Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Sutra stizu slike, jedno pitance za paljenje na hladno, i kad nije dugo paljen, kada se upali i stoji se pored masine, jer lupkaju malo ventili, dok se ulje ne izmesa, pa se smiri, na kraju motora se to ne cuje, (zbog izduva) ali malo nize u masini se cuje lupkanje mozda pola minuta minut?Ja predpostavljam da je to, malo dom se izmesa ulje, dok procirkulise svuda.Zorane fotke su extra, gde to ima tolko snega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Sutra stizu slike, jedno pitance za paljenje na hladno, i kad nije dugo paljen, kada se upali i stoji se pored masine, jer lupkaju malo ventili, dok se ulje ne izmesa, pa se smiri, na kraju motora se to ne cuje, (zbog izduva) ali malo nize u masini se cuje lupkanje mozda pola minuta minut?Ja predpostavljam da je to, malo dom se izmesa ulje, dok procirkulise svuda.Zorane fotke su extra, gde to ima tolko snega?

To je normalno za XT-a da se cuje malo pri hladnom paljenju. Mora pumpa da povuce ulje iz rezervoara u karter i da pogura u glavu motora... i kod mene se cuje i radilica i ventili dok ne povuce ulje. Negde do desetak sekundi i prestane...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: krupanj
  • Motocikl: transalp 650

Guma je odlična, slikano je na Jagodnji (iznad Krupnja).

Juče kada sam ga palio verglao sam sigurno dvadeset puta, jedva je prokinuo, sreća pa je baterija dobra inače od probe ne bi bilo ništa  :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Nemoj mnogo da ga mučiš ako neće da sastavi posle nekoliko pokušaja, nastradaće frajlauf. Bolje ga upali preko kablova nakon dužeg nepaljenja, ili kad je jako hladno ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Danas se vozio extreme enduro, xt 600 barabar sa ktm exc450, drz400, i kawa kxf 250... Xt je prosao najbolje jer je imao obe nove gume, oni gurali motore po negde a ja vozio, evo malo fotki

post-21760-0-39799500-1450036304.jpg

post-21760-0-78295900-1450036317.jpg

post-21760-0-50288900-1450036338.jpg

post-21760-0-09718400-1450036349.jpg

post-21760-0-58723600-1450036363.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Danas se vozio extreme enduro, xt 600 barabar sa ktm exc450, drz400, i kawa kxf 250... Xt je prosao najbolje jer je imao obe nove gume, oni gurali motore po negde a ja vozio, evo malo fotki

Svaka cast...;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Jer kupovao neko rolnice lanca u Srbiji? Gde moze da se poruc, jer vidim nigde nema za 2kf? I filter vazduha to trazim sad, al nema pa nema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Rolnice napravis kod strugara od plastike. Filter vazduha ni ja nisam nasao original, nego sam kupio sundjer za filtere i pricvrstio za onu resetku od filtera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Neko laicko objasnjenje za stelovanje karburatora? Skidao svecicu, sive je boje, nije zlatne, nije crne, nego sive, potrosnja mi je oko 5 l, enduro, ne po asfaltu... Ne gubi gas ni u jednom momentu, nekad na hladno mi teze pali, jedino to ako mogu da sredim, sumnjam na karburator, na kolko je otprilike odsrafljen sraf kod vas za dovod vazduha? Kod mene izmedju 1,5 i 2 kruga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Neko laicko objasnjenje za stelovanje karburatora? Skidao svecicu, sive je boje, nije zlatne, nije crne, nego sive, potrosnja mi je oko 5 l, enduro, ne po asfaltu... Ne gubi gas ni u jednom momentu, nekad na hladno mi teze pali, jedino to ako mogu da sredim, sumnjam na karburator, na kolko je otprilike odsrafljen sraf kod vas za dovod vazduha? Kod mene izmedju 1,5 i 2 kruga...

 

2.5 kruga bi trebalo biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

 

 

Neko laicko objasnjenje za stelovanje karburatora? Skidao svecicu, sive je boje, nije zlatne, nije crne, nego sive, potrosnja mi je oko 5 l, enduro, ne po asfaltu... Ne gubi gas ni u jednom momentu, nekad na hladno mi teze pali, jedino to ako mogu da sredim, sumnjam na karburator, na kolko je otprilike odsrafljen sraf kod vas za dovod vazduha? Kod mene izmedju 1,5 i 2 kruga...

2.5 kruga bi trebalo biti.

I kod mene je na 2 i po kruga. Kod starijih karburatora mora malo vise da bude odvrnut sraf u odnosu na propisanu vrednost u manualu, zbog potrosenosti samih iglica i kanala u karbu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Neko laicko objasnjenje za stelovanje karburatora? Skidao svecicu, sive je boje, nije zlatne, nije crne, nego sive, potrosnja mi je oko 5 l, enduro, ne po asfaltu... Ne gubi gas ni u jednom momentu, nekad na hladno mi teze pali, jedino to ako mogu da sredim, sumnjam na karburator, na kolko je otprilike odsrafljen sraf kod vas za dovod vazduha? Kod mene izmedju 1,5 i 2 kruga...

Proveri sauh (choke) da li ti radi kako treba. Ako sauh ne otvara kako treba, motor ce tesko paliti kad je hladan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Jer kupovao neko rolnice lanca u Srbiji? Gde moze da se poruc, jer vidim nigde nema za 2kf? I filter vazduha to trazim sad, al nema pa nema...

Kolega filter vazduha pogledaj ovde ovde i ovde a ima i ovde. Ja sam proletos našao u guevari a najpovoljniji su bili u moto-manii. Postoji i varijanta za one koji ne zalaze u off-road (zato što ne filtrira prašinu već samo krupniju prljavštinu), trajno je rešenje i svodi se na sitnu mrežicu koja se stavlja umesto filtera vazduha. Ima je u Kedu za 30 EUR i zove se Power Strainer.

001333.gif

 

Pokušavam da namestim neki prtljažnik ali imam utisak da mi nešto nedostaje. Neko se ovde zaigrao u "olakšavanju":

gallery_12186_1330_61122.jpg

gallery_12186_1330_16262.jpg

 

Da li ima neko sa 4PT ko je raspoložen da skine poklopac sa repa i slika rep radi poređenja? Hvala unapred :)

 

EDIT: danas sam malo bolje pogledao, sečeni su držači prtljažnika, da bi rep "aerodinamičnije" izgledao. Mislim da će to biti posao za našeg kolegu Sebu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Kako da proverim sauh da li radi kako treba? Skidam upravo karburator, pa ne znam kad je skinut gde da gledam kad povucem sauh? Znam na ranijim motorima ima klapna kod dovoda za vazduh  pa se ona zatvori, ali ovde mislim da to nije slucaj... I koliko je bitna ona gumica izmedju plovka karburatora, ne ona na iglici, nego takozvani o ring, blizu dizne je,video sam rasturen karb.pa se setio da na mom nema ta gumica...hvala na pomoci painkiller

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Filter vazduha za 2kf i za 3tb nije isti, kod 2kf je sundjerasti, idu dva sundjera jedan preko druog, a na 3tb kartonski moze, moze i neki drugi, a tesko bih nasao neki drugi za 2 kf, kad ga nema ni sundjerasti, a moguce 4PT da je isti sa 3TB

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja