Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Malo smo se servisirali:

- filter vazduha

- filter ulja

- ulje (uzeo sam ovo katana off road da vidimo kakvo je)

- svecica

- kociono ulje zamenjeno

- ocisceni diskovi i celjusti

- zamenjen prednji lancanik za 2 zuba veci (malo cemo da se vozamo po asvaltu par dana), sad je ustvari u standardu posto je bio skracen

- nastelovani ventili

- Bokilic sredio karburatore 

- Gume stizu danas (trebale u Subotu), E07 prednja, zadnja i unutrasnje.

 

Malo sam se plasio da cu da ubijem to snage sto ima sa 2 zuba vecim prenosom, medjutim Bokilic je nesto uradio karburatorima tako da sad vuce bolje sa 2 zuba vise nego ranije :)

 

Ostaje da sklepam odbonike bisaga i nadjem dobru transportnu i boze zdravlja u Nedelju krecemo u voznjicu. Nista narocito malo po zapadnoj Srbiji.

 

TMSxkHNl.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Mind, daj neku sliku te putne mašine da se i mi radujemo, kad već ne možemo na put. Srećan put, dobra se provedi i prenesi nam utiske kad se vratiš, naročito u vezi vizira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Mind, daj neku sliku te putne mašine da se i mi radujemo, kad već ne možemo na put. Srećan put, dobra se provedi i prenesi nam utiske kad se vratiš, naročito u vezi vizira.

 

Nista tu znacajno nisam uradio, ostalo je da se urade nosaci bisaga sto necu stici i da se zamenu gume, sto se iskreno nadam da cu stici inace ce biti problema. Ostalo ste vec videli po slikama. Uvaticu ga kad ga natovarim, samo da nadjem neku transportnu posto necu kofer da joj kacim. 

 

Nemoz stici sve...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Malo smo se servisirali:

- filter vazduha

 

 

 

Već sam pisao, pa da vas upozorim još jednom - HIFLO filter vazduha za XT600E i XTZ 660 NE DIHTUJE

dobro i pušta dosta prašine, provjereno mnogo puta. Imate o tome u ovoj temi. Meiwa je bolji izbor, ili original.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

 

Malo smo se servisirali:

- filter vazduha

 

 

 

Već sam pisao, pa da vas upozorim još jednom - HIFLO filter vazduha za XT600E i XTZ 660 NE DIHTUJE

dobro i pušta dosta prašine, provjereno mnogo puta. Imate o tome u ovoj temi. Meiwa je bolji izbor, ili original.

 

 

 

Ja sam ove godine prvi put ugradio Meiwu i upoređenju sa papirnim (crveni kartonski filter), razlika je drastična po pitanju protoka vazduha u korist Meiwe.

 

Čak i motor ima primetno bolji odziv, a naročita razlika se vidi na skroz otvorenom gasu.

 

Jedino što sam primetio, tj. čini mi se da Meiwa zbog boljeg protoka vazduha pušta više fine prašine u air-box i da posle svake vožnje od 100+km po prašini mora se oprati filter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Dodat jos jedan sloj samolepljivog sundjera za prozore, tako da dihtuje odlicno sad. Imao sam ovo u vidu, ali nisam imao drugi filter ili vremena da trazim. I ovaj prethodni je bio hiflo i odlicno je cistio. Na svakih 1k kilometra sam ga duvao i obrisem unutrasnjost airboxa.  

 

 

 

 

 

Malo smo se servisirali:

- filter vazduha

 

 

 

Već sam pisao, pa da vas upozorim još jednom - HIFLO filter vazduha za XT600E i XTZ 660 NE DIHTUJE

dobro i pušta dosta prašine, provjereno mnogo puta. Imate o tome u ovoj temi. Meiwa je bolji izbor, ili original.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Drugari radim neku jamahu tte 600 a nemam service manual...pa posto su agregti od tt i xt isti da pitam na koliko se steze glava i magnet na xt...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: krupanj
  • Motocikl: transalp 650

jel ta bila negde u okolini NS, mislim da sam se dogovarao da je vidim al je bila paprena sa cenom

Bački Petrovac

registrovana pre 20-ak dana 

1800 eur

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Ja sam mu isto nudio 1800 pre nego sto sam kupio moju negde u Avgustu, tad nije hteo ispod 2000e. Trebalo bi da je dobra masina, ta color shema mi se ekstra svidja. 

 

Ja sam mu nudio 1800 prosle godine pre nego sto sam kupio moju, tad nije hteo da proda za te novce. Onda je trazio 2000-2100.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Vratio se sa krace voznjice, tek nesto preko 500km prebacio. Krenuo dan kasnije, okolnosti kojekakve i eto ti.

 

Masina se odlicno pokazala:

- prosireni nogostupi su sjajni na offu,

- vizir dobro radi posao do 120kmh

- Mitas E07 se odlicno pokazao na asvaltu, kamenju i makadamu, jako blato je ipak previse za njega sto nije ni za ocekivati od takvog profila gume

- orginalan prenos je znacajno bolji za putovanja (15-45), na 3k obrtaja lepo drzi 80-90 (ja 115kg i jako natovaren), za neka ozbiljnija putovanja verovanto moze da se ide i preko toga. Sa druge strane za off je losiji ocekivano, ipak je 13 zuba napred taman za tu masinu na offu, mnogo vise druge i trece brzine moze da se koristi dok sa 15 se ipak forsira prva.

 

Sve zajedno utisak odlican, ubedljivo najbolji deo je put uz Divcibare: sveze asvaltiran pre 2 godine + visoka temperatura asvalta + nove gume = sjajna zabava za ovaj tip motora. Krivine su prekratke za R ove, ali za ovo nase biciklo je nenormalno dobro.

 

zRiaMIYl.jpg

VQCpBoTl.jpg

Ei3Xwt2.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: yamaha xt600

Polomio sam plasticne klizace lanca ,oba, i sad lanac zakacinje za ram.Zna li neko gde ima to da se nabavi i da li postoji alternativno resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Polomio sam plasticne klizace lanca ,oba, i sad lanac zakacinje za ram.Zna li neko gde ima to da se nabavi i da li postoji alternativno resenje.

 

Imaš na ebyu koliko hoćeš....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Samo sto je skupo dosta... Samo klizac je oko 35e. 

 

Ja sam rolnice napravio od hidraulicnog creva od traktora, i super rade vec godinu ipo dana :) Za klizac sam smislio neko privremeno resenje da mi lanac ne drlja po zadnjoj vili, dok ne napravim nesto ili ne kupim original.

 

NEko je pominjao da moze da se napravi od onih plasticnih dasaka za secenje slanine :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja