mom LICNOM proracunu potpuno prihvatljivo. Nekom nije-nemam problem, meni jeste.

 

Dakle Zontes Zamfirov 30 posto uscesce, relativno mala rata i 392 evra kamata na 3 godine.

Nema smisla porediti ovo prethodno sa jednim BMW koji se do skoro lupao u prsa sa 148e ratom bez ucesca... ali ali ali na koliko meseci? Na toliko da je izlazio kad ga otplatis bezmalo 12 soma evra. Sad su se nesto kad je prosla sezona svi uzjapurili kao 8500e za bmw, vau i to, jeste super je ponuda ali stanite, razmislite, cekajte, pa 30 posto ucesce na 8500 nije malo... a i ono sto ostaje posle nije malo i nije moguce na 3 godine isplatiti tek tako(blizu 200e rata), tako da mora bar na 5 ili vise, a onda ulazimo u losu stranu kredita gde posle 3 godine pocinje zaista da bude zestoka kamata. I tako opet to od 8500 nije vise 8500 nego blizu 10 ili preko 10 u zavisnosti od roka otplate.

 

Eto da ne duzim vise, ko trazi neku korisnu informaciju naci ce je u mom komentaru, ko trazi nesto maliciozno da se nadoveze i on ce pronaci, sto se kaze: za svakog po nesto... 
 

Promenio član Vujke1
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

Eto... lepo kaze Rambo...
Iskreno bih se iznenadio da si napisao nesto pametno.
Ja sam probao, ko ima volje nek nastavi... Ja odustajem.

Promenio član Vujke1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5741 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

E sad ovako... Pošto je svako rekao (čuj mene napisao) šta je imao, nastavak bilo kakve konveracije koja nije u duhu teme će biti brisan a autor sankcionisan. NIJEDNA tema u Maxi delu Foruma nije zamišljena da se meri čiji je duži. Za to imate sad ovu popularnu tripersku reklamu pa se tamo nauživajte. Maxi deo Foruma je odavno prepoznat kao jedan od najkvalitetnijih delova Foruma i po pisanju i po druženju i medjusobnom poštovanju onih koji u njemu pišu. Tako će da bude i dalje - to vam garantujem!

 

Ovo napisano važi i za ostale teme. Hvala.

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sr4max

Ne zna gde bi mogao ovo da okačim, ali ako neko zna neka prosledi.

Ovaj Motor stoji već 10dana na istom mestu ( čudnom mestu). Biciklistička staza NBG. Danas sam imao vremena da stanem i da ga islikam. Možda je ukraden pa ostavljen tu ...  ne znam, možda će nekome značiti.

IMG_20231212_113146.jpg

IMG_20231212_113207.jpg

IMG_20231212_113213.jpg

IMG_20231212_113218.jpg

IMG_20231212_113232.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5741 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Bio danas do Kymco salona do pogledam Fort-a. Vrlo pristojno to izgleda. Mojih 191cm i 90-tak kg se dosta dobro smesti na njega. Plastike lepo uklopljene, Pirelli gume, dupli disk, ABS na oba točka, dosta mesta pod sedištem, elektro podesivi vizir, lep displej... Nema kontrolu trakcije. Ima ventile  pod uglom pa se gume mogu normalno pumpati :ljubav:. Sve u svemu za to novaca, vrlo pristojan maxi. Deluje mi da na Zontes 350E ima za nijansu više mesta za noge i da je korman malo viši. Da sam kupac, odlučio bih posle probne vožnje koji bih pazario. Oba brenda zastupaju dobre kuće, oba motora su vrlo zanimljiva, cena za sada identična... Ovako na "suvo", prednost Zontesa, nešto jači agregat i dupli trouglovi, TCS... QJ, dva diska napred, možda nešto moderniji izgled...

 

image.thumb.png.188810d90880c076e0821502832ebb92.png

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Npr ja sam visociji od djevojke (par cm) ali kad sjedimo ona je visocija od mene :) neko je u noge duzi neko u gornji dio tijela

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1582 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Sale ovaj ti mnogo lepse 'stoji.. ' dal je do ugla fotkanja ili samog modela,izgleda skutera ne znam,ali onako na 'prvu' bolje ti čuči. :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

A zeznute su fotke, utisak zavisi od ugla snimanja, osvetljenja, pozadine... a neki su skuteri i prosto fotogeničniji od drugih :)

Što reče koleza, najbolje je probati. AP će imati i Zontes 350E i Fort u ponudi, i onda se mogu uporediti na licinom mestu, pa koji se kome više sviđa i odgovara.

Inače, zaboravio sam da napišem, kad sam bio do Kymco shopa pitao sam za Traction Control na Fortu. Milan mi reče, a i vidi se na display-u da postoji opcija, model podržava TCS, navode ga u promo papirima, ali da to zavisi od fabrike da li će da pošalju model sa njim ili bez njega. Ipak su to kinezi :) Mada, što se mene tiče TCS ne smeta ni da ne bude.

 

Edit: Ono što mi se sviđa kod Zontesa, ostavlja bolji utisak u vezi podrške. Ne znak koliko je to zaista i realno bitno, ali uz Zontes dobijaš USB sa lepo urađenim user manualom, ima i servisnih dokumenata po Netu, šifarnika delova, fan sajtova sa slikama radova, znamo i koliko otprilike košta potrošni materijal... Uz Fort dolazi papirno upustvance na drljkavom papiru, sitnim slovima štampano e da uštede par listića. I to je sve. Bar za sad.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5741 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@DaliborBP @Džim Džarmuš

 

Ma ja to postavljam fotke da bi ostala informacija tj fotka o komforu maxija jer uglavnom za sada imamo azijate na video snimcima i fotkama a oni su listom manje gabaritni od nas. Što se mene tiče, nisam kupac ni za Fort-a ni za 350E. Samo i isključivo 501G. Ako mi iz bilo kog razloga ne bude odgovarao, teško da ću uzimati nešto drugo. Eventualno ako neki drugi proizvodjač ponudi sličan koncept. X-ADV mi je preskup i u nabavci i kasnijem održavanju, za ADV 350 nemam nameru da dajem te pare za to što pruža a  motori me "ne rade" nešto preterano... U tom slučaju ostavljam Atlantic-a dok se ne raspadne...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma jock, ovo je Fort 350, mada nije 

isključeno da mogu za neka tržišta da napišu 400 na nalepnici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Temerin
13 hours ago, boza_kg said:

Ma jock, ovo je Fort 350, mada nije 

isključeno da mogu za neka tržišta da napišu 400 na nalepnici.

Bice da si u pravu, navedeni tehnicki podaci su identicni sa 350 modelom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma da. Ali ima razlika od zemlje do zemlje, kako se gde šta prodaje. Recimo, Kymco XTown se po bliskom istoku, Turskoj... prodaju kao 250 modeli, ne 300 kao po Evropi, iako ima 276cc. Kako marketing službe već ocene da ima bolju prođu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Zna li možda neko, Voge SR4 Max, što je sad na akciji 5.850€, el su to stare zalihe, ili je novi model, sa vizirom na dugmence itd?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja