Jump to content

Moto Zajednica

Gde na more motorom 2023

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Naručim piće u kafiću na centralnom delu plaže i napunim kod njih onaj plastični kamperski tuš i to nam je otprilike dovoljno za dva dana. Ili eventualno možeš da častiš ekipu u plaćenom kampu, pa kod njih da puniš. Tamo sam inače parkirao motor, mnogo zajebano da se parkira van tog glavnog dela plaže. A ima i koza, nije baš bezbedno za motor. :D 

Edit:
Jedna napomena, ako se neko odluči da ide tamo ili generalno da kampuje na divlje u Grčkoj. Divlje kampovanje je zabranjeno, ali se toleriše. Problem nastane kad se skupi ekipa pa prave žurke i pale vatru ( to je nešto najgore što možete da uradite tamo, odmah se ide u pritvor zbog izazivanja požara ). Onda neko prijavi, pa dođe policija da tera kampere. Uglavnom one što su blizu puta tj na centralnom delu plaže, ne zavlače se nigde. Koga uhvate u šatoru, kazna je oko 300e. Ako ste van šatora, kažete da nije vaš šator i ne mogu vam ništa. Za dve nedelje koliko smo bili tamo, policija je došla jednom ( u toku vikenda, preko dana ). Bili pola sata, pokupili par ljudi i otišli.

Promenio član peconi
  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 675 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Uvek se nosi baštensko crevo unutrašnjeg prečnika 40mm, dužine 1 m. Crevo se pobode u pesak celom dužinom i to je to.:) To za malu nuždu. Za veliku već treba umešnosti. 

Promenio član Atorn

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance
On 1/13/2023 at 7:51 PM, Asfalt said:

Ma jok ne mora auto put nasao neki deo turske dodje mu oreko puta haklidikija tu 950km nije sve u turksoj sa one strane na 1800km :)522E8840-E1A6-4999-9418-5F6F86C4F529.thumb.png.10ad8b4e9abab72de9d53ecbba9de17b.png

Cudna ti malo ova mapa ;) Jadranska magistrala se leti izbegava ako zelite da krivinarite.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
On 14.2.2023. at 18:35, DraganNS je napisao:

Meni bi to bilo veliko. Makar, dužina... :lol:

A prečnik ti je "tamanica" :rolleyes:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

R I J E K A .... moze neki predlog za apartman ali sa privatnim parkingom obavezno.

 

P.s. jel ima neka tema o predlizima za smestaj ....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
pre 5 minuta, travelman je napisao:

R I J E K A .... moze neki predlog za apartman ali sa privatnim parkingom obavezno.

 

P.s. jel ima neka tema o predlizima za smestaj ....

 

Čavle, blizu Rijeke, odgovara?

Mogu naći gde smo bili Vlajko i ja letos, pristojno skroz, parking je u dvorištu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

To bese motodrom, cavle ....

 

Vise bi mi odgovaralo uz obalu, klinci idu za opatiju pa dalje gore.

 

Nisu u fazonu da skrecu levo desno, meni bi bilo skroz ok. 

 

Uz magistralu, privatan parking obavezan.

 

Hvala.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Akvarista u pokusaju, 138 postova
  • Lokacija: Rumenka
  • Motocikl: Suzi nudista SV650 '09

Kolega @peconi je spomenuo divlje kampanje u Grčkoj. Da li neko zna, kako vlasti u CG gledaju na to? 

Spavanje u šatoru,pre godinu -dve su plašili turiste sa kaznama za neplaćanje boravišne takse i sl.?

Planirao sam da sa gospodjom odem na nekoliko dana, kraj maja ili početak juna da se provozamo, napravimo krug po CG,malo voznje po primorju van sezone bez gužve....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Sve zavisi kako si zamislio. Ako postaviš kamp na nekoliko dana onda možeš imati problem. Ako postaviš šator uveče kad se smrkne i ujutru ga spakuješ sa prvi petlovi, niko neće da te dira. Sve se svodi na to da ako nisi viđen nije ni zabranjeno. Na plaži si vidljiv i nemoj da te prevari "organizovani kamp na divlje". Ti kampovi su najčešće mete racija. I tu verovatno neće ništa da bude ako nemaš drogu i ako imaš plaćenu boravišna taksu. 

Ja kad kampujem sa drugarima, osim ako nije na moto skupu, kad se smrkne postavimo šatore, čim svane pakujemo. Čak i kada se vraćamo na isto mesto za sledeću noć. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 999 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

To sto bi presao vise od planiranih 1000 km nece nuzno vise da te kosta,osim ako nisi vremenski ogranicen.Govorim o Turskoj.Kampovanje na divlje apsolutno ti niko ne brani niti te spopada zbog nekakvih boravisnih taksi placenih ili ne placenih i nemas jutarnjre policiske racije.Da se dovuces do Sredozemnog mora npr.Antalije ima 1500km od cega ti je okvirno 1000km kroz Tursku.Zbog cega ovo kazem cena goriva u Turskoj je simbolicna,1e za razliku od Grcke gde je duplo veca odnosno 1,95e.Dalje i u ostalim stvarima je turska jeftinija od Grcke.Grke smo malo i razmazili pa se nekadasnja njihova bratska ljubaznost u medjuvremenu pogubila.Kad kampujes na divlje imas osecaj kao da krades nesto.Takodje mislim da se u Grcku  koja se ovde najvise razradjuje ide po inerciji svi idu pa ajde i  ja .

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Liman/Novi sad
  • Motocikl: Yamaha i jos neki

4E9625EB-2C9A-450B-A571-B643AD2FF021.thumb.jpeg.58e2bfbdaabeece15e83c749c07fdce6.jpegEvo odluka je pala. Krecem 05.06 picim za Sarejevo-Mostar-Neum pa moto skup u Trebinju posle toga preko Cg u Albaniju   pa Ohrid posle preko Makedonije kuci.

Ako neko ima predlog za Albaniju kako za smestaj da li je ok traziti preko bukinga ili kako. I naravno za navedena mesta sta obavezno posetiti da je lepo za videti. Gde jesti u tako to. Svaka sugestija dobro je dosla.

Promenio član Asfalt
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

Mozes u Albaniji da trazis smestaj preko bukinga. Ja sam pre par dana bio u Valoni i simpatican je gradic. Bio sam smesten u Bonaparte Apartmanu (https://www.booking.com/Share-PD0JMz)

Za svaku su preporuku. Odlicna lokacija, klopa i smestaj a imas gde i motor da ostavis da ne brines.

Ima u Albaniji dosta toga da se vidi. Naravno, najlepse je kad ides pored mora. Obrati paznju samo na dve stvari. Prva je da je od Skadra ka Dracu uvek guzva na tom magistralnom putu. Znaju da budu kilometarske kolone. A ako ti jos pada kisa kao nama sad kad smo putovali nije bas prijatno. Nama su mnogo pomogli, hitna pomoc i dva kosovara na motorima. Samo su projurili pored nas i dali nam znak da ih pratimo, Pa smo uleteli u "vozic" mi i dva para iz Slovenije.

Druga stvar na koju treba da obratis paznju je placanje. Jer ne primaju svi kartice, a i ako ih primaju imaju neke "uslove" kao npr. da kupovina mora da bude veca od 1000 leka. Naravno, ako ides preko bukinga smestaj mozes da platis online i da ne razmisljas o tome.

Srecno

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Mi bili sličnu turu samo u kontra smeru. Verujem da za BiH i CG već dosta znaš, a i svakako ćeš lako naći informacije, ali izdvojio bih oko Mostara, vrelo Bune-Blagaj i vodopad Kravice, nisu velika skretanja sa rute. U CG što se tiče vožnje uz obalu obavezno Boka, nikako trajekt i stari put Kotor-Cetinje. Od Cetinja dole na Budvu, pa uz more do Albanije. Od Bara ima neka prečica preko brda, ali je put loš i na momente pomalo rizičan, a uštedi se 15 km. 

 

Za Albaniju ti ne mogu puno pomoći, mi smo je prešli u danu, preko Skadra, Tirane i Elbasana. Na granici idi na prelaz za pešake slobodno, to je neko pravilo koje oni primenjuju i mnogo znači ako je gužva.

 

Za Ohrid obavezno do Sv. Nauma. Ako odatle ideš za Skoplje onda idi preko Debra i NP Mavrovo. Odličan put, radili su ga delom kada smo mi išli pre 2 godine, pa je to sada sigurno gotovo i još boje za vožnju. To je deo gde su većinom bele kape, ali ako ideš na Albaniju neće ti ni ovo smetati. Tu obići manastir Sv. Jovan Bigorski i Kuću na Mijaci. Ima i par starih pravoslavnih sela jako lepih, ako si voljan da skreneš sa puta 15-20km, Galičnik i Lazaropolje. 

 

Ne zaboravi na zeleni karton. Lep provod ti je zagarantovan:takoje:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 840 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Kad već imaš plan da ideš do Valone (Vlore), obavezno se provozaj još 50km južno preko Logara nacionalnog parka. Jako je lepa vožnja, pogledi su prelepi, a posle toga kreće najlepši deo albanskog primorja. Možda i poželiš da nastaviš dalje, što bih ti svakako preporučio :) 

 

Ukoliko rešiš da prođeš nacionalni park, moći ćeš da konkurišeš nama nekolicini koji imamo fotku sa ovog mesta :) 


image.png.84fe275ddc3e62a377c5e0ddcc49a016.png

Promenio član Forsberg
  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 840 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Bogami @travelman sad kad je prošlo vreme i ponos mi neće biti povređen, moram da priznam da ti je kadriranje ovde bilo kvalitetnije od mog :) doduše, primećujem i da nismo bili u isto vreme na tom mestu, pa ću na to da se vadim ako neko pita (niko neće pitati :D).

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 5 minuta, Forsberg je napisao:

moram da priznam da ti je kadriranje ovde bilo kvalitetnije od mog

Dal jeste ili nije ne znam al kolko se secam odmah u tvom putopisu sam ti rekao da moram imati sliku sa tog mesta i da je samo pitanje dana kad cu otici tamo.

 

Za mene je tvoja slika vrh :takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

Uuuu momci, vas je poslužilo vreme. Mi smo umesto mora videli oblake. I bilo je super. Verujem da je još lepše kad je sunčan dan.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Liman/Novi sad
  • Motocikl: Yamaha i jos neki
On 8.5.2023. at 10:29, Forsberg je napisao:

Kad već imaš plan da ideš do Valone (Vlore), obavezno se provozaj još 50km južno preko Logara nacionalnog parka. Jako je lepa vožnja, pogledi su prelepi, a posle toga kreće najlepši deo albanskog primorja. Možda i poželiš da nastaviš dalje, što bih ti svakako preporučio :) 

 

Ukoliko rešiš da prođeš nacionalni park, moći ćeš da konkurišeš nama nekolicini koji imamo fotku sa ovog mesta :) 


image.png.84fe275ddc3e62a377c5e0ddcc49a016.png

Hocu svakako sam razmisljao da produzim za grcku pa da se iz grcke vratim na ohrid 500km je razlika u celom krugu ali to cu videti od raspolozenja i stanja u novcaniku. Ali sliku cu napraviti obavezno ako nadjem istu lokaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 7 sati, Asfalt je napisao:

sliku cu napraviti obavezno ako nadjem istu lokaciju

To ti je ovo, big bunker.

Pogled sa puta, nema sanse da omasis.

Jos je tu i serpentina, moras da usporis tacno kod ulaza u njega.

Fotografija8890.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Il sam ja baksuz, il ste vi srecnici pitanje je sad :)

 

oba puta kad sam prolazio u mome slucaju bile su 

bem te sreco.....

IMG-20180601-204845.jpg

  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja