Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Jel neko ovde postavljao slike nekog meraca koji ima duzu sipku sa donje strane koja moze za bude i merac ulja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 973 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Jel neko ovde postavljao slike nekog meraca koji ima duzu sipku sa donje strane koja moze za bude i merac ulja?

 

 

Pa to je taj.

 

https://www.louis.de...number=10034701

 

Samo moraš da obeležiš min i max nekom termostabilnom farbom kako bi znao koliko imaš ulja u motoru, jer fabrički dolazi neobeležen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Ako posao dozvoli montiracu danas, pa cu uhvatiti par slicica, al od voznje nista dok ne resim registraciju, posto ni tablicu nemam ni osiguranje ni ...

 

Update: uhvatio 20 min, mada se vec smrklo, pa su i slike takve, bice boljih. Ja sam zadovoljan, to je otprilike visina koja mi treba, probacemo na putu.

Na slikama izgleda kao da je krace nego sto jeste ustvari :)

 

lgpTg6pl.jpg

Minde ja bolje nisam ovde video :) hvala ti na dobrim fotografijama, ova sa strane me je totalno uverila u kvalitet Ivanovog rada. Ako bude bilo prilike da se uživo vidimo ove godine moram da ga vidim...

 

Ja kao i uvek imam neku svoju fiks ideju :lud:  kako bih voleo da izgleda vizir koji bih nakačio na XT ali teško da ću je realizovati. Evo je jedna skica koju sam nacrtao po viziru koji sam video na nekoj slici (mislim za propelera) - nisam baš neki umetnik ali se naziru glavne linije. Ovaj bi se kačio pomoću šipkica na korman - poput MRA, i imao mogućnost da mu pomeram visinu za par cm... ako neko ima volju da realizuje možda bih mogao da nacrtam 2D model.

 

gallery_12186_1330_46498.jpg

 

 

 

23020 dinara, I shit you not, sto bi rekao jedan moj kolega. 

 

Polisa sa 7k otisla na 12k, izrada tablice i saobracajne oko 3k mozda malo vise, ostalo jebem li ga, agencija 1k dinara.  Ne znam dal mi jos vazi neki malus od pre par godina supruga imala neko cukanje na parkingu pa ja ispao kriv. U svakom slucaju momacki. 

 

 

 

 

Ja sutra placam doduse sa tablicom i saobracajnom, pa vam javim :)

Mislim da ce ti odrati kozu sa ledja za registraciju...:-)

 

 

Ja proverio na kalkulatoru registracije za moj (2000g.) izađe 20.500 :confused0068: sa izradom tablica i novom saobraćajnom. Da ne poveruješ  - za motocikl star 15g. koji vozimo u najboljem slučaju 6 meseci u toku godine, tužno...

 

Jel neko ovde postavljao slike nekog meraca koji ima duzu sipku sa donje strane koja moze za bude i merac ulja?

 

Jeste postavljao Mind Resetting :care: , pogledaj pre jedno 6 meseci čovek je okačio tačne mere i gde treba da povučeš crte za min i max.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

@streetbiker popricaj sa Ivanom stvarno je covek profesionalac (moram da naglasim da je zaista ispao profesionalac i majstor i covek za preporuku), verujem da ce prihvatiti da napravi i probni model i konacno resenje, a za te pare cc 50e nemas neznam sta da izgubis.

 

UPDATE: kad sam procitao ovaj post, zakljucio sam da je bitno navesti da sam 190cm visok i nekih 110kg, sto ce reci ko jedro (sifonjer) na ne bas velikom i snaznom motoru sto je pokrenulo celu ovu pricu

 

Probao sam juce napokon vizir na otvorenom putu, sto je i osnovni razlog zasto sam ga uzimao. Ja nikad ne vozim u majici, vec iskljucivo u moto jakni makar 50C bilo, juce sam izasao u majici da bi proverio sta sam uradio i dal sam dobro zamislio.

 

Ukratko:

1. Mnogo, mnogo, mnogo prijatnija voznja preko 70kmh, prakticno nema razlike izmedju 60, 70 i 100kmh. Dalje ne idem sa ovim gumama i ovoliko skracenim prenosom.

2. Nema vetra u grudi koji pokusava da te svuce sa motora pri vecim brzinama, gde se za rucke drzis da bi na istom ostao

3. Apsolutno ne smeta u off-u, a kompletna demontaza je 1 sraf od maske

4. Ramena su mi i dalje na udaru vetra, sto sam i zeleo da bi lufteri od jakne imali protok vazduha (greska koju sam napravio sa ST velikim vizirom gde je jakna bila skroz zatvorena i bukvalno je ostala bez ventilacije)

5. Vetar udara na gornju polovinu kacige (sam vizir) ali bez kovitlanja. Jednostavno resenje je dodatni deflektor koji zbog mog stila voznje i relacija nije potreban. Ovo je i zbog moje visine neizbezno i isti sam efekat imao i sa mnogo vecim i visljim vizirom. Meni to ne predstavlja problem, ali ako neko slicnih gabarita bas zeli da vozi XT i to sa vizirom ima Ivan zaista dobrih modela sa dodatnim nosacima na kormanu koji pruzaju potpunu zastitu od vetra, takozvani zapali cigaru dok vozis modeli. Meni oni nista ne resavaju jel zahtevaju predugu montazu demontazu, neupotrebljivi su u off, i prestao sam da pusim :)

 

Eto, ko planira nekakav vizir, a ne zeli da ima dodatno montiranje na korman, ovaj model je stvarno odlican izbor. Zbog oblika pojacava i rigidnost maske, a sa druge strane u slucaju, ne daj boze, preletanja preko kormana maska ce se slomiti na nosecem srafu a delovi vizira nece zavrsiti u letacu, daleko bilo. O ovome ljudi retko razmisljaju ali preletanje preko kormana sa vizirima napravljenim u domacoj radinosti, a vrlo verovatno i fabricki, mogu da budu uzrocnici mnogih ne prijatnih povreda, recimo samo da plasticni paneli pucaju drugacije od stakla.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Bayas Garden

Hvala na odgovorima na moje pitanje koje sam postavio par postova nize.Takodje me zanima za koje motore se moze reci da su direktni konkurenti XT600?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: yamaha xt600

Zdravo drustvo ja sam pre oko mesec dana postao ponosni vlasnik xt600e3tb godiste 95. Registracija sledi nazalost, 18200  Dinkica sa novom saobracajnom(tablice ne jel ostaje bg registraciono podrucje) centar Boban na Dorcolu,ako neko zna da ima jeftinije bio bih mu zahvalan,ali tesko.Lopovska posla sa osiguranjem nas varaju,ovo sve ostalo je smesno,posto se menja vlasnik nema popusta na polisu bez obzira  sto vozilo nije ucestvovalo u incidentima,znaci najveca premija plus onih 47 % poskupljenja od prosle godine i to mu dodje na toliko !#!#%&"/%/$"#%"=/%"%&&"!!(da ne koristim ruzne reci u prvom postu).A sad da pravimo poso treba mi nosac zanjeg kofera kao i isti, posto palniram i neka duza putovanja,ako neko ima na prodaju,nek se javi pa da pravimo transakciju i da svratimo posle u kafanu...Moze i informacija za nosac ako neko pravi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: yamaha xt600

Hvala na odgovorima na moje pitanje koje sam postavio par postova nize.Takodje me zanima za koje motore se moze reci da su direktni konkurenti XT600?

Konkurenti xt-u po meni Kawa klr650,Suzuki freewind,Aprillia pegaso,Honda dominator. Mislim d aje xt bestbuy iz vise razloga,lepo su objasnili pre mene.Sta dobijes za ulozene pare je najbolji odnos kod xt-a,svestranost(vozim ga po gradu najvise sada,mozes da gazis 500km na otvorenom dnevno,i u šumi se lepo ponasa) lako se vozi i za pocetnike,i u Srbiji mozda i najvaznije dostupnost delova i njihova cena,kao i majstora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: yamaha xt600

Evo nekih slicica.Ko je bio prosle godine na Enduro Raska setice se predela. Mislim da ce i ove godine proci ovuda trasa. Ja sam jedan od jazavaca,mada sam vise u bgu sada,ako ima drugara za voznju nek se javljaju evo i br 069736720.I za nosac kofera naravno.Odgovaram i na poruke,gay stop :) :) :) :)

post-25752-0-75473600-1433756784.jpgpost-25752-0-77640900-1433756739.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

@streetbiker popricaj sa Ivanom stvarno je covek profesionalac (moram da naglasim da je zaista ispao profesionalac i majstor i covek za preporuku), verujem da ce prihvatiti da napravi i probni model i konacno resenje, a za te pare cc 50e nemas neznam sta da izgubis.

 

UPDATE: kad sam procitao ovaj post, zakljucio sam da je bitno navesti da sam 190cm visok i nekih 110kg, sto ce reci ko jedro (sifonjer) na ne bas velikom i snaznom motoru sto je pokrenulo celu ovu pricu

 

Probao sam juce napokon vizir na otvorenom putu, sto je i osnovni razlog zasto sam ga uzimao. Ja nikad ne vozim u majici, vec iskljucivo u moto jakni makar 50C bilo, juce sam izasao u majici da bi proverio sta sam uradio i dal sam dobro zamislio.

Minde hvala na detaljnoj obradi teme i iscrpnom odgovoru imaš +1 od mene :takoje: . Skroz si u pravu što se tiče vizira, racionalno gledano, sigurnosno a i finansijski. Verovatnoća je velika da ću i ja uraditi istu stvar - jedino što me odbija je što mora da se buši maska, voleo bih da je zadržim u originalnom stanju. Idealno bi bilo da nabavim još jednu masku i što ti reče da ih menjam na jedan šraf. Na jednu da dodam Ivanov vizir a onu drugu originalnu masku da imam za kraće i opuštenije vožnjice. Problem je što za 4PT nema tako puno delova u opticaju, a masku nikada nisam ni video da neko prodaje, čak i na ebayu... inače i kad ih nađeš polovne, to je kao da su od zlata.

 

Meni su razmišljanja slična - uzimam vizir za otvoreni put. Iako uglavnom vozim po gradu, na putanji su brzi izlasci na autoput i tada moram da se držim i zubima i da zalegnem do rezervoara da bih ostao u sedištu. Imam Renthal Enduro širi korman i što ti reče ko jedro sam kad dam gas iako nisam tako krupan.

 

Zdravo drustvo ja sam pre oko mesec dana postao ponosni vlasnik xt600e3tb godiste 95. Registracija sledi nazalost, 18200  Dinkica sa novom saobracajnom(tablice ne jel ostaje bg registraciono podrucje) centar Boban na Dorcolu,ako neko zna da ima jeftinije bio bih mu zahvalan,ali tesko.Lopovska posla sa osiguranjem nas varaju,ovo sve ostalo je smesno,posto se menja vlasnik nema popusta na polisu bez obzira  sto vozilo nije ucestvovalo u incidentima,znaci najveca premija plus onih 47 % poskupljenja od prosle godine i to mu dodje na toliko !#!#%&"/%/$"#%"=/%"%&&"!!(da ne koristim ruzne reci u prvom postu).A sad da pravimo poso treba mi nosac zanjeg kofera kao i isti, posto palniram i neka duza putovanja,ako neko ima na prodaju,nek se javi pa da pravimo transakciju i da svratimo posle u kafanu...Moze i informacija za nosac ako neko pravi.

Fritz čestitam i dobrodošao u XT tim, želim ti puno lepih i sigurnih vožnji! Inače gledajući slike koje si postavio, dobro imaš 00 da sa takvim gumama ideš po tom glibu :)

 

Što se tiče registracije, ne znam kako si dobio 18200? Ja gledao ovde i za opštinu Stari Grad, XT 95g. samo nova saobraćajna:

a) sa premijskim stepenom 0 za osiguranje, harač je 16819 din.

b) sa premijskim stepenom 4 za osiguranje, harač je 14887 din.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Kod mene u Sapcu je tehnicki 300din za motor.

Al opet nekom magijom me izadje registracija preko 20 hiljada...

Doduse sa novom saobracajnom i tablicama.

 

edit: Sad sam gledao, razlika je zbog toga sto mi je motor mladji od 20 godina. Aaaa, jos par godina pa cu i ja da predjem tu magicnu granicu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: yamaha xt600

Da tehnicki je 1200 dinkica i postanske provizije  45 dinkica pomnozi sa nekih 7-8 uplatnica izadje  jos nekih 300 i to je to.Bilo je suvo,pre nas su prosli kamioni vrvtn dok je jos sneg bio,izvlacili sumu.Rovovi ko na Solunskom frontu.Upadnes dole i do kraja puta ko po sinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

samo taj kalkulator registracije ti ne racuna tehnicki pregled koji je 1000-1500 din

Sale u pravu si kalkulator ne računa tehnički pregled ali i cene tehničkog su različite. Kod Markulje u Šapcu 300din u BGD 500-1500 verovatno ima i skuplje ali kod pojedinih agencija ako uplatiš osiguranje imaš besplatan tehnički.

 

Da dodam samo još ovo ispod, istorija se ponavlja u cikličnim krugovima...

 

„Harač, rajo, harač!“ riče,

„Harač, harač, il još gore biče!“

“Harač, harač!“ Otkud raji harač?

Otkud zlato, koji krova neima,

Mirna krova da ukloni glavu?

Otkud zlato, koji njive neima,

Nego tursku svojijem znojem topi?

Otkud zlato, koji stoke neima,

No za tuđom po brdijeh se bije?

Otkud zlato, koji ruha neima?

Otkud zlato, koji kruha neima?

  - „Glad, golota, gospodaru!

Ah, pričekaj pet-šest dana,

Dok ti žuđen harač isprosimo!“ -

  “Harač, harač, rajo, treba!“

  - „Hljeba, hljeba, gospodaru!

Ne vidjesmo davno hljeba!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CRF250L

Ukratko:

1. Mnogo, mnogo, mnogo prijatnija voznja preko 70kmh, prakticno nema razlike izmedju 60, 70 i 100kmh. Dalje ne idem sa ovim gumama i ovoliko skracenim prenosom.

2. Nema vetra u grudi koji pokusava da te svuce sa motora pri vecim brzinama, gde se za rucke drzis da bi na istom ostao

3. Apsolutno ne smeta u off-u, a kompletna demontaza je 1 sraf od maske

4. Ramena su mi i dalje na udaru vetra, sto sam i zeleo da bi lufteri od jakne imali protok vazduha (greska koju sam napravio sa ST velikim vizirom gde je jakna bila skroz zatvorena i bukvalno je ostala bez ventilacije)

5. Vetar udara na gornju polovinu kacige (sam vizir) ali bez kovitlanja. Jednostavno resenje je dodatni deflektor koji zbog mog stila voznje i relacija nije potreban. Ovo je i zbog moje visine neizbezno i isti sam efekat imao i sa mnogo vecim i visljim vizirom. Meni to ne predstavlja problem, ali ako neko slicnih gabarita bas zeli da vozi XT i to sa vizirom ima Ivan zaista dobrih modela sa dodatnim nosacima na kormanu koji pruzaju potpunu zastitu od vetra, takozvani zapali cigaru dok vozis modeli. Meni oni nista ne resavaju jel zahtevaju predugu montazu demontazu, neupotrebljivi su u off, i prestao sam da pusim :)

 

Ove informacije su i meni trebale, plus i od mene Mind. I ja cu skoro sigurno da kontaktiram Ivana za isti vizir, mada uzeo sam tvoj tel. pa cim nahvatam vremena cimacu te da se vidimo da pogledam uzivo kako to izgleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: yamaha xt600

Treba da promenim ulje i filter u Beogradu ako ima neko majstora nek preporuci.Nasao sam na forumu Igorxt da je ok.Ako ima neko  na Karaburmi,Zvezdari ili u Mirijevu jos bolje. 

.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: yamaha xt600

to mozes i sam

imas 2 sarafa da ispustis ulje i 3 imbus sarafa da skines filter

Znam ali nemam alata ovde sve mi je Raski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Zagubica
  • Motocikl: Yamaha TTR 600

Zdravo drugarii :D

 

Dugo vozim motor,uglavnom offroad,ponekad izadjem na asfalt i to. Vec 5 god vozim Suziki TS125 koji je perfektan,gde sve nisam izas'o s njim-svaka mu cast ali jednostavno sam ga prerastao,sada bih hteo nesto jače i ozbiljnije i zaljubio sam se u XT 600 :)

 

Ne znam sto ali meni je ovaj motor po vasoj prici kako citam,odlican,mala ulaganja,mali potrosac,malo trazi-dosta daje :D

pa bih hteo da vas pitam za iskreno misljenje? Sta da radim? Za par dana cu verovatno postati vlasnik neke yamahe samo ne znam koje ali ove dve su mi zapale za oko : c817583287ce-800x600.jpg

 

i ova: c158d0c23e1f-800x600.jpg

 

 

ako neko zna vlasnika ili je vlasnik iste nek mi kaze nesto o motoru??

A i vas pitam za iskreno misljenje jer sad kupujem motor pa ko zna kad :D

Ako moze sto pre to bolje. Hvala punooo i veliki pozdrav :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Pozdrav drugari, u nekom traženju po Netu sam natrčao na ovu preradu XT600. Zašto sam je stavio ovde? Mislim da je bitna za sagledavanje teme o kojoj smo pisali u više navrata, redukovanje do minimalnosti ili do osnovnih potreba. Šta dobijamo time - direktne posledice su manja težina i bolji odziv na potezanje ručice gasa, a kao krajnji rezultat zabavniji motocikl.

gallery_12186_1330_454.jpg

Možda vam se neće svideti sve što je ovde urađeno, ali se mora priznati da je motocikl vraćen korenima po izgledu (mislim na XT500 a autor je imao sliku Triumph skremblera iz 60tih godina prošlog veka)  - što meni nikako nije loše. Namena mu je da prati holandski moto reli tim "Black Ram" kroz 2400km trke "Libija reli". Sviđa mi se zamena rezervoara, uzet je manji sa Yamahe DT400. Zadnji subram je prerađen, dodat je metalni branik i malo sedište ispod koga je smeštena sva elektronika (vire samo prekidači). Mašina je bez akumulatora i sa minimalnim izduvom zbog redukcije težine. Hm, kakav li je tek zvuk ove spravice sa tako skresanim izduvom ;)? Interesantno je rešenje malene plastične cevke umesto posude za kočionu tečnost zadnjeg kočionog cilindra.

gallery_12186_1330_828.jpg

Nije po mom ukusu prednje svetlo - dva projektora u vertikalnom rasporedu, koje su uradili po uzoru na raniji model KTM Duke. Ušteda u težini verovatno jeste ali estetika...

Gume su Heidenau K60. Što se mašine tiče to je stara dobra 595cm3 koju ni atomska bomba ne može da uništi :takoje: a kamoli malo peska u Afričkoj pustinji :).

Evo ga tekst pa ko želi može da pročita ceo.

gallery_12186_1330_42873.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 973 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Drugari,

 

Jel ima neko iz XT sekte da dolazi sad za vikend na vožnju po Goliji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja