Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom 650

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ne vidim temu za Suzuki V-Strom, ako postoji, molim urednike da ovaj post spakuju u tu temu, da ne rasipamo sadržaj po forumu. Elem, @nafetSje bio toliko divan da mi ustupi njegov V-Strom 650 na test. Reko okrenuću 300 - 400 km i to je to. 1.000 + km kasnije u nešto više od dva dana, bilo me je jako sramota što sam dečku napravio toliko km (okej, ne njemu već motoru). Praštaj Stefane! Jasno mi je zašto si od novembra do sad ubio preko 12.000 km!

 

 

BJBIKERS.COM

Moj drug i naš član foruma nafets mi je prilikom jednog od servisa rekao da mi daje njegov Suzuki V-Strom 650 na test.

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Ne vidim temu za Suzuki V-Strom, ako postoji, molim urednike da ovaj post spakuju u tu temu, da ne rasipamo sadržaj po forumu. Elem, @nafetSje bio toliko divan da mi ustupi njegov V-Strom 650 na test. Reko okrenuću 300 - 400 km i to je to. 1.000 + km kasnije u nešto više od dva dana, bilo me je jako sramota što sam dečku napravio toliko km (okej, ne njemu već motoru). Praštaj Stefane! Jasno mi je zašto si od novembra do sad ubio preko 12.000 km!
 
 
6-1-scaled.jpg BJBIKERS.COM
Moj drug i naš član foruma nafets mi je prilikom jednog od servisa rekao da mi daje njegov Suzuki V-Strom 650 na test.  
Kakve su to dvoklipne i jednoklipne kočione tečnosti?
Prvi put čujem za te vrste tečnosti...


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 11 minuta, vidakn je napisao:

Kakve su to dvoklipne i jednoklipne kočione tečnosti?emoji6.pngemoji6.pngemoji6.pngemoji3.png
Prvi put čujem za te vrste tečnosti... emoji3.pngemoji3.pngemoji3.png


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Ajaaaaoooo hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: FZ 1SA ; FJR 1300SA

Jovane   pazljivo sam citao i bogami  slazem se s tobom ! 

Jedina bitna mana mu je slab agregat ,vrlo se lako vozi i lepo ponasa i zbog toga ga onda i svi ganjaju maksimalno . Vrlo brzo pocne da trosi ulje .

Promenio član Petartdm
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 13 minuta, Petartdm je napisao:

Jovane   pazljivo sam citao i bogami  slazem se s tobom ! 

Jedina bitna mana mu je slab agregat ,vrlo se lako vozi i lepo ponasa i zbog toga ga onda i svi ganjaju maksimalno . Vrlo brzo pocne da trosi ulje .

To za trošenje ulje je karakteristika SV-a. Pitao sam @abarth_maniac zašto, kaže nema pojma. Sklop agregata u redu, neki pije više, neki manje ulja. Kad počne mnogo više da pije ulje, zamene se gumice ventila i gas.

 

Jeste mu slabiji agregat, to se naročito primeti na većim brzinama. Recimo isti agregat se u SV-u daleko bolje ponaša na većim brzinama, ali SV ima 40 kg manje i aerodinamičniji je.

 

Svidelo mi se kod V-Strom što ne treba da ga goniš preko 130 - 140, lepo se vozi.

 

E sad, prilikom preticanja, nekad traži brzinu niže. Možda da ima 10 KS više bilo bi top.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 454 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
4 hours ago, Jovan Ristic said:

Jasno mi je zašto si od novembra do sad ubio preko 12.000 km

Jer se ne skida sa Stroma, ko sa tresnje :D Cudno ga videti da ide peske

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 2 sati, Petartdm je napisao:

Vrlo brzo pocne da trosi ulje .

Nema pravila. Moj SV ima oko 70.000 km i od zamene do zamene (4500-5000 km) potrosi oko 2 dl. Kod mene je od 32.500 km.

Ne vozim nezno, ali ne kidam motor. I jos uvek je na 10w40.

Dosta zavisi od vozaca cinimi se. Strom trosi vise po pravilu, jer je tezi i ubija ga otpor vazduha pa je agregat optereceniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Iskreno, ja ne vidim ništa loše u tome kad motor troši ulje. Ako je kompresija dobra, ventili u tolerancijama, ima snage, nije prolupao, troši jer troši, sipaj ulje i vozi. KISS princip.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

Naravno da nije loše. Zdrav motor troši ulje jer ga voziš na visokim obrtajima, i fabrika kaže da je to u redu. Jedino što treba da vodiš računa da u visoke obrtaje ide tek kada postigne radnu temperaturu, da ne bi trošio više ulja nego goriva.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Taj agretat je toliko pouzdan i izdrzljiv, da verujem da je Suzukijev dragulj medju agregatima.

 

Nema skrivene mane, nema decije bolesti... Ima bucne spanere lanca, koji u jednom momentu pocnu bas gadno da se cuju. Ali se samo cuju i to je to. Zamene se spolja, zahvat prost totales. Ali je poenta da i ako se ne zamene, motor radi i ide.

Jedna jedina stvar koja taj agregat moze da ubije: Duga voznja na jedan tocak.

 

Sreo sam da je razlupan lezaj radilice na 70-80.000 + km, ali je u jednom momentu vozen sa nedovoljnom kolicinom ulja pa se paljkala lampica pritiska i vozen je kao da je ukraden, bukvalno! 

 

Jedan Strom koji sam odrzavao dok nije prodat ispravan je imao 117.000 milja na satu kad je bio na poslednjem servisu. Mislio je decko da je menjac/kvacilo stradalo. Isao je na duze putovanje, kisnuli, natovaren totales.

Dotegnuli lanac i sve se vratilo u normalu, nije primetio da se lanac istegao. 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: EN 500 1996

Da i ja pomenem moju ragu, prije 15-20 dana obrnula sat. Kod mene malo preko 30000km za 7 god( prve 4 god od 5-7000 km po sezoni, zadnje 3 god 1500 max.  Djeca, posao pa se kucim i tako.

Kod proslog vlasnika je bila 4-5 god i on je presao oko 45000km.

Matematika kaze 12 god. 75000 km. Fali mi jos 16 god ??? Vjerovatno je drugi put obrnula sat. Bitno da sluzi i da mi razvuce osmjeh kad god sjednem na njega.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Brat od tetke je do skora imao ovakav model v-stroma 2018. godište u XT izvedbi. Mogu reći, na moj nagovor se odlučio baš za ovaj motor (kupio ga je novog od Atile u Horgošu) i nije se pokajao ni u jednom trenutku. Prodao ga je kumu sa pravih 15 000 km na satu da bi prešao na novi gs 1250 adv.

 

Kao neko ko dugo vozi motore, mogu reći da tada, a verovatno ni sada, za te novce nema boljeg i ozbiljnijeg motora. Tada (2018.) je nov strom 650 xt bio oko 8 000 evra.

 

Vozio sam ga više puta, jednom sam ga doterao iz Užica. Našao sam mu 3 mane:

1. Za moj pojam nedovoljno snažan agregat,

2. Za moj pojam slabe kočnice,

3. Za moj pojam nedovoljno dobro vešanje, naročito napred.

 

E sad, koliko para toliko muzike, i sa tih 70 konja je u 1. i 2. brzini palio kontrolu proklizavanja, agregat je tih, ugladjen, mek kao duša, perfektan, samo da je malo jači. Ciklistika je vrhunska, visok i gabaritan motor se vozi lakše od bicikle, položaj za upravljačem je nenadmašan, 500 km u cugu ne osetiš.

 

Opet kažem, za iskusnog i brzog vozača nisu ni kočnice, ni snaga ni ogibljenje. Jednom sam ga malo oštrije poterao kroz Mednu (krivine pored remontnog zavoda u Kragujevcu), asfalt tad još nije bio presvučen, naleteo sam na neravninu, jedva sam uspeo da stabilizujem prednji kraj. Jednostavno premekano podešen napred. 
 

Za početnika u moto svetu ili nekog starijeg čoveka sa manje spotskog karaktera u sebi, ne postoji zahvalniji motor na ovom svetu. Jeftin kao nov, pouzdan do besvesti, uvek tražen polovnjak, mali potrošač i jeftin za održavanje. 

IMG-1dfdfa6107ab2e8fb2a9479d092cc2b4-V.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

@milomir22 napisao si tacno onako kako ga i ja vidim.

pre 16 minuta, milomir22 je napisao:

Za moj pojam slabe kočnice

Ovde se jedino postavlja pitanje, po mom misljenju 90% motocikala ovakvog koncepta nemaju prednju kocnicu kakvu zelimo/ocekujemo mi sa sportskim afinitetima.

Tenera/Africa/Transalp/Tdm... Nadovezi se na spisak. Ni jedan ne koci onako kako bih ja voleo. 

Ali to su visoki, teski motocikli, sa velikim hodom prednjih vila.

Samo premium segment ove klase ima ozbiljnije kocenje. 

P.S. Stromic sa 88.048 km slikan ovog momenta :):

IMG_20220616_022613.thumb.jpg.dfe4d3f3ef7f1c424320d8c75990ff39.jpg

 

Edit:

Sad se setih... Cagiva Canyon- nenadje8iva po pitanju kocnice ako je poredimo sa gore navedenim, ali full brembo i jakoo ozbiljno vesanje fabricki.

S tim da je pitanje da li je bas mozemo staviti u istu klasu.

Promenio član abarth_maniac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Milomir je lepo napisao "za moj pojam", to je ključno.
Vidi se moj prethodni (i prvi) motor na slikama.
Xj600, jedan disk napred, 50ks, 4 redna cilindra, karburator. Meni jako drag motor, zaigra mi srce kad god ga provozam, još mi stoji u garaži, nikako da ga oglasim. Čisto da se vidi s ačime ja poredim stroma.

Edit: pisao/brisao. I opet napisao dug post. Nekad ću sesti i malo filozofirati na dve teme koje mi se ovde prepliću. jedna je kako ja sve ovo (moto hobi) vidim, druga strom i njegove karakteristike.
Ukratko o tome (a opet dugačko)
Da li strom može da bude jači? Može, al ne treba. Nije motor za jurcanje, sedi malo pored reke, razgledaj okolinu..
Da li može bolje da koči? Može. Al vi stariji ste vozili i doboš kočnice verovatno, neki malo mlađi jedan disk napred bez abs... Koči strom, ako na vreme kreneš. Da li može bolje? Može, naravno. Al navedite motor koji jače koči nego što ubrzsva? Toga je uvek u deficitu, tako da prvo potanje-odgovor se i ovde primenjuje. Može, ali ne treba, nije trkalica. SPORIJE.

Poenta, ako se tvoje potrebe gađaju sa tim što nudi, to je to, ali to važi za sve motore, ne samo za stroma, da pojasnim.

Meni, sredstvo, oruđe za putovanja, da vidim nove predele, da posetim i nešto već viđeno. Trenutno sa mnom putuju najbolji drug i devojka mu, autom. Gde bre da žurim, jurim, jedva čekam da stanem pored reke, jezera, slapa, da zagrlim drage ljude, sedimo i smejemo se kao tri idiota, to je ono što je meni bitno.
To mi je bitno i pre 2 nedelje bilo kad je u ovoj ekipi bila još i moja sestra kao moj suvozač. Strepim i čekam da kaže da je sve ovo sranje i da sledeći put ide autom. Na kraju, "idemo sledeće leto opet negde ovako, ovo je super" default_0a-smiley.gif
Isto bilo bitno i pre 2 meseca, išli sa tri mala stroma po Hercegovini, sajam kobasica, trojica kolega/drugara.. Da li tad mislite o kočnicama, konjima, ulju, lancu? ili se čeka vruće jagnje, misli se "uh kako ću jedno ladno točeno da sljuštim večeras", trudite se da malo zajebavate nekog drugog, a ne njih dvojica tebe (opet)..

To sam radio sa diverzijom isto, još malo sporije i malo više patnje dok utrefim ujutru saug. Apropo svega toga.. strom je sa tehničke strane meni čist upgrade, i olakšao mi je ovaj drugi deo.
Dam mu zadatak, on ispuni i čeka sledeći. To je dogovor i to poštuje. I da se vratimo kući svaki put, on ispravan, ja ispravan.

Sent from my M2002J9G using Tapatalk



9ceddca18fd1f965b08485321505f567.jpg

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

@maxx naravno, zato što mi u koferu stoje trešnje, pa se to onda tako računa.. 0330bb66e4d58238e644701ba9fb1f1f.jpg

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom

Moj Strom ima na satu 96000 km.

Do sada, od 2008. godine, zamenjena jedna poziciona sijalica, semening jednig štapa viljuške (tada je zamenjeno ulje u oba štapa i ležaj upravljača), sajla kvačila.

Stator alternatora sam ja ubio kada sam ga palio na kablove.

Redovno servisiran kod Joce Profimoto, ventili provereni ali nisu bili za štelovanje. Nema znakove starosti.

Što se tiče ulja, troši isto kao i kada je bio nov. Na autoputu pri većim brzinama troši i ulje i benzin, a na magistralnim putevima pri brzinama 80-100 i po gradu ne troši. Koristim Motul 5100 15-50.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF600SA PC43

Kao nekom ko je u procesu izbora modela sledeceg motora, jako mi je drago da citam ovakve komentare za v-strom. I sam naginjem ka njemu.

 

I da postoji vec tema, mozda ne bi bilo lose prebaciti sve postove, jedino sto nije ogranicena samo na 650. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

2020 god sam kupio drugi mali Strom nakon kracih izleta na druge motore.Volim motore koji u svemu mogu po malo i to sam nasao u Stromu.I auto put do Atine,ali i da izadje na Pancicev vrh.Sam sa drugarima ili sa suprugom dobro natovaren.Slazem se da je viljuska mekana i da je prednji tocak 19,ali on nije najbolja trkalica,vec motor kojim moze malo i van asvalta.I takav mi se svidja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 3 minuta, dl minak je napisao:

2020 god sam kupio drugi mali Strom nakon kracih izleta na druge motore.Volim motore koji u svemu mogu po malo i to sam nasao u Stromu.I auto put do Atine,ali i da izadje na Pancicev vrh.Sam sa drugarima ili sa suprugom dobro natovaren.Slazem se da je viljuska mekana i da je prednji tocak 19,ali on nije najbolja trkalica,vec motor kojim moze malo i van asvalta.I takav mi se svidja.

Nije problem što je viljuška mekana, nego kad na natovraiš nazad, napred SAG bude prevelik i onda imaš hajde najprostije rečeno "prazna hod" u prednjoj viljušci. To je ono kad pipneš kočnicu pa treba malo vremena dok optereti prednji kraj. To bi se lako rešilo sa par klikova podešavanja, kad bi viljuška imala podešavanje. 

 

Taj problem se delimično reši tako što dotegneš zadnji amortizer, ali i dalje ostane problem. Manifestuje se i prilikom prebacivanja iz krivine u krivinu. To prebacivanje i može da se oprosti, jer je u pitanju putni motocikl, a ne sportski pa mu nije namena da se brzo prebacuje iz krivine u krivinu, već da se fino vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

Na starom iz 2008 je imalo podesavanje napred.Ne znam zasto su sada izbacili.Ali valjda sam se navikao na to i zaista mi ne smeta.Kada sam presao na Versis 650 koji je tvrdji napred i 17tica prednji tocak nedostajao mi je taj hod po nasim divnim putevima :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
53 minutes ago, X8 Vračar said:

Kažu na Revzili da GSX-S1000 ima agregat od modela iz 2005. god. i do sada nikako da nauče da ga naprave
emoji6.png
 

Taj agregat od gsxr-a 1000 k5 je verovatno jedan od 5 najboljih litarskih četvorocilindraša ikada napravljenih.

Lud po isporuci snage, a izdržljiv i neuništiv.

Mada, zaista ne vidim kakve to veze ima sa stromom 650...

Promenio član milomir22

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja