Jump to content

Moto Zajednica

Zimska vožnja

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
pre 17 minuta, Zarkela je napisao:

Ok, ali zar nije praktičnije da se ta mala kilometraža pređe biciklom ili pešaka. Sve do 5km je za bajs skroz opušteno za bilo kog prosečnog čoveka, to je 20 min voznje maks. Jeste ovo moto forum, ali to su zaista male km da bi se motor palio po ovoj hladnoci, ovo je moje mišljenje.

Jeste za "prosecnog" coveka ali ja sam iznad proseka... po godinama. 

 Bicikl do prodavnice, maks 500m

 Druga stvar, po Zemunu je bicikl ruski rulet. Extremni sport.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Beograd i bicikl samo po NBGD, stari deo grada kao Tour de Alpi i bez bici staza. Drugo, ja ne idem samo kuća posao, uvek se negde "skokne" i na poslu i nakon posla. A skuter i služi za to, motor zato i ne vozim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1837 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Možda i nije za ovu temu, al ajde, zima je, brrr...:)

Okuražen jučerašnjom vožnjom sa ekipom, krenem i jutros u pola 6 motorom na posao. Na Čukarici (Ada Mall) uhvati me kiša. Nije jaka, ali pada... Mrak, veliki vizir, kapljice kiše po šajbni, nema brisača...:grr:  Ne smeta mi kiša. Toplo je. Sajam, Kneza Miloša, Takovska. Osvetljeno je, ide. Od kola vidim pozicije, dobro je. E, već oko hale Pionir je slabije osvetljenje... A pešaci, ko muve bez glave...kakav pešački, to prelazi gde hoće ! I oni misle da ih ja vidim ! Sreća, baš sreća, nikog nisam pokupio...

Zašto sve ovo pišem ? O.k. ne vozim stalno u ovakvim uslovima. Ali me interesuje savet drugih, iskusnijih, kako rešiti kapljice vode sa šajbne ? Ugradnja nekog brisača sa Ali-ja (što mi baš glupo), mazanje šajbne nečim da kapljice skliznu, parkirati :moto3: po kiši :)... Isti problem sam imao i prošle godine na putu do Trebinja, i nazad. Olakšavajuća okolnost, bio je dan. I tada sam sebi rekao, više veliki vizir ne stavljam kada idem na dalji put.

Neki savet ?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Ja sam kupio neku keramiku, namazem sundjericem,

sacekam 10 min pa ispoliram krpom do usijanja.

Posle toga, voda samo sklizne.

Uradio sam ceo auto i motor time i vizir kacige, radi posao do jaja,

auto po kisi vozim bukvalno bez brisaca, vetar skida vodu i ne ostaje nista na soferki.

Slikaci ti bocicu kada dodjem kuci.

Promenio član BokyBoy
  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ја ово користим. Носим стално у коферу са осталим потребштинама. Мото Бајк Кач. Око 500 дин. Ради посао одлично 194d8ca4f82fc4ab3f0377e047d4f453.jpg

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Hvala 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
On 10.12.2022. at 21:13, feniks je napisao:

Ne zameri, ali me zanima, kako se klizanje manifestuje?:takoje:

I kod mene se slicno desava,imam osecaj da zadnji tocak ne slusa kako treba,prednja je ok.Imao sam dosta bolji grip sa touring force,doduse drugi motor. 

Vozio sam  se zimi cesto,ove godine mi se nesto ne da. 

 

Screenshot_2022-12-16-19-43-26-378_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2022-12-16-19-41-20-323_com.miui.gallery.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

@Blaza, takođe koristim onaj gore sprej iPhone za vizir kacige i stvarno je odličan. U gradskoj vožnji klize kapi, na putu mora biti još bolje. Vizir od skutera mi je ispod vidnog polja i nisam uzeo veći jer sam video da po kiši ne mogu da gledam kroz njega...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: GSR 600, APN 4
2 hours ago, BaneVuk58 said:

Ја ово користим. Носим стално у коферу са осталим потребштинама. Мото Бајк Кач. Око 500 дин. Ради посао одлично 194d8ca4f82fc4ab3f0377e047d4f453.jpg

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Evo upravo dobio za rodjendan ovaj visor...Reko da vidim sta ima na bjb kad evo ga. Znaci dobra stvar. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

 Kad vec pomenuste problem kise na viziru da li neko zna gde kod nas moze da se nadje onaj mali brisac sto se stavi na prst?

  Ima u Louis, ima na Aliex., ima svuda osim kod nas a ne znam ni kako se zove pa da kucam u pretrazivacima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 37 minuta, salem je napisao:

 Kad vec pomenuste problem kise na viziru da li neko zna gde kod nas moze da se nadje onaj mali brisac sto se stavi na prst?

  Ima u Louis, ima na Aliex., ima svuda osim kod nas a ne znam ni kako se zove pa da kucam u pretrazivacima

Imaš taj dodatak ugrađen na zimske moto rukavice iz Lidla...začuđujuće fino radi posao ta stvarčica. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Да напоменем да брисањем визира у току вожње....обично рукавицом долази до гребања истог. То не радим никад јер сам лоше прошао. Станем оперем водом/сунђер. Са овим Ипон спреман решио проблем. Мрзим оне ситне линијице/огреботине поготово по сунцу или ноћу под фаровима праве нека преламања светлости

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 2 minuta, BaneVuk58 je napisao:

Да напоменем да брисањем визира у току вожње....обично рукавицом долази до гребања истог. То не радим никад јер сам лоше прошао. Станем оперем водом/сунђер. Са овим Ипон спреман решио проблем. Мрзим оне ситне линијице/огреботине поготово по сунцу или ноћу под фаровима праве нека преламања светлости emoji3525.pngemoji3525.pngemoji3525.png

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Imaš gumeni dodatak konzistencije kao guma brisača za auto koji je na levom kažiprstu rukavice ne grebe vizir i skida vodu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Imaš gumeni dodatak konzistencije kao guma brisača za auto koji je na levom kažiprstu rukavice ne grebe vizir i skida vodu. 
Знам, али није проблем у гуми већ у наносу абразивног материјала који се наноси од возила испред тебе. Лети баш скинем визир и добро га натопим кад се нагомилају бубе и срања. Гледам људи трљају салветама и влажним марамицама 'бем ли га

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
pre 12 minuta, BaneVuk58 je napisao:

Знам, али није проблем у гуми већ у наносу абразивног материјала који се наноси од возила испред тебе. Лети баш скинем визир и добро га натопим кад се нагомилају бубе и срања. Гледам људи трљају салветама и влажним марамицама 'бем ли га

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Pa jeste da se grebe ali kad ne vidim kuda idem to mi je veci problem od ogrebotina.

  Naravno to mi treba samo kada me uhvati jaca kisa a tada voda skine prljavstinu. Blagim potezom se skine voda da mi ne razliva svetlost.

  Ja sam i onako aljkav po pitanju odrzavanja opreme pa mi nekako lakse da jednom u godini dam par hiljada dinara za novi vizir nego da ga cuvam i pazim. 

  Nepunih godinu dana nosim novu kacigu i vec sam menjao vizir.

  Ne kazem da je to bolje nego prosto takav sam. 

 Divim se ljudima kojima i posle mnogo godina koriscenja sve izgleda novo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 28 minuta, BaneVuk58 je napisao:

Знам, али није проблем у гуми већ у наносу абразивног материјала који се наноси од возила испред тебе. Лети баш скинем визир и добро га натопим кад се нагомилају бубе и срања. Гледам људи трљају салветама и влажним марамицама 'бем ли га

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

U pravu si ima i toga...ali to ti je ista stvar kao i kad kola podignu prašinu sa puta ili kamioni sve ostalo. Zato služe oni slojevi na plastici vizira...a realno onaj sprej koji koristiš je vrhunska stvar za kišu a za taj deo kad pored vode ima primesa prašine, peska i td. jedino mehaničko brisanje radi posao. Tu pomaže taj dodatak...do sad nisam imao oštećenja vizira korišćenjem tog malog brisača. Iskreno dosta pomaže kad buba naleti ili kad se zamaže vizir. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

@salem Добар си....све што радиш ....радио сам и ја. С годинама ми је кита омекшала а срце тврдо а и Сг је оскудација ....не дају ми се паре више. Био сам ВИП купац у мото радњама. Сад мало више водим рачуна

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 22 minuta, salem je napisao:

Pa jeste da se grebe ali kad ne vidim kuda idem to mi je veci problem od ogrebotina.

  Naravno to mi treba samo kada me uhvati jaca kisa a tada voda skine prljavstinu. Blagim potezom se skine voda da mi ne razliva svetlost.

  Ja sam i onako aljkav po pitanju odrzavanja opreme pa mi nekako lakse da jednom u godini dam par hiljada dinara za novi vizir nego da ga cuvam i pazim. 

  Nepunih godinu dana nosim novu kacigu i vec sam menjao vizir.

  Ne kazem da je to bolje nego prosto takav sam. 

 Divim se ljudima kojima i posle mnogo godina koriscenja sve izgleda novo.

Vizir je potrošni deo i teško da možeš da ga sačuvaš duže od par sezona (zapravo zavisi od toga koliko voziš) koliko god da vodiš računa o njemu. Moj se oštetio od kamenčića u prvoj vožnji. Sreća pa nije u vidnom polju pa ne moram još uvek da ga menjam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

 Stavim kacigu na sediste, otvorim kofer i oborim je na beton, okacim oko ruke a ne zakopcam dobro kais i spadne, okacim na korman, malo pomerim korman i opet spadne... i sve to po mnogo puta. 

  Imam losu naviku da ne cuvam stvari, zato sam za nepunih godinu dana menjao vizir a pre neki dan i komunokaciju.

 Dakle, zna li neko gde moze da se nadje taj gumeni naprstak?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre 2 sati, Lone rider je napisao:

Zašto ne naručiš sa louis.eu? Ja sam jednu svoju kacigu kupio od njih.

Ma to je "sprava" od par evra, ne verujem da bi se isplatilo da narucujem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 14 minuta, salem je napisao:

Ma to je "sprava" od par evra, ne verujem da bi se isplatilo da narucujem

Ne bi, u pravu si. Upravo sam bio na njihovom sajtu i par ovakvih gumenih brisača košta 5, a dostava  10 EUR. Uz to, izgleda da Louis više ne šalje za Srbiju, jer nas nema u listi zemalja prilikom unosa adrese za isporuku :/ Pogledaj na Aliexpressu. Ne bi trebalo da košta više od 1000 din sa dostavom mada kapiram da taj brisač možeš i sam da napraviš, ako ti je zaista toliko potreban. Ja ne vozim po kiši, pa nemam tih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1837 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Čovek lepo kaže, ne zna kako da kuca u pretraživaču (a ne znam ni ja :)).

Dajte bar sliku iz Luisa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Probaj sa "finger visor wiper" 

 

https://www.louis.eu/en/proof-finger-visor-wiper-pair-20018000?filter_article_number=20018000

 

Evo linka i za Aliexpress:

 

https://m.aliexpress.com/i/32636019805.html

Promenio član Lone rider
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ово личи као да ти кажипрст има лонгету, а он се највише користи и за кочење и квачило....шта знам мени је без везе

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja