Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Da li ste uzeli u obzir da li uljna pumpa ima snage da savlada te hladnjake ili postoji potreba za nekom vrstom modifikacije iste ? Pogotovo na leru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Da li ste uzeli u obzir da li uljna pumpa ima snage da savlada te hladnjake ili postoji potreba za nekom vrstom modifikacije iste ? Pogotovo na leru.

Lorde hvala na podsećanju. Meni je poznato da ima jedan zaista jednostavan test uljne pumpe za koji nije potreban nikakav instrument. Zasniva se na priključenju crevca (prečnik može biti kao za gorivo) na šrafić iznad uljnog filtera (koji i inače služi za proveru rada uljne pumpe) i posmatranja visine na koju će uljna pumpa da digne nivo ulja u crevu. Vrednost od 1,5m je odlična, a niže od 1m bi moglo da ukazuje da pumpa radi slabije nego što bi trebalo. Meri se nakon zamene filtera ulja i ulja, a motor pri tom testu treba da radi u leru na oko 1450 o/min.

Zato sam naveo da neću još uvek montirati hladnjak nego čekam zamenu ulja pa ću tom prilikom i proveriti u kakvom je stanju uljna pumpa. A i sama količina ulja koja se dosipa se sada povećava za 0,2l. Inače i Wunderlich u uputstvu za ugradnju pominje termo ventil (pogledajte moj post sa prethodne stranice) koji se naravno naračuje posebno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

 

Kako vasi xtejci idu posto sam vidio da neki imaju 27 neki 34 , 45ks...a masine i karburatori su isti, da li postoje neke blokade ili tako nesto, ako ne znate koliko ima konja onda, da li vam se dize na zadnji u prvoj ili 2 brzini...I jos jedno pitanje kako dotegnuti kontra teg tj. za vibraciju gdje se to nalazi da li se mora skidati desno deklo???

Kontra teg se nalazi sa desne strane. Moraš skinuti komplet kvačilo da bi došao do kontra tega...evo ti slika kako to izgleda:

kontra teg ti je ovo iznad kvačila:

a pored toga ti je taj zupčanik o kome je Zuna pričao da zna da se otpusti i da se onda kajla pojede pa da tu lupka...

A kad skineš maticu onda se lepo vidi kajla kroz zupčanik i radilicu (kod mene je u extra stanju pa nema ni malo lufta)...

Painkiller +1 od mene za detaljan i odličan odgovor!

 

Mojoj u saobracajnoj pise 20kw, jos nisam vozio nekog drugog xt... Hvala za objasnjenje i slike, sutra cu ako stignem provjeriti to  :moto3:

Alexa verovatno ti je motor bio sa blokadom, bar u papirima. To se dešavalo sa XT mašinama koje su kod nas uvežene iz Švajcarske. Naime za to tržište, zbog rigoroznih izduvnih normi morali su da ih "iseku" sa 33kW (44KS) na 20kW (27KS). Kasniji modeli 3TB, VJ01, DJ02 su iz istog razloga bili ograničeni na 25kW (34KS). Obično se ova blokada radila na karburatoru (manji usisnici goriva) ili na usisu vazduha takođe usisnici manjeg promera. Prikačio sam ti sertifikat za saobraćaj Nemačkog TÜV-a za prepravku iz 20kW u 33kW motora 3UW (90-93g.)  gde se vidi da su u pitanju prepravke na karbu i usisnim diznama. Možda je to na tvom motoru već neko pre skinuo, to možeš, bar što se tiče usisa vazduha, lako da proveriš. Inače u MUPu prepisuju podatke iz strane saobraćajne bez ikakvih provera, tako da je tih 20 kW odatle, normalno bi trebalo da stoji 33kW.

 

Hvala na objasnjenju, ovaj PDF sto si prikacio jel ovo samo sertifikat ili objasnjenje kako se moze skinuti blokada ili su to tako napravljeni karburatori da ne moze se vratiti na fabricko 33kW, i sad kad bi bio 33kW da li bi to uticalo na potrosnju goriva, vjerovatno kod mene nije nista dirano pa ako neko moze da mi objasni kako to da uradim ili da provjerim?? ako ima u ovom PDF sertifikatu onda cu se potruditi da to prevedem..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

 

Hvala na objasnjenju, ovaj PDF sto si prikacio jel ovo samo sertifikat ili objasnjenje kako se moze skinuti blokada ili su to tako napravljeni karburatori da ne moze se vratiti na fabricko 33kW, i sad kad bi bio 33kW da li bi to uticalo na potrosnju goriva, vjerovatno kod mene nije nista dirano pa ako neko moze da mi objasni kako to da uradim ili da provjerim?? ako ima u ovom PDF sertifikatu onda cu se potruditi da to prevedem..

 

to je sertifikat za tehnički pregled, nije servisno uputstvo kako da se to uradi. Navedeno je šta je potrebno da se XT600 3UW (90-93g.) prepravi iz 20kW u 33kW i koje su tehničke karakteristike tako prepravljenog motocikla. Na strani 2 stavka 1, pobrojani su delovi koji su potrebni: dve usisne cevi normalnog promera (da bi se smanjila snaga motora, stavljene su na karburator usisne cevi vazduha manjeg promera), i dve dizne standardnog promera (bile su dizne manjeg promera koje su ograničavale protok goriva) jedna u primarnom delu karba i jedna u sekundarnom delu karba (njihove specifikacije se mogu tačno videti sa spiska delova karba u servisnom uputstvu, a imaš i Yamahine brojeve za naručivanje u tom sertifikatu). Na istoj strani stavka 2 su tehničke karakteristike motocikla, posle ove prepravke, koje se odnose i na tvoj motocikl (2KF).

 

Pretpostavljam da nisi ti uvezao motocikl iz Švajcarske već je kod nas bilo prethodnih vlasnika, tako da nisi siguran šta je i da li je nešto rađeno po pitanju otklanjanja bolkade, tako da ti preporučujem da nađeš nekog majstora koji je već radio XT i da ti on prvo pregleda motor i kaže kakva je tačno situacija, pa se ti saberi i vidi šta bi želeo da uradiš. Takođe ne bi bilo loše da malo "prošaraš" po Netu i nađeš korisničko i servisno uputstvo. Pozdrav :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Zagubica
  • Motocikl: Yamaha TTR 600

Jos uvek imam problem sa dekompresorom :0 odneo sam sajlu ali je bio nesporazum pa su je napravili mnogo duzu. Vratim - naprave kako treba i opet nesto nece. Ima prvi klik, drugi i kad vratim na gore da kresnem kurbla mekaa :/ ne znam vise sta da radim, podesavao sam i podesavao koliko moze na kontra srafu ali nistaaa. Dajte neku pomocc?? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

@street zavidim na pronalasku

@lord ne brinem za pumpu, pogotvo na novijim xt ovima.

 

Ne stizem do motora vec 4 nedelje, samo nosim delove i ostavljam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

Danas skinem poklopac od glave motora i naletim na ovo, :staa2:  stvarno ne znam da li je originalan fazni lanac posto ne moze da nalegne fino, a otegnut je malo reci jos ne znam kakvi su spaneri to moram provjeriti pa vam javim, sva sreca nije napravio neku veliku stetu, :takoje:  za koji dan cu skidati glavu motora pa bi volio da mi neko kaze gdje ima narucuti fazni lanac online posto sam ja iz bosne pa vjerovatno ne znate ovdje gdje ima...

post-37184-0-05251400-1453675732.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Fazni lanac sam ja uzimao na motodelovi.com , kosta oko 70 evra. Ovaj tvoj definitivno nije za taj motor. Ako nadjem svoj stari slikacu ti danas da vidis kako izgleda lanac. Spaner skidas tako sto prvo odvrnes saraf za oprugu (kljuc 19, cini mi se) pa onda ona dva sarafa sto drze spaner. Tako ces moci da vidis koliko ti je spaner izasao. Mada ovo kod tebe nije ni bitno jer svakako moras lanac da menjas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Danas skinem poklopac od glave motora i naletim na ovo, :staa2:  stvarno ne znam da li je originalan fazni lanac posto ne moze da nalegne fino, a otegnut je malo reci jos ne znam kakvi su spaneri to moram provjeriti pa vam javim, sva sreca nije napravio neku veliku stetu, :takoje:  za koji dan cu skidati glavu motora pa bi volio da mi neko kaze gdje ima narucuti fazni lanac online posto sam ja iz bosne pa vjerovatno ne znate ovdje gdje ima...

Evo kako nov lanac treba da lezi na lancaniku, ovaj tvoj je razvucen i ne naleze najbolje.

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/19900-yamaha-xt600-all-in-one/page-178#entry1529965

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

Da li moze neko da mi kaze koliko ima linkova (kopci) fazni posto sam saznao da pase od Honde CBR 600F i Suzuki GSXR 750.. :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Da li moze neko da mi kaze koliko ima linkova (kopci) fazni posto sam saznao da pase od Honde CBR 600F i Suzuki GSXR 750.. :jee1:

Batali to pasovanje... Tih lanaca barem ima gde hoćeš... Poruči odgovarajući, zameni i ne razmišljaj...

Ako ti preskoči, ili pukne taj lanac, u najboljem slučaju stradaju ventili, a u najgorem puca klip, oštećuje se stublina, krive se ventili, lanac se nagužva u dekli, puca i dekla, oštećuje magnet...ihaaaaj zla...Zato samo NOVO i ORIGINAL!

http://www.motodelovi.com/webshop/termek/lanac-bregaste-did-sca412x126

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Evo kako nov lanac treba da lezi na lancaniku, ovaj tvoj je razvucen i ne naleze najbolje.

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/19900-yamaha-xt600-all-in-one/page-178#entry1529965

Zeko +1 od mene za podsećanje na tvoju restauraciju i detaljna objašnjenja, sjajno izvedeno :jee1:. To je samo dokaz da se na najveći broj pitanja kvalitetni odgovori mogu naći - istraživanjem ove teme.

 

U procesu sam nabavke 2KF podesivog zadnjeg amortizera, znam da mi je Baltrekk pričao da ga ima na svom XT-u i da je zadovoljan. Koliko je meni poznato to je najjeftiniji put nadogradnje XT-a na kvalitetnije podesivo ogibljenje. Da li možda znate da li se kod tog tipa amortizera radi neki servis tipa zamena ulja, semeringa... ako je odgovor afirmativan onda i kod koga je najbolje raditi i koliko bi to moglo da košta?

Inače ovaj pravac moram da označim sloganom koji mi je za tu priliku pao na pamet - "Old to Modern Retrieve" - povratak starog na novo :). Žalosno je, ali istinito da je 2KF bila zadnja "progresivna" XT mašina koja je izašla iz Yamahe. Pristojno odrađena suspenzija (i prednja i zadnja viljuška), motor koji je bio nezagušen kojekakvim izduvnim normama, prihvatljiva težina, odlične performanse "out of the box". Posle toga su samo degradirali (lošije ogibljenje, lošiji točkovi, lošiji izduv...uklanjanje kurble i veća težina), ne računajući agregat koji je jedini bio unapređivan i usavršavan (mada je i on bio gušen i redukovan po snazi). Ovo odgovorno tvrdim kao vlasnik "modernije" 4PT mašine, u želji da uklonjene funkcionalnosti ponovo vratim a da XT ne izgubi svoj identitet (stavljanjem kvalitetnih delova drugih proizvođača motocikala). Naravno moguće je, bar što se tiče zadnjeg amortizera, namenski uzeti moderne sisteme pravljene baš za XT, ali su tu onda u pitanju ozbiljne investicije reda velićine 320-1000 EUR (YSS-Öhlins).

 

Ako nekoga zanima da podigne svoj XT, ovde je aukcija na ebay-u na kojoj se nudi gotov povišivač koji diže zadnji kraj za 6cm. Skoro sam siguran da se i u našim uslovima, uz malo crtanja i merenja, ovo može jeftinije reprodukovati kod nekog dobrog strugara. To izgleda ovako.

gallery_12186_1330_1010.jpg

 

Ima još jedna tema o kojoj sam pričao i ranije - ugradnja kik startera (kurble), na modele sa e-starterom  (alnaserom). Odavno mi se to mota po glavi a u jučerašnjem "vraćanju u budućnost" sam naleteo na post Zune89 i ovu sliku koja me totalno oduševila.

post-11995-0-90699800-1393173065.jpg

Zuna89, koliko se sećam ti si na tvoju 3AJ "presadio" motor sa 4PT?  Ovde si postavio foto 4PT dekla sa kurblom, da li bi moglo malo detaljnije kako si izveo operaciju i koliko ti je trebalo vremena i novca? Delove kurble si prebacio sa tvoje 3AJ? Zanimaju me praktična iskustva i da li si zadovoljan kako to radi, šta si uradio sa dekompresorom? Čemu ti služi ona plava cevka iznad filtera za ulje? Pretpostavljam da je u pitanju neki merač pritiska ulja? Molim te za malo detaljnije informacije, verovatno pored mene i druge zanima kako si odradio ove modifikacije.

 

EDIT: ispravio sam podesivu suspenziju na konkretniji izraz - podesivi zadnji amortizer da ne bi bilo zabune.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

U procesu sam nabavke 2KF podesive suspenzije, znam da mi je Baltrekk pričao da je ima na svom XT-u i da je zadovoljan. Koliko je meni poznato to je najjeftiniji put nadogradnje XT-a na kvalitetnije podesivo ogibljenje. Da li možda znate da li se kod tog tipa suspenzije radi neki servis tipa zamena ulja, semeringa... ako je odgovor afirmativan onda i kod koga i koliko košta?

 

 

 

Ako pričamo o zadnjem amortu sa 2KF-a - da.

 

To je najjeftinije_dosta_bolje_rešenje za noviji XT (3TB ili 4PT), naravno ukoliko pričamo o vožnji van puta. Zašto baš van puta? Zato što je taj amort od 2KF-a viši, ima podešavanje povrata i opruga je urađena sa debljom oprugom u odnosu na stock. Može se napraviti distancer na stock zadnji amortizer i dobiti na visini ali i dalje ostaju problematične navedene stvari tj. mekana ili slinava suspenzija kako neko voli da kaže koja se jednostavno ne može kontrolisati i predstavlja ozbiljan problem na većim brzinama.

 

Recimo, ako uporedim stock visinu vs ove sada prerađene verzije sa nategnutom oprugom za cca 90-100mm je sada moj motor viši u odnosu na standard.

 

Sve ovo navedeno mnogo veće benefite daje u vožnji van puta nego po asfaltu. 

 

Koga interesuju ostali detalji oko modifikacije suspenzije može pogledati u ovom postu.

 

Što se samog servisiranja tiče mislim da je bolje da se nadje neki amort u ok stanju nego da se radi bilo kakav servis ,jer će to verovatno više da košta nego sam amortizer koji na tržištu vredi cca 50 eur..

 

 

btw, imam jedan amort sa stare Tenere sa crvenom oprugom (bez mogućnosti podešavanja) ako neko reši da menja stock.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Evo da ja odgovorim ukratko dok kolega Zuna89 ne objasni sve... ta cevka (plave boje) je za podmazivanje pete brzine...Naime, starije Tenere imaju tu cevčicu koja ide sa kućišta filtera ulja na deklu iznad 5. brzine i služi da bolje podmazuje tu brzinu. A pošto 4PT nema fabrički taj deo gde bi se ta cevčica stavila, Zuna89 je iskoristio otvor za luftiranje uljnog sistema kao mesto odakle uzima ulje za 5. brzinu...

Evo kako je to kod mene izgledalo (fabrički). Ta cevka je sa leve strane kućišta filtera za ulje:

JRbSlgw.jpg

 

Sada sam i ja to izmenio...sada mi cevka ide sa gornje strane kućišta filtera...i nije bakrena cev nego sam je napravio od kvalitetnog wurth-ovog pancirnog creva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

To je najjeftinije_dosta_bolje_rešenje za noviji XT (3TB ili 4PT), naravno ukoliko pričamo o vožnji van puta. Zašto baš van puta? Zato što je taj amort od 2KF-a viši, ima podešavanje povrata i opruga je urađena sa debljom oprugom u odnosu na stock. Može se napraviti distancer na stock zadnji amortizer i dobiti na visini ali i dalje ostaju problematične navedene stvari tj. mekana ili slinava suspenzija kako neko voli da kaže koja se jednostavno ne može kontrolisati i predstavlja ozbiljan problem na većim brzinama.

Sve ovo navedeno mnogo veće benefite daje u vožnji van puta nego po asfaltu. 

 

Koga interesuju ostali detalji oko modifikacije suspenzije može pogledati u ovom postu.

 

Što se samog servisiranja tiče mislim da je bolje da se nadje neki amort u ok stanju nego da se radi bilo kakav servis ,jer će to verovatno više da košta nego sam amortizer koji na tržištu vredi cca 50 eur..

Podesivi amortizer je bolja opcija i na putu i van puta. Na putu će biti situacija kad si natovaren prtljagom ili kad imaš suvozača i prtljag. To je drastična promena opterećenja motocikla koju bi trebalo kompenzovati pravilnim podešavanjem amortizera da bi se motocikl ponašao normalno tokom putovanja. Biće i situacija kada ću namerno hteti da mi se motocikl ponaša tvrđe (staza napr.). U svakom slučaju i za svaku primenu bolje je imati 2KF podesivi amort nego stock fiksirani, to je bar moje mišljenje. Cena je sasvim prihvatljiva čak i za naše uslove tako da ću najverovatnije probati ovaj setap. Kad se bude implementiralo javljam ovde kakvi su utisci.

Pogodnosti van puta je baltrekk najbolje objasnio i već sve rekao.

Hvala baltrekk, zaboravio sam na tvoj post :takoje: koji je bio relativno skoro. Što se tiče servisiranja amorta u pravu si i potpuno mi je jasno, nadam se da ću nabaviti neki koji je u OK stanju. A kad dođe, cimnuću te da mi daš stručno mišljenje :).

 

Nego još jedno pitanje, da li je neko probao prednju viljušku sa 2KF? Ona ima mogućnost "dopumpavanja" ako se setap učini suviše mekan a prečnik je isto 41mm pa bi eventualno prebacivanje trebalo da se svede na skini stavi??

 

Evo da ja odgovorim ukratko dok kolega Zuna89 ne objasni sve... ta cevka (plave boje) je za podmazivanje pete brzine...Naime, starije Tenere imaju tu cevčicu koja ide sa kućišta filtera ulja na deklu iznad 5. brzine i služi da bolje podmazuje tu brzinu. A pošto 4PT nema fabrički taj deo gde bi se ta cevčica stavila, Zuna89 je iskoristio otvor za luftiranje uljnog sistema kao mesto odakle uzima ulje za 5. brzinu...

Evo kako je to kod mene izgledalo (fabrički). Ta cevka je sa leve strane kućišta filtera za ulje:

Sada sam i ja to izmenio...sada mi cevka ide sa gornje strane kućišta filtera...i nije bakrena cev nego sam je napravio od kvalitetnog wurth-ovog pancirnog creva...

Painkiller, hvala za objašnjenje, nisam znao... sad kad smo kod toga, ako je Zuna menjao motor od 4PT, što je ponovo vraćao cevku za podmazivanje? :zbunjen:   Koliko je meni poznato taj problem je postojao na modelima do negde 90 god. :stabre: Na novijim modelima 3TB, 4PT podmazivanje 5. brzine nije problematično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Milsim da je Zuna napravio hibrid između 3AJ i 4PT... Javiće se on sigurno pa će detaljnije objasniti šta je radio...ima i u temi tačno šta je i kako je radio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Dopumpavanje mozes da napravis i na tvojoj viljusci. Na srafovima na vrhu stapa se probuse rupe i nareze odgovarajuci navoj za ventil koji nadjes. Idealna je varijanta prespojiti stapove nekim crevom zbog ravnomernog pritiska i lakseg duvanja, jer je upitanju mala kolicina vazduha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 519 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Pa šta će čovek, bar da postoji neko sredstvo koje bi mogao da namažeš pa da se više ne odvija. Ovako je morao da zavari ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

Na svasta sam ja nailazio od bosanskih seoskih 'majstora' ne bi im dao sarafciger, a kamoli aparat za varenje sva sreca pa je malo zapikovao pa se moze nekako srediti, majko mila sto jedna budala moze pokvariti to 10 majstora ne moze popraviti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Na svasta sam ja nailazio od bosanskih seoskih 'majstora' ne bi im dao sarafciger, a kamoli aparat za varenje sva sreca pa je malo zapikovao pa se moze nekako srediti, majko mila sto jedna budala moze pokvariti to 10 majstora ne moze popraviti...

Samo lagano skini brusilicom i neka ti neki majstor obradi navoj na radilici da ne sjebes navoj kada budeš vraćao maticu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja