Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Zagubica
  • Motocikl: Yamaha TTR 600

Zna neko za koji motor je ovaj filterr?? Ja sam greskom dobio,narucio filter za ulje za TT a dobio ovaj filter vazduha al ne znam za koj motor?? Pa ako ekome treba eto prodajemm :D

 

file:///C:/Users/Milan199/Desktop/filter.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Zna neko za koji motor je ovaj filterr?? Ja sam greskom dobio,narucio filter za ulje za TT a dobio ovaj filter vazduha al ne znam za koj motor?? Pa ako ekome treba eto prodajemm :D

 

file:///C:/Users/Milan199/Desktop/filter.jpg

 

 

Daj pristup za TeamViewer   

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Evo ga, doslo do greske nemojte zameriti :D

 

Ovo je filter za ulje - nije filter vazduha.

Bar tako piše na kutiji.  :)

 

Btw slično izgleda filter za ulje za XT.

 

Daj neke dimenzije da znamo o čemu je reč.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Zagubica
  • Motocikl: Yamaha TTR 600

A sa druge strane kutije pise filter vazduha :O tako da stvarno ne znam o cemu je rec, ja sam narucio filter ulja za TTR a dobio ovo o.O

 

Nemam suber da izmerim trenutno, pa evo samo odokativno da vidite, mozda se nadje neko ko zna za sta je ovo

 

post-23811-0-27421500-1447412284.jpgpost-23811-0-99018000-1447412376.jpgpost-23811-0-12226800-1447412422.jpgpost-23811-0-41366100-1447412468.jpg :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

Ovo je HF143 filter ulja za neke modele TT600R,E...razlikuje se od HF145 koji je standardni za skoro sve modele XT,TT...vrv je razlika u desnoj dekli na nekim modelima i kucistu filtera ulja...

 

New_Bitmap_Image.jpg

New Bitmap Image.bmp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Malo sam se igrao ovih dana.  :)

 

Montiran novi carb Keihin CR31 (ali će već sutra da se taj karb skine i da se montira stock) i prednja maska od WR450. :jee3:

Stigla mi je i alu-poluga za menjač takođe od WR-a i presvučeno je sedište. Ovaj put sedište je malo utegnuto i sniženo za koji cm i opšti utisak je da je dosta bolja kontrola motora.

 

Ostale su sada neke kozmetičke sitnice da se završe, kao i da smislim šta ću sa fabričkom sijalicom u WR masci ali jedva čekam da se sutra malo provozam. :vlajko:

Pozdrav drugari, evo i mene posle duže pauze...

baltrekk to je TAJ Keihin :jee1: , daj malo detalja, gde si našao novi CR i što se vraćaš na stock, greota je. Pretpostavljam da ti setup nije odgovarao, treba ga dobro podesiti ili je nešto drugo u pitanju?

Pominjao sam negde napred u postovima da je kod mene CR35 Special (dupli sa istim stikerom "race use only" ;)) razlika nebo i zemlja u odnosu na serijski a i kompatibilan je sa brzinama preko 180km/h :D provereno.

I lepo mu stoji maska WR450, objasni kakav je problem sa fabričkom sijalicom, nisam ukapirao?

 

Menjao sam prednje pločice, budžio nosače za far od WR-a (ranije je bilo sve zategnuto samo plastičnim vezicama samo za fotku :)), preradio pečurku za air-box (sad je bušno k'o sir), promenio filter za vazduh (sada je Twin-Air) i oprobavao različit set-up zadnje suspenzije.

 

Elem, pre par meseci sam postavio pitanje da li neko zna koja je razlika između drugačijih boja zadnjih opruga (konkretno crvene i crne) i svi smo znali da sigurno ima razlike ali ne i tačno kakve.

 

Dakle odgovor 'vako glasi:

  • Crvena opruga je nešto tanja (konkretno 12,5mm vs 13mm koliko je crna) i nešto duža, tačno 5mm naspram crne. Postoji i određenih razlika u samom amortizeru.
  • Amortizer sa crnom oprugom i mogućnošću podešavanja povrata je nekih 3-4mm duži u odnosu na zadnji amortizer sa crvenom oprugom bez mogućnosti ikakvog podešavanja.

 

Ne znam zašto sam vam sve ovo ispričao ali ko zna - možda nekom i bude od koristi. :D

 

Daj neku sliku prerade airboxa - pečurki, to mi je vrloooo zanimljiva tema, hteo bih sa otvorenih grla na Keihinu da pređem na twin-air, sigurnije je i dozvoljava da se upustim i u neku prašinu. Ako se tvoj patent pokaže dobar, eto mene prvog kod tebe u redu za istu operaciju :jee:

 

Hvala za info o amortizerima i +1 od mene, kod mene je crni sa mogućnošču podešavanja tako da nisam mnogo gledao ove bez podešavanja ali valja znati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

 

Malo sam se igrao ovih dana.  :)

 

Montiran novi carb Keihin CR31 (ali će već sutra da se taj karb skine i da se montira stock) i prednja maska od WR450. :jee3:

Stigla mi je i alu-poluga za menjač takođe od WR-a i presvučeno je sedište. Ovaj put sedište je malo utegnuto i sniženo za koji cm i opšti utisak je da je dosta bolja kontrola motora.

 

Ostale su sada neke kozmetičke sitnice da se završe, kao i da smislim šta ću sa fabričkom sijalicom u WR masci ali jedva čekam da se sutra malo provozam. :vlajko:

Pozdrav drugari, evo i mene posle duže pauze...

baltrekk to je TAJ Keihin :jee1: , daj malo detalja, gde si našao novi CR i što se vraćaš na stock, greota je. Pretpostavljam da ti setup nije odgovarao, treba ga dobro podesiti ili je nešto drugo u pitanju?

Pominjao sam negde napred u postovima da je kod mene CR35 Special (dupli sa istim stikerom "race use only" ;)) razlika nebo i zemlja u odnosu na serijski a i kompatibilan je sa brzinama preko 180km/h :D provereno.

I lepo mu stoji maska WR450, objasni kakav je problem sa fabričkom sijalicom, nisam ukapirao?

 

Menjao sam prednje pločice, budžio nosače za far od WR-a (ranije je bilo sve zategnuto samo plastičnim vezicama samo za fotku :)), preradio pečurku za air-box (sad je bušno k'o sir), promenio filter za vazduh (sada je Twin-Air) i oprobavao različit set-up zadnje suspenzije.

 

Elem, pre par meseci sam postavio pitanje da li neko zna koja je razlika između drugačijih boja zadnjih opruga (konkretno crvene i crne) i svi smo znali da sigurno ima razlike ali ne i tačno kakve.

 

Dakle odgovor 'vako glasi:

  • Crvena opruga je nešto tanja (konkretno 12,5mm vs 13mm koliko je crna) i nešto duža, tačno 5mm naspram crne. Postoji i određenih razlika u samom amortizeru.
  • Amortizer sa crnom oprugom i mogućnošću podešavanja povrata je nekih 3-4mm duži u odnosu na zadnji amortizer sa crvenom oprugom bez mogućnosti ikakvog podešavanja.

 

Ne znam zašto sam vam sve ovo ispričao ali ko zna - možda nekom i bude od koristi. :D

 

Daj neku sliku prerade airboxa - pečurki, to mi je vrloooo zanimljiva tema, hteo bih sa otvorenih grla na Keihinu da pređem na twin-air, sigurnije je i dozvoljava da se upustim i u neku prašinu. Ako se tvoj patent pokaže dobar, eto mene prvog kod tebe u redu za istu operaciju :jee:

 

Hvala za info o amortizerima i +1 od mene, kod mene je crni sa mogućnošču podešavanja tako da nisam mnogo gledao ove bez podešavanja ali valja znati...

 

 

 

Pa ti si živ!   :)

 

Šalu na stranu ali dugo te nije bilo, bar ne u ovoj temi.

 

Elem, ajde prvo neko iskustvo vezano za Keihin i zbog čega sam odlučio da ga ipak promenim...

 

Dakle, Keihin vs stock karb jesu nebo i zemlja i tu dileme nema.

Recimo da je subjektivni osećaj da kroz srednje i visoke obrtaje imaš cca. 30% većeg obrtnog momenta sa CR31 u odnosu na stock.

Motor prosto stalno ubrzava.  :) Taj karburator (CR31) mi potpuno ima smisla za neki supermoto ili za neku trku na stazi gde uglavnom stalno pumpaš obrtaje i držiš skroz otvoren leptir i potrebno ti je što više snage.

 

Ipak, stvar je malo drugačija kada se priča okrene na off-road...recimo što se niskih obrtaja tiče tu CR31 radi dosta lošije u odnosu na stock. Primera radi nekoliko puta sam mogao da padnem na nekoj kratkoj oštroj uzbrdici gde mi je potrebna trenutna reakcija i prebacivanje težišta na zadnji točak kako bih preskočio nešto zbog velike ''knedle'' na niskim obrtajima. Drugo karb je prilično osetljiv na podešavanje smeše i samo delić kruga (bukvalno) čini veliku razliku u radu i jako je teško uštelovati da radi dobro i na niskim (na leru) i na visokim obrtajima. Uglavnom sam primetio da kada lepo radi na visokim obrtajima, on se guši i gasi na leru.  

 

E sad da ne bude zabune. Ovo je iskustvo koje ja imam sa konkretnim karbom, diznama, podešavanjem itd...

Siguran sam da neko ko se u celu priču dobro razume i ima set još nekih dizni i može da se stalno zeza sa različitim podešavanjima (promena dizni, visina plovka, smeša...itd) može da ušteluje taj karb da radi dosta bolje i da bude taman kako treba, ali ja to nisam u mogućnosti. Ne košta taj karb nov bez razloga 400+eur u to sam siguran. 

 

Inače sve i da jesam postoji još dve stvari zbog kojih sam odustao od daljeg igranja - prva je opruga koja je na leptiru je izuzetno jaka i umara mi ruku u toku terenske vožnje, a druga je potrošnja od čini mi se 13-15lit/100km na terenu. :sampion:  

 

Dakle, ne piše na tom karbu bez razloga - for race use only  :) Ko se reši da od XT ili bilo kog drugog motora pravi super-moto (karbovi se podešavaju), taj karb je prosto - must have. 

 

Što se fara tiče, ovaj model WR-a koristi sijalicu BA20d 12V 35/35W koja je prilično slaba za on road uslove. Tako da sam počeo sa isprobavanjem H4 umesto navedene sijalice i za sada je ta prerada uspešna.   :takoje:

 

Inače samo da ti kažem da mi se CR31 nije gušio nakon prerade pečurke za air-box uz Twin-Air filter    ;)

Krajnje je vreme da nam se pridružiš na nekoj vožnji.  :P

 

Imaš ovde jednu fotku kako sada izgleda pečurka/uvod vazduha u air-box, pa pogledaj moje tehničko rešenje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

 

Pa ti si živ!   :)

 

Šalu na stranu ali dugo te nije bilo, bar ne u ovoj temi.

 

Elem, ajde prvo neko iskustvo vezano za Keihin i zbog čega sam odlučio da ga ipak promenim...

 

Dakle, Keihin vs stock karb jesu nebo i zemlja i tu dileme nema.

Recimo da je subjektivni osećaj da kroz srednje i visoke obrtaje imaš cca. 30% većeg obrtnog momenta sa CR31 u odnosu na stock.

Motor prosto stalno ubrzava.   :) Taj karburator (CR31) mi potpuno ima smisla za neki supermoto ili za neku trku na stazi gde uglavnom stalno pumpaš obrtaje i držiš skroz otvoren leptir i potrebno ti je što više snage.

 

Ipak, stvar je malo drugačija kada se priča okrene na off-road...recimo što se niskih obrtaja tiče tu CR31 radi dosta lošije u odnosu na stock. Primera radi nekoliko puta sam mogao da padnem na nekoj kratkoj oštroj uzbrdici gde mi je potrebna trenutna reakcija i prebacivanje težišta na zadnji točak kako bih preskočio nešto zbog velike ''knedle'' na niskim obrtajima. Drugo karb je prilično osetljiv na podešavanje smeše i samo delić kruga (bukvalno) čini veliku razliku u radu i jako je teško uštelovati da radi dobro i na niskim (na leru) i na visokim obrtajima. Uglavnom sam primetio da kada lepo radi na visokim obrtajima, on se guši i gasi na leru.  

 

E sad da ne bude zabune. Ovo je iskustvo koje ja imam sa konkretnim karbom, diznama, podešavanjem itd...

Siguran sam da neko ko se u celu priču dobro razume i ima set još nekih dizni i može da se stalno zeza sa različitim podešavanjima (promena dizni, visina plovka, smeša...itd) može da ušteluje taj karb da radi dosta bolje i da bude taman kako treba, ali ja to nisam u mogućnosti. Ne košta taj karb nov bez razloga 400+eur u to sam siguran. 

 

Inače sve i da jesam postoji još dve stvari zbog kojih sam odustao od daljeg igranja - prva je opruga koja je na leptiru je izuzetno jaka i umara mi ruku u toku terenske vožnje, a druga je potrošnja od čini mi se 13-15lit/100km na terenu. :sampion:  

 

Dakle, ne piše na tom karbu bez razloga - for race use only   :) Ko se reši da od XT ili bilo kog drugog motora pravi super-moto (karbovi se podešavaju), taj karb je prosto - must have. 

 

Što se fara tiče, ovaj model WR-a koristi sijalicu BA20d 12V 35/35W koja je prilično slaba za on road uslove. Tako da sam počeo sa isprobavanjem H4 umesto navedene sijalice i za sada je ta prerada uspešna.   :takoje:

 

Inače samo da ti kažem da mi se CR31 nije gušio nakon prerade pečurke za air-box uz Twin-Air filter    ;)

Krajnje je vreme da nam se pridružiš na nekoj vožnji.  :P

 

Imaš ovde jednu fotku kako sada izgleda pečurka/uvod vazduha u air-box, pa pogledaj moje tehničko rešenje. 

 

 

Šta reći a da ne zvuči kao pravdanje? U ovoj našoj zemljici si nateran da kao dnevnu rutinu uvedeš životarenje. Nisam imao vremena za pisanje ni na blogu ni ovde a što je najgore ni za vožnju … ali se iskreno nadam da će sledeća godina biti bolja, da ću više voziti i da ćemo se više družiti i možda podeliti neki prašnjavi put zajedno :moto3:.

Srce mi zaigralo kad si krenuo i ti da prilagođavaš tvoj XT, ide se u pravom smeru vidim ja to :popovanje: biće tu još i merenja na vagu kao što sam i ja pre radio ;). Pretpostavljam da ti imaš dupli CR, na slici se nevidi baš najbolje. Koliko je meni poznato oni su lakši za podešavanje od singl CR. Inače ugradnja CR na jednocilindrične Yamahe je sasvim uobičajena još od SR400 i SR500 pa preko SRX, XT i TT. Super je što ima automatski sauh pa nema brige oko toga koliko i da li treba da ostane podignut ili ne.

Sve si lepo napisao, osetljivi su na podešavanje pogotovo ako nisi u materiji 100%. Moj je podešen za srednje i visoke obrtaje i imao sam problema dok sam podesio da mirno radi u leru, sad ne diram ništa. Trebalo bi da mu odradim generalno čišćenje i eventualno promena dizni ali mi frka jer nemam znanje da u to mogu sam da se upustim, a ako prilikom sklapanja ne uspem da pogodim odnos uprskao sam stvar.

Jesu teži na ručici za gas ali ja već navikao i kapiram te kad kažeš da je za off ipak potrebna finija manipulacija na malim otvaranjima što zahteva da ručica za gas nije tako tvrda, pretpostavljam da bi i za ovo imalo leka sa promenom opruge. Uopšte za CR ćeš naći milijardu delova za kastomizaciju i podešavanje, puno firmi pravi dizne opruge i koješta za njih. Cene novih sa godinama bivaju astronomske, čini se da su iz godine u godinu 25-30% skuplji. Prikačio sam ti jednu brošuricu za Keihin CR seriju ima svih mogućih brojeva za naručivanje, šemica i opisa, možda bude nešto od koristi.

Potrošnja koju si naveo mi govori da ti podešavanje sigurno nije u redu, pošto meni (CR35 je large body, CR31 je small body) karburator koji nije 100% uštelovan ne prelazi 8l ni sa najvećim maltretiranjem sa potpuno odvrnutim gasom. Sada mi je prosek sa normalnom ON-Road vožnjom 6,5l a cenim da bi lepo uštelovan mogao da se vozi sa potrošnjom 5,5-6l u zavisnosti od stila. Mislim da je to minimalna cena - povećanje potrošnje, naspram odličnih performansi i velikog uživanja koje ovaj karb donosi na motoru. Ko se usudi na ovakvu operaciju tek postaje svestan koliko je serijski karb đubre.

Što se tiče dovoda vazduha za CR, tu je princip jednostavan - što više to bolje, zato su meni otvorena grla a i zvuk je fantastičan. Za off to ipak mora da se reguliše tako da je twin-air ipak najbolje rešenje. Posle puno premišljanja otvorena grla sam preboleo pa će i kod mene doći twin-air kombinacija – jednog dana.

 

Maska od WR450 je lepa ALI, kao što i sam kažeš, slabije je osvetljenje jer je sijalica slabija (35W naspram 55-60W) a i sam far ima manju reflektujuću površinu od originalnog XTovog. Ali ko hoće sexy izgled mora da se žrtvuje :). Da sam na tvom mestu ne bih išao u smeru stavljanja H4 sijalice jer je to premalo kućište za 65% povećanu disipaciju toplote koju ta sijalica generiše, te u najboljem slučaju možeš posle nekog vremena očekivati da ti se maska deformiše i/ili iskrivi, istopi a u najgorem ... daleko bilo. Ja bih pre išao na stavljanje neke jače LED sijalice jer se manje greje a i manji je potrošač što je primerenije za ovako malo kućište. Pogledaj na aliju imaš jeftinije i skuplje opcije.

Kad budeš u prilici molim te ako možeš slikaj tvoje twin-air rešenje i prilagođavanje iz više uglova i sa svih strana. Pozdrav  :zdravo: 

CR.pdf

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Jel ima ko polovni karburator od XTZ 660 1991-99 ? Može biti i u dijelovima, zapravo treba mi samo

tijelo sa klapnom - sekundarni membranski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Proveri kod Elvisa mozda on ima, ima broj na forumu na par mesta. 

Jel ima ko polovni karburator od XTZ 660 1991-99 ? Može biti i u dijelovima, zapravo treba mi samo

tijelo sa klapnom - sekundarni membranski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Jel menjao neko lamele na xt-u? Ja skidao moje, zamenio novim, ali opet se oseca malo nekad da proklizi, u 5-toj samo, pod punim gasom, primetio sam da nemam onaj prsten, sto ide fabricki negde valjda iza druge lamele, ili prve, ali ne verujem da je to problem, mislim da sam trebao samo nastelovati na onom srafu, jel zna neko u kom smeru ide, da ne pogresim nesto? Po mojoj logici trebalo bi se odsrafiti sraf malo, i navoj koji je zajedno sa polugom izvuci bar jedan krug napolje, kako bi poklopac prisao blize lameli, neka moja logika, ako nisam u pravu ispravite me, ko je majstorisao sa tim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Jel menjao neko lamele na xt-u? Ja skidao moje, zamenio novim, ali opet se oseca malo nekad da proklizi, u 5-toj samo, pod punim gasom, primetio sam da nemam onaj prsten, sto ide fabricki negde valjda iza druge lamele, ili prve, ali ne verujem da je to problem, mislim da sam trebao samo nastelovati na onom srafu, jel zna neko u kom smeru ide, da ne pogresim nesto? Po mojoj logici trebalo bi se odsrafiti sraf malo, i navoj koji je zajedno sa polugom izvuci bar jedan krug napolje, kako bi poklopac prisao blize lameli, neka moja logika, ako nisam u pravu ispravite me, ko je majstorisao sa tim...

 

Ni moj nema taj o-ring pa lepo radi kvačilo...Taj šaraf u sredini ti služi za dodatno štelovanje kvačila iliti preload kvačila. Imaš lock maticu na tom šarafu, nju odvrneš i onda uvrtanjem ili izvrtanje tog šarafa šteluješ koliko će ti kvačilo biti zategnutno. Trebalo bi da odvrćeš šaraf da ti se popusti kvačilo skroz, tj. da su lamele potpuno pritisnute oprugama, kada ručica nije pritisnuta. Zatezanje kvačila (ako ti posle ne bude odvajalo kako treba) možeš rešiti na samoj sajli, jer bi na njoj trebalo da imaš 2 dela za štelovanje, kod same ručice i na početku sajle kvačila (barem je kod mene tako). Nadam se da sam ti imalo pomogao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Jel menjao neko lamele na xt-u? Ja skidao moje, zamenio novim, ali opet se oseca malo nekad da proklizi, u 5-toj samo, pod punim gasom, primetio sam da nemam onaj prsten, sto ide fabricki negde valjda iza druge lamele, ili prve, ali ne verujem da je to problem, mislim da sam trebao samo nastelovati na onom srafu, jel zna neko u kom smeru ide, da ne pogresim nesto? Po mojoj logici trebalo bi se odsrafiti sraf malo, i navoj koji je zajedno sa polugom izvuci bar jedan krug napolje, kako bi poklopac prisao blize lameli, neka moja logika, ako nisam u pravu ispravite me, ko je majstorisao sa tim...

Ako su tu medjuploce lose i potrosene hoce da kliza ako su nove lamele. Jesi li proverio kakvi su federi ima u service manualu njihova duzina, ako su kraci ne vrse dovoljan pritisak na lamele pa hoce i zato da kliza. To se resava podmetanjem po jedne podloske da ne bi kupovao nove federe. Ako su medjuploce lose (plave od pregrevanja, potrosene) takodje mogu da se nabudze - malo se iskirnuju i predju grubom smirglom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Presao sam ih finom smirglom, nisu istrosene, merio sam ih po manualu, za opruge se secam, da je minimalna duzina 3,4 mm a moje su duze od 3,4 mm, ploce sam merio i dobre su.. Tako da cu ga na prolece stelovati na srafu, malo da ga izvozim sa ovim uljem jeftinim sto sam sipao...da operem masinu. Primetio sam nesto tokom sklapanja,, stisnem kvacilo, i bas dosta odvoji lamele, bas se vidi, a na starim dok su bile, bas se video mali pomak, jedva se i odvoji da se vidi primetno, i druga stvar, ranije mi se izbacivao veoma tesko u mestu, a sada skoro svaki put lagano ga izbacim u mestu :neznam: , znam da se xt tesko izbacuje u ler, kada stoji... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Onda koliko kapiram, treba onaj poklopac( ploca ) poslednja sto su na njoj opruge i sraf za stelovanje da ide za nijansu napolje,van motora, moja logika da se popusti, ako je pretegnuto. Negde po stranim forumima nasao sam prilozenu sliku. Tako je i kod mene, gadjaju se linije, sto bi znacilo da nije prestelovano nesto, samo fino stelovanje bi trebalo

post-21760-0-96743800-1448016076.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Društvo,

 

Prodajem amortizer od 2kf.

 

Ako nekome treba da podigne svoj XT (3TB ili 4PT) neka se javi na pp ili uz sms na 063 274 452.

 

Ps. Imam i jedan rep sa LED stop svetlom i pozicijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja