Jump to content

Moto Zajednica

Voge SR 4 MAX/QJ 350 Fortress

Recommended Posts

  • Drug član, 3137 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@Vujke1 Fort ima na primer 2 diska napred, i sve su mu brendirane komponente- EFI, amortizeri, kočnice, gume... ne bih ga ja podcenjivao tako lako.

Grejače nisam nikad ni imao, ali pretpostavljam sam da si u pravu. Navikne se čovek na bolje čas. Al, to može i da se ugradi naknadno, ako mi baš zatreba. Nisam ga još ni video uživo, ali mi je Fort i dalje favorit :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3137 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 2 minuta, Sharky - Alex je napisao:

Kako im nije palo na pamet da samo ukucas CODE i startujes

Neki keyless sitemi su imali taj CODE. Moj jock. Ništa. Ako ne radi, mož se hebati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5776 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT

U uporednom videJu kojeg sam prvobitno postavio pa na intervenciju Bože da je već postavljen ranije sklonio, po meni, evidentno je ovako izdaleka da je  Voge malo komforniji za nas krakate za noge. Mogu se malo više ispraviti ali Fortress ima podosta svojih aduta, pre svega pomenuti ključ uz keyless sistem, elektro vizir... Sedište, meni se više dopada sa tom lumbalnom podrškom što ima Voge ali to je samo odokativno, možda je na Fort-u 5 u glavu sedište... E sad jedan detalj... Voge kad se pojavio, bilo je da ima 28-29 konja, uštrojen u odnosu na c400gt, navodno za neku kintu, može da se otključa na 33 ks a Fort je napisano da ima 33 i sad odjednom Voge na oglasima takodje 33 ks. :stabre:

 

Jel to sad ide otključan ili šta je u pitanju?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3137 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 16 minuta, alexanto je napisao:

bilo je da ima 28-29 konja, uštrojen u odnosu na c400gt, navodno za neku kintu, može da se otključa na 33 ks

Isto sam primetio, i mene zanima. Pamtiim da je Džim preneo da su mu onomad rekli da mogu softverski da otključaju snagu, uz doplatu Može biti da su ga otklučali gratis. Baš me zanima šta li piše u papirima za saobraćajnu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
pre 54 minuta, Vujke1 je napisao:

Kaskaju oni za Zontesom...  Pored keyless sistema Zontes ima NFC opciju da ukoliko se isprazni baterija, kljuc se samo fizicki prisloni na gornji deo desne ostave, gde i postoji naznaceno mesto za to i moze se pokrenuti skuter normalno.
 

Kapu skidam za mehanicki kljuc i ja nisam znao za bolje do skoro al sad ga vise nikad ne bih koristio(a da napomenem da su sve brave elekrticne tako ce tesko tu kljuc da pomogne, samo za kontakt)... Kao i grejace rucica i zastitu za ruke, dok nisam imao-nisam cenio a ni znao za bolje, sad ne postoji opcija vise bez toga, i elektricni vizir dok nisam imao mislio sranje-sminka sad klik ono piri, klik ono ni da pirne... znas kad bi ga kurblao rucno ili ne daj boze srafio... auuuu, iskvari se covek i razmazi vremenom ako zna i sazna za bolje...

Jedina prednost moze biti taj kljuc(ako paranoisemo) i kombinacija duplih kocnica i boljih guma, sve ostalo je na strani Zontesa REALNO.

Sem izgleda, to je vec potpuno individualno...

Vujke,dupli sistem startovanja je realno prednost i ako mislim da je cela briga o crkavanju kiles sistema potpuno preterana,bespotrebna obzirom koliko je to čest kvar(da 'viš sutra kad mi rikne na bemveju:lol2:).Više je priča koja okuplja drugare kad je napolju hladno i  to je ok, jer mi volimo da pričamo o našim mopedima i njihovim nesavršenostima.. jer ljubav je to:ljubav:

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3137 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 5 minuta, Zinda je napisao:

Voge je opet vraćen na staru senu

Po toj ceni, jedino mogu da se nadaju da im naiđe neki pijani baron u salon ;)

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Skoro nov,polovan bmw je logičniji izbor,nema voge tu računicu nakon vraćanja cena bmw na stare,realne cene.

 

Sa 5g.garancije ..

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5776 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT

Ako Fortress bude ono što bi trebalo i svi očekujemo a zadrži ovu cenu, SR4 Max će ili povući iz prodaje na našem tržištu ili korigovati cenu da je izjednače kao u ovoj ''crni petak'' akciji jer tu je i Zontes pa realno, neće se 'leba najesti od prodaje Maxa... :jok:

 

Već ga ''šiju'' po opremi, Fort je takoreći identičan, dele agregat, Zontes jači na papiru 10 %...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3137 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Fort, po grčkom testu, ide 157-8 km/h, po cajgeru, a 147 po GPSu. Za skuter, ama kome treba više? Računam, na autoputu, 120 bez naprezanja. Puna kapa!

Promenio član boza_kg
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E
2 hours ago, boza_kg said:

@Vujke1 Fort ima na primer 2 diska napred, i sve su mu brendirane komponente- EFI, amortizeri, kočnice, gume... ne bih ga ja podcenjivao tako lako.

Grejače nisam nikad ni imao, ali pretpostavljam sam da si u pravu. Navikne se čovek na bolje čas. Al, to može i da se ugradi naknadno, ako mi baš zatreba. Nisam ga još ni video uživo, ali mi je Fort i dalje favorit :)

Ne podcenjujem ga uopste, radujem se sto ima toliko izbora al smatram da ne postoji nista ili zanemarljivo malo na osnovu cega bi se velicali ovi modeli naspram 350E: 

  • voge-qj cinjenicno stanje na papiru: slabiji od Zontesa. Krajnja brzina upitna al zontes navodno 160 u blokadu al to sa krajnjom mi je sve nebitno kod skutera kao stavka.
  • Na Zontesu je takodje brendiran EFI, ABS i same kocnice.
  • Udobniji nisu od Zontesa, moze vesanje da bude brendirano kako god oces, dva polozaja su dva polozaja plus Zontesovo sediste.
  • Stabilniji tesko da moze biti jer Zontes ima duple truglove i sugurno je aerodinamicniji. Cenim i da je zastita od vetra bolja na Zontesu.
  • Opreme ima vise Zontes. E sad dolazimo do toga MOZE DA SE UGRADI NAKNADNO... ajde pliz zovi ih i pitaj imaju li fabricke grejace rucica i sa ugradnjom koliko to kosta (verovatno nema uopste ako ima onda ce sigurno biti toliko jeftino da to "ako mi bas zatreba" nece biti u skorijoj buducnosti, plus ako nema iskreno ne verujem da ces moci u garanciji da ugradis aftermarket-ispravi me ako gresim) a gde su difuzori za ruke? Gde su stelujuce rucice kocnica? Gde je rucna? 
  • Osvetljenje dominira Zontes(farovi i stop) ajd na qj mozda ovi monstruozni zadnji migavci su bolji...
  • Prostor pod sedistem i one dve ladice - glupo je i uporedjivati sa Zontes.
  • Paljene odnosno kontak na qj nije keyless nego nfc, znaci mora da ga vadis da prostis i prislanjas uz citac dakle ne vidim tu prednost naspram Zontesa al eto ima kljuc pa da kazes kad i ako docekas da nesto crkne mozes mehaniku da upotrebis.
  • Gume definitivno imaju bolje od Zontesa i te kocnice na papiru sigurno bolje.
  • E SAD ONO NAJBITNIJE: oko svega ovoga vredi diskutovati samo dok su QJ i Voge na popustu, kad dodju sezonske cene-cenim da nema dileme.

 

Ispravi me za bilo sta ako sam pogresio, al eto to je neko moje vidjenje stvari, sad ako se tebi vise svidja qj ili voge sve drugo je nebitno.
Jedino eto po meni da kazes da je zbog kljuca bolji QJ... hm... dobro nek bude, opekao si se pa znas koje su muke ali po meni mnogo toga se izostavlja naspram neceg sto mozda bude i mozda zatreba.

 

2 hours ago, Džim Džarmuš said:

Više je priča koja okuplja drugare kad je napolju hladno i  to je ok, jer mi volimo da pričamo o našim mopedima i njihovim nesavršenostima.. jer ljubav je to:ljubav:

Dzimi ja mislim da se trudim da pokrecem diskusije, bas iz ljubavi...

Promenio član Vujke1
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5776 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT

Forum i služi da se uporedjuju stavovi i još bolje  lična iskustva. Što više argumentovane diskusije to je lakši budući odabir željenog motora, čuj mene, maxiscooter-a :rolleyes:

Već sad ima izbor ova 3 maxija, tu su i cenovno jači ADV 350, X Max, Tu je i vaskoliki Beverly, BMW ide dole sa cenom... Dok vodimo kvalitetnu diskusiju - svi smo na dobitku :jee1:

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sr4max

Vi više pišete nego što vozite....

Šalim se , pozdrav dobri ljudi. Sa mojim Voge je sve trenutno ok. Nisam dugo bio na forumu pa nisam sve komentare pročitao. 

Što se tiče vizira kod mene ima dve pozicije ,četiri rupe ,nije električno podešavanje.

Meni se ključ mnogo dopada i stalno mi je u jakni, sednem pritisnem centralno dugme na volanu i upali se, praktično.

Snimanje vožnje kamerom koja je integrisana, u početku bilo interesantno, ona može koristiti u slučaju nezgode.

Ostalo su sve sitnice, i ukusi se razlikuju. 

E sada cena je bitna.

 Nisam baš ispratio te popuste.

Srećna kupovina .

Da li možda na ovom forumu ima još nekoga sa Sr4max,da čujemo i njegova iskustva.

Pozdrav svima

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3137 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 7 sati, Vujke1 je napisao:

Ispravi me za bilo sta ako sam pogresio, al eto to je neko moje vidjenje stvari, sad ako se tebi vise svidja qj ili voge sve drugo je nebitno.

Pa jeste, tako je. To sam i više puta izjavio. Ne mora da bude najbolji, ne tangira me to uopšte u životu, uvek će biti nešto bolje (kao i gore). Dovoljno je da mi se sviđa, i da bude dovoljno dobro. Što ne znači da veličam QJ na štetu Zontesa, samo volim da razmišljam i piskaram o mom budućem ljubimcu, kao i druge kolege jelte. A o Zontes modelu sam mislim prvi i pisao na ovom forumu. Još kad su ga najavljivali, a bio je još daleko od Srbije, zaličio mi je na dragulj još tad...

 

A imam i sopstvene razloge u korist QJ, isto sam ih više puta naveo, al da ponovim:

1. Prodavac\zastupnik je meni poznat, imam iskustva i poverenja da će mi rešiti problem ukoliko se nedajbože pojavi.

2. Mogu da zamenim postojeći skuter po principu staro za novo, pod korektnim uslovima

3. Imam u Kragujevcu, odakle sam, servis, čiji pečat priznaju za garanciju. Ne moram da idem u Beograd li NIš zarad zamene ulja i filtera, da uzimam dan od odmora kada njima odgovara, da vozim po lošem vremenu...

 

Malo li je?

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

Ostaje onda Bozo da ocenis masinu uzivo, nadam se i pazaris!

Molim te raspisi se detaljno kad pogledas masinu bas me zanima sve.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3137 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Još jedno poređenje SR4Max vs Fortress. Video je na turskom, ali može da se uključi subtitl.

 

 

Kako ovde objasniše, novi model SR4Max ima pojačanu snagu, manju težinu, elektro podizač vetrobrana... tako da su sad ovo modeli još sličniji jedan drugom.

 

Edit: xm, ovde navedoše Fortress da nema TCS (traction control system), a prodavac kod nas ga je nazvao "TCS, ABS". Ništa dok sam ne pogledam :)

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

QJMOTOR FORT 350 TCS ABS, 2023. godište, Scooter, Novi Sad. Cena 5.400 € - Motori - Polovni Automobili

https://www.polovniautomobili.com/motori/22604610/qjmotor-fort-350

 

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja