Jump to content

Moto Zajednica

Parkside udarni odvijac

Recommended Posts

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
On 10/5/2021 at 12:23 AM, abarth_maniac said:

Ja sam 2 ova od 400 nm kupio. Za 8000 je u pakovanju baterija, punjac i 4 nasadna kljuca (duboka). Kljucevi su crni ali nisu kaljeni. Kljuc 17 je pukao na odvrtanju felne na golfu, ali je drugar pomagao liku koji je sjebao gumu i tukao je dobro da otpusti. Sjebao gedoru (tim pistoljem). 

Ja ga koristim u ne bas amaterskim, vise u polu profi (svakih dan dva po par puta) i radi mi posao. 

Edit:

Pojave se cesto i bez baterije i punjaca. Samo pistolj. 

Ne znam cenu iskreno...

Dobro de, jesam ga slomio, ali sam učinio dobro delo.. znaš kakvi smo mi bajkeri, uvek pitamo dal treba pomoć.  :D

Eno onaj kovani što sam kupio da nadoknadim polomljeno još uvek u auto,  prosto ne znam kako ću bez njega kad ti ga konačno dam, navikao sam da je tu u autu i da se kotrlja :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

@lalajko, imas na njihovom sajtu akcije. Bude napisano sta je sad na akciji, a sta sledece nedelje. Pa mozes da upratis kad ce da se pojavi. Bude na svaka 3-4 meseca maksimalno. Uglavnom svakih par nedelja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ma da, ali ja (jos neko vreme) nemam Lidl u Lazarevcu. Zvao sam Lidl Call centar i kazu da ne mogu da mi jave gde se nalazi roba koju traaizm jer je mozda neko vec tog trenutka kupio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ovaj je na "kabl". Moji utisci koje ste citali su za aku. Da ne bude zabune. :)

Ja sam kablove i creva izbacio iz upotrebe gde god je moguce. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Sta se desava sa aku odvijacima, busilicama Parkside.

Imam aku udarnu busilicu iz Lidla, i desilo mi se par puta pri radu da zaglavi u materijalu, i odmah pocinje da dimi iz ventilacione resetke. Nadam se da nisu namotaji , busilica radi i dalje , cini mi se isto, mada je nisam puno koristio ni maltretirao.

Danas u Lidlu vidim aku busilicu, onu jacu od 20v i posto imam obicaj kad mi takav alat dodje u sake da probam snagu istog drzeci jednom sakom  glavu busilice da se ne okrene, dok drugom drzim pritisnut prekidac.

I u brzoj brzini je zaustavim, kad opet dim... I tako dva tri puta probam , uvek dim...

Kaze neki deda pored, kolko para tolko muzike.

Meni se licno svidja taj alat sto se tice odnosa cene i kvaliteta, ali ovo sa dimom jos nisam video ni na jeftinim kineskim aku busilicama.

 

Skoro sam uradio potkrovlje, sve sam srafio salonit vijcima m8. Uglavnom rog za rog 100mm vijak, stafla za rog do 120mm vijak, busenje 20cm debelog drveta fi 10mm burgijom. I sve to pri prosusenoj gradji iz koje curi voda kad glava srafa stegne drvo.

Koristio sam par aku busilica, i samo je neka Graphite aku 18v 2ah mogla da radi posao do kraja dana. Ove druge su stajale odmah cak i sa predbusenjem prvog materijala. Radi poredjenja Graphite 18v je okretala jace od einhel 220v 710w busilice vijak salonit m8 duzine 180mm.

Jel neko imao problem sa Parkside aku alatom u smislu paljenja namotaja rotora, statora?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Baš danas sam srafio tom iz lidla 20v suve grede, recimo kad je u drugoj brzini i krene da stenje jednostavno se isključi, verovatno ima neku zaštitu od preopterećenja. U prvoj brzini je sve odradila bez isključivanja. Zagreje se motor, ali nije bilo dima kod mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Srafi se u redukovanoj brzini.  Kad se iskljuci to elektronika baterije iskljuci , jer je baterija slaba ili preopterecenje veliko. U svakom slucaju iscrpi bateriju brzo ta brza brzina.

Probaj rukom da drzis da ne okrece u brzoj tj slabijoj, pa vidi dim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
pre 27 minuta, slave74 je napisao:

 

Probaj rukom da drzis da ne okrece u brzoj tj slabijoj, pa vidi dim.

Probao par puta, nema dima, samo se isključi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Izvinjavam se sto spamujem, ali imase neka tema o onim multifunkcionalnim nozevima tipa victorinox leatherman, trazim neki da kupim pa da vidim koji su dobri.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
pre 52 minuta, slave74 je napisao:

Dobro je , mozda stvarno ima neki konzervans  ili slicno, koja ispari na nekoj temperaturi dok je alat nov.

Pa moj je nov, danas sam ga drugi put koristio, a prvi put je samo zavio par srafova :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere
2 hours ago, brdy said:

Izvinjavam se sto spamujem, ali imase neka tema o onim multifunkcionalnim nozevima tipa victorinox leatherman, trazim neki da kupim pa da vidim koji su dobri.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 


mozda je to ova tema

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Isti slucaj i kod mene sa dimom i mirisom. Ali samo prvih par puta. Cak mislim da i u uputstvu pise da je moguce da se oseti na paljevinu kad se prvi put upotrebi.

Pretpostavio sam da je neka zastita/premaz ili lak na namotajima kad se prvi put ugreje.

Rade zverkice i dalje bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Aku odvijac/zavijac kad koristim, nikad ne odvijam 2 brzinom vec popustim sraf 1 pa prebacim na 2, zavijanje samo 1 brzinom.

2 brzina sluzi da se privuce sraf koji nema velik otpor jer nije isto kad ide sraf u mas. navoj i drvo.

Bitno je pravilno koristiti alat koji i kakav god on bio jer ima majstora (moj tast) koji ce u 90% pre il kasnije sjebati isti.

 

ova AEG srafilica stara je oko 10god, svaki dan je koristim

ne zna se odradjen broj obrtaja do sad :) mnogo, bas mnogo

IMG-20200309-132712.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Od četvrtka konačno aku odvijač od 400Nm. Mada je i cena veća, u skladu sa trendovima - 10 soma. Sad je pitanje da li će se preprodavci otimati za odvijač kao kad je bio jeftiniji.
https://www.lidl.rs/p/savrsena-oprema-za-udobnu-i-sigurnu-voznju/aku-udarni-odvijac-20-v-passk-20-li-a1/p44822


Dugo sam ga čekao, ali za ovu cenu - mislim se da li da ga uzimam. Sa jedne strane već imam neke Parkside alate sa punjačima i baterijama a i garancija je 3 god. Sa druge strane - mogu da uzmem neku kopiju Makite, preporučenu od mehaničara i dobro testiranu od par drugara - radi perfektno već duže vreme, sa dve baterije za 6500...

Promenio član antir3ality

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Upravo. Mislim da su "presolili" 10 soma je vec malo vise...

 

Sto kaze moj drug. Ja cu za 12k da kupim kompresor, pneumatski odvijac, i ceo set. Malo skuplje, ali imacu sve.

 

Ja cekam onaj aparat za varenje sa punom zicom. Prosle god bio 12.000.  Ove godine plankram toliko da dam. Ako bude skuplji... Ćao. Tu je wobyhaus

Promenio član MaxiS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja