Jump to content

Moto Zajednica

Gde na more motorom 2023

Recommended Posts

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

@Satelis vole i one lep pogled :)

Što se rute tiče, dodao bih na ove predloge kolega još i:
- Mostar: Fortica (brdo sa vidikovcem), klopa u Food House (ul. Rada Bitange, blizu starog Mosta)

- Herceg Novi, sladoled u kafiću DoDo, kod stare železničke stanice, na samom Škveru (luka), na šetalištu. Može se motorima spustiti do same Forte Mare ima parking za motore ocrtan, odatle je na 100m peške (znam, patnja...)

- Tivat: restoran Nadoveza, ima jaretina, al brzo prođe, ali je sva klopa dobra i porcije domaćinske.
- Herceg Novi - Kotor - Muo - Prčan - Stoliv - Lepetane (skroz se ide oko zalliva), malo ume da bude gužva, put je uzak jako i dvosmeran, al se vozi lagano i na pola metra od vode, onda Lepetane - Tivat (klopa iz tačke gore), tunel ka Kotoru i na Trojice za Cetinje (neko je već spomenuo). Ovaj detour (Kotor - Tivat - Kotor) je dodatnih sat vremena vožnje + koliko treba za klopu.
- Budva - ako se svraća, stari grad, kafana Stara Budva, pizza kod kolege motoraša Mirka.

- Druga opcija - Rijeka Crnojevića, do Miradora, pa na Virpazar
- Skadar - tvrđava.

:)
 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50
On 5/7/2023 at 9:44 PM, Asfalt said:

4E9625EB-2C9A-450B-A571-B643AD2FF021.thumb.jpeg.58e2bfbdaabeece15e83c749c07fdce6.jpegEvo odluka je pala. Krecem 05.06 picim za Sarejevo-Mostar-Neum pa moto skup u Trebinju posle toga preko Cg u Albaniju   pa Ohrid posle preko Makedonije kuci.

Ako neko ima predlog za Albaniju kako za smestaj da li je ok traziti preko bukinga ili kako. I naravno za navedena mesta sta obavezno posetiti da je lepo za videti. Gde jesti u tako to. Svaka sugestija dobro je dosla.

 

Promenio član Zeleni 65
Ako vrijeme dozvoljava spusti se do Sarande i Ksamila, neces pogrijesiti. Doci na korak do a ne provozati se do pomenutih destinacija je bas steta. Sretno.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 999 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 10. 5. 2023. at 8:38, Satelis je napisao:

Il sam ja baksuz, il ste vi srecnici pitanje je sad :)

 

oba puta kad sam prolazio u mome slucaju bile su 

bem te sreco.....

IMG-20180601-204845.jpg

Ne jadikuj, fotografija  je originalna

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 650R

Ja razmisljam da u narednih nedelju ili dve sa prvim suncanim danom ili danom bez kise krenem na prvu moto turu i razmisljam o Turskoj zbog vremenske prognoze( hteo bih malo i da se kupam i ronim). Generalno mi treba neka avantura, nije stvar samo u prevozu do mora vec kompletan dozivljaj.  E sad me zanima ako neko moze da pomogne i da neki savet ili preporuku. Poceo sam da istrazujem sta je sve potrebno od dokumenata, gde se i kako placa putarina i slicno, da trazim neka mesta gde bih mogao da pravim pauzu ili eventualno da na svakih dan dva menjam lokaciju i vozim obalom . Ako mogu da pronadjem mesto sa dobrim internetom mozda bih mogao da ostanem i duze od 2-3 nedelje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 999 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 16. 5. 2023. at 13:26, mileticdusan je napisao:

Ja razmisljam da u narednih nedelju ili dve sa prvim suncanim danom ili danom bez kise krenem na prvu moto turu i razmisljam o Turskoj zbog vremenske prognoze( hteo bih malo i da se kupam i ronim). Generalno mi treba neka avantura, nije stvar samo u prevozu do mora vec kompletan dozivljaj.  E sad me zanima ako neko moze da pomogne i da neki savet ili preporuku. Poceo sam da istrazujem sta je sve potrebno od dokumenata, gde se i kako placa putarina i slicno, da trazim neka mesta gde bih mogao da pravim pauzu ili eventualno da na svakih dan dva menjam lokaciju i vozim obalom . Ako mogu da pronadjem mesto sa dobrim internetom mozda bih mogao da ostanem i duze od 2-3 nedelje.

U Turskoj je internet dobar apsolutno svuda.Tvoj "kompletan dozivljaj" ne moze niko da ti napravi ,moraces sam.Ko zna osim tebe sta ti volis, zalegni na Gugl  pa kopaj.A ako te bas mrzi  evo neke ture po Turskoj pa izaberi. https://www.facebook.com/mototoursturkey

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Danilovgrad
  • Motocikl: honda hornet

i cenjkaj se , nemoj da uvrijedis domacine, cenjkaj se pa makar za euro da smanjis cijenu

Sent from my 2201117TY using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Liman/Novi sad
  • Motocikl: Yamaha i jos neki
On 7.5.2023. at 21:44, Asfalt je napisao:

Evo odluka je pala. Krecem 05.06 picim za Sarejevo-Mostar-Neum pa moto skup u Trebinju posle toga preko Cg u Albaniju   pa Ohrid posle preko Makedonije kuci....

Uz male izmene rute put se blizi servis uradjen, prihvacene su sugestije dosta ljudi nesto sam dodao ja. Ako neko zeli da ide pozvan je. Normalna voznja obilazenje Sarajeva Mostara moto skup Trebinje Skadar Valona Saranda Ohrid Djerdap i kuci. Ko zeli neka se javi direktno moze od starta moze da se prikljuci negde apsutno je sve jedno. 

IMG_2805.jpeg

IMG_2941.jpeg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50
On 5/28/2023 at 9:58 PM, Asfalt said:

Uz male izmene rute put se blizi servis uradjen, prihvacene su sugestije dosta ljudi nesto sam dodao ja. Ako neko zeli da ide pozvan je. Normalna voznja obilazenje Sarajeva Mostara moto skup Trebinje Skadar Valona Saranda Ohrid Djerdap i kuci. Ko zeli neka se javi direktno moze od starta moze da se prikljuci negde apsutno je sve jedno. 

IMG_2805.jpeg

IMG_2941.jpeg

Ako smijem da primjetim put izmedju Vlore i Sarande je losija varijanta. Uzmi put uz more preko Himare mnogo bolja opcija , malo uz obalu ,malo preko brda sa par odlicnih vidikovaca. Sretno!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1552 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Bila bi velika greška da se izostavi put SH8 i NP Ljogara!:popovanje:  A zašto, kas'će ti se samo ako nas poslušaš...;)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Aranđelovac
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Planiram vrlo sličnu rutu sa mojom gospođom od 17.06. ako sve bude kako treba.

Nadam se da sam dobro isplanirao.

I da, idem putem SH8, mislim da je ekstra za vožnju.

Ima li neko neki savet ili preporuku za Albaniju u smislu servisa, majstora?...za ne daj Bože.

Ima li nekih stvari na koje treba obratiti pažnju u smislu bezbednosti u Albaniji?

Unapred hvala.

image.png

image.png

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Na ovim mapama ispada da zaobilaziš SH8. To je put koji vodi blizu mora i ide preko mesta Dhermi. To je vrlo lepa deonica za vožnju, ali samo oprezno (kao i po celoj Albaniji) jer ima jako loših i bahatih vozača. Što se tiče "bezbednosti" nije loša situacija u najvećem delu Albanije. Čak su i izuzetno ljubazni u mnogim situacijama, a što se tiče gradova možda je Drač malo nezgodniji u odnosu na ostatak jer tamo boravi dosta kosovskih Albanaca pa je poneko imao i neprijatnosti. Ima i dobrih primera da je kosovski Albanac uskakao u pomoć prilikom prevođenja domaćinima tako da za bezbednost u tom smislu ne treba da brineš. Ne treba (nigde) čačkati mečku i nećeš imati problema....:neznam:

Što se tiče servisa najbolje ti je da uzmeš pomoć na putu VOZZI koje ti važi godinu dana i za auto i za motor (čak i kao suvozač) a pokrivenost (teritoriju) sam izabereš. U slučaju bilo kakvih problema zoveš njih i oni rešavaju majstore ili šlep do kuće....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1552 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ja bih ti skrenuo pažnju, app bezbednosti na drumu, na domaće životinje u AL i to na osnovu ličnog iskustva... Kada smo prošle godine, buraz i ja pravili sličan krug kao ti samo malo kraći (vidi moj putopis), ušli smo u AL iz GR preko prelaza Kakavia i meni je izletela koza iz šipražja pored puta i ukopala se nasred trake. Srećom, uspeo sam da se zaustavim na vreme na metar od nje, i to iz dva razloga: perifernim vidom sam primetio čuvara koza kako trči ukoso prema putu i to mi je bio signal za oprez i, drugo, taman sam počeo da ubrzavam i nisam vozio brže od 60 km/h. Ubrzo nakon toga, bili smo na pola puta od granice do Sarande, burazu je izletelo ždrebe koje se igralo pored kobile koja je pasla uz put, sa ostalim konjima. Konjušar, koji je u tom trenutku opušteno ćaskao sa nekim pajtosima u blizini, pritrčao je da obuzda ždrebe istovremeno vičući na nas da pazimo kuda vozimo (slobodan prevod gestovnog govora). :lud:

Osim gore navedenog, treba obratiti pažnju na to da put od Sarande ka Valoni prolazi kroz više naselja gde se nekada skreće bukvalno oko kuće i ne vidi se ko dolazi u susret a zna da se pojavi wannabe reli vozač. Takođe, velika je gužva od Drača do Tirane pa budi oprezan, kao otprilike Bul. Arsenija Čarnojevića na NBG  u 3 popodne, samo u dužini od 25 km... 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Liman/Novi sad
  • Motocikl: Yamaha i jos neki
On 29.5.2023. at 22:27, Zeleni 65 je napisao:

Ako smijem da primjetim put izmedju Vlore i Sarande je losija varijanta. Uzmi put uz more preko Himare mnogo bolja opcija , malo uz obalu ,malo preko brda sa par odlicnih vidikovaca. Sretno!

Ovo je nesto samo okvirno kako bi krug isao iz valone u sarandu idem bas uz mora neko mi je zadao zadatak za fotku pa to mora ipostovati . Idem u na sh20 i sh8 nista od navedenog necu propustiti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Brat jutros stigao u nei pori, kaze sve spremno za sezonu. Nema guzve na granici, isao busom vodio kevu, voda hladna al ima plivaca povremeno.

Rucak za dvoje u restoranu jeftiniji nego u bg, roba u marketima isto jeftinija, pijac takodje.

 

Kaze, ne zna dal su cene van sezonske il letnje, vreme tunjavo  al nema kise kao ovde.

 

Dvoumim  se dal da skocim za  vikend, ako odem bice patrola.

Ovo cisto informativno za ove sto se spremaju da krenu.

IMG-32f2d953d97b4f9718d0db929a9a2b5a-V.j

...

IMG-d916529b7052695a73926527a7824238-V.j

...

IMG-a78888e1e2793f7a7e77d44a18dada3e-V.j

...

IMG-22ce7bf75c51a760b9e679f29ab20e14-V.j

...

IMG-43a3506af4ccdc80dcc5bccc8c6373df-V.j

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1552 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Jbt. kakav reket mi plaćamo trgovačkom lobiju! Ovo je 3-4 puta jeftinije nego na pijaci u mom kraju. <_<

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Najlepši krompir, luk, paradajiz sam pojeo u Grckoj... Obican, kupio u marketu...

 

Samo se mi ovde u Srbiji busamo kako imamo najbolju hranu, sve je tamo lose na trulom zapadu, gmo, a ovde je raj... a u super marketima nam uvaljuju najvece smece, po nejvisim cenama...

 

Bolji krompir od ovog naseg sam jeo i u Bavarskoj, i to onaj najjeftiniji iz marketa!

 

Jos uvek znamo da ispecemo PRAGNJE, to moram da priznam... Ali brate, ubishe nas na svim drugim poljima sto se tice kvaliteta hrane (a i cene)...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1652 postova
  • Motocikl: /
Pre 4 sati, cikamike je napisao:

u super marketima nam uvaljuju najvece smece, po nejvisim cenama...

Kakav smo mi krs od tresanja prodavali proizvodjacu koji ima ugovor sa Delezeom (pazi, proizvodjacu) za 200 din, a mi ih kupili za 120 od coveka koji ih je kupio od pravog proizvodjaca za 80din :) 

I jos svaki dan zvao da uzima po 3 palete (cca 2.5t) bitno da je najjeftinija i crna.

Ko zna za kolko ih je on prodavao, kad su bile u maxiju po 300din ono malo cance od 400g.

I svi srecni... Pravi proizvodjac jer se resio krsa koji svakako mora da skine sa drveta, onaj nas posrednik sto je uzeo 40din samo da napakuje na paletu i preveze kod nas, mi koji smo 80din podelili na 10 delova a samo prepakovali palete da to lepo izgleda, ja koji sam pored 1/10 dela uzeo jos 50e da odvezem to (a sipao gorivo za 20e), taj tamo proizvodjac jer je ispunio kvotu i jos uzeo ko zna kolko na preprodaju (a nista nije radio), maxi jer su bili puni rafovi i kupci su mogli da se otimaju, kupci srecni jer su kao jeli sveze i ukusne tresnje, a one u stvari ko sto kazes najvece smece :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 92 postova
  • Lokacija: Prnjavor, RS
  • Motocikl: Suzuki GS 500

Нема ништа док се то ручно не узгоји, плод твојих руку је непроцењив. 

Елем мислим да смо сада мало отишли од теме =) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1100 RT
On 13. 1. 2023. at 7:33, Disko Nindža je napisao:

Grčka-Tasos kad se ide preko Bugarske ti je super opcija, za vožnju motora pogotovo.

Hrvatska je takođe do jaja za vožnju motora, vožnja Jadranskom magistralom je nezaboravna.

Idem 16.06  za Tasos preko Bugarske  , da li imaš neki savet na šta da obratim pažnju .

Hvala 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Bem li ga, nista posebno, ja sam zadnji put bio pre nekoliko godina ali znam da je auto put dzabe za motore ne treba vinjeta, a u medjuvremenu je zavrsen autoput pa mozes celom Bugarskom da picis autoputem ali to malo smara, pa mozes da ides alternativnom rutom na Bansko pa na granicni prelaz Exochi

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova
On 1. 6. 2023. at 3:19, cikamike je napisao:

Najlepši krompir, luk, paradajiz sam pojeo u Grckoj... Obican, kupio u marketu...

 

Samo se mi ovde u Srbiji busamo kako imamo najbolju hranu, sve je tamo lose na trulom zapadu, gmo, a ovde je raj... a u super marketima nam uvaljuju najvece smece, po nejvisim cenama...

 

Bolji krompir od ovog naseg sam jeo i u Bavarskoj, i to onaj najjeftiniji iz marketa!

 

Jos uvek znamo da ispecemo PRAGNJE, to moram da priznam... Ali brate, ubishe nas na svim drugim poljima sto se tice kvaliteta hrane (a i cene)...

moraš se paziti ingnora seljačkog lobija na forumu.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 947 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
A tek hleb. Svugde je bolji osim ovog naseg smeca
Niko te ne tera da kupuješ smeće, imamo baš lepog hleba, kod mene u kraju u Orašcu rano ujutru ima hleb sa patosa odličan a i kasnije njihov osnovni beli je ok, za 55 dinara, nemaju konkurenciju. Po pekarama u krug 5 minuta biciklom ima lepih hlebova koliko hoćeš. Negde sam uklavirio da je 75 dinara u proseku dovoljno za pristojan hleb u pekari.

Ako hoćeš nešto zanatskije, ima i toga, ali je oko 100 dinara.

Ja baš volim hleb i sam ga (nedovoljno često) rado pravim.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja