Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

 

 

NEko je pominjao da moze da se napravi od onih plasticnih dasaka za secenje slanine :D

 

Ili od pivske gajbice što je bolje rešenje po ovoj vrućini nego slanina.   :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja nemam ni klizac lanca ni gornji roler...nigde nista ne drlja i ne kaci...jel moguce da to negde bas fali a negde moze i bez toga...?

Citam u super tenere temi, oni se polomise za te rolere lanca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

 

 

 

NEko je pominjao da moze da se napravi od onih plasticnih dasaka za secenje slanine :D

 

Ili od pivske gajbice što je bolje rešenje po ovoj vrućini nego slanina.   :)

 

Jao koja fora, kako se toga ne setih :D Pa to je skoro savrseno resenje :D

 

Pa moze i bez toga, ali nema sanse da ne drlja lanac po viljusci. Jedino ne drlja ako je pretegnut, a to ne valja...

 

 

Inace ja juce vratio gume za asfalt, posle godinu ipo dana ne silazenja na isti :D

Malo za promenu, do jeseni i prvog blata.

 

Jel ima neko resenje za rdjanje felni sa unutrasnje strane? Ja sam to malo osmirglao gde je zardjalo, presao antirostom i sve to par puta, ali to je samo privremeno resenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Sad si naso :), ja pred put morao da uzmem u Platneru 700 dinara valjda bila jedna, al nisam hteo da se zezam.

 

Drugari, imam viška 3 nove sigurnosne podloške za prednji lančanik za XT-a, pa ako nekom treba...cena je 4 evra-komad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

 

Sad si naso :), ja pred put morao da uzmem u Platneru 700 dinara valjda bila jedna, al nisam hteo da se zezam.

 

Drugari, imam viška 3 nove sigurnosne podloške za prednji lančanik za XT-a, pa ako nekom treba...cena je 4 evra-komad.

 

I meni juče stigle...ja poručio preko drugara, ali kod njega mora da se uzme paket od 5 komada, pa ću sebi ostaviti 2, a 3 prodajem po ceni za koju sam ih i ja dobio... Baltrek je rezervisao 2, pa ako nekom treba, ostaće još 1 viška za prodaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: krupanj
  • Motocikl: transalp 650

Na malim obrtajima motor mi se trese kao lud imam osećaj kao da točak hoće da otpadne, jel to normalno, i kada smo dvoje na motoru na neravninama tj na sabijanju amortizera lanac struže po onom graničniku sa donje strane viljuške što nervira, ima li ko iskustva sa istim tj istih problema  :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Na malim obrtajima motor mi se trese kao lud imam osećaj kao da točak hoće da otpadne, jel to normalno, i kada smo dvoje na motoru na neravninama tj na sabijanju amortizera lanac struže po onom graničniku sa donje strane viljuške što nervira, ima li ko iskustva sa istim tj istih problema  :stabre:

 

 

I kod mene se cuje struganje kada je dvoje na motoru. Nemam pojma kako to da resim, mada se toga retko i setim jer je retko dvoje na XT-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Na malim obrtajima motor mi se trese kao lud imam osećaj kao da točak hoće da otpadne, jel to normalno, i kada smo dvoje na motoru na neravninama tj na sabijanju amortizera lanac struže po onom graničniku sa donje strane viljuške što nervira, ima li ko iskustva sa istim tj istih problema  :stabre:

 

 

  Evo ti manual kako se podešava zategnutost lanca.

post-14823-0-14499000-1439537763.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Struze zato sto tocak previse potone od tereta i to je normalno.Tvrdja zadnja opruga bi resila problem za voznju u dvoje ali bi bila pretvrda za jednog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

https://www.dropbox.com/s/94fhe20z3t086uu/Yamaha_XT600E_Factory_Workshop_Manual%20%281%29.pdf?dl=0

Bice par dana dostupno pa sklanjam.

 

  Evo ti manual kako se podešava zategnutost lanca.

Gde moze da se nadje manual na engleskom? Ja imam samo na nemackom.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Jedno pitanje za tim, da li se zna čiji je TTR na prodaju na polovnimautomobilima - iz Pirota je? Čini mi se da sam ga već video na nekim slikama ovde, ima masku i far od WR400 ako se ne varam?

 

Vratio se sa krace voznjice, tek nesto preko 500km prebacio. Krenuo dan kasnije, okolnosti kojekakve i eto ti.

 

Masina se odlicno pokazala:

- prosireni nogostupi su sjajni na offu,

- vizir dobro radi posao do 120kmh

- Mitas E07 se odlicno pokazao na asvaltu, kamenju i makadamu, jako blato je ipak previse za njega sto nije ni za ocekivati od takvog profila gume

- orginalan prenos je znacajno bolji za putovanja (15-45), na 3k obrtaja lepo drzi 80-90 (ja 115kg i jako natovaren), za neka ozbiljnija putovanja verovanto moze da se ide i preko toga. Sa druge strane za off je losiji ocekivano, ipak je 13 zuba napred taman za tu masinu na offu, mnogo vise druge i trece brzine moze da se koristi dok sa 15 se ipak forsira prva.

 

Sve zajedno utisak odlican, ubedljivo najbolji deo je put uz Divcibare: sveze asvaltiran pre 2 godine + visoka temperatura asvalta + nove gume = sjajna zabava za ovaj tip motora. Krivine su prekratke za R ove, ali za ovo nase biciklo je nenormalno dobro.

Minde, tek sad vidim slike,  +1 od mene :). Kako si se izborio sa prtljagom, mnogo si imao toga i prilično visoko si ga naslagao. Jel se osećalo u vožnji? Inače ti si me utvrdio u uverenju da je moja sledeća guma Mitas E07. Vizir merkam... videćemo...

 

Ja danas malo prestelovao ventile, onako iz dosade :D Bili su ok, al nece da skodi da se malo doteraju :)

Goshke, šta tek radiš kad ozbiljno radiš na XT-u, kad mu iz dosade šteluješ ventile ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

I breee :D Pa to je par srafica, malo pipavog podeasavanja, ladno pivce i gotovo :D Taman sam malo prekontrolisao vecinu srafova, i pregledao sve za svaki slucaj :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

Drustvo da nema neko slucajno da proda original polovan prednji kocioni disk od xta (ovakav kao sa slike dole) da je u ok stanju...pase od 3aj,2kf,43f,1vj modela

 

I da,ako budete kupovali diskove nemoje uzimati "NG" marku  >:(

post-11995-0-18329000-1440364527.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

 

 

I da,ako budete kupovali diskove nemoje uzimati "NG" marku  >:(

 

Što?

 

Daj da čujemo iskustvo šta nas čeka ako proučimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

 

 

 

 

I da,ako budete kupovali diskove nemoje uzimati "NG" marku >:(

Što?

 

Daj da čujemo iskustvo šta nas čeka ako proučimo.

Pretpostavljam da su loseg kvaliteta, tj. da se brzo potrose, iskrive ili slicno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

 

 

 

 

I da,ako budete kupovali diskove nemoje uzimati "NG" marku >:(

Što?

 

Daj da čujemo iskustvo šta nas čeka ako proučimo.

Pretpostavljam da su loseg kvaliteta, tj. da se brzo potrose, iskrive ili slicno...

 

Uzet nov pre voznje u raskoj sa novim carbon lorien plocicama...Eno ga sad je kriv kao pereca,baca odokativnom metodom jedno 2 mm minimum...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

 

 

 

 

I da,ako budete kupovali diskove nemoje uzimati "NG" marku >:(

Što?

 

Daj da čujemo iskustvo šta nas čeka ako proučimo.

Pretpostavljam da su loseg kvaliteta, tj. da se brzo potrose, iskrive ili slicno...

 

Uzet nov pre voznje u raskoj sa novim carbon lorien plocicama...Eno ga sad je kriv kao pereca,baca odokativnom metodom jedno 2 mm minimum...

 

 

Strašno....

 

Ovo ti je kao ona dobra stara polemika oko izbora prvog motora: ''Menjam dva nova kineza za jednog polovnog japanca...''

 

Samo što to ukapiraš kasnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

 

 

 

 

I da,ako budete kupovali diskove nemoje uzimati "NG" marku >:(

Što?

 

Daj da čujemo iskustvo šta nas čeka ako proučimo.

Pretpostavljam da su loseg kvaliteta, tj. da se brzo potrose, iskrive ili slicno...

 

Uzet nov pre voznje u raskoj sa novim carbon lorien plocicama...Eno ga sad je kriv kao pereca,baca odokativnom metodom jedno 2 mm minimum...

 

 

Strašno....

 

Ovo ti je kao ona dobra stara polemika oko izbora prvog motora: ''Menjam dva nova kineza za jednog polovnog japanca...''

 

Samo što to ukapiraš kasnije.

 

 

Upravo tako.  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Jedno pitanje za tim, da li se zna čiji je TTR na prodaju na polovnimautomobilima - iz Pirota je? Čini mi se da sam ga već video na nekim slikama ovde, ima masku i far od WR400 ako se ne varam?

 

Vratio se sa krace voznjice, tek nesto preko 500km prebacio. Krenuo dan kasnije, okolnosti kojekakve i eto ti.

 

Masina se odlicno pokazala:

- prosireni nogostupi su sjajni na offu,

- vizir dobro radi posao do 120kmh

- Mitas E07 se odlicno pokazao na asvaltu, kamenju i makadamu, jako blato je ipak previse za njega sto nije ni za ocekivati od takvog profila gume

- orginalan prenos je znacajno bolji za putovanja (15-45), na 3k obrtaja lepo drzi 80-90 (ja 115kg i jako natovaren), za neka ozbiljnija putovanja verovanto moze da se ide i preko toga. Sa druge strane za off je losiji ocekivano, ipak je 13 zuba napred taman za tu masinu na offu, mnogo vise druge i trece brzine moze da se koristi dok sa 15 se ipak forsira prva.

 

Sve zajedno utisak odlican, ubedljivo najbolji deo je put uz Divcibare: sveze asvaltiran pre 2 godine + visoka temperatura asvalta + nove gume = sjajna zabava za ovaj tip motora. Krivine su prekratke za R ove, ali za ovo nase biciklo je nenormalno dobro.

Minde, tek sad vidim slike,  +1 od mene :). Kako si se izborio sa prtljagom, mnogo si imao toga i prilično visoko si ga naslagao. Jel se osećalo u vožnji? Inače ti si me utvrdio u uverenju da je moja sledeća guma Mitas E07. Vizir merkam... videćemo...

 

Ja danas malo prestelovao ventile, onako iz dosade :D Bili su ok, al nece da skodi da se malo doteraju :)

Goshke, šta tek radiš kad ozbiljno radiš na XT-u, kad mu iz dosade šteluješ ventile ;)

 

E pa nije bilo problema sa prtljagom, nije on bio visoko, standardna vojna transportna, nego je odgore stavljena urolana cirada i samo zakacena, nisam je stiskao ni motao neznam kako, samo uvio u rolnu veliku ciradu, pa izgleda kao da je neznam kolko visoko. Ranac je bio spusten na sediste i onda naslonjen na transportnu, tako da sam imao naslon :)

 

Nije se nista osecalo, na penjanju na Divcibare sam ga obarao koliko god je moglo, sto inace ne radim, i nikakvu razliku nisam video. Dobro uvezan prtljag koji se ne pomera i nema problema.

 

Sto se vizira tice, ako budem opet sa ovim motorom pravio 300+ km verovatno cu uzeti dodatak na vizir posto pravi neki kovitlac iznad kacige, ne baca glavu ali pravi neke uzasno iritirajuce zvuke. Doduse kao sto sam napisao ja sam 190cm + kaciga, tako da za ljude prosecne visine bice vise nego dovoljan. Iskreno najvise mi odgovara vizir za planinu i grad, lepo se vozi motor do 90, 100kmh bez da moram da se drzim za volan sto je ranije bio slucaj posto opet zbog visine a i sirine (stomaka) sam izigravao jedro i stvarno je bila muka voziti preko 100 km odjednom brzinama preko 80kmh. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja