Jump to content

Moto Zajednica

Parkside udarni odvijac

Recommended Posts

  • Drug član, 1457 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Da , to je bila cena, samo mislim da je bio sa jednom baterijom i punjačem, kao i sada. Ne sećam se da sam video tu opciju sa dve baterije. Obična šrafilica je bila sa dve baterije i brdom nekih dodatnih bitova i sitnica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
On 4/25/2022 at 9:58 AM, antir3ality said:

Da , to je bila cena, samo mislim da je bio sa jednom baterijom i punjačem, kao i sada.

Drugar uzeo malopre, kaže ima dve baterije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2841 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Kupio sam ovaj oštrač za sve... PLSD 48 C1 (2 500 din). Utisci: Nož mi izglođe. Neravna ivica. Verovatno bi više vežbe dovelo do boljih rezultata, ali nemam toliko noževa za bacanje. Burgije je naištrio sasvim lepo, oseto su oštrije i brže buše rupe. Mana: mogu se oštriti burgije samo do 10 mm, sporo se namešta burgija u ležište (verovatno opet vežba). Oštrač samo za burgije koji nikako da se pojavi ima isti/sličan princip nameštanja, ali je samo za burgije i oštri do 13 mm. Dleto nemam, ne znam kako bi ga naoštrio. Verovatno isto kao i nož.

 

Sve u svemu: klimavo, tolerancije plastika od kojih su napravljeni nastavci su velike, čini mi se da je točak za oštrenje malo grublji, vrlo tiho i mirno radi. Ovih dana ću se još malo poigrati, ali mi se čini da ću ga vratiti. Nekako mi je... bez veze. 

 

Lemilica mi se čini da je u redu (1 200 din). Radi, topi kalaj. Meni retko zatreba, ali kad mi zatreba sad je imam. Dobije se jedan špicasti vrh i jedan poput šrafcigera. Lako se menja. Dva mini koluta kalaja su u pakovanju (od 1 i 1,5 mm). Lepo izgleda, poteška je, nije klimava kao oštrač.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
On 25.4.2022. at 9:44, N.F.S. je napisao:

8000din je bio sa dve baterije i punjacem...

Jedna baterija. Kupio sam 2 komada dok su bili 8000.

Ali sam siguran da je bolji bar 30% od kopije makite. Probao sam brusilicu "Makita" i ne moze da se meri ni sa cim.

Udavih je na prohrom vijak m10. Ima zastitu da stane ako je "opteretis". Baterija kao puna. Skinem stavim, radi opet. Malo krene da pravi otpor, stane.

Inace koristim otiginal Makitu, traje baterija bar 30 min aktivnog koriscenja i ne zaustavlja se na opterecenje (ne silim alat, mozda bi stala ako bih je stisnuo). Ali kineska stane cim oseti blago otpora.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1281 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Registruje minimalni napon baterije i racuna da je prazna. Pa iskljuci bateriju da ne bi napon pao ispod minimuma, jer to znacajno skracuje vek baterije.

Mislim da ta masina  odnosno brusilica kao i ni busilica nema  u sebi nikakve blokade pri opterecenju i da to sve radi baterija.

Cim napravis malu pauzu , baterija se oporavi , napon se vrati na normalni i moze se nastaviti sa radom.

Ali par puta zaglavljivanja i baterija mora na punjac.

Tako je i sa njihovim aku busilicama, ali i sa skupljim uredjajima, samo sto skuplji uredjaji imaju i bolje baterije pa ih vise mozes zlostavljati.

Za Parkside, pokusaj da ostavis bateriju na punjacu  par sati nakon signalizacije da je baterija puna. Pa probaj.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1457 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
8 hours ago, vasa.93 said:

Drugar uzeo malopre, kaže ima dve baterije.

Znam da ima samo jedna baterija, ali opet - ubacio si mi crva sumnje (da idu dve baterije uzeo bih ga), i morao sam da napravim pauzu i odem do Lidla, samo da bih potvrdio ono što sam znao i što sam već pisao:

Obični odvijač - šrafilica ide sa dve baterije od po 2Ah (i nje ima na stanju) , udarni odvijač od 400 Nm ima samo jednu bateriju od 4Ah u kompletu. Nema dve.
Tvoj drug očigledno ne zna  razliku između udarnog odvijača i obične šrafilice :)

image.png.8af3ce0a71d72c25849588d77078ab33.png

image.png.81fc0a7cd6c2caa4356d5da8c7e49498.png

Promenio član antir3ality

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Nije neki problem, uvek ima akcija za te jače baterije.

Ja imam par tih aku alatki i dokupio sam te baterije + punjač da se nađe. Bila dobra cena za paket baterija+ punjač i ja kupio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1457 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Ma imam ja već baterije i punjač od drugih alata, a poenta je bila da je za mene, sa cenom od 10k - preskup. Da idu dve baterije - onda je to druga priča.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i
On 25.4.2022. at 9:42, MaxiS je napisao:

Upravo. Mislim da su "presolili" 10 soma je vec malo vise...

 

Sto kaze moj drug. Ja cu za 12k da kupim kompresor, pneumatski odvijac, i ceo set. Malo skuplje, ali imacu sve.

 

Ja cekam onaj aparat za varenje sa punom zicom. Prosle god bio 12.000.  Ove godine plankram toliko da dam. Ako bude skuplji... Ćao. Tu je wobyhaus

Jednom kad navikneš na život bez pneumatskih creva i kompresora, nema nazad. Da ne pričamo ako nekome treba uslužno da odeš da pomogneš, ko će da vuče sa sobom tu aparaturu, presedne ti sve... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1457 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
On 4/25/2022 at 8:45 AM, antir3ality said:

Od četvrtka konačno aku odvijač od 400Nm. Mada je i cena veća, u skladu sa trendovima - 10 soma. Sad je pitanje da li će se preprodavci otimati za odvijač kao kad je bio jeftiniji.
https://www.lidl.rs/p/savrsena-oprema-za-udobnu-i-sigurnu-voznju/aku-udarni-odvijac-20-v-passk-20-li-a1/p44822


Dugo sam ga čekao, ali za ovu cenu - mislim se da li da ga uzimam. Sa jedne strane već imam neke Parkside alate sa punjačima i baterijama a i garancija je 3 god. Sa druge strane - mogu da uzmem neku kopiju Makite, preporučenu od mehaničara i dobro testiranu od par drugara - radi perfektno već duže vreme, sa dve baterije za 6500...


Ne mogu da verujem da sam doživeo da vidim da nečemu u Srbiji padne cena u poslednje 2 - 3 godine ! Ali izgleda da su i oni shvatili da su preterali:

0-02-05-a7e846b3f98b196c7db47cd1e674ebcf09224320aee8a28848a16616d4a937b3_27762628a15.jpg

Biće izgleda Makita na prodaju :)

Promenio član antir3ality
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Može li na prvu da odvije šraf sa točka ili mora prvi da se popusti?
Uzeh pre nekog vremena onaj crveni bez četkica koji tuče do 280nm, njemu treba malo pomoći da bi odradio. Dobar je za manje stvari.

Sent from my SM-A336B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

dosta je bitno i kakav je nastavak, najbolje pravi kovani ili bar neki kvalitetni.

 

Odvrtao sam skoro točkove sa nekog oldtimera, nisu skidani ko zna od kada. Uz ozbiljnu polugu nisam mogao da ih popustim rucno. Sa originalnim nastavkom ni udarni nije mogao da odvrne ali kada sam stavio drugi obican ali kvallitetniji odvrnuo bez priblema.

Mislim da je problem ako je nastavak mekan da upija udarce.

 

Svakako što se mene tiče, vredi tih para, posebno što sam ga ja uzeo na akciji sa baterijom od 4ah i to za daleko manje para nego što je sada, ali inflacija čini svoje

Promenio član lemy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: SVT650X

Meni je danas crkao udarni odvrtac (onaj na struju), odvrnuo i zavrnuo je 5-6 automobila (puta 4 tocka, puta 5 srafova) i jos mozda koji sraf za godinu ipo dana. Sva sreca pa je jos pod garancijom (kupljen u oktobru 2021).


Kako ide njihova politika vracanja pokvarenih stvari? Pretpostavljam da odnesem uredjaj, oni salju nekom u servis da ispita da li je pokvaren, ne popravljaju nego onda zovu da dodjem po drugi ili pare. Jel sam u pravu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
2 hours ago, kvaicnenad said:

Meni je danas crkao udarni odvrtac (onaj na struju), odvrnuo i zavrnuo je 5-6 automobila (puta 4 tocka, puta 5 srafova) i jos mozda koji sraf za godinu ipo dana. Sva sreca pa je jos pod garancijom (kupljen u oktobru 2021).


Kako ide njihova politika vracanja pokvarenih stvari? Pretpostavljam da odnesem uredjaj, oni salju nekom u servis da ispita da li je pokvaren, ne popravljaju nego onda zovu da dodjem po drugi ili pare. Jel sam u pravu?

Baš tako. Imao sam takvo iskustvo sa električnim alatom i pare su, ako se dobro sećam, legle na račun za nekih pet-šest dana. Pretpostavlja da se procedura nije menjala.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 6 sati, kvaicnenad je napisao:

Kako ide njihova politika vracanja pokvarenih stvari? Pretpostavljam da odnesem uredjaj, oni salju nekom u servis da ispita da li je pokvaren, ne popravljaju nego onda zovu da dodjem po drugi ili pare. Jel sam u pravu?

Ne znam da li su dobili servis. 

 

Njihove reklamacije se rese u par minuta, vracanjem novca. Ne pitaju sta i kako i dobijes novac nazad.

 

Ako su ostvarili saradnju sa nekim servisom, onda se, klasika, servisira...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
1 hour ago, MaxiS said:

Ne znam da li su dobili servis. 

 

Njihove reklamacije se rese u par minuta, vracanjem novca. Ne pitaju sta i kako i dobijes novac nazad.

 

Ako su ostvarili saradnju sa nekim servisom, onda se, klasika, servisira...

Ma nemaju nikakav servis naravno nego do određene sume novac vraćaju odmah, mislim da je 1500 din limit valjda a za ostalo kao ide na "servis" i to je onih nekoliko dana o kojima sam pisao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja sam zadnji put kupio drugu kacigu, i on kupio u medjuvremenu, otisao sutradan do lidla i vratili mi 9.000 bez pogovora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
44 minutes ago, MaxiS said:

Ja sam zadnji put kupio drugu kacigu, i on kupio u medjuvremenu, otisao sutradan do lidla i vratili mi 9.000 bez pogovora

Da samo što je on vratio novu, nekorišćenu robu a ovde pričamo o reklamaciji neispravnih električnih aparata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1457 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

U Nišu ne primaju za servis sigurno.
Ja imam onu udarnu bušilicu, popularni hilti :) kojim sam vrlo zadovoljan, osim što je počelo da glavi dugme, pa ostane upaljen ne mogu da ga odglavim.
I u suštini nisam želeo novac, nego da ga servisiraju. Naravno mogu i sam to, ali bih izgubio garanciju, uređaj nekoliko meseci star.
Rekli su mi da to nije moguće - dali bi mi novi, ali pošto ih trenutno nema - onda može samo povraćaj novca.
Tako da ću da idem na rizik, pa ću sam da ga otvorim i očistim kad imam vremena.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja