Jump to content

Moto Zajednica

Parkside udarni odvijac

Recommended Posts

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Парксајд је одлична фирма, нечеш погрешити, само да је довољно јак у Nm.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


odlicna firma, obican kinez.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Шта фали Кинезу???? Купуш Макиту за тродуплу цену па изаџе Кина. Тако је и за све друго, баш све.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1494 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Parkside je odlican amaterski alat za kucnu upotrebu, kupio sam dosta njihovih gluposti za kuci. S obzirom da radim na terenu tu se vec ne bih usudio da ponesem njihov alat.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1464 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Parkside zapravo nije proizvođač. To je Lidl brend, i oni uzimaju alate od raznih dobavljača (naravno Kina), koji verovatno moraju da zadovolje neke standarde. Ali hoću da kažem moja šrafilica i taj odvijač možda nemaju nikakve dodirne tačke osim te nalepnice. Jedno može da bude odlično i dugo traje, a drugo skroz suprotno.

Dobra stvar je što Lidl daje garanciju od 3 godine, i kako sam čuo - nema nikakvih problema da se reklamira nešto čak i posle skoro 3 godine. Koliko znam, ne rade servis : ili menjaju ili vraćaju novac.

edit: Inače i mene zanima taj odvijač, jel ga ima trenutno u ponudi ?

Promenio član antir3ality
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 888 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Pa sad odnos cene i kvaliteta kod parkside alata je jako dobar.Imaju neki koji su baš dobri a imaju neki proizvodi što su baš krš.U glavnom za amatersko majstorisanje su velika većina i više nego dobri.Ko se profesionalno bavi nečim taj zna šta će kupiti i sigurno se ne raspituje na moto forumu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2355 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Pre neki dan na poslu uradim neku pripremu za varioca. Kad sam završio dodje čovek Profesionalac, nosi inverter aparat Kzubr. Mig/mma 400A. Aparat se prodaje kao ruski, a u stvari je Čajna samo tako. Upitna garancija i servis. Naravno o 400A nema ni govora. 

Ja ga pitam jel stvarno s tim radi.??? Kaže ekstra aparat za male novce. Za dva posla ga isplatio. Kaže argonsko vari odlično. Elektrolucno sam video kako radi. Ja sam razmišljao da kupim,ali me strah za servis. 

Mislim da ima mig/mma i Parkside. Sa tri godine garancije ga vredi uzeti pa koliko god da traje. 

Promenio član stari roker

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia sr 50
On 15.9.2021. at 12:17, Krokodilo je napisao:

13 или 16.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

 

Pre sat vremena, Krokodilo je napisao:

Парксајд је одлична фирма, нечеш погрешити, само да је довољно јак у Nm.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

180nm ima ovaj sto je na bit 1/4 a drugi 1/2 za gedore na 400nm.ovaj na bit me zanima dal moze da odvrne variomat ili točak? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1298 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Taj od 400Nm uglavnom odvija sve, i jako je dobro sto ti ne treba fiksiranje dela koji se okrece pri odvrtanju/zavrtanju.

Ja imam onaj na 220v i 500Nm pri odvrtanju, dok je pri zavrtanju mislim 180Nm.Marka Parkside iz Lidla. Onaj na baterije mi sigurno ne bi zavrsio posao kao ovaj na kabl.

Kvacila od motora, magnet radilice . kvacilo motorne testere , tockovi itd se super brzo i bez muke odvijaju i dotezu s takvim alatima.

Imao sam jednom prilikom problem sa zardjalim vijcima tockova, koje nije hteo sve da odvrne. A bogami i polugom je bilo tesko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

I ja prqtim akciju za isti... Sve m ijedno je li na baterije ili 220v, ali su cene uidnlu bile, cini mi se, 6.000 din, a sinoc gledam KP, nema isppd 11.000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ja imam taj od 400 Nm. Prezadovoljan sam. Ne moze pretegnut tocak kad zapeknu srafovi, ali normalno stegnute tockove sa kombija odvrcem. Na motoru kvacila, prednji lancanik i slicno, za 2 god nikad nije omasio. :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bad Boy, 169 postova
  • Lokacija: Banat :)
  • Motocikl: Zx6r
Pre 4 sati, stari roker je napisao:

Pre neki dan na poslu uradim neku pripremu za varioca. Kad sam završio dodje čovek Profesionalac, nosi inverter aparat Kzubr. Mig/mma 400A. Aparat se prodaje kao ruski, a u stvari je Čajna samo tako. Upitna garancija i servis. Naravno o 400A nema ni govora. 

Ja ga pitam jel stvarno s tim radi.??? Kaže ekstra aparat za male novce. Za dva posla ga isplatio. Kaže argonsko vari odlično. Elektrolucno sam video kako radi. Ja sam razmišljao da kupim,ali me strah za servis. 

Mislim da ima mig/mma i Parkside. Sa tri godine garancije ga vredi uzeti pa koliko god da traje. 

Nisu to losi aparati uopste,imam kuci Kzubr aparat za varenje za neku normalnu upotrebu,izvario je kod nas boga oca,varili smo dosta i sa prohromskim elektrodama bez problema..Burazer ga kupio pre 2-3god kaze da izvarim dve tri kapije pa nek crkne,eno ga radi i dan danas kao prvog dana,jedina mana su mu kablovi,kljesta za masu i drzac elektrode to izmenjas i imas sasvim solidan aparat :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8407 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pisah i ja negde, takodje u vezi tog udarnog od 400nm.
Nema varijatora ili lancanika koji je ostao ne odvijen!

Za taj novac (pa i za duplo) mislim da nema boljeg odvijaca, preporucujem!
(Nemam svoj, pozajmljujem, cekam ga u lidlu )

Sent from my EML-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

@N.F.S. upravo tako. Bolji alat za manje para nikad nisam kupio. Ne stedim na alatu, njega sam uzeo "usput" i nikad nisam uzeo drugi. U firmi imam Milwaukee 3 komada razlicite udarne snage, kod kuma Hilti u servisu. Da su bolji, jesu. Ali kostaju kao 10 ovih. A ne rade mnogo bolje. Rade mozda 20% bolje, s tim da malo brze trose baterije. 

Ja prezadovoljan! Imam i aku busilicu njihovu, ona sto se skida futer pa bitovi idu direkt na ozovinu. Nije jak, ali radi korektno. Bateriju zaboravim kad punim.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Nema potrebe da se servisira. Ako crkne, odneses i dobijes pare nazad. 3 godine bezuslovne garancije.

Ja svaki racun fotkam da imam dokaz. Posaljem sam sebi na mail.

A ako posle 3 godine crkne, a sluzio me dobro, kupicu novi. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Bmw f850 gs adventure

Iako nisam profi majstor i alat koristim u privatne svrhe ,skroz sam zadovoljan parkside alatom zasad odnos cena -kvalitet je odlican .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1464 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Ništa ljudi, javljajte ako se taj od 400nm pojavi u Lidlu :)

p.s: Jel on dolazi bez baterija i punjača za tu cenu od 6000 koja se pominje ? Pošto vidim da ga na KP tako prodaju. Nadam se da se uklapaju baterije od drugih parkside alata, konkretno šrafilice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8407 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

U koferu su 5(mislim) dubokih gedora, dve baterije i punjac.
Sve je to zajedno placeno 6000.
Evo saljem poruku drugaru, javljam.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja