Jump to content

Moto Zajednica

Gde na more motorom 2023

Recommended Posts

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Liman/Novi sad
  • Motocikl: Yamaha i jos neki

Gde ici na more ovo leto, a da nije bosna ili crna gora.

razmatram bugarsku ili tursku nesto na 1000km otp. Jel neko tuda isao na more bas da je otisao bio par dana i nazad razgledanje je obavezno.. nemi predlog savet kuda sta kako.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
Pre 2 sati, Asfalt je napisao:

Gde ici na more ovo leto, a da nije bosna ili crna gora.

razmatram bugarsku ili tursku nesto na 1000km otp. Jel neko tuda isao na more bas da je otisao bio par dana i nazad razgledanje je obavezno.. nemi predlog savet kuda sta kako.

Pa Hrvatska i dobaci do severne Italije. Imas sta da vidis i te kako...

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Grčka-Tasos kad se ide preko Bugarske ti je super opcija, za vožnju motora pogotovo.

Hrvatska je takođe do jaja za vožnju motora, vožnja Jadranskom magistralom je nezaboravna.

  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Ако ћеш Бугарску онда гледај да идеш или аутопутем или магистралом, никако локаним путевима, Бугарима што се тиче одржавања, аутопутеви су први и други приоритет, па онда следе магистрални путеви а ако нешто преостане за локалне онда малко закрпе рупе, чак је боље за Бугарско приморје мотором ићи преко Румуније, мада и Румунија има Констанцу т.ј. Мамају која је прелепа и тај део Румунског приморја према Бугарској. Ако ипак желиш да прођеш кроз Бугарску до приморја а да избегнеш аутопут онда иди на Софију па од Софије идеш на Елин Пелин, Казанлук (долина ружа), Сливен, Карнобат (чувени виноградарски крај) па ка Бургасу онда од бираш лево или десно у који ћеш крај Бугарског приморја да идеш.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 840 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Sa 1000km do Turske stižeš do Istambul, eventualno Čanakale, tako da ako ti je to neki limit, ja bih gledao drugo neko primorje. Plus što pretpostavljam da bi išao autoputem do tamo.

Promenio član Forsberg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ne znam zašto se preskače Grčka? U 1000km staje fenomenalna vožnja na koju god stranu da se krene i letovalište po izboru.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Liman/Novi sad
  • Motocikl: Yamaha i jos neki
Pre 1 sat, doktor je napisao:

Ne znam zašto se preskače Grčka? U 1000km staje fenomenalna vožnja na koju god stranu da se krene i letovalište po izboru.

Zbog skupoce :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Liman/Novi sad
  • Motocikl: Yamaha i jos neki
Pre 3 sati, Forsberg je napisao:

Sa 1000km do Turske stižeš do Istambul, eventualno Čanakale, tako da ako ti je to neki limit, ja bih gledao drugo neko primorje. Plus što pretpostavljam da bi išao autoputem do tamo.

Ma jok ne mora auto put nasao neki deo turske dodje mu oreko puta haklidikija tu 950km nije sve u turksoj sa one strane na 1800km :)522E8840-E1A6-4999-9418-5F6F86C4F529.thumb.png.10ad8b4e9abab72de9d53ecbba9de17b.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1965 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Kada bih gledao neku km do 1000km a da je more. Srbija-CG (Ulcinj)-Albanija (Saranda)-Grčka (Krf ili Lefkada...možda Krf pre) oba ostrva su sjajna za obilazak i za motor. Od CG je u glavnom primorska magistrala...laganih 1000km sa opcijom finog rasporeda noćenja.

Povratak bih gledao isti put ili preko kontinentalne Grčke na Ohridsko jezero pa kroz Makedoniju kući.

 

 

 

 

1one.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Hrvatska naravno, a sto kazu kolege moze i do SLO i Italije da se skokne. Da putujes preko Bosne ili RS... Najbolja za voznju motora, najkvalitetnije more, predivni predeli. Jeste malo skuplja, al svuda je danas skupo. 

 

Ako volis da bude bas opusteno turisticki, predlazem Istru. Al najlepsa je Dalmacija, po meni...

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 840 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
2 hours ago, Asfalt said:

Ma jok ne mora auto put nasao neki deo turske dodje mu oreko puta haklidikija tu 950km nije sve u turksoj sa one strane na 1800km :)522E8840-E1A6-4999-9418-5F6F86C4F529.thumb.png.10ad8b4e9abab72de9d53ecbba9de17b.png

Iskreno, meni ovo izgleda kao da ćeš da odeš u Tursku na more da bi rekao da si bio u Turskoj na moru :D 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Liman/Novi sad
  • Motocikl: Yamaha i jos neki
pre 4 minuta, Forsberg je napisao:

Iskreno, meni ovo izgleda kao da ćeš da odeš u Tursku na more da bi rekao da si bio u Turskoj na moru :D 

Naravno zato i idem :) salu na stranu idem sam necu da za zaputim

 negde u tri lepe 2000km u jednom pravcu. Ovo mesto sam pogledao sasvim lepo izgleda. A necu nesto gala ludilo gde su bas svi nasi isli. Imas neki predlog gde otici sta uraditi sam samcat. Da nije neum bar ulcinj budva drac ohrid. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 840 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Pa ne, poenta ovoga što pišem je da je (meni) greota otići 1000km u jednom smeru samo da bi ušao u Tursku i otišao na (prvu)w plažu (maltene) pored granice. Zbog toga mislim da ovo što su kolege predložile je bolja opcija. U HR na moru nisam bio, ali albansko more je fantastično, samo da je južno od Valone (a do nje imaš 750km). Plus, imaš interesantne stvari da voziš (i vidiš). 

 

Čak i da odeš u Sarti na more, provozaćeš celu Sitoniju, a i ona je jako lepa za vožnju. Grčka deluje bliže, ali ima raznih lepih stvari za vožnju motora dok ne dođeš do Halkidikija ili nekog mesta južnije, samo da siđeš sa autoputa. 

 

Čak i do Lefkade da ideš imaš (autoputem) 1100 km, a možeš da napraviš turu preko Albanije ili Makedonije. I opet ponavljam, Albaniju pored mora da voziš bilo koji mesec osim avgusta, biće uživanje. 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Liman/Novi sad
  • Motocikl: Yamaha i jos neki
pre 25 minuta, Forsberg je napisao:

Pa ne, poenta ovoga što pišem je da je (meni) greota otići 1000km u jednom smeru samo da bi ušao u Tursku i otišao na (prvu)w plažu (maltene) pored granice. Zbog toga mislim da ovo što su kolege predložile je bolja opcija. U HR na moru nisam bio, ali albansko more je fantastično, samo da je južno od Valone (a do nje imaš 750km). Plus, imaš interesantne stvari da voziš (i vidiš). 

 

Čak i da odeš u Sarti na more, provozaćeš celu Sitoniju, a i ona je jako lepa za vožnju. Grčka deluje bliže, ali ima raznih lepih stvari za vožnju motora dok ne dođeš do Halkidikija ili nekog mesta južnije, samo da siđeš sa autoputa. 

 

Čak i do Lefkade da ideš imaš (autoputem) 1100 km, a možeš da napraviš turu preko Albanije ili Makedonije. I opet ponavljam, Albaniju pored mora da voziš bilo koji mesec osim avgusta, biće uživanje. 

 

Pa bas zato sam i pitao jer ne znam kuda bih i sta bih izbegao bih crnu goru i bosnu ove godine to sam prosao prosle.

Pa mi je pala na pamet bugarska imi turska. Hr mi je tura za jednu nedelju tako mi deluje bar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 840 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

HR je tura od dve nedelje lagano, samo da je isplaniraš.

 

I pod time mislim da ne samo da voziš nego i da vidiš nešto. Idi do more, pa otiđi na Plitvice. Samo na Plitvicama je ceo jedan dan. Pa se vrati na more, pa vozi do kraja dana, pa prespavaj. Pa ustani, pa vozi dalje, pa vidi nešto usput... Pa stigni do Trebinja ili do CG, pa se vrati nazad... Ima gomila stvari :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Liman/Novi sad
  • Motocikl: Yamaha i jos neki
pre 1 minut, Forsberg je napisao:

HR je tura od dve nedelje lagano, samo da je isplaniraš.

 

I pod time mislim da ne samo da voziš nego i da vidiš nešto. Idi do more, pa otiđi na Plitvice. Samo na Plitvicama je ceo jedan dan. Pa se vrati na more, pa vozi do kraja dana, pa prespavaj. Pa ustani, pa vozi dalje, pa vidi nešto usput... Pa stigni do Trebinja ili do CG, pa se vrati nazad... Ima gomila stvari :) 

Opet u hr se ubacije trebinje i cg :) na kraju cu otici na krk i sa krka na trpanj :) uz more sve necu samo da vozim kilometre navozao sam se kilometara kamionom. To mi kazi gde da idem gde da vidim sta kuda kome kako. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S
On 13.1.2023. at 19:39, Asfalt je napisao:

Zbog skupoce :)

Moje najlepse i ujedno najjeftinije letovanje u zivotu bilo je (divlje) kampovanje u Grckoj 2017 godine , na plazi Kriaritsi ( Sitonija ). A bio sam na mnogo skupljim i egzoticnijim letovanjima. :) Plan je bio da bude usputna stanica ka Tasosu, medjutim kad smo videli kakav je raj u pitanju, smestaj je otkazan i ostali smo na plazi ceo odmor. Jedino je potrebno malo ozbiljnije opremanje za kampovanje zbog izolovanosti.

Trosak benzin + klopa, plaza prelepa i delom pusta, tj dovoljno velika da uvek mozes da nadjes mirno mesto, da te budi sunce i uspavljuju cvrcci. :) Kad bi isao na tu stranu, Bugarska i Albanija bi prosle samo kao tranzitna opcija.

Hrvatsko primorje iz mog iskustva ubedljivo najskuplja varijanta.

Promenio član peconi
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Južna hrvatska obala i otoci.
Ima se di vozit a ima i za vidit. Svaki dan kupanje u drugom mistu, na drugom otoku, između vožnja, spiza, vino……


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2026 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Ja planiram u Trebinje u drugoj polovini juna, pa cu da se spustim do'mora na dva-tri dana, vise zbog voznje nego zbog samog mora, a smislicu posle nesto za godisnji u septembru...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja