Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 358 postova

Ja dok nisam promenio filter vazduha, TA mi nije trošio ispod 6 litara, pržio ga, ne pržio ga. Mislio sam da je do mene, međutim kad sam stavio nov filter, spustio sam na 5 litara potrošnju, mada mislim da može još, s obzirom da imam ´´tešku´´ ruku...1zvizduk.gif

 

Nego da vas pitam. Vozim TA 99-to i znate kakve on loše plastike ima. Lepio sam Loctite lepkovima, drži on, ali ubrzo popusti, pošto je krt. Vidim hvale i neki Bison lepak, ali nisam probao. Takođe i dvokomponentni epoxi smolu neku dosta hvale... Koja mi je najbolja varijanta da odradim ove plastike?

 

Na svakom TA su lose plastike, ali nam ti nisi opisao sta bi konkretno da lepis? Da li mislis na lepljenje onih pimpeka sto ulaze u gumice, koje se svaki put polome kada skidas plastiku??

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Filter sam platio 9€ na e-bayu + nekih 4,5€ poštarina. Imaš onu varijantu da od filtera neke škode (ne znam tačno koje, starija je u pitanju), prepoloviš filter (pošto je duplo veći, pa imaš taman i za sledeću zamenu).

 

Edit: govorim za 600-tku, za 650 ne znam kakav filter ide...

 

Pa konkretno imam naprslina na plastikama, a i ti pimpeci nisu najsjajniji. Ne znam kojom metodom da skidam plastike, a da te iste pimpeke ne odvalim...1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova

Evo na ovom snimku imas kako se popravljaju plastike (pocev od 2:35) i kako se pripremaju za farbanje.

Bar ovako i ja popravljam svoje plastike, tako sto nanesem sa unutrasnje strane gde mi je pukotina fiberglas i ostavim da se to stegne i osusi, a zatim sa spoljne strane popunim gitom prelom ukoliko je potrebno. Posle se git ismirgla i prelazi se na pripremu za farbanje, tj nanosenja prajmera, pa onda sledi proces farbanja. To ti je to odprilike, tako ces najefikasnije i najbolje popraviti plastike. Ne bih korstio ni jedan super lepak ili nesto drugo osim ovog procesa.

 

I za pimpeke mozes da koristis ovaj metod, samo pazi da ih pazljivo nacentriras kada budes stavljao fiberglas, jer kada stegne, moraces da ih odvaljujes ukoliko namestis gresku. Da bi zastitio pimpeke od lomljenja, pre nego sto vratis plastiku na mesto, namazi tu gumicu malo sa mascu i pimpeke isto. Tako ces svaki put kada budes skidao plastiku lako izvuci pimpeke iz tih gumica bez ostecenja istih (ukoliko vremenom osetis da mast popusti, premazi opet)

 

:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

e tako i moj lepo radi, al srce 6.5 L kad ga vozim 110 - 120, a kad skinem na 70-90 onda je 5.5, nadam se da ce i kod mene da skine litru kad stavim novi filter... koji filter si stavio i koliko je tezak bio (cena)... zna li neko u novom sadu gde ima i koja cifra ;)

 

Probaj K&N filter. Kosta malo vise, ali se ne menja nego se pere i daju dozivotnu garanciju.

Otprilike kosta kao i originalni Hondin filter za vazduh cca70- tak eura

post-7600-0-46989400-1360256406_thumb.jpg

 

Inace cene za filter vazduha za 650 idu od 20-40 eura

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Otprilike za farbanje znam postupak, nego ovaj deo za fiberglas mi nije bio najjasiji, pa ću to još malo razraditi. Gde ima da se kupi taj fiberglas? Je l´ to ima u farbarama da se uzme?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

e cedo11 pre 5 godina sam napravio nosac za kofer na motoru i jos mi radi... odes u farbaru. tad je bilo oko 15 evra pola kvadrata stakle ne vune i dvokomponetni lepak,sve to bude u jendoj kutiji i svaka farbara ga ima.. kao ovaj lik sto je radio na videu. a da je ta plastika neverovatno jaka kad se lepo uradi dokazuje ovaj nosac koji 5 godina nosi kofer u koji sam stavljao i po 20 kg tereta, znaci skino plasticni blatobran od motora, dobro ga ocistio isparao srafcigerom i smirglom da bolje prijanja, stavio 5 slojeva staklene vune, odnosno stavim sloj vune, naspem taj lepak iz dva dela sa cetkom, pa sloj staklene vune i tako 5 puta... normalno vlakna sam uvek ukrsto u suprotnom smeru. vratio blatobran na motor, posto je vuna debljine santimetar bila ispod u blatobranu nije se ni videla, izbusio rupe okacio kofer i sluzi kao nosac sto govori koliko je ta plastika jaka :takoje:

post-26761-0-53472500-1360258234_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Hvala vam ljudi na odgovorima! Ovih dana ću da gledam da odradim plastike, pa da više nemam muke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

bice da ce mi prva investicija biti K&N filter. Provozo motor juce i danas 200 km okruglo, potrosnja 13.00 okruglo.. sto ce reci 6.5 na 100 vise nego moj Yugo on trosi 5.0 L doduse sa pezovim motorom :nanana: motor radi super, ne stuca, poteze. lepo zuji rec da bi kazo, ne greje se... samo srceeee i mislim da je malo vise plav dim a reko bi i da se malo benzin oseca u vazduhu ... doduse proverio sam rezervoar nije busan ne curi nigde :P voznja pola gradska pola napolju brzine od 70 do 130 prosek 90 mislim da magare vise zedno nego sto treba a plus sto je vuklo samo mene i nije imalo nikave kofere,,, doduse ja imam 120kg :lol: znaci prvo filter, pa idemo dalje... e to dalje mogo bi neko da napise koliko evrica je to stelovanje ventila, karburatora, dizni i ne znam sta vec se steluje... sto svi cutite kad se pita za cenu??? valda je neko stelove ventile, karburatore... napise koliko je platio, jel dobar majstor pa da ga nahvali ili da ga napusi... :takoje: recimo ovaj meni sto je uvalio motor (uvalili i njemu dabogda jos gore) ima da ga hvalim do kraja zivota gde cuo i gde necuo :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000

Postaje bas glupo sto stalno kukas na toga sto ti je prodao motor Zakise.Neznam vise sta istices,njegovu pamet ili svoju glupost.Zivot ide dalje i pisi bez uplitanja njega u svaki tvoj post.Svi mi smo bili prevareni na ovaj ili onaj nacin pa to neisticemo stalno.0takoje.gif

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

e kumche ako skupljas 5 god lovu da kupis motor onda to bas lako i ne zaboravljas... recimo lik je rekao da doticni motor nikad nije potrosio vise od 5 litara :zvizduk: niti isticem njegovu genijalnost (citaj bezobrazluk) niti svoju naivu (po tebi glupost).. ali ako sam ja kupio vruc motor zasto da jos neko bude nasamarit kao ja... zasto da cutim, da bi i drugi prosli ko ja... zasto sam to napomeno, pa neznam dobrog majstora koji moze da mi nasteluje motor, neznam ni po kojoj ceni, znaci ako je neko bio kod nekog majstora ovaj ga osisao kako majmuna i sad taj treba da cuti da ne bude jedina osisana budala nego nek idu i drugi da budu osisani pa ce njemu biti lakse jer nije jedini... :takoje: bice da je taj rad u pitanju... ali veruj kad odem kod majstora ako budem zadovoljan ima da ga hvalim :care: ali ako ne opet ces morati napisati sto ga stalno spominjem :nanana:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000

e kumche ako skupljas 5 god lovu da kupis motor onda to bas lako i ne zaboravljas... recimo lik je rekao da doticni motor nikad nije potrosio vise od 5 litara :zvizduk: niti isticem njegovu genijalnost (citaj bezobrazluk) niti svoju naivu (po tebi glupost).. ali ako sam ja kupio vruc motor zasto da jos neko bude nasamarit kao ja... zasto da cutim, da bi i drugi prosli ko ja... zasto sam to napomeno, pa neznam dobrog majstora koji moze da mi nasteluje motor, neznam ni po kojoj ceni, znaci ako je neko bio kod nekog majstora ovaj ga osisao kako majmuna i sad taj treba da cuti da ne bude jedina osisana budala nego nek idu i drugi da budu osisani pa ce njemu biti lakse jer nije jedini... :takoje: bice da je taj rad u pitanju... ali veruj kad odem kod majstora ako budem zadovoljan ima da ga hvalim :care: ali ako ne opet ces morati napisati sto ga stalno spominjem :nanana:

 

Vec postoje teme za pljuvanje ili hvaljenje majstora,postoje i teme koji su dobri a koji losi,svasta nesto vec postoji na forumu.Zakise,kada otvaramo ovu temu,zelimo da procitamo nesto o nasim ljkubimcima,sta smo radili,gde smo nesto pogresno uradili a gde dobro.Jednostavno,ovo je tema za nase ljubimce.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

uh izvinjavam se drustvu, lepo si mi objsnio i vidim da si u pravu, ja sam citao samo ovu temu koja je pohvalna izmedju ostalog mi je pomogla da se odlucim za svog ljubimca,,,, nece se vise ponoviti ::) ali trebate razumeti da sam ja novi, jos uvek pun emocija, jos ni jednu sezonu nisam proveo na magaretu... evo i danas odo da se vozam ;) a kad smo vec kod toga jel zna neko u Novom Sadu gde ima da se kupi K&N filter :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

uh izvinjavam se drustvu, lepo si mi objsnio i vidim da si u pravu, ja sam citao samo ovu temu koja je pohvalna izmedju ostalog mi je pomogla da se odlucim za svog ljubimca,,,, nece se vise ponoviti ::) ali trebate razumeti da sam ja novi, jos uvek pun emocija, jos ni jednu sezonu nisam proveo na magaretu... evo i danas odo da se vozam ;) a kad smo vec kod toga jel zna neko u Novom Sadu gde ima da se kupi K&N filter :zdravo:

 

KONTAKTI - SRBIJA

Predstavnici za Srbiju:

 

# Predstavnik Mesto Telefon Mobilni Faks

1 K&N, DELTA D Centar - Dragan Novi Sad 021 504 679 063 501 227 021 504 679

2 Koldzin "Lukas" ROVER K&N filteri Novi Sad 021 363 259 021 6368 237

3 MIMOTO samo Kawasaki K&N filteri Beograd 011 2402344

4 Jovan Dragosev Nis 064 1810929

5 "EURO SUMAR" samo SUZUKI K&N filteri Beograd 011 / 288 9554 011 / 288 6076

6 Todor Zeravac samo filteri Arilje 063 617 627

7 POTREBNI predstavnici Šabac,Subotica,Sombor Sva mesta 063 501 227

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

Aleksandar67 hvala :takoje: u ponedeljak zovem i jedva cekam da probam sa novim filterom :D a danas bas bilo hladno i sem mene nikog nisam video na motoru ;) doduse par njih me pitalo jel sam izgubio kalendar :P

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

uh izvinjavam se drustvu, lepo si mi objsnio i vidim da si u pravu, ja sam citao samo ovu temu koja je pohvalna izmedju ostalog mi je pomogla da se odlucim za svog ljubimca,,,, nece se vise ponoviti ::) ali trebate razumeti da sam ja novi, jos uvek pun emocija, jos ni jednu sezonu nisam proveo na magaretu... evo i danas odo da se vozam ;) a kad smo vec kod toga jel zna neko u Novom Sadu gde ima da se kupi K&N filter :zdravo:

 

Zakis,

 

vidi da ga pre kupovine KN filtera središ malo (karbove i šta ti ja znam još). Ja nemam taj čuveni KN filter i troši mi znatno manje nego tebi. Neka potrošnja kada ga baš baš zavrćem u žutoj minuti je maximum 6 - 7 litara. To 7 bi bio ekstrem ekstrema. Meni je u gradskoj vožnji neki prosek 5 - 5.5 litara.

Najniža zabeležena (znači nije reprezentativna vožnja, već mi je došlo da testiram koliko najmanje može da troši i ispalo mi je 4.1).

Inače, pre neki dan sam skidao svećice (posle trapavog paljenja pod saugom je prelio karbove i pokvasio mi svećice) i svećice su mi katastrofa. Dakle i ja imam prostora da unapredim stanje mašine.

 

Moje mišljenje je da pre kupovine skupog filtera, malo se pozabaviš klasikom - svećice, kablovi, karbovi ... pa tek kada sve središ, onda kupiš KN ukoliko mi9sliš da ti treba.

 

Vidi, ja stvarno mislim da ne treba toliko da ti troši i da prvo treba da vidiš zbog čega je tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

Djorke definitivno si u pravu, al ja samo znam sta je karburator i da ima dizne i ostalo, znam na papiru i kako motor radi i sta je ventil... sve u teoriji al u praksi ne smem nista da pipam od tog pod devizom narani magare i nista ne diraj ;) filter cu i sam nekako promeniti, kazu dignes rezervoar i da je lako.. tako sam bar procito. skoditi mu nece ,,,, ::) a karburator i stelovanje cu kod nekog dobrog majstora naleto... da se to sredi :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Djorke definitivno si u pravu, al ja samo znam sta je karburator i da ima dizne i ostalo, znam na papiru i kako motor radi i sta je ventil... sve u teoriji al u praksi ne smem nista da pipam od tog pod devizom narani magare i nista ne diraj ;) filter cu i sam nekako promeniti, kazu dignes rezervoar i da je lako.. tako sam bar procito. skoditi mu nece ,,,, ::) a karburator i stelovanje cu kod nekog dobrog majstora naleto... da se to sredi :takoje:

 

Ne trosi pare na majstore, castis pivo i ja cu ti podesiti karburatore, jedino sto moras da se provozas do Beograda do moje garaze......

Nabavi filter pa cemo zavrsiti ostalo.......

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova

Posto sam rekao slike sutra, mada nisam bio nesto od reci, jer se radilo i od umora se nema vremena da se sedne ispred kompjutera, resih da bar deo podelim sa Vama, pa cu ostatak dodati kasnije :takoje:

 

Pa ovako, posto sam pazario TA marta 2012, i ima vec 26 godina resih da ga osvezim tokom zime 2013. Za sada radim na plastikama i mogu samo reci da ima dosta posla, posto su u prilicno losem stanju, jer su izurnisane.

 

Motor je bio bez cresh bara kada sam ga uzeo, a po unutrasnjim stranama plastika se vidi da nikada nije ni imao cresh za tih 26 godina. Onda mozete samo da zamislite u kakvom su stanju plastike, ali da ne zamisljate, ja cu Vam i docarati :lol:

 

Jedan deo nisam slikao, jer sam bio LENJ i nekako me i MRZELO, jer mi se bas i nije dohvatao aparat strokavim rukama :D

 

Prvo u planu je bilo skidanje nalepnica, a zatim varenje popucalih delova plastika (za sta je bio zasluzen moj burazer poznatiji ovde na forumu kao Iron_Floyd), pa je usledilo i matiranje vodenom smirglom 400 i gitovanje. Evo prvih fotkica:

 

Matiranje (faza skidanja nalepnica je vec prosla :)):

 

vhusfc.jpg

 

2w3cnki.jpg

 

Zatim rezervoar (smorio sam se dok sam ga izmatirao i skinuo nalepnice -_- ):

 

Prva slika pre matiranja:

 

14bklll.jpg

 

Tokom matiranja se vidi i rezultat:

 

1zykaqr.jpg

 

A bez njene komande i nadzora nista se ne radi:

 

2qajozp.jpg

 

Finish:

 

2i0x53c.jpg

 

I tako, matiranje obavljeno rucno na -5 :jee::lud:

 

Dalje na scenu nastupa Iron_Floyd sa krpljenjem, lepljenjem i popravljanjem :care: :care: :

 

34q8az5.jpg

 

2nrilqt.jpg

 

U najvecem haosu su bocne plastike sto se vidi i po slikama. :hej:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova

Idemo dalje,

 

Danas se radilo na prvoj fazi gitovanja i smirglanju istog:

 

Bez teske artiljerije nista (Boschova vibraciona mashina za smirglanje 150W) :lol: :

 

6itcuu.jpg

 

Gitovanje:

 

1fa9mx.jpg

 

351j1h0.jpg

 

Rezlutat artiljerije:

 

34oogsm.jpg

 

Malo doterivanja vodenom smirglom i finish:

 

2ihp0lf.jpg

 

3x9g5.jpg

 

 

Eto malo iz mog podruma, jeste amaterski, ali bice sve cool, nastavak sledi kada stignem da sednem za komp sledecih dana (posto se radi od jutra do mraka).

 

Sutra se nastavlja sa drugom fazom gitovanja, i tako, bice jos, ima dosta posla i preko glave :jee:

 

Ali ljubav je to, tako da nista nije tesko, uzivam u ovome.

 

:zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja