Jump to content

Moto Zajednica

Zvuk na oduzimanju gasa

Recommended Posts

  • Drug član, 1652 postova

То је све у реду, битно је да си пробао, да се не кајеш после. Шта год да је, ниси могао самостално да решиш и то је то. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

Jel si probao da skines skroz pogonski lanac, isaltas ga bez lancanika? Probaj jos to pa kod majstora, nista te ne kosta. Posebno zao sto si imao problem sa otpustenim lancanikom, ko zna sta se tu zeznulo od lufta tamo gde mu mesto nije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Пролупана радилица се чује на распону од 4000 до 6000 обртаја и нормално то није пропис. Човек није дунстер и сигурно би приметио да неки лежај није ок, два пута га отвара.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

Poslusao sam ponovo prvi snimak, sta se ono cuje kao da je nesto otkaceno u trenutku kad ga ugasis? Da li je taj zvuk na gasenju prisutan kad je izbacen iz brzine? Ako nije nema sta drugo da bude nego pogonski lanac. Frajlauf se ne cuje tako kao da je nesto otkaceno i landara. Ako bude da smo ja i NFS uboli ti si onda srecan covek :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 694 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Zvuk nije isti u vožnji, i u mestu.

 

Vozim normalno, sve brzine šaltam, kako ukopča drugu, ne moram ni da pustim kvačilo, krene, ako je pušten gas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova
pre 34 minuta, the_doctor je napisao:

Zvuk nije isti u vožnji, i u mestu.

 

Vozim normalno, sve brzine šaltam, kako ukopča drugu, ne moram ni da pustim kvačilo, krene, ako je pušten gas.

Bas zato i kazem da skines lanac i isaltas motor kroz sve brzine, snimis. Jer se audio fokus telefona najvise fokusira na zvuk cangrljanja pogonskog lanca(bar meni tako zvuci).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 694 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Prilično ljut, sad u povratku iz servisa sam ga kidao, maltretirao, sve perfektno šljaka, samo to jebeno brondanje u drugoj. 

 

Neka djoka je koja se okreće, definitovno je vezana za broj okretaja menjača, i pogona. Motor padne na ler, zvuk nastavi da se čuje dok motor ide.

 

Ma kakva radilica, nema tu problema, agregat je kao da je juče izašao iz fabrike, nema riseva na stublinama, nema lufta na klipnjačama, ležeći su kao novi.

Jedno sam siguran, da sa agregatom zvuk nema veze.

 

Jbna koska neka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1585 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Zub na zub ima lufta ili fali istog.

 

Zetu je skoro na puntu prošlajfovala osovina menjača, to im je inače boljka i uvek ide ceo menjač komplet zamena.

 

Medjutim, zet ima drugara mehaničara koji je našao polovnu osovinu za 20 evra i uz gajbu piva zamenio i prenizao menjač za jedno veče.

 

Pošto je spojnička osovina sa jednog menjača, a zupčanici sa ovog drugog (zetovljevog), nekoliko meseci je imao tihi zvuk brundanja na abgasu u 2. i 3. brzini, kada je motorno kočenje malo agresivnije, dok se zubi nisu prilagodili jedni drugima.

 

Ta priča me je posetila na ovo tvoje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 694 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Nastavak sledi: bio na tri mesta, sva trojica su posle test vožnje rekli isto, nešto u menjaču, rastavljanje, i traženje. Nisu imali sličan slučaj.

O terminima da ne govorim. Bila i drugarska ponuda pošto smo kolege, da skinem agregat, pa da donesem da ga pregledamo zajedno. Hvala im.

 

Napravio danas 50ak km, motor se vozi perfektno. Prosto neverovatno.

Volim ga, a ujedno mi ga muka.

 

Stavljam ga u oglase ovako, jer mislim da mi donosi jednako stresa koliko i uživanja, a to fifti fifti mi se ne dopada. Ne volim ni sa ženama toplo hladno. Ko ima neku ponudu za motor nek puca slobodno.

 

Isto, ali nije isto.

Malo po netu, nadjoh tri linka gde su imali isti problem kao ja, ali niko nije dovršio priču, koji je kvar bio...smor.

 

Linkovi:

 

WWW.R1-FORUM.COM

So I just got a 2003 R1, here's my post with some pics...

 

 

WWW.FZ09.ORG

Hey there! Just registered. Just got the bike today. Loving it so far. One thing I've noticed is...

 

XJBIKES.COM

I hace a 1982 650 Maxim and recently did a Starter clutch repair. Bike is able to shift...

 

 

Ko je raspoložen da malo pretraži i nadje nešto zanimljivo na ovu temu, hvala mu, i nek baci link.

 

 

Vratih se u servis, još pred sadašnji kvar se javila suzica na desnom štapu, poručih delove odma, pa danas kao relaks posle svega odradih to rutinski, prvi put, po uputstvima sa neta, malo YT, malo Srvice manual.

I picikato. Novo ulje.

 

20220522-190719.jpg

 

20220527-073001.jpg

20220607-115740.jpg

20220607-121821.jpg

20220607-121835.jpg

20220607-122230.jpg

Promenio član the_doctor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 694 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Evo ga, ko ima živaca ili zna nekog ko ima živaca, i tako dalje....

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha FZ6S Fazer, 2006. godište, Touring, vozilo prešlo 75000 km, Novi Beograd. Cena 3.200 € -...

 

 

Možda kad prenoći promenim mišljenje, ali sad sam ljut, izrevoltiran...:wacko:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 694 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Izokretao malo telefone da jurim da li neko ima delove menjača i otvori se ceo kontigent ljudi koji su imali problem kao ja.

 

Cimnem lika od kog sam uzimao delove kad sam onaj udes imao, kaže zavaljao menjač ceo, pitam za broj lika kome je prodao, kontaktiram ga i zamislite: otvarao čovek dva puta, zvuk u četvrtoj, nosio agregat na više mesta, kaže ljudi koji rade motore, niko nije našao ništa problematično, spakovao polovan, ceo, i vozi se.

 

Pozovem Brkića da se konsultujem sa njim, ujedno da pitam i za delove, dva je slučaja imao, identična, otvarao, pregledao, zagledao, ništa našao. Rešio pakovanjem drugog menjača.

 

Nastavio da zujim po netu, amera ima gomila sa problemima sa drugom brzinom, slučaj kao moj, zvukovi, pa i do ispadanja iz druge. S tim što oni to rešavaju kod "lokal dilera" za neke sumanute cifre od 1500-2000 plus minus dolara.

 

I tako. Yamaha kažete? Rossi, prijatelju? Kako, zašto? 

 

Zaključci: Neverica i ipak nisam lud.

 

 

Ladjenje glave, pa rasturanje opet, ako ga neko ne kupi do tad, čitaj do sutra ujutro. :lol2:

 

Neka me neko podseti na ovo što sam rekao kada sutra popravim sve, i nastavim da ga vozim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4692 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Vozi ga tako jednu sezonu, nista mu nece biti..., mislim na zimu ga čačkaj :)

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 694 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

@srbac

Nemam muda.

Zvuk je onako, zabrinjavajuć za moje svatanje, ne bi se zezao.

Pritom sam danas kod jednog od znalaca čuo priču, doduše nije bila Yamaha, da je lik tako imao zvuk, imao zvuk, vozio, i da je posle došao u kombiju, zakucao, slomio blok, razišli se snopovi. 

I ova ekskurzija mi je dovoljna, ne bih proširene verzije.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nikako!

Ovo je samo početak problema, koji ljudi zanemaruju...pa posle ceh bude sa 4 cifre u evronima. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Nazalost, mnogi su bili skepticni oko toga da zvuk proizvodi problem koji si uvideo. (De facto je i to bio problem).

Ako ga otvaras ponovo, šubler i mikrometar. Sve lezajeve, caure, viljuske, osovine. 

Bukvalno sve premeris i proveris po servisnom uputstvu. 

Moras premeriti i kretanje, ne samo dimenzije.

Uporan si i imas znanja. Naci ces kvar. 

Raspičkaj menjač, stavi sve na beli papir na sto, i gledaj u njega. Javiće ti se 100%!!! ( Ja skuvam kafu u tom slucaju, popijem, posle predjem na pivo. Jos se nije desilo da "fantom" utekne. Ali ne sklapam dok nisam 200% siguran da sam nasao kvar 1/1 makar 3 dana gledao u govno)

Srecno!

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4692 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ja zamalo da otvaram LC4 640, nekakav čudan zvuk iz menjača na nekom srednjem gasu u nižim brzinama.... na kraju novi lanac je rešio problem :oda2:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nađi način kako da pokreneš menjač kada je sve na svom mestu...bušilicom, šrafilicom...i gledaj i osluškuj šta se događa. Posebna pažnja na položaj menjača u drugoj. 

Pretpostavka.

Jedna od viljuški je kriva ili su joj potrošeni krajevi koji pomeraju zupčanike, pa onda ne izbacuje iz veze sa susednim, onim koji je zadužen za neku drugu brzinu (trebalo bi da je šesta).

Možda i iz nekog drugog razloga. Možga ja bočno (aksijalno) neki luft. Zbog loše podloške, upisao se seger u zupčanik, oštećen seger..njegov kanal.

Bez žurbe, detaljno, polako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 694 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Ja onaj service manual naučih napamet. Ali ne znam šta da merim da bi locirao sporan zvuk. Reci konkretno šta da izmerim ako na nešto sumnjaš.

 

Elem, snopovi u kolima, i redom idem kod istih majstora kao i juče.

 

Miloš, iz Tošinog bunara pregledao, rastavljao, zubio brzine, vrteo, pipao, ništa!

 

Gas kod Radeta kocke, gledali, prali svaki zupčanik benzinom, lupa, svetlo, vrti, zagledaj. Kaže, ovo je za mene ispravan menjač.

 

Predlog, Goran menjač, kolega motoraš kao i mi, a radi menjače....u putu sam ka njemu.

 

 

Sede, i smeju mi se....

20220608-121128.jpg

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 694 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006
pre 7 minuta, pronto je napisao:

Nađi način kako da pokreneš menjač kada je sve na svom mestu...bušilicom, šrafilicom...i gledaj i osluškuj šta se događa. Posebna pažnja na položaj menjača u drugoj. 

Pretpostavka.

Jedna od viljuški je kriva ili su joj potrošeni krajevi koji pomeraju zupčanike, pa onda ne izbacuje iz veze sa susednim, onim koji je zadužen za neku drugu brzinu (trebalo bi da je šesta).

Možda i iz nekog drugog razloga. Možga ja bočno (aksijalno) neki luft. Zbog loše podloške, upisao se seger u zupčanik, oštećen seger..njegov kanal.

Bez žurbe, detaljno, polako.

Vrteo šrafilicom, i šaltao brzine, sve radi kao doxa, i bez onog zvuka.

 

Svi kod kojih sam bio, a i ja to mislim da problem ogrlice i viljušaka mora da se odrazi kroz šaltanje ili ispadanje iz brzine, s kojim ja nemam problem. A ni komponente ne pojazuju znake habanja.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja