Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Potreban savet:

 

Transalp je malopre upalio iz prve, međuim kada sam pokušao da ga isparkiram (onako pod sauhom) ugasio se i posle nije hteo da upali.

 

Mislim da su prelili karbovi, pokvasio svećice ili sl.

 

Ima li neko ideju šta još da prekontrolišem ?

 

Odoh sada u garažu da pokušam da očistim svećice ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3546 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Potreban savet:

 

Transalp je malopre upalio iz prve, međuim kada sam pokušao da ga isparkiram (onako pod sauhom) ugasio se i posle nije hteo da upali.

 

Mislim da su prelili karbovi, pokvasio svećice ili sl.

 

Ima li neko ideju šta još da prekontrolišem ?

 

Odoh sada u garažu da pokušam da očistim svećice ...

Prvo proveri da nisi slučajno pritsnuo prekidač (kill svich) na desnoj strani upravljača.

Zatim proveri da li ti je "ćopava" dobro podignuta (da je prekidač na njoj "zatvoren").

Sumnjivo mi da se mašina ugasila zbog prelivanja karburatora ili nekog sličnog problema sa gorivom. Liči mi na neki problem sa strujom. Kad već skidaš svećice, zaverglaj i vidi jel baca varnicu. Normalno da metalno telo svećice prisloniš negde na masu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Potreban savet:

 

Transalp je malopre upalio iz prve, međuim kada sam pokušao da ga isparkiram (onako pod sauhom) ugasio se i posle nije hteo da upali.

 

Mislim da su prelili karbovi, pokvasio svećice ili sl.

 

Ima li neko ideju šta još da prekontrolišem ?

 

Odoh sada u garažu da pokušam da očistim svećice ...

 

TA 650 generalno radi na bogatijoj smesi, tako da ne trpi mnogo saug.

Bice da je, kako kazu majstori, presisao i bice sve ok kad gorivo ispari tj svecice se osuse.

 

Ne bi bilo lose da prekontrolises filter vazduha, sinhronizujes karbove i podesis iglicaste srafove za vazduh na carbovima.

Preporuka je da ih zavijes do kraja i odvijes 3 kruga, a moze i 3.5 kruga.

 

TA 650 trazi vise vazduha i kada se stavi K&N filter dobija se manja potrosnja i bolje potezanje....

 

Ja imam K&N filter i extra se pokazao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova

Potreban savet:

 

Transalp je malopre upalio iz prve, međuim kada sam pokušao da ga isparkiram (onako pod sauhom) ugasio se i posle nije hteo da upali.

 

Mislim da su prelili karbovi, pokvasio svećice ili sl.

 

Ima li neko ideju šta još da prekontrolišem ?

 

Odoh sada u garažu da pokušam da očistim svećice ...

Prvo proveri da nisi slučajno pritsnuo prekidač (kill svich) na desnoj strani upravljača.

Zatim proveri da li ti je "ćopava" dobro podignuta (da je prekidač na njoj "zatvoren").

Sumnjivo mi da se mašina ugasila zbog prelivanja karburatora ili nekog sličnog problema sa gorivom. Liči mi na neki problem sa strujom. Kad već skidaš svećice, zaverglaj i vidi jel baca varnicu. Normalno da metalno telo svećice prisloniš negde na masu.

 

Mislim da nije problem u prelivanju, vec u tome sto karburatori nemaju goriva. Prvo, pre nego sto skines svecice, proveri da li gorivo dolazi u karburatore na vakum crevo. Ako gorivo ne dolazi u karburature, skines crevo za vakum i malo "siskas" :lol: i cuces zvuk kako gorivo ulazi i puni karburatore. Zatim vratis crevo odakle si ga i skinuo i radice. To se desava, recimo kada zaboravis da okrenes slavinu na ON ili RESERVU i palis motor na OFF, tj kada je zatvoren dovod goriva.

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova

Kako je čovek proklet, samo svojoj gu*ici da napravi ćeif :D moj TA se ponovio Bobanovim sedištem :moto3:

 

post-3678-0-54766800-1360052452_thumb.jpg

 

Bas te briga, skromno i jednostavno bez kicha, bas onako kako treba da bude +! :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Draggi drugari, hvala na pomoći.

 

 

Bilo je u pitanju prelivanje karbova i mokre svećice.

 

Skinuo sam dve i bile su skroz mokre i čađave. Očistio ih, zaverglao bez njih (da izbacim iz cilindara ako ima neki gremlin), proverio varnicu, vratio ih. Krsnuo i :jee: sreća, sreća, rados ...

 

 

Doduše, upalio je tek iz trećeg pokušaja, ali sam posle prvog znao da će upaliti. Malo se brecao minut - dva, dok nije lepo sastavio. Posle toga prede kao mače i pali na čvrgu ;)

 

 

Hvala još jednom na savetima i idejama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Kako je čovek proklet, samo svojoj gu*ici da napravi ćeif :D moj TA se ponovio Bobanovim sedištem :moto3:

 

post-3678-0-54766800-1360052452_thumb.jpg

 

Jos samo da spakujes one zice i kao nov :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

gledo i nisam nasao nigde o sinhronizaciji karbova u temi... sem na jednom mestu da se to radi kad su vruci, ako moze neko da ostavi link ili napise nesto na tu temu :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Kako je čovek proklet, samo svojoj gu*ici da napravi ćeif :D moj TA se ponovio Bobanovim sedištem :moto3:

post-3678-0-54766800-1360052452_thumb.jpg

Uuu dobri Rajko, koliko te kostalo ovo zadovoljstvo?

 

Meni je takodje neophodna ovakva intervencija, jer vec posle 2,5-3 sata, ja vise ne mogu da izdrzim da sedim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

gledo i nisam nasao nigde o sinhronizaciji karbova u temi... sem na jednom mestu da se to radi kad su vruci, ako moze neko da ostavi link ili napise nesto na tu temu :zdravo:

 

Napisacu ja ali sutra kad budem imao vremena

 

Ovo je alat

post-7600-0-63864000-1360102375_thumb.jpg

 

A ostatak sutra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Kako je čovek proklet, samo svojoj gu*ici da napravi ćeif :D moj TA se ponovio Bobanovim sedištem :moto3:

 

post-3678-0-54766800-1360052452_thumb.jpg

 

Čestitam na prinovi :takoje:

 

 

 

 

 

Sad možeš na miru da jašeš blizance u V postavci :moto3::moto3::moto3:

 

horsePipes.jpg

 

 

 

 

:takoje:

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Ljudi upomoć... treba mi ovaj taložnik za ulje sa donje strane airbox-a, ne mogu nigde da nadjem... 0plac.gif

 

 

 

 

case-comp-airc_big17210MM9000-02_8bda.jpg

 

 

Sećate se svi ove moje muke? E pa danas je toj muci D-day :D

 

 

Nakon što sam raščerupao motor, i okrenuo airbox naglovačke, počeo sam da uzimam mere i smišljam kako bi mi najlakše bilo da napravim taj taložnik ulja. Kao spojni deo izmedju airboxa i taložnika ulja kosristio sam uvodnik za kabl koji je savršeno nalegao :moto3:

img20130206110518exposu.jpg

 

img20130206110524exposu.jpg

 

Tata mnogo voli da majstoriše samnom, pa mi je pomagao sve vreme, slatke majstorske muke :lol: Sad ćete da vidite pravu majsoriju na delu. Prvo uzimamo mere :aha:

 

img20130206110709exposu.jpg

 

 

img20130206110722exposu.jpg

 

A potom, zvaću deeecu, deeecoooo.... BUŠIIII HAHAHAA :jee:

 

img20130206110910exposu.jpg

 

img20130206110938exposu.jpg

 

img20130206110945exposu.jpg

 

 

img20130206111029exposu.jpg

 

 

 

 

Testiramo kako sve paše

 

img20130206113335exposu.jpg

 

img20130206113327exposu.jpg

 

Peckamo :D

 

img20130206114010exposu.jpg

 

img20130206120346exposu.jpg

 

Pravimo žljeb da crevo ne može da spadne kad se navuče i postavi šelna, bez starca :popovanje: nema udarca što kažu :care:

 

img20130206131539exposu.jpg

 

Svratim do prodavnice i kupim dve žice od nerađajućeg lelika za pranje sudova, mada je bila dosta jedna...i lepo to sve pakujemo u kutijicu i nabacujemo poklopac :)

 

img20130206131615exposu.jpg

 

img20130206152241exposu.jpg

 

Zavarujemo uvodnike od creva

 

img20130206152259exposu.jpg

 

Kao i nosače, i sve to lepo montiramo gde mu je i mesto kao završni test. Sve naleže fino kao kvočka na jaja :lol: . Na slici se vidi da ima 3 uvodnika,a trebalo bi 2, taj treći je za moj HHO sistem.. iskoristio priliku da izbacim T račve koje sam dosad koristio u vezi sa iberlaufom.

 

img20130206160947exposu.jpg

 

 

 

 

I naravno, bez kontrole našeg stručnjaka, koji je po sopstvenom pozivu morao da dođe da sve dobro prekontroliše...nema ništa.., voli da zabada nos svuda, ženska posla 1hmm.gif

 

img20130206161009exposu.jpg

 

 

Direktor kaže da valja, i poručuje šefu da stvar može na farbanje

 

img20130206161021exposu.jpg

 

 

:jee1:

 

 

Nabacujemo osnovnu boju četkom, a sutra će da padne tektiranje.. jer taj deo je ipak dole, od metala je, i treba ga majstorski zaštititi.

 

img20130206162930exposu.jpg

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

Arakis zvao sam za sedoguz i trenutno guzva ceka se i do 20 dana,,, vidi se sa fotke da lepo izgleda al nisi napisao dal je i udobno, jel menjaju. prepravljaju sudjer ili samo presvuku postojeci... zasto pitam, sediste mi citavo, estetski bi sigurno dobio, a da li se dobije i u udobnosti.. ili samo estetika ;) pitam zbog matematike, ako se dobije samo estetika ne bi bas u novu investiciju :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3546 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Arakis zvao sam za sedoguz i trenutno guzva ceka se i do 20 dana,,, vidi se sa fotke da lepo izgleda al nisi napisao dal je i udobno, jel menjaju. prepravljaju sudjer ili samo presvuku postojeci... zasto pitam, sediste mi citavo, estetski bi sigurno dobio, a da li se dobije i u udobnosti.. ili samo estetika ;) pitam zbog matematike, ako se dobije samo estetika ne bi bas u novu investiciju :takoje:

 

I na mom Transalpu je sedište prerađeno u sličnom stilu (bez obzira što nije isti majstor radio) i udobnost ne može ni da se uporedi sa onom prethodnom "klupicom" koja je bila. Posebno što ti suvozač ne leži večito na leđima. Sa suprugom budemo dnevno na motoru i po petnaestak sati bez problema. Preporučujem ovu prepravku svima koji Transalp koriste za duža putovnja.

 

2E97D4BE-F64B-044D-BCE6-2345184F5D45.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Od kad sam kupio TA a ima vec 2 godine, imao sam problem sa uljem u filteru vazduha, mislio sam da je zato što je motor zreo za generalnu. Para za generalnu nisam imao ...i to veelikom srećom.. jer je u stvari motor skroz ok.. Već sam razmišljao da nabudžim neku kutijicu tu dole u kojoj bi se skupljale te uljne pare i kondenz, i igrom slučaja kad je moj rođeni brat Vacr0 uzeo istog TA, kod njega sam zapazio da on zapravo fabrički ima već taj taložnik. I onda sam već po stoti put seo na net i čeprkao i provalio da zapravo svaki TA ima to. Kod mene je to bivši vlasnik očito odsekao i poravnao i delovalo je kao fabrički ostatak od livenja plastike. Niko živi nije hteo da mi proda samo to već čitav airbox.. što mi nije isplativo.. izdvoio sam malo vremena, i eto namestio još bolje nego fabričko :) premazao sam specijalnom farbom koja se duže suši, pa kad dobije još Jedan premaz iste, pakujem konačno sve nazad. Iskoristio sam priliku i oprao air filter. A recept je: sipaš benzin u špric za farbu, ventil na kompresoru otvoriš skroz. Otkraviš lepo benzinom pod pritiskom teške naslage, potom u špric sipaš vruće vode i sredstva za pranje sudova. Konkretno koristio sam feri. Rezultat je ultra čist filter, maltene kao nov. Evo slika od pre i posle.

 

img20130207102838.jpg

 

 

img20130207121443.jpg

 

Sent from my Optimus 2X using Tapatalk 2

Promenio član Iron_Floyd
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Ja dok nisam promenio filter vazduha, TA mi nije trošio ispod 6 litara, pržio ga, ne pržio ga. Mislio sam da je do mene, međutim kad sam stavio nov filter, spustio sam na 5 litara potrošnju, mada mislim da može još, s obzirom da imam ´´tešku´´ ruku...1zvizduk.gif

 

Nego da vas pitam. Vozim TA 99-to i znate kakve on loše plastike ima. Lepio sam Loctite lepkovima, drži on, ali ubrzo popusti, pošto je krt. Vidim hvale i neki Bison lepak, ali nisam probao. Takođe i dvokomponentni epoxi smolu neku dosta hvale... Koja mi je najbolja varijanta da odradim ove plastike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

e tako i moj lepo radi, al srce 6.5 L kad ga vozim 110 - 120, a kad skinem na 70-90 onda je 5.5, nadam se da ce i kod mene da skine litru kad stavim novi filter... koji filter si stavio i koliko je tezak bio (cena)... zna li neko u novom sadu gde ima i koja cifra ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja