Jump to content

Moto Zajednica

Zimska vožnja

Recommended Posts

  • Drug član, 736 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
Pre 4 sati, severian je napisao:

Dokle god se baviš takvim kombinacijama, znači da još uvek dovoljno dobro vidiš! 

 

:)

Mudro zboris :) Kisu izbegavam iz licne prirode, jer se kupam samo subotom. A i motor je alergican na kisu, kablovi uvek ostvare prisan spoj te jelte u zanosu ljubavi motor drzi svecu. 

Imao sam situaciju kad sam ga prao da mi je voda usla ispod sedista u centralnu jedinicu alarma. Od tad bezim od vode kao od djavola. Imam i kisno odelo, ali kad vidim da ce pasti kisa trazim prvi zaklon. I zaista vodim racuna o opremi i gledam da je sto vise sacuvam, ukucani to zovu bolest :jee:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 596 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
Pre 3 sati, BaneVuk58 je napisao:

Ево проба Врши посао, али ако се неко упусти у акцију мислим да би било боље да барем две ако не и чак три гуме на монтира. Понестало ми ластиша тако.....наставак следи emoji6.png
 

STREAMABLE.COM

Watch "YouCut_20221219_180756005" on Streamable.



Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Bravo za improvizaciju, ali mislim da je ceo taj koncept ručnog brisača poprilično besmislen i nerealan. Pokušaj da zamisliš sebe u situaciji da u toku vožnje po kiši levom rukom mašeš ispred očiju svakih nekoliko sekundi da bi uklonio vodu sa vizira:) Uz to se i na video snimku vidi da dosta kapljica ostaje na viziru.

 

Ja bih pre dao šansu nekom vodoodbojnom spreju.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

@Lone rider Već sam spomenuo da mi Ipon-ov sprej više nego dobro vrši posao.Ovo mi je bio "izazov". Inaće više volim potop nego neku fajtalicu pa mi automobili vrtlože onu izmaglicu.Faktički tad se i praktikuje brsanje vizira jer ako vozim sporije iza nekog nema dovoljno vetra da oduva talog

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, BaneVuk58 je napisao:

@Lone rider Već sam spomenuo da mi Ipon-ov sprej više nego dobro vrši posao.Ovo mi je bio "izazov". Inaće više volim potop nego neku fajtalicu pa mi automobili vrtlože onu izmaglicu.Faktički tad se i praktikuje brsanje vizira jer ako vozim sporije iza nekog nema dovoljno vetra da oduva talog

Vožnja po kiši i zimska vožnja (bilo da pada sneg ili da je put već pokriven snegom) imaju malo toga zajedničkog.

Ako se zezneš u proceni pa te usput "uhvati" sneg (temperatura je iznad nule), mokar sneg se u krupnim pahuljama lepi na vizir kacige i tu nikakvi premazi ili sprejevi ne pomažu. Ukoliko pri tome i vizir krene da se magli (bilo da ima pinlock ili da nema), a vi ga malo otvorite da se "osuši", kada ga ponovo zatvorite zamagliće se potpuno u roku od par sekundi.

Ako je uz to i noć, jedini izbor je da upalite četiri migavca i da vozite sa poluotvorenim vizirom (da virite ispod njega).

A ukoliko je temperatura ispod nule i krene da pada sneg (a put je prethodno bio suv), situacija je prilično bolja jer ostaje samo problem magljenja vizira i pažnja da ne uletite u veći nanos snega.

A ukoliko ispod snega ima i leda, tu ništa ne pomaže.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 596 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 18 minuta, severian je napisao:

image.thumb.jpeg.a079b20c893411a49a45047892bddf46.jpeg

Izvini, ali ja vidim samo šav. Istina, može da posluži za brisanje vizira, ali isto tako može i bilo koji drugi deo rukavice :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 596 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 56 minuta, severian je napisao:

Perspektiva možda nije najbolja, šav je u ravni ispod vrha jastučića. Prilično.

Nije perspektiva problem, znam na šta si mislio. U specifikaciji rukavica čak i piše "visor wiper", ali znaš za onu narodnu "i na tarabi piše..." :) Šalu na stranu, na Oxford Calgary rukavicama imam nešto slično. Probaću da vidim da li zaista radi kad budem imao vremena pa javim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Ma nije k srcu, nego diskutujemo iz različitih pozicija. Probaj, javi. 

 

Kažem ti, kad je velika kiša ili sneg, lepo je imati stvar na rukavici. Brisač je vrv bolji, ali ko to još može uvek da ima na prstu.. Da li savršeno obrise? Ne. Da li je potrebno da savršeno obrise? Isto ne. 

 

Da li se grebe vizir? Sigurno. Iz hiljadu razloga. To je potrošni deo i menja se u turingu na oko 20k km. Zavisi naravno, ali tu negde. 

 

Elem, da ne teoretisemo oko gluposti, stvar je definitivno korisna većini vozača, a sasvim sigurno ima i onih kojima se nr svidja i to je sve ok. 

 

Moj post je bio da skrenem pažnju onima koji ovo imaju, da iskoriste. Pomaže. 

 

Uzgred, mala opaska na post gore, ispravno instaliran pin lock (silicon naleže 100% na vizir i pin lock ne dodiruje vizir) neće da magli. Čista fizika. Ako magli, skinite, pa ponovo namestite. Pinovi sa oba kraja pin locka su ekscentricni, okrećite ih, dok ne legne 100% kako treba. Pin lock je isto potrošni deo i posle jedno 2 čišćenja gotov je. Zato čišćenje samo sredstvom za sudje, jagidicom prsta i da se sam suši. I najfinija krpa lako ogrebe. A kamoli ubrus /maramica (papir je abrazivan). 

 

Nadam se da nekom koristi... Poz! 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 596 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 2 minuta, severian je napisao:

Ma nije k srcu, nego diskutujemo iz različitih pozicija. Probaj, javi. 

 

U pravu si jer ja ne vozim po kiši, osim ako me ne uhvati negde. Ni u jednom trenutku nisam posumnjao u to da znaš o čemu govoriš, samo sam mišljenja da proizvođači opreme neretko preteruju sa marketingom i to je sve. :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, severian je napisao:

.......

 

Uzgred, mala opaska na post gore, ispravno instaliran pin lock (silicon naleže 100% na vizir i pin lock ne dodiruje vizir) neće da magli. Čista fizika. Ako magli, skinite, pa ponovo namestite. Pinovi sa oba kraja pin locka su ekscentricni, okrećite ih, dok ne legne 100% kako treba. Pin lock je isto potrošni deo i posle jedno 2 čišćenja gotov je. Zato čišćenje samo sredstvom za sudje, jagidicom prsta i da se sam suši. I najfinija krpa lako ogrebe. A kamoli ubrus /maramica (papir je abrazivan). 

 

Nadam se da nekom koristi... Poz! 

Pošto predpostavljam da se opaska odnosi na moj prethodni post, da probam da odgovorim o čemu se radi.

Potpuno si u pravu u svemu što si naveo oko ispravnog nameštanja pin locka (ja koristim još neke sitnice pri montaži), međutim ja nisam mislio na magljenje između pin locka i vizira (koje nastaje zbog lošeg naleganja), nego na magljenje samog pin locka sa njegove "spoljne" strane (strane koja je nama prema licu).

Pin lock funkcioniše na principu da vazdušni sloj između njega i vizira služi kao izolator koji će da omogući da spoljni deo vizira ostane (približno) na temperaturi koja vlada spolja, a da spoljašnja strana pin locka zadrži (približno) temperaru koja vlada ispod kacige (a koja je zbog izdisanja vazduha dosta viša u odnosu na spoljašnu temperaturu).

To se relativno dobro održava u "statičkoj" situaciji (kada se i jedna i druga strana "ustabile", odnosno kada postignu i zadrže temperature koje im "pripadaju" u tim uslovima).

Međutim, ukoliko mi tokom vožnje otvorimo vizir, dolazi do trenutnog hlađenja površine pin locka i nakon što ponovo zatvorimo kacigu već prvi izdah vazduha će da se kondenzuje na njemu (jer će relativna vlažnost vazduha da pređe granicu od 100% na hladnoj površini pin locka), pa će u tom slučaju vizir da se ponaša kao da pin lock i ne postoji (jer je u tom momentu i spoljašnja i unutrašnja strana vizira podjednako hladna).

Ovo magljenje će da traje sve dok se ponovo ne postigne "stabilnost", odnosno dok se pin lock ponovo ne zagreje na "radnu temperaturu" koja vlada unutar kacige.

Nadam se da je jasnije.

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

I samo još način koji koristim prilikom montaže pin locka:

To radim isključivo zimi kada je temperatura dosta ispod nule i kada je "suvomrazica".

Silikon na pin locku vrlo lagano namažem glicerinom, a vizir fenom za kosu malo "podgrejem".

Sa takvom pripremom izađem na mraz, maksimalno raširim vizir, nabacim pin lock na klinove, pomeram ga gore-dole dok lepo ne legne i onda ekcentre zarotiram da potpuno pribiju pin lock uz vizir i tek onda pustim vizir da se savije u normalan oblik.

Na ovaj način postižem da između pin locka i vizira ostane najmanja moguća količina vlage (jer što je niža temperatura, to je i apsolutna vlažnost niža), tako da kasnije gotovo ne postoji mogućnost da u bilo kakvim uslovima dođe do orošavanja između vizira i pin locka.

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Jeste skuter da vozim, ali nikako da montiram Termoscud. Ovih dana bude 1-2 ujutro i moram da istaknem da Pontis grejači kolena rade vrhunski posao. Nije mi hladno po nogama, štite od zgloba skoro. Za gradsku vožnju super kombinacija, a imam brzine i do cca 100kmh.

Promenio član QmBGD
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ide kako voliš. Sveti Nikola, ja idem motorom na slavu. Vraćam se kući a sneg provejava. Samo da je suvo, čak sam i sa temperaturom vozio zimi. Išao negde :PNisam ni imao neku posebnu opremu.

 

Ali, rane dvadesete :D U tome je fora. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1834 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre sat vremena, drmilan_ je napisao:

@Blazao kako ide sad zimi sa nakedom? :D 

Super ! Vozim ga po garaži...:)

Šalim se, juče ga malo upalio da radi, nedelju dana nije video asfalt. Inače, ovih dana sam se prebacio na službeno vozilo, bila kiša jbga... Videćemo šta kaže vikend.

Uglavnom, nije konzerviran, već uvek spreman za vožnju. Pun rezervoar, lanac podmazan, samo se čeka prilika, i "razlog" da ga isteram.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Malo specificno, da li neko ima preporuku za neke lajner rukavice, koje ide ispod redovnih rukavica, a da je za zimu. Posto volim letnje rukavice zimi, a postaje malo hladnije. Ne volim tvrde/glomaznije rukavice.

To mi je sada jedino slaba tacka, ostalo zimi sve ok, aktivni ves od vune je cudo + redovna letnja oprema (moto farke i mesh jakna sa unutrasnjim slojem)..

Promenio član Blackened

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja