Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom 650

Recommended Posts

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Al' ima veze sa velikim Banditom...GSX-R1000 predstavljen 2001. godine da zameni čuveni GSX-R1100,koji je na Banditu...skocnan u male obrtaje...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd-Sremčica
  • Motocikl: V-Strom 650

Kupio skoro V stroma 650. Dugo čekao .

Ne postoji savršenstvo u svetu.

Za moje potrebe skoro 99 % optimalan.

Nesporan kvalitet, optimalne performanse,

razumna cena.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Taj Stefketov Strom kao prosečna starleta, samo ja nisam bio na njemu.
Eo, sad si ga i ti vozio. U CV da staviš, alooo

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Rumenka
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500 s, Suzuki rf 600, Honda cbr 600 f3, BMW R1100 RS

Dobar dan svima. Ne znam gde da postavim pitanje na forumu. Pa se unapred izvinjavam. Imam stroma 650 2007 . Imam problema sa dugim svetlom. Posle neke da kažem duže vožnje pola sata. Kad prebacim na duga ne upale se. Mrak u toku vožnje nocu. Tako i na taster na ablend. Sledeći dan. Sve funkcioniše. Verovatno kad se ohladi. Ima li neko da pomogne oko rešenja.  Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ja ne mogu da se setim da li se na tom modelu gasi kratko svetlo kada se upali dugo. Na većini modela je tako. Kod ablenda mislim da ne bi trebalo kratko da se gasi.
Za početak proveri kontakte na sijalicama da li su dobri, i samu sijalicu dugog svetla naravno. Probaj da je zameniš možda ona pravi problem. Možda neka žica dodiruje nešto što ne bi trebalo.
I uradi to što pre. Da ti nesto drugo ne bi stradalo. Struja na stromu tih godina nije na najboljem glasu.




Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Dobar dan svima. Ne znam gde da postavim pitanje na forumu. Pa se unapred izvinjavam. Imam stroma 650 2007 . Imam problema sa dugim svetlom. Posle neke da kažem duže vožnje pola sata. Kad prebacim na duga ne upale se. Mrak u toku vožnje nocu. Tako i na taster na ablend. Sledeći dan. Sve funkcioniše. Verovatno kad se ohladi. Ima li neko da pomogne oko rešenja.  Hvala.
Odeš kod čika Rajka @Arakis, ostaviš mu motor ili ako ima vremena srediće ti odmah, nemoj sam da čačkaš da ne izgubiš živce i ne pokvariš još nešto.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Kad već pominjete svetla, da li postoji neko stelovanje snopa kod maglenki?

Ove moje svetle previše usmereno, bukvalno kad ih uperim u zid, vide se samo dva mala kruga, nemaju širinu opšte.

Imaju veliko socivo napred, pokusao sam da ga vrtim, ali ne ide.

Pretpostavljam da se na neki način moraju stelovati.

O ovom modelu je reč:
531fd8a96f7e94f65697a6fc0704c750.jpgbe446dea81c04012bf533978a0e8f48a.jpgdce777a3c35c5b3ccaf877feb4ddfac0.jpg

Sent from my SM-A515F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 954 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
Dobar dan svima. Ne znam gde da postavim pitanje na forumu. Pa se unapred izvinjavam. Imam stroma 650 2007 . Imam problema sa dugim svetlom. Posle neke da kažem duže vožnje pola sata. Kad prebacim na duga ne upale se. Mrak u toku vožnje nocu. Tako i na taster na ablend. Sledeći dan. Sve funkcioniše. Verovatno kad se ohladi. Ima li neko da pomogne oko rešenja.  Hvala.
Negde sam pročitao, al nisam siguran da je baš konkretno za tu situaciju. Da se rasklopi kill swich prekidač i očiste kontakti, da tu hoće da pravi problem.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Kill switch pravi problem kad ne rade uopšte svetla, pali motor normalno ali svetla ne rade. Rasklopi se prekidač, očiste kontakti i feder i posle sve šljaka. Ovo mi se dešavalo na 2 stroma, na oba na otpriike 50 000 km.

Kod kolege ne rade dugo svetlo i ablender, ja bih taj prekidač rasklopio i proverio, čini mi se da je u njemu problem.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Generalno nije loša ideja se prekidači rasklope i naprskaju kontakt sprejem.
Čim čuje da se nešto rasklapa, evo ga tu je

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Taman posla da nešto rasklopim a da se to ne očisti, podmaže, zamene zaptivke, sve to mora da bude negovano :)

 

Evo već nekoliko puta rasturim trap od bebećih kolica, sve očistim i podmažem litijumskom mašću. 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
On 10.8.2023. at 0:13, Alekre je napisao:

Taman posla da nešto rasklopim a da se to ne očisti, podmaže, zamene zaptivke, sve to mora da bude negovano :)

 

Evo već nekoliko puta rasturim trap od bebećih kolica, sve očistim i podmažem litijumskom mašću. 

Ако ниси терао на реглажу, чаба све:P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 81 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Strom 650

Kako I zasto strom? :vstrom:

 

Prodao prethodni motor, odredio budzet I ajmo da trazimo novi motor. Ideja neka je bila CBF, NC, strom uglavnom touring. Otvorim oglase imam sta da vidim. Sto bi reko Zika Pavlovic “em skupo em glupo”. :stabre: Stromovi polovni ko da su od platine radjeni, muzejske vrednosti sto starije to skuplje. :lud: Naletim negde na reklamni tekst kolko to kosta novo.
Nesto se tu ne uklapa, 10 godina staro vredi vise od 50% vrednosti novog, jes da se dete uci na staru biciklu al’ mladje je sladje :ph34r:
 

 

Ne budem lenj okrenem Euro Sumar, Belosavu I Atilu I prostom matematikom shvatim da ako kupim novog stroma, vozim ga barem 5god prodajom ja cu jos I da zaradim na kraju :jee:  Naravno na to dodamo savete drugara kako je taj nedostatak novca zapravo sitnica da to kroz par rata caskom se vrati, po tudje dupe I 100 tura malo …
Kaze drugar koji ima XT varijantu evo ti probaj sam I sa zenom pa odlucite da li je za vas ili ne.

Nije proslo mnogo, eto mene u Horgosu.

 

Odovozeno prvih 1500km pa rekoh da napisem utiske, za sve one koji se mozda razmisljaju ili nalaze u slicnoj situaciji.

 

Kako to biva svaki ciga svoga konja hvali.

 

Ovo je za mene otkrovljenje udobnosti, povoznosti, ciklistike, amortizacije, kocnice.Aj sto za mene, nego sto je I gospodja zadovoljna.
Kud ces bolje od zadovoljne zene? :jee:

 

Pocnimo od kocnica, puno puta sam naisao da ljudi pisu da su slabije. Pretpostavka da ti ljudi voze brze nego ja pa im u vise navrata treba nesto kvalitetnije I jace, moja voznja je 80-110km/h kruziranje magistralama, zapizdinama I obilazak voda kako stajacih tako I tekucih. Pri ovim brzinama kocnice rade kao u MotoGP. Pre ovoga na oba motora sam radio zamenu plocica nakon kupovine ali ni blizu nisu kocili kao ovo. Verovatno da su kljesta ili sta sve bila slabija/potrosena bilo kako bilo ovo me odusevilo. Jeste kocim I prednjom I zadnjom, cudak. :)

 

Sediste, nakon versysa I fazera kao oblak. Prosto mi je neverovatno da nema klizanja po sedistu.

 

Amortizeri, sjajaj je osecaj kada lezece I rupe ne amortizujes ramenima nego se desi neka magija I samo predjes preko prepreke a amortizeri upiju sve.

 

Sto se cikliste I voznje tice, nemam sta mngoo da kazem, nakon FZS-a ovo dodje kao bicikla. Teziste sam brzo naso, lak za manevrisanje, okretan, nekako miran, ne skace ko zdrebac, pravi je lipicaner. Da li sam ja imao iskustva sa nekim losijim motorima

 

Sto se voznje u dvoje tice, ne oseca mnogo suvozaca. Povlaci kao I da nije pozadi gospodja ali nismo bili natovareni nema kofera za sad. Ne moze sve
Recim ona nije bila zadovoljna versysom, ni sedistem ni polozajem dok je ovde recimo juce bila na visesatnoj voznji I nije imala zamerki. Sta vise hvali sediste da je preudobno.

 

Sto se tice zasiste od vetra tu nisam merodavan jer volim vetar u kacigi I ne volim deflektore povisine vizire smatram da to stvara dodatne vibracije. “Mozda gresim ali ja sam takvog dojma”
 

Epilog price, ukoliko ste u mogucnosti, isplati se. Nije reklamni i naruceni tekst, majke mi :lol2:

 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Samo dve stvari koje sam vozio imaju lošije kočnice od Stroma.

Jedna je Yamaha DragStar a druga je brod. 

Inace odličan motor ali mu kočnice stvarno nisu jača strana. 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Samo dve stvari koje sam vozio imaju lošije kočnice od Stroma.
Jedna je Yamaha DragStar a druga je brod. 
Inace odličan motor ali mu kočnice stvarno nisu jača strana. 
Stari stromovi da, novi potpuno druga priča, koči ubija!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Suzuki V strom 650 XT

@madjija

Nisi pogrešio izborom malog Stroma. Ja sam moj uzeo kod Atile pre 3 godine i za sada ima 22k km na satu. Bilo da sam išao sam ili sa lepšom polovinom, natovaren ili ne, nikada nisam osetio da mi treba nešto jače, brže...Vozim defanzivno i mislim da je odnos uloženo-dobijeno-...kao i vrednost koju drži kao polovan čini ga odličnim izborom za nekog sa ograničenim sredstvima.

Ja sam na moj motor dodao dosta opreme, lako sam je nalazio i nije bila skupa. Puno sigurnih kilometara i ukoliko imaš bilo kakvo pitanje slobodno pitaj.

IMG_20230611_080823407.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 81 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Strom 650

Ma siguran sam da se nisam zajebo, posle 1500km bi znao da jesam :lol2:
Za sada nemam pitanja nikakvih, sto se opreme tice kofer top case da nabavim i to je mislim to za ovu godinu. Mozda uzmem skid plate ako nadjem posto sam uzeo model sa livenim felnama on dolazi bez plate-a. Ali otom potom, bitno mi je da se vozim a to cemo jedno po jedno ima dana :na_glavi:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 181 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: F800GS

Ja se razmisljam za ovu zamenu. Msm hoce zamenu za moj FZ8S i trazi neku doplatu. Cena mu je malo jaca.

Da li zna neko ovaj motor, i kakav je Strom za dvoje, ja sam 173cm i 75kg. I devojka ima 55kg. Treba mi za neku laganu voznju, hteo bi Rumuniju i Bosnu da vozim. I mozda do Ohrida

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/21808544/suzuki-v-strom-650

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja