Jump to content

Moto Zajednica

Kota 555

Recommended Posts

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ja bih češće svraćao, samo kada bih imao način da se "telepromptujem" prvih (i poslednjih) sto kilometara. Iskreno. :neznam:

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 539 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
pre 18 minuta, DraganNS je napisao:

Ja bih češće svraćao, samo kada bih imao način da se "telepromptujem" prvih (i poslednjih) sto kilometara. Iskreno. :neznam:

хахаххаааа, баш тако ... нама из НС је то целодневни излет на кафицу и пљеку 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1968 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 15 minuta, ПИпезос je napisao:

хахаххаааа, баш тако ... нама из НС је то целодневни излет на кафицу и пљеку 

Hehehhh pa sad ne bih rekao da je poenta kafica i pljeka. Makar nije u mom slučaju...jer ukoliko smo gladni onda nakon sretanja sa kolegama na Koti nastavljamo recimo do Milanovca i Norveške kuće ili produžimo do Mrčajevaca :) 

 

Poenta je u ruti koja je sastavljena od prostih i monotonih delova a takođe ima sijaset zahtevnijih delova gde se nivo adrenalina pojačava, takođe ko želi tehnički izazovniju rutu a da ide opet na Kotu preko Rudnika postoji i to...nekako je Kota postavljena baš na delu rute kad se adrenalin dovodi u normalu :) pa bude negde normalno da se stane i odmori malo pre nastavka ili povratka. 

 

Sa druge strane ni vi niste na kraju sveta...drugar redovno sa nama vozi a živi u Krupnju! Kad mi krećemo u 8h on je već u 6h na motoru! Tako da...nema izgovora!!!!! :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 539 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
pre 21 minuta, mick je napisao:

ni vi niste na kraju sveta

Па нисмо, али смо близу (чарда крај Ковиља) :lol2: ... стара чарда је срушена, подигнута је нова али нема више онај шмек прошлости па ми који памтимо оно старо више и не идемо тамо

image.jpeg.297a310a5ab5181bf62bad71420ef416.jpeg

 

pre 26 minuta, mick je napisao:

Poenta je u ruti koja je sastavljena od prostih i monotonih delova

Апсолутно се слажем, само што је тај монотони део од НС до БГ 60 км и још опет толико назад а туда смо прошли већ стотинама пута и из тог разлога је споменут тај што каже драган "телепромпт" ... но за живота сам возио такве монотоније да ми се пар пута приспало за корманом, 60 км равно па кад дођеш до раскрснице наставите право 50 км :lol2: и тако у недоглед а живу душу да не видиш за то време.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 10 minuta, ПИпезос je napisao:

...што је тај монотони део од НС до БГ 60 км...

 

BG i NS se približili?

To zbog voza??

:lol: 

 

P.S. poslednjih 10-tak god stvarno retko idem, ali ranije sam često išao za NS, i uvek starim putem, baš zbog te uspavljujuće monotonije. Iz BG samo izađem autoputem do Bataje.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 539 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
pre 1 minut, zaludan je napisao:

BG i NS se približili?

To zbog voza??

:lol: 

Е јбга, у Сокола може бицикл ал не може мотор, питао ја за друга  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
Čini se da je Kota tri petice slučajno ili ne postala najmasovnije vikend sastajalište motorista, kao domaća verzija poznatog Ace Cafe-a. 
Nije ni čudo, obzirom da do Rudnika vode vijugavi putevi, prava nedeljna terapija i reset od svakodnevnih sranja i problema za vlasnike dvotočkaša. Nama koji smo dovoljno blizu često bude i redovna dnevna doza vožnje i kotrljanja točkova 
Trenutno je zimska mini pauza ali neka tema posluži za dogovaranje vožnji na tu stranu, fotke, informacije o putu ili ne daj Bože kakvim nezgodama!
 
 
 
 
 
Ovo je sve tačno, ali....
Zbog te masovnosti sve se češće događaju nezgode na deonici između Topole i Rudnika...naravno, svi mi vozimo brže od ograničenja-neko manje a neko više....juče smo napravili pauzu u Rudničkoj dolini u Vinči i dok smo sedeli veliki broj motora je prošao uglavnom ka Rudniku....večina je vozila, po meni, neprimerenim brzinama....slušao sam komentare i gostiju i osoblja na tu temu i nije čudo što ljudi generalizuju lošu sliku o nama...uglavnom, čuju se sirene, prolaze vozila hitne, vatrogasaca, policije i pretpostavljamo šta se desilo, sedamo na motore i krećemo i na ulasku u Vinču iz pravca Rudnika, udes (napisao sam o tome u temi namenjenoj za smrtne ishode)....ovo pišem da bi pojedine kolege shvatile da taj deo puta nije trkačka staza....
Prema nekim info koje imam, saobraćajna policija iz Čačka razmatra da zbog masovnosti motora i učestalim udesima, na ovom putu a i delu Ibarske ka Ljigu počnu da postavljaju patrole i radare, te da na istu temu uspostave kontakt sa policijom u Topoli, da i oni urade isto. Znači, samo juče dve smrti na motoru, jbg....

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1587 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Čim bude neki lep dan početkom sezone, znam da će biti neko od motociklista u crnoj hronici.

 

Jbg, obrni-okreni brzina bude presudna, teže nas uočavaju zbog velike brzine, kad pretiču, ne očekuju da će im motocikl toliko brzo doći u susret i sl.

 

Do 100 km/h nešto može i da se odreaguje i da se bude uočljiv, sve preko toga, a van autoputa je rizik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 695 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Jedno moje zapažanje od danas.

Ima i nema veze sa ovim, procenite sami.

 

Jutros uranio, pre maratona, spičio motorićem u selo. Ceo dan sam bio po dvorištu. Glavnom ulicom, selo je na potezu Stara Pazova - Ruma, je u toku celog dana prošlo jedno 20ak motora, da sam ih čuo.

Svega 2 ili 3 su prošla normalnom brzinom. Sudio sam samo po zvuku.

 

Čujem ih u daljini, jedno kratko zuuu, i opet u daljinu.

 

Naseljeno mesto.

Da li je to slika nas motorista!?

 

Ja za sebe smem da kažem da sam danas kroz svako naseljeno mesto spustio na 60ak. Mnogi nisu.

Neki su ga prošli sa 200, potpisujem.

Zato je crna hronika puna. Nema se mera.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Zato ja ne vozim pravi motor. Ovako sa 300 kubika makar ne može 150-200 gde god pomisliš.

Svakako, gde god su veliki pravci, ima uključenja i vozi se 180-220 nema šanse da te vide na vreme ovi što se uključuju. (važi za nas što gledamo,ne za one "nisam te video")

Imam druga, redovno gledam storije na instagramu kako pegla 250 kroz naselje i to još snimi.Rekao sam mu nekoliko puta da će mi biti stvarno žao kad pogine,dobar je dečko stvarno, plus ne dao Bog da unesreći tuđu celu porodicu.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Je li neko bio danas, između 13 i 14 h na koti? Ja se spremio, obukao staru BJB majicu, crvenu, seo kod samih stepenica na ulazu. Računam, neko će da vidi oznake, da priđe da se upoznamo... Niko. :(

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
Pre 12 sati, Alekre je napisao:

Mene nisu ni Navaku tako preticali kao na Rudniku. Nenormalni beograđani sa tri kofera. Pun gas svuda.

Tebra, tako se vozi danas. Sad mi mozemo da kukamo, ali realno vozimo ko babe! :P

 

Promenio član cikamike
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 539 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Ја нећу да будем бакута, ал зовите ме дека ... као млад возач сам увек шизио на баке и деке на селу када возе бицикл путем и то у брзини пешака, после сам им се дивио јер је то баш умеће тако споро возити ... па тако и на мотору, свако може да јури, ајд буди џек па вози лагано, до или око ограничења, сасвим је то ок ... тако да, ја сам Дека Гига (Гига је мој надимак)

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Pa jbt,valjda je bitno da se uziva u voznji,a ti koferi samo smetaju motoru.Ako nisu preka potreba,ne razumem.

I sta tu ima da se pokaze,tri obicne metalne kante

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2845 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

"Obične kante"....ljuda dali 2000€ plus....od usta odvajali, jeli koske i kačamak, a ti tako. Sram te bilo. Povuci reči :lol:

  • Hvala 1
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2845 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Upravo sada, bajker71 je napisao:

Dok smo sedeli juče na Koti, nagledali smo se točkarenja i vožnje u "brišućem letu".  

Uzbrdo ili nizbrdo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1968 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 2 minuta, bajker71 je napisao:

Dok smo sedeli juče na Koti, nagledali smo se točkarenja i vožnje u "brišućem letu".  

Sediš na Koti i nerviraš se umesto danas da si sa nama Dunavskom...nigde nikoga od Golupca pa na dalje!

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125
22 minutes ago, Bojan82 said:

A koji ce im tri kofera za do Topole itd:)

Ja kofere ne skidam uopste, meni nekako motor bez kofera izgleda kao bik bez rogova ( pickica) :lol3:, u tu grupu racunam motore koji imaju korman, a heble se podrazumevaju bez kofera 

Promenio član bobangsxr
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja