Jump to content

Moto Zajednica

Voge SR 4 MAX/QJ 350 Fortress

Recommended Posts

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Temerin

Nema jos utisaka Bozo, posle posla sam pred samo zatvaranje otisao po njega. I nisam poneo rukavice... Sitna kisa padala i to mi nije toliko smetalo, nego sam se smrzao k`o ona stvar. Do Temerina ima nekih 20 km i samo sam ga parkirao, napravio fotku i usao da se zagrejem. A posle rucka me uhvatila ona klasicna padavica, morao sam da prilegnem. Kad sam ustao, kisa i dalje padala pa nisam otisao da se provozam...

Malo mi je neobicna pozicija, nisam navikao, ovo mi je prvi skuter. Kao da sedim na babinoj hoklici. Ali lepo ide, mada mi je i to neobicno, navikao sam na svoj Deauville 700. Uglavnom, lepse ubrzava od ocekivanog.

Uputstvo je na engleskom sa kojim ne baratam savrseno, ali valjda cu se snaci. U radnji - kao i do sada - bili vise nego prijatni. Nosio sam tablice, juce sam ga registrovao, kostalo me par dinara manje od 20.000 din.

Ime sam mu dao jer je ovde na forumu ustanovljeno da je ciganske boje, ali se meni bas to dopada (valjda nostalgija na zlatnog copera koji sam imao). Ili mozda imam neke ciganske krvi? U Kymcu su mi rekli da je to zadnji komad ove boje, u sledecoj isporuci dobijaju braon i srebrne. Zato sam i pozurio sa kupovinom. Kad ono, danas stigli novi i ima zlatnih, samo je u papirima navedeno da su braon boje (kao i kod ovog mog).

Za ovih dvadesetak kilometara spore voznje mi se cinio sasvim dobar. Palio sam se na Zontesa, ali je zbog nekih stvari odluka pala na Forta. Valjda necu pozaliti...

IMG_20240307_155817.jpg

IMG_20240307_155902.jpg

IMG_20240307_155923.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3108 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Sve čestitke na kupovini, neka te lepo služi! Zontes je sjajan skuter, ali mi je nekako omladinski model. Ovaj Fort mi ima neku lepšu, nenapucanu i ozbiljniju auru. Baš je eleganci :)

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Čestitam situaciju kolega,da te lepo služi taj BMW🙂.Baš je lep pu,pu...Maxi skuter je majka Mara,najveća upotrebna vrednost i udobnost!

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 80 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Sym Maxsym 400i abs

Čestitke, lep kao lutka. Čim se prolepša vreme, očekujem neke utiske ovde

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Temerin
11 hours ago, boza_kg said:

Sve čestitke na kupovini, neka te lepo služi! Zontes je sjajan skuter, ali mi je nekako omladinski model. Ovaj Fort mi ima neku lepšu, nenapucanu i ozbiljniju auru. Baš je eleganci :)

Hvala Bozo, nadam se da hoce... Bio sam u nedoumici kada sam za manje-vise isto para trebao birati izmedju opremljenijeg i lepseg. Supruga je donela odluku 🤭

Romale, brate, udeli neki dinar, Bog ti pomog`o! (samo vezbam)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Temerin
10 hours ago, Džim Džarmuš said:

Čestitam situaciju kolega,da te lepo služi taj BMW🙂.Baš je lep pu,pu...Maxi skuter je majka Mara,najveća upotrebna vrednost i udobnost!

Hvala kolega! Malo se plasim zbog delova jer ih cak ni na stranim sajtovima nisam nasao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Temerin
9 hours ago, sole92 said:

Čestitke, lep kao lutka. Čim se prolepša vreme, očekujem neke utiske ovde emoji4.png

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 

Hvala! Cim ih steknem, objavicu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3108 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 12 minuta, kabac je napisao:

Malo se plasim zbog delova jer ih cak ni na stranim sajtovima nisam nasao.

Još je taze model, biće. A kod nas ima dva distributera, Kymco shop i AP, pa je i to dobra okolnost. Ako nema jedan, nabaviće drugi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
Pre 1 sat, kabac je napisao:

Hvala kolega! Malo se plasim zbog delova jer ih cak ni na stranim sajtovima nisam 

Uvek možeš za pogonsku grupu delova u Deltu da svratiš😀..

 

Šta te briga nek distributer razmišlja o tome ..Mislim ja nemam iskustva iskreno sa traženjem delova za motor.Moj plan je vozim dok je pod garancijom i teram u ovlašćeni na servis...Posle nek brinu drugi.E sad ono ..da ga negde skršim pa da tražim krilo šoferku,zamensku i to..😀.Iskreno ..ako meni nije ništa ozbiljno ..za ostalo me zabole, sredi se sve...

 

Ko ga sam servisira ,neće u garanciju onda to što kažeš može biti problem.

 

Ma da ja i auto teram u ovlašćeni na mali servis,a nije u garanciji.Jebi ga bude skuplje možda 30e ..Ali sutra kad ga budem prodavao ,vidi čovek o čemu se radi čak neće ni da se cenka.Moj trošak bio 90e za tri godine,što sa sam ga terao u ovlašćeni a efekat ,nema cenkanja koje je moglo da me košta i 500 e.

 

Udavih ja..,gledam decu na treningu ,pa mi dosadno😮‍💨

 

uživaj u igrački za vikend,sportski pozdrav🫡

 

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3108 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Uvek je dobro imati alternativu. Kad sam recimo tražio kočione pločice od uvoznika (hteo sam baš OEM), imali su prednje samo. Zadnje stižu za par meseci... Onda okrenem Dejana, mog Kymco dilera :), i on mi pošalje brzo. Bude i dosta jeftinije. Felna takođe, što ne podleže garanciji, daaaleko po povoljnije nego u servisu. I tako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Što više opcija to bolje,da ne izmišljam sad toplu vodu,da je tržište veće pa da možeš i keyless da nabavis,kao kad je tebi riknuo pa si se patio sa ovlašćenim u garanciji..Ali jebi ga mali smo,niko neće da ulaže u lager...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3108 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Uh, to je bila druga stvar - zaguljen kvar koji je teško i skupo dijagnostikovati. Tu se garancija pokazala veoma korisnom.

Al opet mislim, novi model i novi primerak, ako ima falinke, pokaže to i u prvih 10.000 km. Kad se to pregura, to većinom posle bude sve OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Cenim tvoje mišljenje ali ono nije opšte pravilo,da nekažem ,sigurno tačno.Nećeš me pogrešno svatiti..

Promenio član Džim Džarmuš
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Temerin

Ima li neko iskustva sa ovim bocnim koferima? 

KUPUJEMPRODAJEM.COM

* * * POZVATI POSLE 18:00 h * * *   Novo, uz kofere idu 2 kljuca, nosaci i limovi radi lakseg prilagodjavanjaDimenzija : 37x23x47,5cmU ponudi jos:      Akumulatori - BS Battery   ...

Prodaju se zajedno sa nosacem, ali nemam pojma da li bi se to dalo nekako nabudziti na Forta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 332 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Givi E22N su ispod 20k, ne bih rekao da je ovo vredno cimanja. Kod Sebe za nosače i će bude Fort ko Forza750

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3108 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nađoh najzad bar korisničko uputstvo za Fort 350, al na grčkom :) . Ovde - https://tech.gorgolis.gr/wp-content/uploads/Owners-manual-FORT-350-1.pdf

 

Uradio sam mu google translate, na engleski i srpski jezik. Ne znam koliko je baš dobar prevod, ali evo ga ovde, možda nekom bude od koristi.

Owners-manual-FORT-350.en.pdfOwners-manual-FORT-350.sr.pdf

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3108 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

A inače je uputstvo katastrofa, nema čak ni tabelu održavanja :stabre:, kad se menja ulje i sl?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3108 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa lepo. Fabrika je tu postavila neke dugačke intervale, a domaći prodavac smanjio, opet na nekakvih realnih i klasičnih 5.000 km.

Svakako će održavanje biti povoljnije nego za Zontes E350.

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3108 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Čim je ovako dug interval predviđen za zamenu ulja, mora da ima filter. Za Voge SR4Max je ovakav u metalnom kućištu, vrv je i za Fort isto:

s-l1600.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja