Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Zdravo društvo, nisam vas napustio, čitam i pratim sve :)

 

Nije takav zvuk,neki sitniji gore u glavi,stavio sam je u oglas,jbo ovo kurblanje...  :)


Evo kako je moja neprežaljena XTjka palila :)



Poenta je da nađeš gornju mrtvu tačku, guraš lagano kurblu dok ne osetiš najveći otpor, kada taj najveći otpor prođe, vratiš kurblu skroz gore i zakurblaš. Ako je dekompresor lepo naštelovan, ne bi trebalo da bude problema. Podrazumevano je da je sama mašina (kao i karbovi, filter za vazduh) u dobrom stanju. Dekompresor proveravaš tako što guraš njegovu polugicu na glavi motora, treba da ima 1mm hoda (ne više, ne manje) dok ne dođe do otpora. Sve to šteluješ na sajli dekompresora, jako je jednostavno.

Ako budem opet uzimao motor, biće to XT i to 2KF, sa kurblom, za sada samo posmatram i jedem se :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Ovu moju si mogao uzeti jeftino,ja sam menjao za skutercic a komsija je dao xt za 400,bio je skroz ok ali mene ne zanima kurblanje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Da li mozda neko slucajno prodaje lamele za XT 600 2kf? Nove, polovne u dobrom stanju, vidim nove su 60 eura..sve sto je jeftinije od toga mi odgovara...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

 

Jel ima negde zadnji amortizer za 2kf?

 

Posalji Djunti da ti servisira. Bolja je varijanta nego polovan "ispravan".

 

U pitanju je visina, zato mi treba drugi amortizer, a ne sto ne radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

 

 

Jel ima negde zadnji amortizer za 2kf?

 

Posalji Djunti da ti servisira. Bolja je varijanta nego polovan "ispravan".

 

U pitanju je visina, zato mi treba drugi amortizer, a ne sto ne radi.

 

Ovaj ti je visok ili ti je ovaj nizak?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Meni se cini da je neko bas u ovoj temi pravio i dao detaljno uputstvo za izradu onog odstojnikla za podizanje na 3TBu, javi ce se vec kad vidi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

 

 

 

Jel ima negde zadnji amortizer za 2kf?

 

Posalji Djunti da ti servisira. Bolja je varijanta nego polovan "ispravan".

 

U pitanju je visina, zato mi treba drugi amortizer, a ne sto ne radi.

 

Ovaj ti je visok ili ti je ovaj nizak?

 

Ovaj mi je nizak...hteo bih malo da podignem motor i napred i pozadi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Drustvo, jer neko kupovao gume karburatora, gde i po kojoj ceni?

Odnesi stare kod strugara da ti obradi metalni deo prirubnice pa da mozes navuci crevo preko prirubnice i stegnuti selnom. Ima u temi, neko je to vec radio pa malo prelistaj temu pa vidi kako to izgleda. To ti je mnogo bolja varijanta i ujedno i trajno resenje, jer i nove prirubnice nisu nekog extra kvaliteta pa ce se i one pokidati ako koji put skines karbove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Radio je TA96 na motoru koji je sad kod mene, pa pretrazi temu za njegove postove.

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/19900-yamaha-xt600-all-in-one/page-228#entry1724234

 

 

Ja cu ovih dana da zamenim ta creva i selne, jedan majstor je sumnjao da vuce falsh vazduh... posto stoje 2 ili 3 godine vec moguce, videcemo. 

 

 

Osim toga, nov set lanac i lancanici za koji dan, pa kad to sredim onda skidam karburatore. Da vidimo mi sta ima unutra i da probam sam da ih nastelujem :)

 

Inace imam par interesantnih delova na kojima radim, bice i za kolege iz XT sekte po sibolicnim cenama. Par estetskih i funckionalnih detalja od aluminijuma i verovatno nerdjajuceg celika, ja se nadam pre zime da ce biti. 

 

 

 

 

 

Drustvo, jer neko kupovao gume karburatora, gde i po kojoj ceni?

Odnesi stare kod strugara da ti obradi metalni deo prirubnice pa da mozes navuci crevo preko prirubnice i stegnuti selnom. Ima u temi, neko je to vec radio pa malo prelistaj temu pa vidi kako to izgleda. To ti je mnogo bolja varijanta i ujedno i trajno resenje, jer i nove prirubnice nisu nekog extra kvaliteta pa ce se i one pokidati ako koji put skines karbove.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Ajde da se upisem na ovu temu sa slikom, i sve vise pocnjem da shvatam znacenje ovog ''all in one'' kad god sednem na crvenog djavola  >:(

Jos malo sredjivanja, i bice od babe jedno ubavo crvenokoso devojce...

post-21760-0-27623400-1443351187.jpg

post-21760-0-46859000-1443351235.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Potreban mi je ovaj deo sa slike sluzi da drzi paknove, i kao opruga, specifican da se napravi, a bez njega se ne moze, lupa pa strasno nervira... Ako neko ima i prodaje, neka mi se javi na pp, da se dogovorimo, zvao yamahu, traze 1000 dinara, za taj lim, a cekacu 3 nedelje, a sto pre mi treba, pa zato pomozite ako neko ima visak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

post-21760-0-65195200-1444225866.jpg

 

Potreban mi je ovaj deo sa slike sluzi da drzi paknove na kocnicama, i kao opruga, specifican da se napravi, a bez njega se ne moze, lupa pa strasno nervira... Ako neko ima i prodaje, neka mi se javi na pp, da se dogovorimo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Nabavio od elvisa ovaj deo, hvala Zeko za preporuku, sad me interesuje da li neko zna koji osigurac ide na 2kf, mislim da je to jedini koji se nalazi kod akumulatora? Koliko ampera? I da li je neophoodan, jer vidim kod mene ga nema, direktno zice povezane

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

jurih neke delove po ebay-u pa naleteh na ovo,ne znam koliko ih cesto ima u prodaji ,mozda je neko zainteresovan

 

http://www.ebay.de/itm/Yamaha-XT600-2kf-WustenTank-Reisetank-X-L-/331679900794?hash=item4d39a9a47a

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Imam jedan mali problem sa 2kf-om, kad je hladan, nije paljen dugo, pali na drugu kurblu, a  kada je topao, ili padnem, pa posle kada ga palim, pali veoma tesko, pali jedino kad ga zeznem da ga iskurblam brzo najverovatnije da izbaci gorivo, i primetio sam kad mu zatvorim gorivo na sledece hladno paljenje, mnogo bolje upali, slavina drzi dobro, jer imao neko slican problem? Ja sumnjam na karburator, citao sam negde da bi istrosena iglica  u karb. bila problem, ili ne znam dal bi plovak mogo da zeza? Rasturam kraburator ovih dana, pa cu da vidim sta se desava, pa ako neko ima neki savet dobrodoso je....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja