Jump to content

Moto Zajednica

Gde na more motorom 2023

Recommended Posts

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Generalno govorim za hleb uopsteno. Sav taj hleb se pravi od losijeg brasna plus su svi puni aditiva. Generalno kada se porede ostale zemlje i nas hleb, tad se vidi razlika u ukusu. Ne vidim sto si se zacnuo kad je to tako. Ne govorim o domacem i malim manufakturama, vec generalno o lako dostupnom hlebu za siroke mase. Pecivo isto. Al ako mislite da je sve to ok onda se slazem. Aditivi su zdravi i treba da se stavljaju u sto vecoj kolicini. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Liman/Novi sad
  • Motocikl: Yamaha i jos neki

U sta se ovo pretvorilo od moto ture leto 2023 do hleba iz maxia koji traje dva meseca i domaceg hleba. Ja pecem sam svoj hleb.

  • Haha 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 12 sati, Asfalt je napisao:

 od moto ture leto 2023 do hleba iz maxia koji traje dva meseca i domaceg hleba. Ja pecem sam svoj hleb.

@drmilan_a ti mene kritikujes sto poštujem tematiku teme svet automobila i pisem u nioj :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Aranđelovac
  • Motocikl: BMW R1200 GS
On 30. 5. 2023. at 13:34, ZoraNS je napisao:

Na ovim mapama ispada da zaobilaziš SH8. To je put koji vodi blizu mora i ide preko mesta Dhermi. To je vrlo lepa deonica za vožnju, ali samo oprezno (kao i po celoj Albaniji) jer ima jako loših i bahatih vozača. Što se tiče "bezbednosti" nije loša situacija u najvećem delu Albanije. Čak su i izuzetno ljubazni u mnogim situacijama, a što se tiče gradova možda je Drač malo nezgodniji u odnosu na ostatak jer tamo boravi dosta kosovskih Albanaca pa je poneko imao i neprijatnosti. Ima i dobrih primera da je kosovski Albanac uskakao u pomoć prilikom prevođenja domaćinima tako da za bezbednost u tom smislu ne treba da brineš. Ne treba (nigde) čačkati mečku i nećeš imati problema....:neznam:

Što se tiče servisa najbolje ti je da uzmeš pomoć na putu VOZZI koje ti važi godinu dana i za auto i za motor (čak i kao suvozač) a pokrivenost (teritoriju) sam izabereš. U slučaju bilo kakvih problema zoveš njih i oni rešavaju majstore ili šlep do kuće....

Da se vratimo malo na temu.

Slučajno je tako mapa ispala u brzini. Svakako idem SH8 putem. Sve je već organizovano i rezervisano.

Prvo noćenje Bitola 17.06.

Zatim Ksamil 18.06. uz obilazak Plavog Oka. Tu ćemo biti nekoliko dana i najverovatnije obići još nešto u kraju.

21.06. Podgorica, preko SH8 i Skadra.

22.06. spavamo negde u Srbiji (najverovatnije kod rodbine u Priboju).

I 23.06. smo kući.

Hvala na korisnim informacijama. VOZZI sam već instalirao.

Nadam se samo dobrom vremenu i krećemo  :hack:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 374 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Za Bar nisam siguran, ne sećam se da sam video, ali u Utjehi(12 km) imaju dva klasična kampa, znači može šator, ulazi se u dvorište, recepcija, motor odmah pored šatora. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Liman/Novi sad
  • Motocikl: Yamaha i jos neki

Da se zahvalim braci za savet da se ide preko sh8 put je odvratan ne moze da se vozi. Nema nista lepo tuda sem sto si nebu pod oblake. Valona prelepa sad cemo videti kakva je Saranda

IMG_3856.jpeg

IMG_3849.jpeg

IMG_3845.jpeg

IMG_3840.jpeg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Liman/Novi sad
  • Motocikl: Yamaha i jos neki

Lepa je priroda. Dalkeo od toga. Ali kad si sam na motoru bez brdo stvari. Nas je dvoje bilo i nije nam se bas svidelo. Tri izletanja samo videli usput. Sve u svemu nista specijalno. Lepsi mi je put id Bitole ka Ohridu za voznju. Mozda za neki adventure motor i jeste lep sh8 ali za fejzera i ne bas 1 2 negde 3 i to je to

IMG_3910.jpeg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Treba da dobijem par slobodnih dana pa danas malo švrljao forumom al nisam pronasao nista inspirativno za voznju.

 

E sad, u jednoj temi nadjem  komentar kako jedan kolega kaze da on i njegova ekipa voze ozbiljne evropske ture al ja u daljem tekstu nigde ne nadjoh sta se podrazumeva pod tim ozbiljnim eu turama pa ako neko moze da mi kaze i objasni sta je to i sta se pod tim podrazumeva jel bi i  ja jednu takvu da odvozam.

 

Hvala.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Motocikl: Dl 650/22
On 15.6.2023. at 13:53, Asfalt je napisao:

Lepsi mi je put id Bitole ka Ohridu za voznju.

Jedna od lepših deonica koju bih rado opet provozao.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Ja startujem sad u nedelju.

Prvo spavanje Skoplje.

Pa onda 3 dana Grčka (Leptokaria, Meteori, Parga), 2 dana Albanija (Saranda) pa 2 dana Herceg Novi i standardno preko Bosne nazad. Nisam gadljiv na autoput da skratim vreme puta.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Aranđelovac
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Završena tura u subotu.

Krenuli smo u nedelju 18.06. i vratili se u subotu 24.06.

Sve je bilo savršeno i sigurno ćemo ponoviti neki put.

Topla preporuka za grčki deo planina od Kastorie prema Konici preko Nestorina, na Passo Kotili.

Vrhunski prizori i put. Kroz Grčku od Kastorie do granice sa Albanijom nismo sve ukupno videli 10 vozila. Put prelep. Na toj deonici ima više kamenih mostova koje treba videti.

U nastavku plan rute. Što se tiče slika, na žalost nešto slika mi se izgubilo sa kartice (pregrejao se telefon) a nešto je ostalo.

Pokušaću da napišem jedan putopis u narednim danima pa ću tamo kačiti slike.

Ako ne bude putopisa, biće slika ovde. 

viber_image_2023-06-27_12-26-19-240.jpg

deo 1.png

deo 2.png

deo 3.png

deo 4.png

deo 5.png

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Moja preporuka Grcka, Thasos, Lefkada, Kefalonija, nije toliko daleko, pogotovo Thasos. Grcka je lepa svuda za motor, a ko voli van puta, po ostrvima ima puno zanimljivih delova, divljih plazi, itd.. Gde kolima ne bi moglo.

A sada mi je grub plan Jadransko primorje, recimo od Slovenije, pa lagano dole do CG, uz poneki put kroz prirodu, van asfalta. Moram malo detaljnije videti kuda...



 

IMG_0297.JPG

 

 

Promenio član Blackened
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Planiramo za vikend da se spustimo dole do severa Grčke, ima li neko možda informaciju za neki povoljan smeštaj? Kasandra, Sitonija, Tasos?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 11 minuta, Disko Nindža je napisao:

Planiramo za vikend da se spustimo dole do severa Grčke, ima li neko možda informaciju za neki povoljan smeštaj? Kasandra, Sitonija, Tasos?

Da sam na tvom mestu gledao bih kampove...mislim da je sezona uveliko počela pa da nećete baš pronaći nešto pregršt smeštaja.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Znam da nema pregršt smeštaja, tražili smo, zato i pitam ovde, možda neko zna nešto, a kampove baš ne volem, radije bi u smeštaj od čvrstog materijala :D

Inače ima smeštaja kolko oćeš, al onih sa enormnim cenama :staa2:  a to mi ne paše, ja bi nešto malo skromnije:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 32 minuta, Disko Nindža je napisao:

Znam da nema pregršt smeštaja, tražili smo, zato i pitam ovde, možda neko zna nešto, a kampove baš ne volem, radije bi u smeštaj od čvrstog materijala :D

Inače ima smeštaja kolko oćeš, al onih sa enormnim cenama :staa2:  a to mi ne paše, ja bi nešto malo skromnije:neznam:

Evo ti link smeštaja gde idem i ove godine...vlasnica je ok, mesto je pristojno, nije na plaži ali kapiram da vam nije neka frka oko toga. Kasandra je u pitanju...

 

WWW.BOOKING.COM

Situated 45 km from Anthropological Museum & Cave of Petralona, Center House offers a garden, a terrace and accommodation with a balcony and free WiFi.

 

+306955802878 Andriana, slobodno je preko Viber-a kontaktiraj ako ima smeštaj idite slobodno. Ona ima dva smeštaja taj Center House i još jedan u drugom mestu pa vidi za oba.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja