Jump to content

Moto Zajednica

Zvuk na oduzimanju gasa

Recommended Posts

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
pre 9 minuta, the_doctor je napisao:

Reci konkretno šta da izmerim ako na nešto sumnjaš.

Sve. Jedno po jedno... Tek dat ces biti 100% siguran da je sve OK. A onda trazi dalje ako ne nadjes problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6325 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mislim da to pojedinačno obrtanje neće pomoći da se zvuk locira. To mora da bude sve na svom mestu, jer mene ne napušta misao da se nešto ili ne pomera dovoljno ili se pak pomera preterano. U probi mora da učestvuje sve kao kada je u vožnji.

Ako se ne varam, ima jedan filmić gde obrćeš osovinu na kojoj je kvačilo...sve je drugo na svom mestu i  taj zvuk se čuje.

Da nije karter, ili neki drugi deo bloka pretrpeo udarac?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 695 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

To što se čuje, baš sam komentarisao i sa @Krokodilo, hvala mu, tražio mi slike na Viber da prodjemo sve još jednom, pozdravljam gest, je zvuk tipkanja zuba na zupčaniku dok se sastavljaju. I posle kad sam ga otvorenog vrteo, isto se čuje. Nije to to. I ako deluje.

 

E da, sve je bilo sastavljeno, skinuo sam samo lamele, i na onaj centralni šraf od kopre sam stavio šrafilicu. Ni da se javi.

 

Ne znam šta da mislim.

 

Goran uzeo kutiju sa delovima, i rekao zovi večeras posle 9. 

 

 

Oštećenja nemam nikakva nigde, danas sam svako ćoše lampom prošao. Tragova grebanja nema, opiljaka takodje, plavila od pregrevanja isto. Sve u najboljem redu.

Ja sam očekivao, obzirom na intenzitet zvuka, da će ovo biti zicer. Medjutim, druga krajnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
pre 15 minuta, the_doctor je napisao:

Goran uzeo kutiju sa delovima, i rekao zovi večeras posle 9. 

Ako misliš na Rango Njačme-a sa Altine, on ako ga ne napravi na DSG/DCT niko neće :)
Sa srećom mu bilo, i javljaj šta se dešava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1031 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Ja htedoh neki dan da ti kažem da odeš kod njega ali vidim da ti je ovaj problem lični izazov!:takoje:

Baš me zanima šta će da kaže, radi samo menjače već sto godina?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 695 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Ima i tu malo istine, tolike stvari popraviš u životu, a onda ne mogu lični motor.

Drugo, malo sam i ostao bez opcija, ko god je čuo i provozao, i sumnja na menjač, je rekao da može da ga radi tek od Septembra, kad se stiša navala.

A kao treće, opcija im je polovan menjač, ceo, krknemo unutra i gas dalje. To mogu i sam.

 

Pa da, Goran servisira sve tipove menjača, i samo to radi. I vozi KTM-a :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4397 postova
To što se čuje, baš sam komentarisao i sa @Krokodilo, hvala mu, tražio mi slike na Viber da prodjemo sve još jednom, pozdravljam gest, je zvuk tipkanja zuba na zupčaniku dok se sastavljaju. I posle kad sam ga otvorenog vrteo, isto se čuje. Nije to to. I ako deluje.
 
E da, sve je bilo sastavljeno, skinuo sam samo lamele, i na onaj centralni šraf od kopre sam stavio šrafilicu. Ni da se javi.
 
Ne znam šta da mislim.
 
Goran uzeo kutiju sa delovima, i rekao zovi večeras posle 9. 
 
 
Oštećenja nemam nikakva nigde, danas sam svako ćoše lampom prošao. Tragova grebanja nema, opiljaka takodje, plavila od pregrevanja isto. Sve u najboljem redu.
Ja sam očekivao, obzirom na intenzitet zvuka, da će ovo biti zicer. Medjutim, druga krajnost.
Корпа да буде заштрафљена, само без ламеле и потисних. Веруј да су стоте у питању, не смеш да му дозволиш комоцију да их компензира. Једина шанса му је окретање звезде бирача напред или назад. Ако тако изгубиш звук онда је срање унутра и треба да га наџеш. Сервисна књига каже(као што сам веч и писао) да је крајњиа толеранција 0,08. Значи измеџу виљушке и канала, измеџу брадавице на виљушци и канале на бирачу, осовине провери да није нека крива. Провери оно сумњиво шта смо дискутовали, можда је канал за зегер рашљокан па зупчаник иде лево или десно више него дозвољено. Значи има неки к...ц.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 695 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Samo da javim današnji tok dogadjaja iz servisa:

 

Golf 7, mali servis i zadnje pločice,

Tuaran, španer, roler i PK kaiš, samo da izdrži do mora i nazad. Taki smo ti mi Srbi.

 

 

Šalim se, na Yamahi očistio sve, sastrugao treću diht masu po redu, spremio za sastavljanje. Čuo se sa Goranom, našao je nešto sumnjivo na zubima druge brzine, nosi kod kolege strugara, ako sam dobro razumeo, da vide šta mogu da urade. Obrade, naprave nov, nemam pojma. Čekam da mi se javi sutra.

Osećaj neverice...da nije on u pitanju i puno poverenje, ja bih ovo sve opet stavio pod znak pitanja.

 

I tako, čekamo. Vežbamo strpljenje i živce. :kafa:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1031 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Dok čekaš rezultate istrage:D pogledaj u kakvom stanju je klizač pogonskog lanca. Ako je potrošen zna da pravi neprijatne zvukove.

Pregledaj da li lanac negde testeri viljušku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 695 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

I tako.... danas 7 dana kako moj menjač vrti krug, bio kod Gorana, on ga slao kod strugara, čovek merio svaki zub, stavljao na tocilo osovine, sve u merama.

 

Dogovor sa Goranom je da sutra pregleda još blok, i kako ležu snopovi jedan u odnosu na drugi, ako ništa ne zaključimo ide ceo polovan menjač i da se malo vozim napokon.

 

Da završimo ovu agoniju....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

Tvoj motor, ja pomno pratim i vise ne bih da pametujem ali ukoliko se slucajno desi da i sa drugim menjacem situacija bude ista nemoj da padnes u bedak vec poslusaj me i pokusaj da skines prednji lancanik sa sve lancem, a svoj posle prodaj kao potpuno ispravan da budes na nuli. Bas sve sto opisujes podseca na simptome koje sam imao ja sa starim lancem. Nikad u navlacenju, uvek na doziranju, otpustanju gasa i u nizim brzinama. I to je cak i dovoljno naglo pocelo da sam odjednom poceo da trazim lanac. Uzeo DID lanac, JT lancanike i motor vise nije susnuo. Jeste da je kawasaki, ali 4 je cilindra i sve je to manje- vise isto.

Ne zameri bratu po tockovima, samo sam hteo da pomognem. Kad su takve stvari u pitanju ja uvek gledam da krenem od banalnijih stvari, sistem eliminacije bar tako ide. Od najbanalnijih prema najkomplikovanijim zahvatima.

Ako svi kazu da je menjac okej i da nema anomalija a zvuk je original krkljanje lanca ne vidim kako ti je lakse da rasturis polublok umesto da samo otkacis prednji lancanik za 5min, isaltas ga u radu kroz sve brzine i oslusnes. I ako gresim bar ces znati sta nije. A da bi znao sta jeste prvo moras iskljuciti sve potencijalne gremline.

Ajd u zdravlje i nadam se najboljem :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

Ja jesam masinac ali nisam vidovid, milion zasto i milion zato. Jednostavno rezonira u odredjenim uslovima pa zvuci mnogo glasnije nego sto inace jeste. Moze biti ali i ne mora da znaci, vredi probati. To ti je kao sa zenama: svaka te potencijalno odbija ali vredi pitati :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4397 postova
Tvoj motor, ja pomno pratim i vise ne bih da pametujem ali ukoliko se slucajno desi da i sa drugim menjacem situacija bude ista nemoj da padnes u bedak vec poslusaj me i pokusaj da skines prednji lancanik sa sve lancem, a svoj posle prodaj kao potpuno ispravan da budes na nuli. Bas sve sto opisujes podseca na simptome koje sam imao ja sa starim lancem. Nikad u navlacenju, uvek na doziranju, otpustanju gasa i u nizim brzinama. I to je cak i dovoljno naglo pocelo da sam odjednom poceo da trazim lanac. Uzeo DID lanac, JT lancanike i motor vise nije susnuo. Jeste da je kawasaki, ali 4 je cilindra i sve je to manje- vise isto.
Ne zameri bratu po tockovima, samo sam hteo da pomognem. Kad su takve stvari u pitanju ja uvek gledam da krenem od banalnijih stvari, sistem eliminacije bar tako ide. Od najbanalnijih prema najkomplikovanijim zahvatima.
Ako svi kazu da je menjac okej i da nema anomalija a zvuk je original krkljanje lanca ne vidim kako ti je lakse da rasturis polublok umesto da samo otkacis prednji lancanik za 5min, isaltas ga u radu kroz sve brzine i oslusnes. I ako gresim bar ces znati sta nije. A da bi znao sta jeste prvo moras iskljuciti sve potencijalne gremline.
Ajd u zdravlje i nadam se najboljem
Извини али по ВИДЕО које смо могли да елаборирамо и на домачи систем, звук је класично бочно чешање зупчаника један о други. Баш јер је у веома почетној фази, аномалије изгледа су тешко приметљиве.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 695 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Ima li još ljudi koji prate ovu temu? Ili se svela na moj monolog? :tuzno:

 

Stigao isti samo ispravan, i njegovo presadjivanje zakazano za sutra poslepodne. Laaagano.

 

 

Goran nije imao mira, pa je predložio da izvedemo poslednji test u pronalaženju gremlina. I došlo se do nekih zaključaka:

 

Farbali smo zube, vrteli bušilicom snopove, naravno u drugoj brzini, i gde se jasno vidi da na pogonskoj strani svu boju skida jednako, i celom površinom - zona gde nema onog zvuka. Na abgasnoj strani tuga, neki hvataju koso, neki uopšte, a neki celom površinom. I tu se završava, valjda, cela agonija oko detekcije kvara, zupčanici su doživeli neki stres, da li onda prilikom udesa, ili nekom drugom prilikom, ali sad je došlo na naplatu. Grebu, imaju tendenciju da svog para smaknu, i otud zvukovi.

Poslednji atomi energije odoše na pisanije, od 5:45 sam na nogama u gasu, al verujem da će ovo nekad nekom pomoći, pa...

Iskustva stvaraju čuda u poslu.

 

20220617-001217.jpg

20220617-004341.jpg

20220617-004443.jpg

20220617-004510.jpg

 

 

Laku noć.

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1587 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Prvi put čujem za ovakav slučaj.

Da li je moguće da su ti se pokrivile ove osovine na kojima su zupčanici. Kakav stres su mogli da pretrpe, kliza zadnji točak kad se prešalta u nižu, zupčanici ne smeju da popuste.

Neki ležaj na nekoj osovini dobio lufta ili se pokrivile same osovina na kojima su zupčanici. 

Po meni, trečeg nema.

Promenio član milomir22

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 695 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Ne znam da objasnim, ali premotavanjem snimka u glavi, zvuk sam dobio 15ak minuta nakon što mi je motor pao, ako se to uopšte može nazvati tako, jer sam ga skroz zadržao, i praktično spustio pored sebe.

Podsetnik:

Screenshot-20220617-055831-Chrome.jpg

 

 

I tom prilikom jedva napravio dve tačke oštećenja na dekli:

20220522-140958.jpg

 

 

 

I ja ovo ni u jednom trenutku ne bi uzeo u razmatranje da nije bilo ovoga:

Screenshot-20220617-055928-Chrome.jpg

 

 

Neka veza ima izmedju ta dva dogadjaja, a vezano i za moj problem. Sumnjam da je slučajnost.

A šta se tačno desilo unutra, pa je došlo do ovoga, ne znam da objasnim....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4397 postova
Ne znam da objasnim, ali premotavanjem snimka u glavi, zvuk sam dobio 15ak minuta nakon što mi je motor pao, ako se to uopšte može nazvati tako, jer sam ga skroz zadržao, i praktično spustio pored sebe.
Podsetnik:
Screenshot-20220617-055831-Chrome.jpg
 
 
I tom prilikom jedva napravio dve tačke oštećenja na dekli:
20220522-140958.jpg
 
 
 
I ja ovo ni u jednom trenutku ne bi uzeo u razmatranje da nije bilo ovoga:
Screenshot-20220617-055928-Chrome.jpg
 
 
Neka veza ima izmedju ta dva dogadjaja, a vezano i za moj problem. Sumnjam da je slučajnost.
A šta se tačno desilo unutra, pa je došlo do ovoga, ne znam da objasnim....
Нема то апсолутне везе са страничним падом.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 695 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Ostao sam u šoku. Spakovao ove polovne snopove, okrećem osovine, ništa se ne čuje jbt.

Ono što sam onomad snimio i onaj zvuk rrrr rrrr rrrr pri okretanju rukom definitivno nije od jednostavnog preklapanja zupčanika, već od totalne razjebabosti celog menjača u smislu tolerancija, zupčanika itd. :wacko:

 

 

Podsetimo se....

 

 

 

A sad...

 

 

 

Elaborat ceo.......

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja