Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 437 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 R

Drugari idem u novembru u Nemacku pa se razmisljam da prodam XT i da tamo uzmem XT660

2001 god

presao 35000 km

2500 e

 

gume i prednji disk za menjanje,ostalo sve super

post-1636-0-79508000-1440584466.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Drugari, ja se juce vratio iz Crne Gore, sa primorja. Makina lepo sluzila sve vreme, iako je bila natovarena i preko svojih mogucnosti...isli smo devojka i ja sa full opremom za kampovanje i sa stvarima za boravak od 7 dana i jos plus hranu sto smo nosili tamo...

Morao sam manje-vise stalno da je forsiram, pogotovo na deonicama sa strmijim usponima i krivinama, pa je popila oko 2 dl ulja na ceo put od 1300 km. Trajanje puta od Kule do Petrovca preko Durmitora je bio 13,5 sati sa svim pauzama, a u povratku smo isli preko kanjona Morace pa je put malo krace trajao, tj. 13 sati...

Sve u svemu, jeste da ove nase bedevije nisu predvidjene za ovakvo maltretiranje, ali sam zadivljen kolicinom snage i izdrzljivosti ovog motora...

Slike i eventualno neki putopis cu okaciti malo kasnije kad sredim slike sa fotoaparata...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Banja Vrujci
  • Motocikl: Yamaha Radian 600, Beta Xtrainer 300

Drustvo da nema neko slucajno da proda original polovan prednji kocioni disk od xta (ovakav kao sa slike dole) da je u ok stanju...pase od 3aj,2kf,43f,1vj modela

 

I da,ako budete kupovali diskove nemoje uzimati "NG" marku  >:(

 

Ja imam novi od Yamahe TT trebalo bi da su isti evo slika u ovoj temi http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/107370-nesto-delova-za-ttxt-itd/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Sa srecom u prodaji kolega, ja sam se nesto razmisljao u tom smeru, ko zna. Oces xtz ili xtr ?

Drugari idem u novembru u Nemacku pa se razmisljam da prodam XT i da tamo uzmem XT660

2001 god

presao 35000 km

2500 e

 

gume i prednji disk za menjanje,ostalo sve super

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Zilave su masine za sve pare.

 

Sta bre eventualno putopis, sedi tu i pisi, ili dodji na pivo da cujem sve :)

Drugari, ja se juce vratio iz Crne Gore, sa primorja. Makina lepo sluzila sve vreme, iako je bila natovarena i preko svojih mogucnosti...isli smo devojka i ja sa full opremom za kampovanje i sa stvarima za boravak od 7 dana i jos plus hranu sto smo nosili tamo...

Morao sam manje-vise stalno da je forsiram, pogotovo na deonicama sa strmijim usponima i krivinama, pa je popila oko 2 dl ulja na ceo put od 1300 km. Trajanje puta od Kule do Petrovca preko Durmitora je bio 13,5 sati sa svim pauzama, a u povratku smo isli preko kanjona Morace pa je put malo krace trajao, tj. 13 sati...

Sve u svemu, jeste da ove nase bedevije nisu predvidjene za ovakvo maltretiranje, ali sam zadivljen kolicinom snage i izdrzljivosti ovog motora...

Slike i eventualno neki putopis cu okaciti malo kasnije kad sredim slike sa fotoaparata...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Nesto sam cackao oko motora pa sam primetio da mi curi ulje iz motora pored crevca koje ide od kucista za filter ulja na masinu kod pete brzine i sluzi da podmazuje petu brzinu jer su prethodni modeli Tenere imali problem sa podmazivanjem pete brzine pa su na ovom modelu dodali to crevo da podmazuje. E sad, moje pitanje, posto je to crevo kod mene bilo od mesinga i ono je stradalo, da li mogu staviti kvalitetno wurth-ovo pancirno crevo i na krajeve da stavim okca i stegnem selnama? Da li bi ono izdrzalo pritisak ulja iz masine?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 437 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 R

Sa srecom u prodaji kolega, ja sam se nesto razmisljao u tom smeru, ko zna. Oces xtz ili xtr ?

Drugari idem u novembru u Nemacku pa se razmisljam da prodam XT i da tamo uzmem XT660

2001 god

presao 35000 km

2500 e

 

gume i prednji disk za menjanje,ostalo sve super

 

Mislio sam XT 660X  ali koliko vidim cene su paprene i ne uklapaju se u moj budzet,tako da ce najverovatnije XT da ostane :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

 

Drustvo da nema neko slucajno da proda original polovan prednji kocioni disk od xta (ovakav kao sa slike dole) da je u ok stanju...pase od 3aj,2kf,43f,1vj modela

 

I da,ako budete kupovali diskove nemoje uzimati "NG" marku  >:(

 

Ja imam novi od Yamahe TT trebalo bi da su isti evo slika u ovoj temi http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/107370-nesto-delova-za-ttxt-itd/

 

hvala na ponudi,uzeo bih samo original

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

Nesto sam cackao oko motora pa sam primetio da mi curi ulje iz motora pored crevca koje ide od kucista za filter ulja na masinu kod pete brzine i sluzi da podmazuje petu brzinu jer su prethodni modeli Tenere imali problem sa podmazivanjem pete brzine pa su na ovom modelu dodali to crevo da podmazuje. E sad, moje pitanje, posto je to crevo kod mene bilo od mesinga i ono je stradalo, da li mogu staviti kvalitetno wurth-ovo pancirno crevo i na krajeve da stavim okca i stegnem selnama? Da li bi ono izdrzalo pritisak ulja iz masine?

Nije tu neki veliki pritisak...mozes stavis neko zamensko slobodno....

 

P.S. a to sto si 2 puta prosao (a oba puta sam te video) kroz uzice a nisi se javio iduci put placas 4 piva :D   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

 

Nesto sam cackao oko motora pa sam primetio da mi curi ulje iz motora pored crevca koje ide od kucista za filter ulja na masinu kod pete brzine i sluzi da podmazuje petu brzinu jer su prethodni modeli Tenere imali problem sa podmazivanjem pete brzine pa su na ovom modelu dodali to crevo da podmazuje. E sad, moje pitanje, posto je to crevo kod mene bilo od mesinga i ono je stradalo, da li mogu staviti kvalitetno wurth-ovo pancirno crevo i na krajeve da stavim okca i stegnem selnama? Da li bi ono izdrzalo pritisak ulja iz masine?

Nije tu neki veliki pritisak...mozes stavis neko zamensko slobodno....

 

P.S. a to sto si 2 puta prosao (a oba puta sam te video) kroz uzice a nisi se javio iduci put placas 4 piva :D   

 

Hvala drug, za info.

A za prolazak kroz Užice bez javljanja je (manje-više) moja verenica kriva...  :) Utrnula joj pozadina pa me je samo šopala po glavudži da što pre stignemo na odredište. U povratku sam još i planirao da stanem u Užicama, ali je padala kiša pa smo gledali što pre da odmaknemo od tih kišnih oblaka... Sledeći put se obavezno javljam kad budem bio dole... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Pa pazi XTX ova imas ovde kolko god oces, ako uspes XT da prodas za tu cenu koju trazis, sa doplatom od 500-1000e imas ovde xtx da biras kakvih god hoces. Uvoz, carina registracija bi te izasla vise.

 

 

 

Sa srecom u prodaji kolega, ja sam se nesto razmisljao u tom smeru, ko zna. Oces xtz ili xtr ?

Drugari idem u novembru u Nemacku pa se razmisljam da prodam XT i da tamo uzmem XT660
2001 god
presao 35000 km
2500 e

gume i prednji disk za menjanje,ostalo sve super

 

Mislio sam XT 660X  ali koliko vidim cene su paprene i ne uklapaju se u moj budzet,tako da ce najverovatnije XT da ostane :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Uzeh danas neki matori XT,ovo sa kurblom je drama :) , e sad kao da nesto lupka gore u glavi..mora li to tako a ako ne mora koliki je kvar? Ide lepo,vuce u svim brzinama,kompresija odlicna...

 

wp20150830182009pro.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Uzeh danas neki matori XT,ovo sa kurblom je drama :) , e sad kao da nesto lupka gore u glavi..mora li to tako a ako ne mora koliki je kvar? Ide lepo,vuce u svim brzinama,kompresija odlicna...

 

wp20150830182009pro.jpg

Lupkanje nikad nije dobar znak. Meni je lupkala ali dole ispod cilindra i ispostavilo se da je radilica bila stradala u maloj pesnici. Pregledaj ventile da nisu raštelovani pa da imaju puno zazora, hoće onda da se čuje zveckanje-lupkanje...

Evo ti link da čuješ kako je moja lupkala kada je otišla radilica:

https://www.youtube.com/watch?v=zyzc1VbfN_s

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Nije takav zvuk,neki sitniji gore u glavi,stavio sam je u oglas,jbo ovo kurblanje... :)

Ha ha...nisi se ti samo uhodao oko kurblanja. Nije to neka nauka, samo treba znati foru...

A to sto se cuje sto posto su ventili rastelovani...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Mnogo ljubavi fali ovom motoru,danas mu podmazah lanac posle ko zna koliko godina,nego zadnji tocak se tesko vrti na stenderu,neki lezaj nesto? gde da trazim uzrok...ako ostane kod mene preko zime ima da napravim devojku od babe...

Kakva je situacija oko ubacivanja alnasera?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Mnogo ljubavi fali ovom motoru,danas mu podmazah lanac posle ko zna koliko godina,nego zadnji tocak se tesko vrti na stenderu,neki lezaj nesto? gde da trazim uzrok...ako ostane kod mene preko zime ima da napravim devojku od babe...

Kakva je situacija oko ubacivanja alnasera?

Vidi da li ti zadnja kocnica mozda blokira tocak. Ako XT ima alnaser na pojedinim modelima moze da se ubaci kurbla, ali obrnuta varijanta je potuno neisplativa. Morao bi menjati komplet levu deklu, ubacivati drugi magnet sa frajlaufom i jos par dodatnih zupcanika staviti. Vrlo skupa investicija osim ako nemas drugi agregat pa da to sve poskidas i stavis na svoj. Usput bi morao i instalaciju prepakovati i jaci aku stavljati jer za alnaser treba 12Ah aku i jos dodatni releji za alnaser.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

...ovo sa kurblom je drama :) , ...

 

 

 Nije problem upaliti motor na kurblu, najbolje da ti pokaže neko ko zna.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Drustvo, ima li neko glavcinu prednjeg tocka za 3tb? Ako nekom odgovara imam istu u zamenu od 2kf ili 3aj sa diskom nisam siguran od kog je modela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Sta ti je bocica na kvacilu, hidraulicno ili podmazivac? Na slikama je obican rezervoar?

 

Drugovi ja sam Dača,nesto nije u redu sa mojim profilom,pa rekoh da se oglasim sa ovog.

Baba na prodaju,kod mene je 3 god,drugi sam vlasnik,lepo smo se navozali... 

http://www.polovniautomobili.com/motori/6970565/yamaha-xt-600

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

To mu je zadnja kočnica...

 

A rezervoar je ACERBIS!

 

A motor je jeste baba, ali dobro DRZECA!

 

Rita se kao mlada pred udaju....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja