Jump to content

Moto Zajednica

Blic pitanja (u vezi motora)

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2003 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Kako ne mogu da nađem temu o ovom modelu (a da ne otvaram novu), da pitam ovde.

Honda cmx 500 Rebel

Ima li neko, kakva su iskustva ?

Znam da je slabašan, posle 34 ks na skuteru, njegovih 48 ks meni je sasvim dovoljno za vožnju.

Mala rega, mala potrošnja, mali rezervoar...:), a i ja sam mali, pa taman, da se nađemo. Deluje mi kao dobra zamena za skuter. o.k. za gradsku vožnju, ali kakav je za dalje ? Do npr 500 km u danu, može li se izdržati ?

Ako treba na drugo mesto, molim Admin-a da prebaci...

Hvala !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova

Potpisujem za overu u svojoj opstini, ja sam tako prenosio motor kupljen od coveka koji nije imao cak ni ovlascenje, dobio samo broj telefona. Preneo sa vlasnika na sebe sve "daljinski" a da mu ni oci nisam video. On overio u svojoj opstini, poslao mi, ja u svojoj i registrovao najnormalnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Super Tenere XT1200Z

Ma maltene ti vise i ne treba kupoprodajni, samo ako hoces da se osigueas od nekih gluposti. 

Bukvalno prosle nedelje prodao liku motor, doduse mi smo sastavili kupoprodajni, otisli u agenciju placene dazbine i odjavljene tablice, bukvalno sve gotovo za manje od 5 minuta. Kaze nam decko sto radi tamo, nijeste morali ni raditi kupoprodajni, samo dodjete kod mene ja vam sve zavrsim i ides po tablice u mup. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
On 8.7.2022. at 12:29, Blaza je napisao:

Kako ne mogu da nađem temu o ovom modelu (a da ne otvaram novu), da pitam ovde.

Honda cmx 500 Rebel

Ima li neko, kakva su iskustva ?

Znam da je slabašan, posle 34 ks na skuteru, njegovih 48 ks meni je sasvim dovoljno za vožnju.

Mala rega, mala potrošnja, mali rezervoar...:), a i ja sam mali, pa taman, da se nađemo. Deluje mi kao dobra zamena za skuter. o.k. za gradsku vožnju, ali kakav je za dalje ? Do npr 500 km u danu, može li se izdržati ?

Ako treba na drugo mesto, molim Admin-a da prebaci...

Hvala !

Vozio sam Hondu vt 500 custom. Ide fino to je motor kao u Transalpa samo je u alpu razbusen cilindar na 650. Za rebel ne znam, al je ovaj isao odlicno. Jedino sto je dimenziono bio mali pa se ukocim, narocito noge. A nisam nesto visok 178.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
Pre 8 sati, kokot je napisao:

Ma maltene ti vise i ne treba kupoprodajni, samo ako hoces da se osigueas od nekih gluposti. 

Bukvalno prosle nedelje prodao liku motor, doduse mi smo sastavili kupoprodajni, otisli u agenciju placene dazbine i odjavljene tablice, bukvalno sve gotovo za manje od 5 minuta. Kaze nam decko sto radi tamo, nijeste morali ni raditi kupoprodajni, samo dodjete kod mene ja vam sve zavrsim i ides po tablice u mup. 

Sve to stoji, ali bez kupoprodajnog ne daj boze da se nesto iskomplikuje... Kad su vozila, uvek kupoprodajni over kod notara. To je jedini pravni lek za bilo kakav dalji problem. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1541 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
On 6/12/2022 at 12:20 PM, antir3ality said:

Elem, jedno pitanje: Da li se boja svećica isto čita i tumači i za FI motore kao i za one sa karburatorom; takođe, da li se isto čitaju obične i iridijumske svećice ?

Anyone ? :)
Pitam zato što sam negde pročitao ili mi je neko rekao da FI motori malo drugačije prave smesu od karburatora pa to utiče i na boju svećice (koja je obično svetlija) tj. mnogo je merodavnije čitanje svećice za motore sa karbom nego za FI. Da li je to tačno ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 713 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Ja bih rekao da je to isto.

Da, EFI motori finije raspršuju gorivo pa se tu može uzeti s malo tolerancije, plus minus.

Ali temperature sagorevanja, i odnos gorivo/vazduh u oba slučaja isto "boje" svećicu. :aha:

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8582 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Drustvo, 

na molbu bivseg vlasnika odlozili smo prevod motocikla koji kupih (nije dostupan 2 meseca, obaveze van zemlje), u registraciji je do sledece godine. Covek mi je poslao ovlascenje, kod notara overeno u kojem postoji stavka,

 

"... da vozilo moze prevesti na svoje ime"

 

Je li se promenilo nesto, mogu li ja platiti porez i sa priznanicom i ovim ovlascenjem otici u SUP i uzeti saobracajnu i tablicu na svoje ime?

Hvala.... 

 

@Skyrunner ili neko upucen, ima li cega novog po ovom pitanju, verujem da ce znaciti vecini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 480 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Ne znam kkao je u kg, ali u Nisu nikad nije mogao da se prevee motor na svoje ime s takvim ovlascenjem.
Valjda jer ima dva ista potpisa u ugovoru posle...
Ali mozes da ga preneses na nekog drugog.
Najbolje da pitas u nekoj agenciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8582 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Znam da nije moglo, nego pitam onako logicno...

Vlasnik me je ovlastio da na sebe prenesem, nema potrebe za ugovorom. Platim porez i ponesem ovaj papir (Overeno ovlascenje), tako sam zamislio :D 

 

Ja ovlascenjem mogu da ga otudjim zasto bi prepreka bila da ga sebi prenesem? Pre je bilo problem oko poreza, sada je ta prepreka sklonjena pa rekoh da pitam.

Imamo li nekoga iz SUP-a na forumu? Je li bilo nekih izmena? Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Mislim da je već pisano negde ali kad je već bio kod notara, mogo je da overi samo svoj potpis na kupoprodajnom ugovoru. Onda to isto tako pošalje tebi i ti overiš svoj potpis kod notara i ugovor važi najnormalnije od tog drugog datuma overe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8582 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sve to znam, tako i radim, hvala.

Zanima me je li bilo izmene (logicne, mogu prevesti na trece lice ali ne i sebi) nekakve a u vezi ovlascenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1828 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne možeš samo pomoću ovlašćenja, to ti dođe samo kao ključ, treba i da sipaš gorivo da bi mogao da voziš.

 

U prevodu takvo ovlašćenje ti omogućava da u njegovo ime sebi prodaš motor.

S tim što ima jedno ali...

Malo je teško ubediti tetu da je sto skroz u skladu sa zakonom i da iako liči, to nije ugovor sa samim sobom.

Mislim, može ta Drina da se ispravi ali može ispravljanje i da potraje

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8582 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Jasno i veliko hvala! 

Zlata tvoji saveti vrede, cenim vreme i znanje koje delis :takoje:

 

 

Radimo kao i do sada, ugovor, svako svoju stranu overi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Ovlascene u kojem stoje mnoge stavke koje vam neko iz agencije napise na sudu su osporive i mogu da dovedu do komplikacija. Najbolje i najsigurnije ugovor. Ima i varijanta ugovor o poklonu, ali i to moze da se osporava na sudu u slucaju ostavinske. Tako da je ugovor jedini validni dokument za prevod i placanje poreza, a ovlascenje je samo ,,dozvola" da neko upravlja vozilom. A to sto stoji da se vozilo moze otudjiti nista ne znaci sledecem kupcu, jer on tada pravi ugovor sa vlasnikom vozila a ne sa prodavcem koji ima ovlascenje. Ljudi se uglavnom zezaju sa tim stvarima i u 99% nista ne bude, dok ne nalete na neku budalu pa im se zivot zakomolikuje. Al svako nek radi onako kako misli ili kako zeli da tumaci zakon, samo ne treba zaboraviti da kada dodje do suda sudija presudjuje po zakonu a ne po logici ili ubedjenju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8582 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sve se slazem...

Uvek odradim ugovor i prevod bez problema... Nego citam sada ovaj papir koji mi je poslao, pise da mogu i na sebe prevesti pa rekoh da pitam pametnije.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 L7

Da li zna neko gde mogu da se kupe originalni izduvi za motore?
Yamaha platner radi distribuciju Akrapovica, gde moze da se naruci novi SC project, Yoshimura i ostali izduvi?
Prevrnuo sam sve i svasta ali ne mogu da nadjem, nasao sam informacije od starim distributerima ali nista trenutno aktuelno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 387 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc
Pre 21 sati, N.F.S. je napisao:

Sve se slazem...

Uvek odradim ugovor i prevod bez problema... Nego citam sada ovaj papir koji mi je poslao, pise da mogu i na sebe prevesti pa rekoh da pitam pametnije.

 

 

Kp ugovor je, kao što kolega reče, jedini pravno ispravan način kupovine, ali... U slučaju kp ugovora postoji zakonski rok za plaćanje poreza i prenosa vlasništva, mislim da je 30 dana ali nisam sto posto siguran, što može predstavljati problem ako se ne želi baš odmah prevesti vozilo. Ja još nisam čuo da je neko imao takav problem al ako se naleti na neku tetu na šalteru kojoj nije dan može da se zakomplikuje. Drugi način, koji prolazi, je ugovor o poklonu. Kolega radi sa kolima i kaže da se u tom slučaju tablice vraćaju u mestu prebivališta kupca a ne prodavca, što je dosta lakše. I treći način, koji sam više puta primenio,ovlašćenje odnosno punomoćje ali u tom slučaju ne može se samom sebi prodati vozilo.Ja sam  pre tri meseca kupio motor u Bg i da ga ne bih odmah prevodio jer je tek registrovan,očitao ličnu kartu, slikao, poslao na viber i čovek uradio kod notara ovlašćenje ali koje glasi na moju suprugu(otac, majka, komšija svejedno). Kad dođe vreme radim ugovor o poklonu ili kp između nas dvoje i toliko.Ovo sam više puta primenjivao i kod kupovine auta. I da, u svakom od ovih slučajeva plaća se porez jer nisu u pitanju direktni naslednici. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1828 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja rekoh, a vi kako hoćete.

 

Bilo mi je zanimljivo uvek to kako neko tvrdi da je nešto po zakonu ili da pada na sudu ali bez daljeg upućivanja u osnov te tvrdnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1319 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Cekajte, ja sam sa ovlascenjem pravio ugovor trecem licu, nije bio potreban vlasnik. Takodje sam vrsio odjavu u svom mestu prebivalista, iako je tada moralo u mestu vlasnika. A sve zato sto je tako navedeno u ovlascenju.

 

U ovlascenju pise da ovlasceno lice moze da izvrsi radnje, koje su u njemu navedene.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 480 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Mozes sve od ovoga osim da preneses na sebe :D
Ali mozes na zenu, sestru, roditelje, kuma...
Mislim ako se otegne to oko oko kupoprodajnog a tebi je hitno

Promenio član JoeD
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja