Jump to content

Moto Zajednica

Zimska vožnja

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 695 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981
Pre 9 sati, zika56 je napisao:

Kada sam spomenuo gume nisam mislio isključivo na "šare" nego i na sastav

Nisu sve gume dobre za niske temperature.

Moto gume novije tehnologije, sa "dvostrukom smešom", su postale uobičajena stvar.

Princip dvostruke smeše je jednostavan – tvrđa smeša u sredini radi povećanja pređene kilometraže, u kombinaciji sa mekšom smešom na bokovima, za bolje prijanjanje u krivinama (to imamo i kod Mitas Terra Force gume).

Na standardnim gumama s "dvostrukom" smešom pojavljuju se dva problema.

Prvi je, da se, kod naginjanja motocikla, ponekad, oseti neprijatan, “prelaz” na spoju smeša gume.

Drugi  problem je  što, područje između dva spoja, često ima tendenciju neravnomernog trošenja (sa većom kilometražom osećaj “prelaza” je uočljiviji).

Očigledno da se ovi efekti mogu razlikovati zavisno i od motocikla (ljudi koji rade recenzije guma, priznaju da u proceni postoji i doza subjektivnog osećaja).

 

Proklizavao sam na: snegu, gradu, vodi, boji za pešačke prelaze, metalnim rešetkama, šljunku, mrtvim životinjama, lišću, mahovini...Ali, nikada zbog hladne gume ili hladnog asfalta.

 

Na Cagivi Canyon 500 (jednocilindraš koji se "penje uz banderu"), sa mitas terra force gumama, čim izađem iz, 100-tinak metra ulice (u prohladno jutro), da se uključim u glavni tok saobraćaja, siguran sam da mogu nagnuti motocikl.

Pre 9 sati, zika56 je napisao:

Mitas Terra Force kliza k'o luda na hladnom asfaltu čak i kada je potpuno suv. 

Ne zameri, ali me zanima, kako se klizanje manifestuje?:takoje:

 

Promenio član feniks

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 18 minuta, feniks je napisao:

Nisu sve gume dobre za niske temperature.

Moto gume novije tehnologije, sa "dvostrukom smešom", su postale uobičajena stvar.

Princip dvostruke smeše je jednostavan – tvrđa smeša u sredini radi povećanja pređene kilometraže, u kombinaciji sa mekšom smešom na bokovima, za bolje prijanjanje u krivinama (to imamo i kod Mitas Terra Force gume).

Na standardnim gumama s "dvostrukom" smešom pojavljuju se dva problema.

Prvi je, da se, kod naginjanja motocikla, ponekad, oseti neprijatan, “prelaz” na spoju smeša gume.

Drugi  problem je  što, područje između dva spoja, često ima tendenciju neravnomernog trošenja (sa većom kilometražom osećaj “prelaza” je uočljiviji).

Očigledno da se ovi efekti mogu razlikovati zavisno i od motocikla (ljudi koji rade recenzije guma, priznaju da u proceni postoji i doza subjektivnog osećaja).

 

Proklizavao sam na: snegu, gradu, vodi, boji za pešačke prelaze, metalnim rešetkama, šljunku, mrtvim životinjama, lišću, mahovini...Ali, nikada zbog hladne gume ili hladnog asfalta.

 

Na Cagivi Canyon 500 (jednocilindraš koji se "penje uz banderu"), sa mitas terra force gumama, čim izađem iz, 100-tinak metra ulice (u prohladno jutro), da se uključim u glavni tok saobraćaja, siguran sam da mogu nagnuti motocikl.

Ne zameri, ali me zanima, kako se klizanje manifestuje?:takoje:

 

Pa uglavnom kao klizanje.:)

I pri najpažljivijem dodavanju gasa na hladnom (ili na vlažnom) asfaltu zadnja guma "provrti" u mestu, a ukoliko je motor u nagibu "dupe" motora kreće da me pretiče.

Pre par dana (temperatura oko 3 stepena) izlazim lagano sa sporednog na glavni put (na blagoj uzbrdici), dodajem gas i zadnji točak ga eto sa moje leve strane. Jedva sam se održao.

Moj motor ima ABS i isto tako prilikom kočenja na hladnoj (ili na mokroj) podlozi ABS počinje da "štekće" i pri laganom pritisku na kočnicu.

Prošle godine (pri povratku sa skupa u Trebinju) smo supruga i ja imali pad (ispred mesta Ustikoline), na izlasku iz blage leve krivine (pri brzini 110-120km/h), kada je motor (na vlažnom asfaltu), bez ikakve najave jednostavno otklizao bočno i otišao ispred nas, a mi se za njim "vozili" asfaltom na dupićima i na leđima.

Bila tu prisutna gomila motorista koji su gledali pad i svi su bili saglasni da su samo gume bile u pitanju.

Pre par meseci (isto po kiši) idem vrlo oprezno putem Guča-Kraljevo i na svakoj krivini se borim sa zadnjim točkom (koji pokušava da me _pretekne"), drugar ide motorom iza mene i na prvom zaustavljanju me pita šta mi je sa motorom jer gleda kako mi pozadina "leprša" levo-desno na svakoj krivini.

Ni sa jednim gumama koje sam do sada koristio (Mišelin Anakee, Metzzeler Tourance i Tourance Exp, Hidenau K76, Conti Trail Atack, ..... ), nisam imao slične probleme.

Po mojoj proceni guma je potpuno nebezbedna (opasna) za korišćenje na mokrom i na hladnom asfaltu i baš sam nahvatao strah od njih.

A supruga kaže da neće da krene nigde na dužu vožnju dok ne zamenim gume (pri padu kod Ustikoline napuklo joj desno rame i levi skočni zglob, pa provela tako "asimetrično" u gipsu četiri nedelje).

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova

ovo je najpoznatiji skup na svetu koji se održava zimi.Dolaze ljudi od istočne rusije do Afrike.Ima i urala sa skijama umesto prednjeg točka .Sećam se i da su komšije hrvati išli više puta po snegu a svake godine je sneg sigurno širom evrope jer ljudi dolaze od svugde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 11 minuta, Bole37 je napisao:

Moje iskustvo je da me nikad dupe nije preticalo... Zile mozda je do dupeta jbt...:P

Dupe nije usklađeno sa Mitasom.:takoje:

 

pre 3 minuta, sasa ns 1 je napisao:

ovo je najpoznatiji skup na svetu koji se održava zimi.Dolaze ljudi od istočne rusije do Afrike.Ima i urala sa skijama umesto prednjeg točka .Sećam se i da su komšije hrvati išli više puta po snegu a svake godine je sneg sigurno širom evrope jer ljudi dolaze od svugde.

Do pre četvrt veka ovo mi je bio izazov, a od onda mi se navukla zima u kosti pa bih ovakvu avanturu izbegao u širokom luku (ako je moguće negde preko Afrike).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 5 minuta, sasa ns 1 je napisao:

image.jpeg.717ec5e0cdf96af7bdb1a1bd4f1e4fb2.jpegovo je fabrički

A jel može ovo da ide po nekoj peščanoj plaži?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova
pre 8 minuta, zika56 je napisao:

A jel može ovo da ide po nekoj peščanoj plaži?

nemam pojma ,prvi put sam video pre jedno 15 godina .Sve uredno proizvodi ktm ,samo dokupiš i voziš.

Što se tiče rukavica ja sam kupio pre jedno 20 godina kad su počeli da prave raznolike ski rukavice one koje odole nemaju kožu niti neki veštak nego silikon.Tanji je od kože i sto puta je bolji osećaj nego sa kožom pod uslovom da su zimske .Kao da voziš sa rukavicama normalne debljine.Nema šanse da ti bude hladno .Takođe imaju i strugač vlage , snega i leda na palcu dužine 5 cm.Proizvođaač scoot

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: GSR 600, APN 4
8 hours ago, feniks said:

 

Na standardnim gumama s "dvostrukom" smešom pojavljuju se dva problema.

Prvi je, da se, kod naginjanja motocikla, ponekad, oseti neprijatan, “prelaz” na spoju smeša gume.

 

Povremeno imam ovaj osecaj pri vecem naginjanju motora. Imam Mitas touring force gume. Ne znam da li je do guma ili po mom dosadasnjem misljenju kockastije gume jer uglavnom vozim po ravnom putu. Moracu da se vise pozabavim ovim problemom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova
Pre 4 sati, Drelens je napisao:

Povremeno imam ovaj osecaj pri vecem naginjanju motora. Imam Mitas touring force gume. Ne znam da li je do guma ili po mom dosadasnjem misljenju kockastije gume jer uglavnom vozim po ravnom putu. Moracu da se vise pozabavim ovim problemom. 

ako su kockaste onda je zbog toga.Kod mitasa nisam čuo da postoje ti problemi a i ja sam vozio

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre 14 sati, severian je napisao:

Goretex je membrana, koža je materijal od koga ae obično pravi čizma (nekad od prirodne, nekad od veštačke). Ide jedno sa drugim. I druge membrane vrše posao, goretex jeste efikasniji materijal od velike većine (mislim da jedino dainese membrana ima uporediv rezultat, ali istina da nisam pažljivo pratio poslednjih recimo 5 godina, a tu se stvari brzo menjaju).

 

Obavezno što deblji đon (ako pričamo o zimi). Neprijatelj (zima) ulazi preko tabana. :)

 

Prirodna koža kada se dobro natopi, sušićeš je jedno 5 dana. :D

Znaci da ipak kupim kisne navlake.

 Malo su nezgodne za voznju po gradu. Koristim navlake za rukavice jer sam ih jednom susio upravo kao sto si rekao, nekoliko dana.

  Navlake mi cuvaju rukavice ali jako umaraju ruke u gradskoj voznji jer klizaju.

 Dakle, ako postoje cizme koje ne propustaju vodu, a ne moraju da se suse danima posle kise, predlozite mi

  

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: GSR 600, APN 4
54 minutes ago, sasa ns 1 said:

ako su kockaste onda je zbog toga.Kod mitasa nisam čuo da postoje ti problemi a i ja sam vozio

To sam primetio i kada su bile relativno nove. Ne znam tacno kada. Kao sto rekoh moracu to tacnije da proverim jer nisam obracao toliko paznju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 404 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Kao klinac vozio Apn po snegu od 15 cm 10 km u jednom pravcu ohho puta. Od opreme vunena kapa, caletova kozna jakna sa 5-6 brojeva politike ispod, pletene rukavice. Smrznem se ceo, baba na crep otkravljuje. Sjebao sinuse, delimicno kolena. Sada mi je voznja uzivanje, a na ispod 10-15 c to je mucenje. Letos na plus 40 djirao ceo dan u sorcu i prsluku, izgoreo ko rostiljska za prvi maj, al vredelo. Ako se vozim mopedom a ne uzivam, dzaba i voznja. Znaci od 15,11 do 15.04 ne vozim, osim kao pre 5-6 godina kad me je vreme izmamilo za Bozic i uzivao sam al bilo je oko 10c i suvo. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Jednom probao da vozim po snegu, vecu glupost nisam mogao da uradim. Nemam pojma kako nisam tresnuo ali jbg interesovalo me je kako se Mitas E07 ponasa po snegu. Inace do 3 stepena iznad nule vozim, zavrsavam posao po gradu. Samo da je suvo.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

  Ma ja se ne bih ustrucavao ni po snegu da imam opremu za mene i motor namenjenu za takve uslove i da nisam tekom mukom dosao do tog motora. 

 2 - 3 stepena iznad nule su mi ok kada radim u centru pa nemam gde da parkiram auto ali da je bez padavina 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Čitajući vaše postove, razmišljam, ovo se odnosi ponajviše na bg, jer je iluzorno paliti motor za 2-3 km, to može i pešaka. Koliko se treba obući da ti je komforno na motoru i da se ne prehladiš na duže staze a da si opet pokretljiv i da ne treba da skidaš hiljadu i jedan sloj odeće sa sebe kad udješ u zatvoren prostor? Kada sam bio u Nemačkoj i Holandiji, oni ljudi voze non stop. Ali šta je njihova prednost, imaju zasebne parkinge za motore i kada dođe na posao svlačionicu i ormarić gde odloži da li moto stvari ili stvari za bicikl. O putevima neću ništa ni spominjati... Obuku poslovno odelo i do kraja radnog vremena su u tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre sat vremena, Zarkela je napisao:

Čitajući vaše postove, razmišljam, ovo se odnosi ponajviše na bg, jer je iluzorno paliti motor za 2-3 km, to može i pešaka....

Ne idem bas na 2 -3km ali u Beogradu i desetak kilometara ume da traje i 20min motorom a za auto da ne pricam. 

 Ponekad mi se cini da mi je u spicu od Zemuna bliza Kikinda nego Zvezdara

 O parkiranju da ne pricam

Promenio član salem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Ne čini ti se nego jeste, ja sam u petak od aerodroma do Doćola cca 2 sata sedeo u kolima, došao iz Šapca za 1/3 tog vremena. Kuća posao, naročito posao -kuća u decembru često mi ode na 45-60minuta autom, a ima cca 4km. Zato ne silazim sa skutera...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Ok, ali zar nije praktičnije da se ta mala kilometraža pređe biciklom ili pešaka. Sve do 5km je za bajs skroz opušteno za bilo kog prosečnog čoveka, to je 20 min voznje maks. Jeste ovo moto forum, ali to su zaista male km da bi se motor palio po ovoj hladnoci, ovo je moje mišljenje.

Promenio član Zarkela

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja